E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
-volwman-
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 30.08.2010 23:30 51

E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas -volwman- »

nimelt sõbra 520 e39 , yks hommik aku tyhi ja enam ei käivitunud,süüte laseb sise panna, tuled põlevad kõik armatuuris, aga starterit ei vea ringi, ta ütles et immo on peal, et tal ennem kh immo peale jäänd , ja siis on käima lykanud auto, aga enam ei läind lykates kh. kontrolliti starter et se töötab , akusid sai vhaetatud, aga ei midagi, siis võtsime immo plokki vahelt ära, rooli all oli juhtmed, millele rohelisel ja kollane-rohelisel olid kyljes kaks immo juhet , pluss seal olid veel paar peenikest juhet kus oli immo taga , võtsime need kõik immo juhtmed ära ja yhendasime nii nagu enne immo panekut oli ,tegemist muidugi oli tartus mingi firma poolt ise pandud immog. Aga ei midagi , ei teinud, proovisime tõmmata autot siis ka midagi ei teinud, ja starterit endiselt ei lase ringi võtmest keeratest.kysisk siis et on olnud kellelgi sarnast probleemi, või teaks mida teha.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39,520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas enn1 »

Autol on tehase immo, siis veel lisa immo. Tasuks autot lasta kontrollida seal, kus võimalik ka diagnostikat teha. Muidu võidki mõistatama jääda, miks ta käima ei lähe :)
-volwman-
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 30.08.2010 23:30 51

Re: e39,520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas -volwman- »

aga auto võtmel ei ole yhtegi nuppu, et see on ise pandud peale.Ning kas võib olla et starteri mitte ringi laskmiseks on vahel mingi relee vüi onka bensupumba juures mingi relee vüi midagi,.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas enn1 »

Ükski E39 ei tulnud tehasest minu teada ilma immota välja. Millist "keemiat" autoga lisaimmo paigaldamisel tehti teavad ilmselt ainult selle paigaldajad. Kui võimalik tasuks lasta samal firmal asi üle vaadata, kuna teistel läheb hulk aega ainult sellele, et aru saada mis autoga üldse tehtud on :?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas teet82 »

Kopeerisin selle WDS-st:
The key then sends data to the EWS3 control unit. If these data are correct, the EWS3 enables the starter by way of a relay installed in the control unit and additionally sends a coded start enable signal via a data link to the DME/DDE.
Ehk siis tehase immo blokeerib nii starteri kui ka mootori aju. Kui varem läks lükates käima, siis arvatavasti oli peal see ise paigaldatud starteri katkestus. Praegu on arvatavasti probleem tehase immoga, mis peaks tõesti kõigil E39-tel peal olema. Diagnostika näitab ära kui asi tehase immo poolt blokeeritud ;)
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Lauri_R

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas Lauri_R »

Ei ole kõigil e39-l immot. See käib koos tehasesignaga kaasas, mina olen sedasi aru saanud. Minu e39-l nt need puuduvadki. Kui võtmel on signa nupud, siis on orig alarm + immo.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas enn1 »

Minu autol on peal küll immo, aga tehasesignat pole :roll: Nupud võtmel on keskluku juhtimiseks, lisana tellitav tehasesigna on kesklukuga lihtsalt seotud. Võimalik on ka aftermarket signa võtmenuppudest tööle panna (nõuab natuke rohkem vaeva ja head auto el.süsteemi tundmist)
ayr555
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 14.07.2010 01:48 20

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas ayr555 »

mul vennal e39 525tds, sama jama, süüte ja asjad sai sisse keerata aga kui käivitada tahtsid ei teinud midagi, uurisime kaitsmeplokki ja kõike mis vähegi võimalik silmaga kohe vaadata on, ei leidnud midagi, puhastasime süütelukku ja võtit ka, ei midagi, läksin tuppa võtsin varuvõtme, kohe käivitus :shock:
niiet kui tal varuvõti on olemas siis äkki see aitab ka ta hädast välja :D
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas priitv8 »

Kõik BMW-d alates 1995-st aastast tulevad juba tehasest immoga. BMW nimetab seda EWS-ks (Elektronische WegfahrSperre).
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas e39kristo »

mul oli just analoogne probleem. polnud kahjuks lisavõtit ka võtta. mure oligi siis selles, et võtme sees olev immokiip või mis iganes seal on hakkas vaikselt ära vajuma. vahepeal andis signaali ja siis jälle mitte. uut võtit ei hakanud UM-ist tellima, vaid lasin tallinnas tehase immo maha võtta(mis iganes ta tegi sellega) igatahes, nüüd probleem lahendatud, lasen panna edaspidi mingi teise immo peale.
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas e39kristo »

ega seal polegi midagi muud teha, mul oli samamoodi, et vahepeal sain keerata ilusti käima ja teinekord keerasid mitu tundi edasi tagasi võtit ja ei midagi, ei võta starterit taha, kuna immo on peal. pole kasu ka starterilt otse proovida, ega tõmbamisest.
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas BMW 525 »

ei hakka uut teemat tegema aga küsimus selles, et mul on ka selline võti mille sees on mingi asi. tahtsin seda võtit järele teha aga ei saanud. öeldi et see on koodiga võti ja iga kord kui auto käima paned siis kood ise muutub. :roll: siis küsisin UM-st ja seal öeldi et 3300.-. seda ma loomulikult tegema ei hakkand. vaid lasin edale tavalise võtme teha, et uksi vähemalt lahti saaks, kui midagi juhtuma peaks. aga küsimus ongi selles et selles, et mis siis saab kui see võti peese läheb, ta suht kulund juba. ükskord proovisin niisama tavalise võtmega käima panna ja võttis süüte sisse küll aga lihtsalt starterit ei võtnud, siis mõtlesin et lükkan käima aga ei julgend, sest kartsin et äkki läheb midagi peese. küsimus siis selles, et kas seda siis tavalise võtemaga polegi võimalik käima panna. KUI see koodiga võti peese läheks. et siis peaks ikka laskma kalli võtme teha. või saab seda koodi värki ISE KA MAHA VÕTTA. segane tekst aga loodan et saate aru mida teada tahan. autoks BMW 525TD 95a. e34
Autokey
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 17.03.2008 22:25 54
Asukoht: Tallinn,Madara 31
Kontakt:

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas Autokey »

Auto Key Service
Madara 31
5087905
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas e39kristo »

seal kus ma lasin, oli poolteist tonni immo maha võtmine. jutt käib siis tehase immost. odavam kui 3300ga võti osta. eks need hinnad on ka erinevad igalpool. mõni teeb kindlasti odavamalt ka.
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas BMW 525 »

aga tahaks teda kas siis juhtub midagi kui tavalise võtmega süüde sisse keerata ja siis käima lükata või starterilt otse panna. et kas ta läheb käima või keerab äkki elektrisüsteemi kuidagi peese. :?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas teet82 »

BMW 525 kirjutas:aga tahaks teda kas siis juhtub midagi kui tavalise võtmega süüde sisse keerata ja siis käima lükata või starterilt otse panna. et kas ta läheb käima või keerab äkki elektrisüsteemi kuidagi peese. :?
Ära vaevalt midagi rikub kuid käima ei lähe, sest aju on ikkagi blokeeritud(sellel autol peaks olema EWS2, ei oska öelda peast, kas see blokeerib aju või ainult starteri) Tavalise võtmega peaksid käima saama kui originaal võti piisavalt lähedal süütelukule.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: E39 520i starter ei käi ringi vb immo peal

Postitus Postitas BMW 525 »

ok, tänud. vähemalt olen sellest asjast informeeritud. aga loodan ptui ptui ptui, et mul sellist probleemi ei tule :)
Vasta