Elektri probleem 520-il. ( korras )

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
-Tauno-
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 30.11.2006 11:31 00
Asukoht: Soome

Elektri probleem 520-il. ( korras )

Postitus Postitas -Tauno- »

Autoks siis 1994.a 520i Touring. 24v vanos. Manuaal.
Kirjeldus:
Sõitsin autoga Tartust Tallinna, kõik ilus kena. Käisin Tallinnas poes ära, ikka probleeme ei olnud.
Minnes siis tööle jättes masina seisma ja 4h hiljem läksin autoni et lõunale minna, kuid võta näpust enam ei käivitunud. Okei kuna kell oli 23,50 siis ei hakanud pimedas uurima vaid libisisesin köieotsas koju.
Järgneval päeval uurima hakates avastasin et kütusepumba kaiste ( nr. 25 - 15amprit ) on läbi põlenud.
Egas midagi panin uue kaitsme , läks käima ilus kena. Kuid siis järgmine päev sama nali. Käitse läbi ja kõik. Vahetasin ära pumba aga ikka lööb kaitsme läbi.
Seega minu mõistus otsas , et kust viga otsida.Kuna rahaline seis ei luba ka masinat remonti viia siis pean tänu Teie abile masinat ise uurima ja puurima.
Loodan et saite mu kirjelduses aru.
Kokku võttes. on küsimus " Miks lööb kütusepumba kaitset läbi " - " Kust viga otsida kui pump vahetatud ? "
Viimati muutis -Tauno-, 11.12.2010 02:21 46, muudetud 2 korda kokku.
-=Team Kaunitar=-
Kasutaja avatar
-Tauno-
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 30.11.2006 11:31 00
Asukoht: Soome

Re: Elektri probleem 520-il. Palun Abi Kiirelt.

Postitus Postitas -Tauno- »

Palun Abi Kiirelt!!!
-=Team Kaunitar=-
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: Elektri probleem 520-il. Palun Abi Kiirelt.

Postitus Postitas iisak »

Juhtmetele ei teinud viga pumba vahetuse käigus?
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
-Tauno-
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 30.11.2006 11:31 00
Asukoht: Soome

Re: Elektri probleem 520-il. Palun Abi Kiirelt.

Postitus Postitas -Tauno- »

iisak kirjutas:Juhtmetele ei teinud viga pumba vahetuse käigus?
Ei kuna sai rahulikult ja ette vaatlikult vahetatud.

Aga mul auto lööb kaitsme ka siis läbi kui pumbal pistikut üldse tagagi pole :?

Ehk on keegi klubile nii hea ja aitaks sümboolsetasu eest vaest inimest :oops:
-=Team Kaunitar=-
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Elektri probleem 520-il. Palun Abi Kiirelt.

Postitus Postitas Maximaator »

Kas lööb kaitsme kohe süüdet keerates läbi või mingi aja möödudes alles?
Edit2: Lugesin esimesest postist välja et ei löö kohe läbi, või on asi muutunud hullemaks?

Edit: Äkki õnnestub sul proovida mõnda teist kütusepumba releed. Võib olla et see jamab.
Viimati muutis Maximaator, 07.12.2010 14:59 59, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
allanasi
Huviline
Postitusi: 1263
Liitunud: 27.02.2009 21:46 38
Peamine sõiduk: E60 530D
Asukoht: tartu/põlva

Re: Elektri probleem 520-il. Palun Abi Kiirelt.

Postitus Postitas allanasi »

-Tauno- kirjutas:
iisak kirjutas:Juhtmetele ei teinud viga pumba vahetuse käigus?
Ei kuna sai rahulikult ja ette vaatlikult vahetatud.

Aga mul auto lööb kaitsme ka siis läbi kui pumbal pistikut üldse tagagi pole :?

Ehk on keegi klubile nii hea ja aitaks sümboolsetasu eest vaest inimest :oops:

mul oli vist sama jama vist ühel 90a 520 kaitse koguaeg läbi , aga siis sai võetud tulede juurest pumbale vool nii , kui autot käima tahtsid panna panid tuled peale ja siis alles läks käima hea vargakindel kah :D


aga vast saad auto korda!
Kasutaja avatar
-Tauno-
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 30.11.2006 11:31 00
Asukoht: Soome

Re: Elektri probleem 520-il. Palun Abi Kiirelt.

Postitus Postitas -Tauno- »

Peale tänast 5h lumehanges külmetades uurimist selgus kurb tõde, miks kaitse läbi läheb.
Nimelt on tagant ära põlenud 4 juhet ( paremalt tagant aku juurest ). Need mis jooksevad sealt akukõrvalt puntrast põhjaalla ja sealt siis pumba juurde. :cry: :cry: :cry: :cry:

Seega üleskutse kes tunnevad auto elektrit - Ehk on keegi nii hea ja teostaks taga otsas nende 4 juhtme vahetuse Soodsalt, kuna vaesel noorukil raha pm polegi. Korteri üür õppemaks jne ja ongi masu.

Olen ülimalt tänulik teie abile!

allanasi kirjutas:

mul oli vist sama jama vist ühel 90a 520 kaitse koguaeg läbi , aga siis sai võetud tulede juurest pumbale vool nii , kui autot käima tahtsid panna panid tuled peale ja siis alles läks käima hea vargakindel kah :D


aga vast saad auto korda!
Ehk räägid PSis lähemalt selle teostuses :) Kuna ajutise lahendusena tundub isegi OK. Kuid kardan nende tagumiste juhtmete pärast. Aga kas siis relee ja kaitsme võin üldse ära võtta et sealt enam vool läbi ei käiks.
-=Team Kaunitar=-
Kasutaja avatar
allanasi
Huviline
Postitusi: 1263
Liitunud: 27.02.2009 21:46 38
Peamine sõiduk: E60 530D
Asukoht: tartu/põlva

Re: Elektri probleem 520-il. Palun Abi Kiirelt.

Postitus Postitas allanasi »

-Tauno- kirjutas:Peale tänast 5h lumehanges külmetades uurimist selgus kurb tõde, miks kaitse läbi läheb.
Nimelt on tagant ära põlenud 4 juhet ( paremalt tagant aku juurest ). Need mis jooksevad sealt akukõrvalt puntrast põhjaalla ja sealt siis pumba juurde. :cry: :cry: :cry: :cry:

Seega üleskutse kes tunnevad auto elektrit - Ehk on keegi nii hea ja teostaks taga otsas nende 4 juhtme vahetuse Soodsalt, kuna vaesel noorukil raha pm polegi. Korteri üür õppemaks jne ja ongi masu.

Olen ülimalt tänulik teie abile!

allanasi kirjutas:

mul oli vist sama jama vist ühel 90a 520 kaitse koguaeg läbi , aga siis sai võetud tulede juurest pumbale vool nii , kui autot käima tahtsid panna panid tuled peale ja siis alles läks käima hea vargakindel kah :D


aga vast saad auto korda!
Ehk räägid PSis lähemalt selle teostuses :) Kuna ajutise lahendusena tundub isegi OK. Kuid kardan nende tagumiste juhtmete pärast. Aga kas siis relee ja kaitsme võin üldse ära võtta et sealt enam vool läbi ei käiks.

hmm võid kaitsme välja võtta jah sealt uurid välja kas või tavalise indikaatoriga kuhu tuleb tagumiste tuledele vool peale ja kõik ja siis teed sinna ühenduse ja viid pumbale vajadusel ka massi ka samauti tulede alt , aga ise ei soovitaks seda varianti.Õigem ikka korda teha!

Vast saad ikka kusagile juhtmed ära vahetatud
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Re: Elektri probleem 520-il. ( Vajan elektriku abi )

Postitus Postitas Hans »

Ennem võiks ikka välja uurida põhjuse miks juhtmed maha põlesid.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
-Tauno-
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 30.11.2006 11:31 00
Asukoht: Soome

Re: Elektri probleem 520-il. ( Vajan elektriku abi )

Postitus Postitas -Tauno- »

Hans kirjutas:Ennem võiks ikka välja uurida põhjuse miks juhtmed maha põlesid.
Keegi eelmistest omanikest oli pumba elementi vahetanud ja seal need paagisisesed voolujuhtmed lihtsalt kokku keeranud ( Nagu kõlarite ühendus kohad kokku keerad) ja sinise isoleeri ümber tõmmanud ja valmis.
Aga isoleer oli paagis bensiini sees maha tulnud ja need käisid igatepidi kokku. Ja seal sai kogu see elektri probleem alguse.
-=Team Kaunitar=-
Vasta