e39 530d õhk kütusesüsteemis

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas Maximaator »

Kuna midagi tarka ei leidnud (Või ei oska otsida), siis järgmine küsimus.

Kui auto seisma jätan siis umbes 15 sekundi pärast täitub kapotialune läbipaistev kütusevoolik õhuga.

Õhk tuleb filtri poolt. Kust tasuks otsima hakata. Mis saab seda üldse tekitada.

Auto käib muidu ilusti ja kenasti. Ja käimise ajal õhku seal voolikus näha ei ole.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas TimoA »

Nii siis. Asi edenes väga kiiresti. :)

Eile märkasin et imepisikesed mullid jooksid pärast mootori seisma jätmist seal torus ringi.
Täna märkasin juba suuremat ringlemist seal. Ja õhtal kui seisma jätsin hakkas lausa suured mullid ja täitus kohesel peaaegu õhuga.

Ja nüüd siis koju minnes jäi auto seisma ja lööbki põhimõtteliselt vahtu, kohati saab ka eelsurve üles, kuna mingitmoodi saab ka ainult kütust kohati.. Kas asi paagisiseses pumbas. Kust seda oleks kõige targem osta, ja kas neid müüakse koos taseme anduriga või ilma ja mis hinnaklassi jäävad umbes. sest põhjaalune pump kui saab kütust kätte siis lööb ilusti nagu surve üles ilma probleemideta.
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas Klots »

Alla 15L paagis kütust ja töötab ilusti edasi?
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas TimoA »

see nüüd jäi vähe arusaamatuks.. :) ?????????????????
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas Klots »

TimoA kirjutas:see nüüd jäi vähe arusaamatuks.. :) ?????????????????
Et kui kütust on paagis vähem kui 15L, siis kas auto töötab normaalselt edasi ja saad vabalt järgijäänud kilometraazi 0-i sõita?
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas TimoA »

Kuno_T kirjutas:Kust tead, et see õhk on? Diislikütuses on ka keget fraktsiooni (eriti talvises), mis sooja mootori juures aurustub, kui rõhk alaneb. Kui surve all olev süsteem väljast ligane ei ole, siis leket ei ole ja muretsed ilma asjata õhu sissesattumise pärast (loogika- kui ei leki ühtpidi, siis ei leki ka teistpidi).

Loogika loogikaks. Ja ma saan ikka aru kui on väiksed aurud või konkreetne õhk :)

Ja kui auto ikka seisma jääb ja eelsurvet üles ei saa, siis on midagi mädasti. Ma lihtsalt tahan teada mis on põhivead sellise asja puhul. Kust ta seda lisaõhku võtab. Jah loogiliselt võttes kui õhk saab sisse, siis peaks ka kütus välja tulema.. Aga tundub et see on paagisiseselt kuidagi. Ja paagi sisene pump teeb ka jube kahtlast häält.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas TimoA »

Klots kirjutas:
TimoA kirjutas:see nüüd jäi vähe arusaamatuks.. :) ?????????????????
Et kui kütust on paagis vähem kui 15L, siis kas auto töötab normaalselt edasi ja saad vabalt järgijäänud kilometraazi 0-i sõita?

VArjatud menüü näitab et paagis on mingi 19 liitrit, ühes oli midagi seitse ja teises 12 vms..

Ja ei saa hästi proovida seda alla 15 liitri varianti kui auto välja sureb pidevalt.. :)
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas Klots »

Mul isa E39-l on paagipump läbi ja alla 15L auto enam käima ei lähe.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas TimoA »

mul isegi nagu läheb jälle käim akui natuke seisab.
Paaki pump ka nagu koliseb seal paagis rohkem .: :)

aga ütleme nii et kui see pump ei tööta, kas siis saab kuskilt lisaõhku, päris suures koguses siis.

Või on asi hoopis mingis mega mõtetus tihendis, o-rõngas, vms.

krt, tahaks jah nagu kindlalt teada. Diagnost ei näidanud otseselt mingit viga.. Välja arvatud et pre suply pressure monitroing, ja siis oli veel korra ka sisse löönud mingi vea et rail pressure to high :) ei tea millest see tekkida võis. ennem pole kunagi seda olnud.
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas Klots »

Aga võta paagi pump koos tasemeanduriga välja ja proovi kas pump töötab?
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas TimoA »

ma ei viitsi tiirutada edasi tagasi :)

ma lähen ommikul vaita siis älle linna katkise jupi järgi jne jne. :)
Vast võtan kuskilt linnast pumba ära ja siis vaida poole hakkama..
Mul vist viskas kunagi mingit viga parempoolse taseme anduri kohta ka, just siis kui paagi kurguni täis toppisin.

Aga jah, see paagisiene pump rohkem koliseb seal , mitte ei tee ühtlast surinat. :)
Ma usun et siiski on see ka nii või naa õhtal...
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4367
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas PeeterA »

Originaalis peaks seal olema VDO pump, mida saab ka B-osana(oluliselt odavam). Sel B-osa VDO-l pole lihtsalt toda plastikraami ymber.
tel. 51 949 859
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas TimoA »

seal paagis on kaks pumpa, üks see mis paremalpool on ja teine on left sucking jet pump. mida see veel omakorda tegema peaks. ja miuke neist nüüd siis tõenäoliselt läbi on.. ja kust neid VDO omasid võtta saaks. äkki oskad soovitada
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas meego »

TimoA kirjutas:seal paagis on kaks pumpa, üks see mis paremalpool on ja teine on left sucking jet pump. mida see veel omakorda tegema peaks. ja miuke neist nüüd siis tõenäoliselt läbi on.. ja kust neid VDO omasid võtta saaks. äkki oskad soovitada
Vasakpoolne sucking jet pump töötab ainult siis kui parempoolne elektriline pump töötab. Parempoolne elektriline pumpab läbi vasakpoolse sucking jet pumba kus haaratakse kaasa kaasa kütust (nii öelda tasakaalustatakse kütuse tasemed mõlemas paagiosas) ja edasi kõhualusele pumbale ette. Kui paagi sisene pump ei tööta siis jalgealune pump imeb niipalju kütust kui vasakust poolest kätte saab. Nii olen mina aru saanud. Pumpa saab Autoeksperdist hind ~1600.-
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas TimoA »

jah. paagisisene pump vahetatud ja töötab nagu loom jälle:)

Sai proovitud aku pealt vanat pumpa, siis käis väga ebaühtlaselt, ja lampi jäi üldse seisma jne jne..
Aga nüüd siis kõik korras.. Tänud nõuannete eest..
Kasutaja avatar
Hannes
Huviline
Postitusi: 3574
Liitunud: 21.08.2005 20:28 38
Peamine sõiduk: E91 325d
Asukoht: Haapsalu

Re: e39 530d õhk kütusesüsteemis

Postitus Postitas Hannes »

Tõstaks vana teema üles.
Nimelt sama jama, et kütusesüsteemis õhk.Pumbad vahetatud.Nii paagisisene, kui ka põhjaalune.Aga see sucking jet pump nagu ei lükka kütust vasakust poolest paremale.Sai see pump läbi ka puhutud, et äkki umbes.Aga tolku ei midagi.
(OO==[][]==OO)
Vasta