E34 surve lõdvikutes

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Aron_L
Huviline
Postitusi: 534
Liitunud: 22.12.2008 11:01 01
Peamine sõiduk: BMW M140i xDrive

E34 surve lõdvikutes

Postitus Postitas Aron_L »

Tere!

Tekkis selline anomaalia, et auto puhub nii seistes kui ka sõites ainult külma õhku. Otsingust leidsin ainult sellise variandi, et puhub seistes külma, kuid sõites sooja. Siis võis viga olla väheses jahutusvedelikus. Enne puhus normaalselt sooja, järsku hakkas aga ainult külma puhuma. Muidu sai päeval korraks ka konditsioneeri nupp sisse-välja lülitatud, samas ei mäleta täpselt kas pärast seda puhus sooja, arvatavasti küll. Selline asi ka, et autol ei ole peal hetkel seda elektrilist tosoolipumpa, mis minu teada peaks peale auto välja suretamist tosooli mootoris ringi ajama veel, jahutamiseks. Samas ei olnud seda peal ka siis kui ta sooja õhku puhus, minu teada pole seda tükk aega peal olnud(alles ostetud auto). On see kuidagi seotud minu murega? Mootori temperatuur tõuseb muidu suhteliselt kiiresti töötemperatuurini ja mingeid kõikumisi ega midagi ei ole.


Oskab keegi aidata nende osas?
Autoks 95 aasta 525tds.
Viimati muutis Aron_L, 14.05.2010 16:08 02, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: E34 puhub ainult külma õhku

Postitus Postitas BMW POWER »

juhipoolses nurgas kaitsmeblokki juures olevad elektrilised klapid võivad kinni olla neid on seal 2 tükki koputa käiva mootoriga õrnalt pihta ja vaata kas muutub midagi või ei
Bmw sõidurõõm
Aron_L
Huviline
Postitusi: 534
Liitunud: 22.12.2008 11:01 01
Peamine sõiduk: BMW M140i xDrive

Re: E34 puhub ainult külma õhku

Postitus Postitas Aron_L »

Ma küll täpselt ei tea millised need seal on aga eks ma üritan üles leida.

Keegi selle tossamise kohta ka miskit öelda oskab, on teil ka praeguste ilmadega vahepeal TDS'il nii?
Aron_L
Huviline
Postitusi: 534
Liitunud: 22.12.2008 11:01 01
Peamine sõiduk: BMW M140i xDrive

Re: E34 puhub ainult külma õhku

Postitus Postitas Aron_L »

Nii, sai vaadatud, et tosooli vähe, valasin juurde, panin auto tööle, keerasin korgi maha ja vaatasin, et tosool juba must. Ehk siis plokikaas või plokikaane tihend jah? Arvestades seda, et vahepeal tuleb tagant ka natuke valget tossu. Õlivarras oli puhas. Mootoritemp pole kordagi üle normi tõusnud, ka siis kui pikemat aega sõitnud.

Oskab keegi öelda mis plokikaanetihendi või plokikaane tegemine maksma võib minna?
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: E34 puhub ainult külma õhku

Postitus Postitas BMW POWER »

kontrolli järgi enne kaane remonti veepump minu mälu järgi 2,5 on veepumba labad plastikust mis kipuvad katki minema
Bmw sõidurõõm
Aron_L
Huviline
Postitusi: 534
Liitunud: 22.12.2008 11:01 01
Peamine sõiduk: BMW M140i xDrive

Re: E34 puhub ainult külma õhku

Postitus Postitas Aron_L »

No siis kui tosooli sees on õli ja jahutussüsteemi lõdvikud on kõvad, tagant tuleb vahepeal valget tossu, siis peaks kindlalt kaane viga olema?
imrek
Huviline
Postitusi: 86
Liitunud: 07.08.2009 12:38 38
Asukoht: Tartu

Re: E34 puhub ainult külma õhku

Postitus Postitas imrek »

Tere.
mul samalaadne probleem E34 1990 aastaga,aga mul puhub sooja koguaeg nii aknale kui ka jalgadele,nii et külma õhku saan ainult siis kui keskmisest asendist.Mis võiks sellise asja puhul olla probleemiks :?:
520
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 19.03.2010 12:28 10

Re: E34 puhub ainult külma õhku

Postitus Postitas 520 »

imrek kirjutas:Tere.
mul samalaadne probleem E34 1990 aastaga,aga mul puhub sooja koguaeg nii aknale kui ka jalgadele,nii et külma õhku saan ainult siis kui keskmisest asendist.Mis võiks sellise asja puhul olla probleemiks :?:
need samad klapid mis eelnevalt kasutaja BMW POWER mainis on kinni jäänud..endal oli sama viga..
Aron_L
Huviline
Postitusi: 534
Liitunud: 22.12.2008 11:01 01
Peamine sõiduk: BMW M140i xDrive

Re: E34 puhub ainult külma õhku

Postitus Postitas Aron_L »

Nii, kuna minul suhteliselt kindel värk, et plokikaanes mõra või tihend läbi, siis ootab ees vahetus.
Äkki keegi, kes on rohkem kursis selle konkreetse mootori puhul selle tööga, oskab mõningaid näpunäiteid anda? Et mis on nt. teistmoodi kui mõnel muul autol jne. Saan lihtsalt lasta selle töö väga odavalt ära teha, see inimene on ka ennem kord-kaks sama tööd samal mootoril teinud, kuid, et kindel olla, sooviks mõningaid eripärasid-näpunäiteid. Oleksin tänulik :P
Aron_L
Huviline
Postitusi: 534
Liitunud: 22.12.2008 11:01 01
Peamine sõiduk: BMW M140i xDrive

Re: E34 surve lõdvikutes

Postitus Postitas Aron_L »

Hetkel siis asi selline, et viisin auto remondimehe juurde. Ma vist natuke pime, igatahes tosooli sees õli ei olnud. Küll aga natuke oli vist tosooli kadunud ja kui sõita mingi 5km, siis pärast seda lõdvikud täitsa kõvad. Kui paisupaagi kork ära keerata, siis mingeid õhumulle küll ei tule, kui kork pealt ära keerata, laseb ka rõhu välja ja lõdvikud uuesti pehmed.
Kas asi võib milleski muus ka olla peale plokikaane tihendi? See vist küll midagi ei muuda aga autol pole elektrilist tosoolipumpa hetkel peal.
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: E34 surve lõdvikutes

Postitus Postitas joffe »

Sellega oled muidugi arvestanud, et süsteemis ongi töötamise ajal päris paras surve sees(ei mäleta enam, kui palju täpselt, aga 1-2 atm oli jutt). Ja sooja mootori juures paisupaagi korki maha võtta pole soovituslik! :?
Aron_L
Huviline
Postitusi: 534
Liitunud: 22.12.2008 11:01 01
Peamine sõiduk: BMW M140i xDrive

Re: E34 surve lõdvikutes

Postitus Postitas Aron_L »

No paisupaagi korki avades ei ole selline surve sees, et see kork kuhugile lennata tahaks, teeb korra susina ja ongi kõik, midagi ohtlikku ei olnud. Või ei tohi seda avada millegi muu pärast?. Aga sooja mootoriga töötades peaksid jahutussüsteemi lõdvikud enam-vähem pehmed olema? Praegu ikka täitsa kõvad
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: E34 surve lõdvikutes

Postitus Postitas Rain »

jah neid peab saama ikka pigistada, enda 525 tds e34-l oli sama mure, ajas rõhku sisse, vahetasin mootori välja kuna vanast ei saanud asja, ploki ja hülsi vahel oli üleval ääres pisike pilu, võta sa nüüd kinni kuda see sinna tekkis aga plokikaaas oli igati sirge.
imrek
Huviline
Postitusi: 86
Liitunud: 07.08.2009 12:38 38
Asukoht: Tartu

Re: E34 puhub ainult külma õhku

Postitus Postitas imrek »

520 kirjutas:
imrek kirjutas:Tere.
mul samalaadne probleem E34 1990 aastaga,aga mul puhub sooja koguaeg nii aknale kui ka jalgadele,nii et külma õhku saan ainult siis kui keskmisest asendist.Mis võiks sellise asja puhul olla probleemiks :?:
need samad klapid mis eelnevalt kasutaja BMW POWER mainis on kinni jäänud..endal oli sama viga..
Tänud see tõesti toimis :lol:
Vasta