E34 tds pöörded kõiguvad ja kütet läheb meeletult

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

E34 tds pöörded kõiguvad ja kütet läheb meeletult

Postitus Postitas jackpuuk »

Vabandust, kasutasin otsingut, aga pole eriline netimees ja ei leidnud midagi(oleks pidanud vast rohkem proovima :oops: ). Aga probleem järgmine, sõber laskis kuskil mõttetus augus pumba remontida, kuna see tilkus. Peale selle läheb metsikult kütet(must taga kogu aeg) ja pöörded käivad tühikäigul üles-alla, välja suremisest kuni maksimumini, sõidu peal annab ka tunda, vahepeal laksab ise gaasi põhja. Kalliks selle korda tegemine võiks minna, sest auto läheb müüki nagunii. Seda ma tean isegi, et põlve otsas sellest lahti ei saa, oskaks keegi kommenteerida, palju remont maksma võiks minna? Ma hoiatasin teda küll, et ära vii küla sepa juurde, aga Eesti inimene peab ju kõik omal nahal järgi proovima :D . Äkki oskab keegi nõu anda, mis juhtus ja mis see lõbu maksma võiks minna? Ta ise Eestist väljaspool kah, nii proovingi mingit infi leida :oops:
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

pumbaremont võib minna kuni 25 000 oleneb mis seal läbi on !
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

No sa mees oled täpselt hull :D , ma tean isegi palju max on, äkki oskaks keegi öelda, mis peale seda pumba remonti juhtus ja kas seda on võimalik Tartu diislikeskuses mingi norm hinnaga korda saada?
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

äkki lõhkus see sossepp sul pumbapea ära ,või pani valesti kokku, või jättis paika panemata....kõigepealt lase kuskil üle vaadata , äkki pole paigas, selleks mine kuskile kes teab kuida pumpa paika panna... ma võin sulle ühe klemmi numbri anda, kes teab asjast , asukoht 2 raudteevahel, tartus ikka
number siis 53532079
soldat
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 14.01.2008 20:47 48
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas soldat »

Mina alustaks pea asendi kontrollist,sümptomid viitavad sellele et segu liig rikas.Süüde võib ka vabalt vale olla.Need liigutused ei maksa suurt midagi.Ma ei kujuta ette mis võiks seal pumba juures 25000 maksta. Tehase poolt taastatud pump(sisuliselt uus) maksab vist 15 kilo kanti.
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

soldat kirjutas:Mina alustaks pea asendi kontrollist,sümptomid viitavad sellele et segu liig rikas.Süüde võib ka vabalt vale olla.Need liigutused ei maksa suurt midagi.Ma ei kujuta ette mis võiks seal pumba juures 25000 maksta. Tehase poolt taastatud pump(sisuliselt uus) maksab vist 15 kilo kanti.


uus pumbapea nagu näiteks? pluss tööraha, tihendid
soldat
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 14.01.2008 20:47 48
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas soldat »

Pea on muidu sinna 5 tonni kanti. Töö vb tuhat või 2.Miks sa arvad et pea on rikutud? Alustada tuleks ikka reguleerimisest ja kontrollimisest.Kui ise hakkama ei saa vii stendi.See mingisugune 1000 krooni kanti.
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

soldat kirjutas:Pea on muidu sinna 5 tonni kanti. Töö vb tuhat või 2.Miks sa arvad et pea on rikutud? Alustada tuleks ikka reguleerimisest ja kontrollimisest.Kui ise hakkama ei saa vii stendi.See mingisugune 1000 krooni kanti.

nu ma kirjutasingi.... krt ei mõisteta foorumit ka lugeda enam või?

".kõigepealt lase kuskil üle vaadata , äkki pole paigas, selleks mine kuskile kes teab kuida pumpa paika panna.." mmida see peaks siis tähendama??
soldat
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 14.01.2008 20:47 48
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas soldat »

Sa kirjutasid et pumba remont on kuni 25 tuhat,mina ei saa nii palju kuidagi kokku.
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

Käisin korra (ilmselt ka viimase) Karla Autos on 2,5td pumbaga. Seal öeldi samuti, et tihendid tilguvad ning lisaks ka väike pöörete kõikumine tühikäigupööretel. Öeldi et uus pumba elektrooniline osa, tihendid ja tööraha kokku 20k ja 25k vahele. Uut pumpa pakuti julgelt alla 20k, täpset hinda ei mäleta... Küsisin, et kas see on nali, mida nad suust välja ajavad, mille peale poistel kulm väga kortsu läks :lol:
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Seixile tänud, lasen sõbral vähemalt kahes kohas asja üle kontrollida ja siis vaatame edasi, mis saab.
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
soldat
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 14.01.2008 20:47 48
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas soldat »

Tuleb välja et pumba hinda on ka tõstetud.Kui ma viimati vaatasin UM'i kodukale siis oli uue pumba hind ligi 15 tuhat,kui ma õigesti mäletan.Nüüd küsitakse teise eest ei rohkem ega vähem kui 25132.7 :D
Jaotuspäid pakub näiteks www.diislikeskus.ee ,seal nad käik 5 tuhhi ümber
Kui nii hakata vaatama siis ei tundugi see 25 tonni remondi raha väga ulmeline,aga noh tulgem maa peale,selle raha eest saab juba sisuliselt terve TDS'is juba ajalehest.Kasutatud pumbade hinnad ei ületa ka 4-5 tuhandet.
Viimati muutis soldat, 23.03.2008 21:18 17, muudetud 1 kord kokku.
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Mnjah, aga mis tds-i saab 25K, hobiautoks võtaks ikkagi midagi ägedamat, kuuese näiteks, või kaheksase, miks peaksin garaazi muretsema hunniku vanarauda, mille väärtus ainult langeb :D
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
soldat
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 14.01.2008 20:47 48
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas soldat »

Nii võttes on iga auto hunnik vanarauda mille väärtus langeb. 25 kiloga leiab sõitva 525 diisli küll kui otsida.Ja noh eks vanad autod on nagu nad on. Kui ise remontida ei oska või ei viitsi või puuduvad võimalused siis tasub neist eemale hoida.
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

soldat kirjutas:Nii võttes on iga auto hunnik vanarauda mille väärtus langeb. 25 kiloga leiab sõitva 525 diisli küll kui otsida.Ja noh eks vanad autod on nagu nad on. Kui ise remontida ei oska või ei viitsi või puuduvad võimalused siis tasub neist eemale hoida.
ise teeninduses töötanuna ja ka niisama autodega palju kokku puutununa ei tihkaks küll 25K tds-i osta, ehkki erandeid on muidugi. 25k hinnaklassis hoiaks bemmist ikka kaugemale, kui just rahakott puuga seljas pole, aga see võib ka minu eripära olla, auto puhul olen suht perfektsionist :oops: Aga see läheb juba teemast välja nagunii, kas kellelgi pädevaid ideid on veel? :D
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

soldat kirjutas:Sa kirjutasid et pumba remont on kuni 25 tuhat,mina ei saa nii palju kuidagi kokku.

UM is on elektroonilise pumbapea, see elekrtiskeeme täis julla mis on pumba sees hinnaga 10 000, pluss veel sõelad, tihendid, tööraha jne
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Tjah...

Postitus Postitas chulo »

Kunagi sai Oisu Diislis pumba pea ja tihendite vahetus ette võetud. Uus pea maksis ca 6000 + töö ja tihendid 4000, kui ma ei eksi. Kuskile 10k kanti jäi parandus ja peale seda sõidab ilusti. Uus omanik kurdab, et kere hakkab ümbert otsa saama. :?
BMW - Big Mexican Woman
2002 E46 320d touring - igapäeva liikur - müüdud
1990 E30 316i kupee (M50b25 3l stroker) - pühapäevane projektikas
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas skiev »

Siin teemas ikka päris häid nalju sees. Aga ise elasin selle pumba jama üle ja pole seal midagi nii hullu kui esialgu paistab. Kui pump jandib siis otsi mingi norm remontija kes ei küsi hingehinda ja kes teeb normaalselt. ise ostsin kasutatud pumba mis polnud eestis sõitnud ja panin selle peale natuke häälestust ja laulab nagu... Tihendid saad poest u.250 krooniga ja vahetamine võtab aega kuni päeva kui võti vähegi käes püsib. Tihendite vahetamisel tuleb kõik asjad ära märkida et pärast sama moodi kokku panna. Olen vajetanud ühed tihendid ja lähiajal võtan vahetan enda omal ka ära. Ja kes peaks ostma 2,5 tds siis teadge et praktiliselt võimatu on leida korras pumbaga ja plokikaanega masinat. Aga kui see kõnealune pump enne "remonti" töötas korralikult siis tõenäoliselt on ta valesti kokku pandud või siis seadest väljas. aga anna teada kui asja korda saad ja kes aitas siis teistelgi lihtsam. see pumbamure on liikvel niikaua kui neid tds veel liigub.
Milleks mulle mõistus, kui mul on BMW!
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Kasutatud pumbad on ju toredad asjad ja võivad ilusti töötada, aga nendega on üks jama... nad töötavad X päeva. Sa ei tea kunagi millal ta jälle otsad võib anda. Lisaks ei ole pumbavahetus ka nii lihtne, et kui võtit käes hoiad, siis teed ää.
BMW - Big Mexican Woman
2002 E46 320d touring - igapäeva liikur - müüdud
1990 E30 316i kupee (M50b25 3l stroker) - pühapäevane projektikas
soldat
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 14.01.2008 20:47 48
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas soldat »

kah õige,samas on võimalik kontrollida,romulatel isegi garantii. Ja päris ette hoiatamata nad üldjuhul ka ei lähe.Eks seda on näha kui hakkab väsima.
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Sõber ikka välismaal veel. pole asjaga saanud tegeleda, aga kindel jutt jäi, et laseb kahes kohas kontrollida, diislikeskuses ja seix andis infi Tartus kahe raudtee vahel asuva koha kohta, läheb mõlemasse .
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
bumer89
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 30.08.2007 11:32 48

tds

Postitus Postitas bumer89 »

skiev kirjutas:Siin teemas ikka päris häid nalju sees. Aga ise elasin selle pumba jama üle ja pole seal midagi nii hullu kui esialgu paistab. Kui pump jandib siis otsi mingi norm remontija kes ei küsi hingehinda ja kes teeb normaalselt. ise ostsin kasutatud pumba mis polnud eestis sõitnud ja panin selle peale natuke häälestust ja laulab nagu... Tihendid saad poest u.250 krooniga ja vahetamine võtab aega kuni päeva kui võti vähegi käes püsib. Tihendite vahetamisel tuleb kõik asjad ära märkida et pärast sama moodi kokku panna. Olen vajetanud ühed tihendid ja lähiajal võtan vahetan enda omal ka ära. Ja kes peaks ostma 2,5 tds siis teadge et praktiliselt võimatu on leida korras pumbaga ja plokikaanega masinat. Aga kui see kõnealune pump enne "remonti" töötas korralikult siis tõenäoliselt on ta valesti kokku pandud või siis seadest väljas. aga anna teada kui asja korda saad ja kes aitas siis teistelgi lihtsam. see pumbamure on liikvel niikaua kui neid tds veel liigub.

jutt väga õige,ise ka pumbaga jamanud ja pole seal keerulist midagi
56792123
bumer89
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 30.08.2007 11:32 48

tds

Postitus Postitas bumer89 »

skiev kirjutas:Siin teemas ikka päris häid nalju sees. Aga ise elasin selle pumba jama üle ja pole seal midagi nii hullu kui esialgu paistab. Kui pump jandib siis otsi mingi norm remontija kes ei küsi hingehinda ja kes teeb normaalselt. ise ostsin kasutatud pumba mis polnud eestis sõitnud ja panin selle peale natuke häälestust ja laulab nagu... Tihendid saad poest u.250 krooniga ja vahetamine võtab aega kuni päeva kui võti vähegi käes püsib. Tihendite vahetamisel tuleb kõik asjad ära märkida et pärast sama moodi kokku panna. Olen vajetanud ühed tihendid ja lähiajal võtan vahetan enda omal ka ära. Ja kes peaks ostma 2,5 tds siis teadge et praktiliselt võimatu on leida korras pumbaga ja plokikaanega masinat. Aga kui see kõnealune pump enne "remonti" töötas korralikult siis tõenäoliselt on ta valesti kokku pandud või siis seadest väljas. aga anna teada kui asja korda saad ja kes aitas siis teistelgi lihtsam. see pumbamure on liikvel niikaua kui neid tds veel liigub.

jutt väga õige,ise ka pumbaga jamanud ja pole seal keerulist midagi
56792123
bumer89
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 30.08.2007 11:32 48

tds

Postitus Postitas bumer89 »

skiev kirjutas:Siin teemas ikka päris häid nalju sees. Aga ise elasin selle pumba jama üle ja pole seal midagi nii hullu kui esialgu paistab. Kui pump jandib siis otsi mingi norm remontija kes ei küsi hingehinda ja kes teeb normaalselt. ise ostsin kasutatud pumba mis polnud eestis sõitnud ja panin selle peale natuke häälestust ja laulab nagu... Tihendid saad poest u.250 krooniga ja vahetamine võtab aega kuni päeva kui võti vähegi käes püsib. Tihendite vahetamisel tuleb kõik asjad ära märkida et pärast sama moodi kokku panna. Olen vajetanud ühed tihendid ja lähiajal võtan vahetan enda omal ka ära. Ja kes peaks ostma 2,5 tds siis teadge et praktiliselt võimatu on leida korras pumbaga ja plokikaanega masinat. Aga kui see kõnealune pump enne "remonti" töötas korralikult siis tõenäoliselt on ta valesti kokku pandud või siis seadest väljas. aga anna teada kui asja korda saad ja kes aitas siis teistelgi lihtsam. see pumbamure on liikvel niikaua kui neid tds veel liigub.

jutt väga õige,ise ka pumbaga jamanud ja pole seal keerulist midagi
56792123
bumer89
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 30.08.2007 11:32 48

tds

Postitus Postitas bumer89 »

skiev kirjutas:Siin teemas ikka päris häid nalju sees. Aga ise elasin selle pumba jama üle ja pole seal midagi nii hullu kui esialgu paistab. Kui pump jandib siis otsi mingi norm remontija kes ei küsi hingehinda ja kes teeb normaalselt. ise ostsin kasutatud pumba mis polnud eestis sõitnud ja panin selle peale natuke häälestust ja laulab nagu... Tihendid saad poest u.250 krooniga ja vahetamine võtab aega kuni päeva kui võti vähegi käes püsib. Tihendite vahetamisel tuleb kõik asjad ära märkida et pärast sama moodi kokku panna. Olen vajetanud ühed tihendid ja lähiajal võtan vahetan enda omal ka ära. Ja kes peaks ostma 2,5 tds siis teadge et praktiliselt võimatu on leida korras pumbaga ja plokikaanega masinat. Aga kui see kõnealune pump enne "remonti" töötas korralikult siis tõenäoliselt on ta valesti kokku pandud või siis seadest väljas. aga anna teada kui asja korda saad ja kes aitas siis teistelgi lihtsam. see pumbamure on liikvel niikaua kui neid tds veel liigub.

jutt väga õige,ise ka pumbaga jamanud ja pole seal keerulist midagi
56792123
Vasta