E39 ABS-i aju asukoht

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
teretere
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 22.08.2007 19:22 01

E39 ABS-i aju asukoht

Postitus Postitas teretere »

Mure siis järgmine, et hiljuti läks rivist välja üks minu '99 523-me ABS-i anduritest. targad mehed teadsid rääkida, et parem on selpuhul ABS-i aju tagant ära võtta. Seisan siis probleemi ees kus ma ei tea ei selle aju asukohta ega ka viisi kuidas see lahti ühendada. Oskab keegi aidata?
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

teed kapoti lahti ja aju jääb sust vasakule poole amordikannu juurde. pistik käib lahti nii et paned midagi teravat riivi vahele ( paremal pool pistikut) ja lükkad riivi lahti. samas liigub ka pistik ülespoole ja tuleb lahti.
kahju küll aga kui juba sõitnud oled siis arvatavasti aju läbi. remont umbes 4000.- ja tehakse tartus dia-s
kui hätta jääd siis helista ja lepi aeg kokku, saab diagnoosida vea ja kontrollida aju korrasolekut
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

diislijoodik kirjutas:Mis jama selle "ajuga" on, et anduri rike ta ära rikub?
EDIT: Patrik seletab täpsemalt :)
Viimati muutis Indrek_M, 06.12.2007 17:14 11, muudetud 1 kord kokku.
Indrek
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

lühistatud anduri vool tõuseb mis põletab maha rajad ajus
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

ei ole ette tulnud
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

patrik kirjutas:ei ole ette tulnud
Seal vist on Teves-i tehnika, mitte Bosch.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
mel10
Huviline
Postitusi: 242
Liitunud: 21.08.2006 11:25 23

Postitus Postitas mel10 »

Mul oli ka kevadel juhtum, et üks andur oli läbi (selgus hiljem). Kuna tegu oli juba vahetatud ja uue anduriga, siis ka UM ei tahtnud uskuda, et viga just selles anduris. Diagnostika näitas ka nende jutu järgi minigit imelikku viga. Lõpuks käskisid aju ära vahetada ja ka anduri. Käisin siis veel ühe teadja mehe juurest läbi ja ta käskis ikkagi selle anduri ära vahetada. UM vahetas suure mangumise ja ise ironiseerides selle ära ja kordas, et ega see mingit efekti enam ei anna ja aju ikkagi vaja vahetada. Aju jäi vahetamata. Kõik toimib siiani. Sõitsin selle tõrkuva anduriga u. 2 nädalat ja ei põlenud seal ajus midagi maha. Nii et.......
kaspujaspu
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 05.07.2006 20:04 43

Postitus Postitas kaspujaspu »

aju kärssab läbi jah,aga mitte kohe.ise sõitsin umbes kuu ja siis oli kööga... UM-is uus oli mingi kymp.oleks muidugi saand selle ka korda lasta teha,aga ei viicind jännata.järgmine kord kui andur läks sai eest kapoti alt üks pistik lahti võetud.....
teretere
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 22.08.2007 19:22 01

Postitus Postitas teretere »

Sai siis käidud diagnostis, kust öeldi, et kundepoolne esimene ja juhipoolne tagumine ABS-i andur vaja ära vahetada. Vahetasin ja asjalood jäid samaks. teenenduses öeldi, et ilmselt ei ole asi andurites siis ja aju õhtal vist. Kas diagnostikatehnika võib niimoodi pange panna siis, et kui ajus rajad läbi põlenud näitab hoopis anduri riket? Ilmselt tuleb lähiajal tartureis ette võtta kui kusagilt varuvariandina mõnda ajupakkumist ei leia..
Vasta