E39 Niiskusega elektroonika juksib

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

E39 Niiskusega elektroonika juksib

Postitus Postitas Rando535 »

Niiskusega elektroonika juksib vahel.
Enne on olnud ainult nii et maki display viskab pildi eest vahel ja aasta tagasi aken ei töötanud - alati on aidanud välja suretamine ja uuesti käivitamine.
Aga eile siis selline juhus. Käisin hesburgeris drive-in, aken pärani lahti mingi 5 min. Asi käes, sõidan ära et mingi 50m kaugusel parkida ja äkki sõiduajal murdosa sekundiks viskas kõik nulli aga jäi käima ja sõitis edasi. Pargitud, keerasin süüte välja maki asendisse aga kõik totaalselt null. Makk ei tööta, ühtegi lampi ei tööta, isegi käigukasti väike tuluke mis koguaeg töötab muidu oli pime. Süüdet pannes ka näidik pime. Sõin ja istusin veidi, süüdet pannes umbes 5min pärast hakkas vaikselt koguma. Süüdet nagu polnud aga näidikule tuli paar lampi - aku näidik jne. Läksin autost välja, tegin tobi, tulin sisse tagasi ja proovisin uuesti ja asi toimis. Sõidu ajal nagu nagu oleks olnud veel paar korda käiguvahetust raskemalt tunda. Aga ei tea kas oli käiguvahetus - pöörded nagu ei muutund. Täna jälle nagu korras kõik.
Millest tuleneb see niiskuse jama teab keegi?
Diagnosti minek nagunii igaksjuhuks aga paar päeva vaja järjekorras oodata.
Viimati muutis Rando535, 04.10.2007 21:06 13, muudetud 1 kord kokku.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Muuda pealkiri kohe korralikuks, niiet sellest loeb välja ka millest sul siin juttu on.
maestro
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 30.01.2007 18:58 27
Asukoht: Tallinn/Tartu

Postitus Postitas maestro »

Mul endal sarnane mure.
Pühapäeval lakkasid armatuuris seierid töötamast, kõik on nullis. Põlevad ainult kontroll tuled (õli, aku, kässar, airbag, abs,... jne.) Odomeetri näit on ees, edasi ei tiksu ja ära ka ei kustu.
Lisaks kui vajutada BC (nii kangin kui raadio peal) ei toimi midagi. Raadiol on kell kadunud ja kui auto valve alla panna siis suunatulesid ka ei vilguta :?
Järgmine reede, 12.10 läheb UM-i, ex näis mis saab.
Huvitav kas võib olla süütelukus mingi kala... siin osadel ka auto mingeid pulle teinud :?:
BMW E39 528i Shadowline 98' -˃ Volvo V70 Move 05' -˃ Toyota LC120 05' -˃
Honda CR-V 16'
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

Sul on error pidevalt? Ja kas auto liigub?
Õnneks suri parklas ära eile-tipptunnil keset linna oleks vist väga äge olnud :D
Ise mõtlen seda et kui miski oleks konkreetselt pees siis peaks ju asi lihtsalt mitte toimima. Aga mul senini ainult mega vihmaste ja niiskete ilmadega ja sedagi korra-kaks kvartalis.
maestro
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 30.01.2007 18:58 27
Asukoht: Tallinn/Tartu

Postitus Postitas maestro »

Kle tööle pole vahepeal läinud (ega ma temaga eriti sõitnud ka pole kuna pole vajadust olnud)... seega pidev jah. Auto töötab ja sõidab... õnneks :D
Aga kevadel (sombused ilmad olid) oli nii et ükspäev enam käima ei läinud. Ei andnud mingit lootusti... piiksu ka ei teinud, kui siis järsku läks. Paarkoda nõnda õnnestus käivitada kuni ükskord enam ei läinud. Siis oli ka kõik :?
Sa Patriku juurde lohistatud, ta puhastas mingid kontaktid ära ja töötas ta jälle :D
BMW E39 528i Shadowline 98' -˃ Volvo V70 Move 05' -˃ Toyota LC120 05' -˃
Honda CR-V 16'
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

eile ja täna kõik jälle nagu parimas korras.
hommikul aga auto kella vaadates oli kellaaeg ka 15 min taga. see päev viskas ikka täieka voolu kotti järelikult
Kasutaja avatar
extsy
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 31.05.2006 12:03 15
Asukoht: Rkv.

Postitus Postitas extsy »

Uppunud auto sümtomid
Ma ennem lükkan enda BMW d,kui sõidan Fordiga!
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

ei usu eriti et uppunud
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

Kas põhjapeal on mingi on andur või kontakt mis märjaks saades seda põhjustada võib?
Mulje on jäänd selline, et natuke aega peale veelompi hakkab see jama pihta korraks. ABS ja veojõu tuluke läheb põlema ja makk jääb vait, gaasi andes nagu hoiab elu sees. Kuivaga nagu pole suremist täheldanud.
pihv
Huviline
Postitusi: 151
Liitunud: 10.02.2006 16:40 20

Postitus Postitas pihv »

endal täpselt sama probleem. märja ilmaga abs ja veojõukontroll lülitavad välja ennast ja korra on ka seierid nulli visand. aga kui ära kuivab ilusti siis jälle kõik korras.
???
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

Mul on nii et hakkab kõikuma, kuulen et makk jõnksub vaatan armatuuri ja kollased tuled vilguvad nagu maki rütmis. Aga on tunda kuidas kogu jõud kaob ära - siis vajutan gaasi ja sõidab edasi.
Linnas eile vihmaga tipptunnil hakkas ka pihta, õnneks sain kohe paremale tanklasse keerata. Jäin seisma ja auto mootor töötas. ca 15min pärast kui liiklus korra hõredam oli panin kodu poole minema ja linnast mustamäele pold jälle midagi viga :shock:
Oskab keegi tark midagi arvata?
maestro
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 30.01.2007 18:58 27
Asukoht: Tallinn/Tartu

Postitus Postitas maestro »

Mis minu jamasse puutub (eespool kirjas) siis lõpuks tõmbas aku nii tühjaks et ükski tuluke autos enam ei põlenud.
Ei aidanud täkk ja ei aidanud käima tõmbamine. Juhi ukse sai lahti aga enam lukku ei saanud. Isegi see meister UM-is üllatus kui nägi et lukku ei lähe (alguses väitis et peab minema ja hakkasin mõtlema et olen tõesti loll - lihtsalt pool aastat auto omanud. Aga no sõber nägi ju pealt).
Alguses kui avastasin et aku tühi, siis veel aku indikaator armatuuris kumas aga lõpuks isegi mitte see ei kumanud.
Nüüd seisab ta UM-is ja loodan et lähipäevil saab kätte ja kuuleb mis seal siis oli :)

Panin veel tähele ühte asja et asi algas ju sellega et armatuuris kõik seierid jäid nulli kui käima panin. Nüüd kui aku tühi ja täkku andsin hakkasid need liikuma. :? Tegi vist mingi restardi endale :roll:

Äkki teilgi aitab kui aku juhe korraks maha visata :?:
BMW E39 528i Shadowline 98' -˃ Volvo V70 Move 05' -˃ Toyota LC120 05' -˃
Honda CR-V 16'
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

mul kord oli umbes sellist laadi jama> ei saand autot käima- mingi asi tarbis voolu vahel palju vahel vähem... Lõppuks läks üldse segamini kõik- kuu aega lappasin diislipumpa ja kõiki andureid, ühesõnaga kõik bemmi foorumid läbiloetud...

Signa-immo ploki (mingi suvaline autoalarm) kiskusin maha ja panin kõik otse: kohaselt käivitus poolest pöördest... kõik minu sõbrad ja tuttavad ei uskund et ;nüüd saan igal pool autot kinni panna ja käivitada võtmest mõne aja pärast :). (kuuaega unistasin kuidas saaks käima võtmest ja mis võiks jamada)

veel aitas omalajal leida vigasid(e32,e28 ja teised loomad) http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=38094

Veel olen leidnud enda e34 istme alt mingi 220v võrgu juhtmeid ja muid aretisi- ehk keegi eelmine omanik oli ELEKTROONIK aretas mingi immo mis teeb sellise jama. Kui kunagi oli aega siis aretasin e28 peale igasuguseid vidinaid- autopiloodi- immosid, igasuguseid suretusnuppe.(kuid kui autot müüsin siis rääkisin ära mis mingi suvaline lüliti teeb)
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

Auto ju sõidab ja käivitub :!: :!: :!:
Küsimus oli `millest` juhtub et just vihmaga vool täiega kotti tahab minna.

Kas läheb vesi kuhugile vahele või ...? Aga äkki kokkusattumus et error ja vihm ;)
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

Rando535 kirjutas:Auto ju sõidab ja käivitub :!: :!: :!:
Küsimus oli `millest` juhtub et just vihmaga vool täiega kotti tahab minna.

Kas läheb vesi kuhugile vahele või ...? Aga äkki kokkusattumus et error ja vihm ;)
Unustasin lisada et kas ikka massi kontrollisid mootorikäpa ja kere vahel, akuklemmid puhastasid?

kui näiteks mingi elektroonika kustus siis võid kohaselt minna http://www.madi-auto.ru/wds/ru/ ja kui vähegi elektri liikumisest saad aru siis sellest on suur kasu.... Just selle lehega sain ma enda enamus elektrikalasid põhjustanud elemendid teada.
mike1
Huviline
Postitusi: 708
Liitunud: 15.09.2003 15:04 12
Telefon: 56052094

Postitus Postitas mike1 »

Panin veel tähele ühte asja et asi algas ju sellega et armatuuris kõik seierid jäid nulli kui käima panin. Nüüd kui aku tühi ja täkku andsin hakkasid need liikuma. Tegi vist mingi restardi endale
Oma möödunud talvistest kogemustest võin öelda, et seierid jäävad nulli siis, kui voolu liiga vähe on. Mul oli aku vana ja väsinud, läks veel vaevaliselt käima hommikul aga kellad olid järelt ära kõik. Peale väljasuretust ja taaskäivitust toimis mul kõik endist viisi.
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

kas lahendus võib olla nii lihtne?
sai täna sõbra autot elustatud krokodillidega. sõber ise mässas seal. pärast hakkan sõitma ja kuulan et woofer ei tööta. lähen pagassi tsekkama, loksutan juhet ja lööb sädemeid-juhe suht lahti. keerasin poldi ilusti kinni.
Vasta