E34 salongi ei puhu üldse õhku...

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
liisu035
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 01.09.2006 14:41 09

E34 salongi ei puhu üldse õhku...

Postitus Postitas liisu035 »

EHK oskab keegi aidata.Äsja soetatud 94 a. E34 bmw ja salongi ei puhu üldse õhku(olemas kliima,mis ka ei tööta),keera ja pööra neid nuppe kuidas pidi tahad.Kas keegi teab öelda on ehk on kuskul mõni klapp või mingisugune kaitse või mis iganes,milles võiks viga olla?Kas on ehk keegi,kes on samasuguse probleemiga kokku puutunud ja annaks ehk nõu mis teha?Oleksin iga nõuande eest siiralt tänulik...
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

alusta sellest et kuula kas puhur ise töötab. kui jah, siis filter umbes. kui üldse ei tööta, siis kaitsmed, lüliti, juhtmed, jne. kõik võib olla. kuini sinnamaani et ventika mootor puudu
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Kratt
Huviline
Postitusi: 121
Liitunud: 27.12.2005 18:11 41
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Kratt »

kuidas salongiõhu filtrile ligi pääseb??
Viimati muutis Kratt, 06.09.2006 22:30 51, muudetud 1 kord kokku.
Diisel maamehe lemmik :P 5044107
Kasutaja avatar
testivoitja
Huviline
Postitusi: 2073
Liitunud: 30.11.2005 20:35 24
Peamine sõiduk: BMW X5 E53
Asukoht: Helsinki

Postitus Postitas testivoitja »

Kratt kirjutas:kuidas salpngiõhu filtrile ligi pääseb??

otsing suureks abiks.kindlasti saad vastuse.
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Holari »

Vaheta filter, see asub kindalaeka all, vahetus võtab aega nii tunni.
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Trügin siia oma probleemiga. Mõtlesin, et vahetan salongifiltri ära, kuna puhurist ei tulnud piisavalt õhku ja et kindlasti on vana filter umbes. Üllatuseks tuli välja, et vanat filtrit ei olnudki seal, oli tühjus ja kõvasti igast prahti :(. Puhastasin sealt seest suruõhu ja tolmuimejaga kõik saasta ära, paigaldasin uue filtri, ladusin kõik kokku tagasi. Panin süüte sisse, et näha kuidas nüüd puhub ja fakk, nüüd ei taha üldse puhuda :?. Et siis on järelikult mingi saasta ette puhunud kuskile. Kas siis nüüd tuleb kõik lahti kiskuda.. armatuurlaud maha jne.? Kus võib see saast seal siis olla? On kellelgi sarnast probleemi olnud?

Teema algatajale: Salongifiltri eemaldamise õpetus
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
ilmar74
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 17.08.2006 22:45 04
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas ilmar74 »

Minul E34-l oli probleem selles, et need käsihoovad, millega avatakse-suletakse õhuvoogude suunamist ülesse-keskele-alla, olid tagant traadid kinnitusest lahti tulnud, st hoovad ise liikusid, kuid traadid liikusid tühja ning klapid olid kõik jäänud kinnisesse asendisse. Pärast traatide kinnitamist hakkas ka õhk salongi puhkuma. Kinnitatud on need lihtsalt kruvistoperdusega. Nendele saab ligi, kui kõrvalistuja jalgade juurest avad plastkatted, kohe on näha. Sealt saad ka salongifiltrile ligi, kuid lammutada tuleb natuke rohkem. Üldiselt on heade riistadega u 1h jagu tööd. Pärast on asi väga viis! :)
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

ilmar74 kirjutas:Minul E34-l oli probleem selles, et need käsihoovad, millega avatakse-suletakse õhuvoogude suunamist ülesse-keskele-alla, olid tagant traadid kinnitusest lahti tulnud, st hoovad ise liikusid, kuid traadid liikusid tühja ning klapid olid kõik jäänud kinnisesse asendisse. Pärast traatide kinnitamist hakkas ka õhk salongi puhkuma. Kinnitatud on need lihtsalt kruvistoperdusega. Nendele saab ligi, kui kõrvalistuja jalgade juurest avad plastkatted, kohe on näha. Sealt saad ka salongifiltrile ligi, kuid lammutada tuleb natuke rohkem. Üldiselt on heade riistadega u 1h jagu tööd. Pärast on asi väga viis! :)
Jah, vaatasin ka need üle, kõik toimib. Proovisin ka kõiki eraldi (esiklaas, näkku ja jalgadele), kolmanda kiiruse peal on nagu mingit õhku juba käega tunda, aga see on juba ebameeldivalt lärmakas. Tõenäoliselt on siiski miskit kusagil ees. Aga seal salongifiltri juures on ju kohe radikas, sealt ei pääse ju eriti saasta läbi? Need ventikad (salongifiltri ees) ise aga töötasid mõnuga, nii, et seal probleemi pole. Aga kas võib olla siis, et äkki on radikas ise umbes?
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Kui filtrit pole ei tea mis ajast vahetatud või vana filter ära võetud ja uut pole pandud, sest sõltuvalt masina lisavarustusest filter kas kallim või odavam. Minu filtri (mulle läks siis see mingi üle 500 kroonine filter)vahetas Valdek ära mingi minuti-paariga ja vaatepilt siis oli selline.
Kes veel ei tea siis uus filter on lumivalge!
Ja kujutage nüüd ette kui filtrit ei ole, et mis siis toimub :)

Pilt
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Hans kirjutas:mulle läks siis see mingi üle 500 kroonine filter
Mulle anti mingi 300 eegune filter UM'ist (520i, konditsioneer). Välja näeb samasugune nagu kõik teised, mida pildilt näinud (netist). Ja mul avanes samasugune rõve pilt seal salongiradika küljes. Rõve, rõve ja veelkord rõve.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
damarek
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 10.08.2005 14:58 38
Asukoht: Tallinn, Harjumaa

Postitus Postitas damarek »

Mul täpselt sama teema. E34 525tds 94a. Mootor uhub täiega, aga õhku tuleb nii et välgumihkli leeki isegi ei kõiguta. Seda hakkas ühtlaselt iga päevaga aina vähem tulema. Hoovad ise klappe avavad ja filter on puhas. Isegi ilma filtrita ei tule midagi läbi. Aga filtrile iseenesest tuleb õhku nii nagu korralikus autos 4.astmes salgongi. Sisemised torud tunduvad ka puhtad olema.

????

Peab vist kapoti alt lähenema! Mis võib veel viga olla????
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

mis sa sealt kapoti alt lähened kui filtri juures õhuvool ok?
Pigem ikka klapi probleem.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
liisu035
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 01.09.2006 14:41 09

Postitus Postitas liisu035 »

Kas keegi võiks öelda,kus need klapid asuvad.Iseenesest puhuja mootor töötab küll ja kui täisvõimsuse peale panna tuleb mingi õhk ka,kuid tunduks nagu klapid oleks kinni.Kus kandist neile klappidele tuleks läheneda?Olen tänulik...
Kasutaja avatar
Toots
Huviline
Postitusi: 1367
Liitunud: 16.12.2005 00:01 45
Peamine sõiduk: Peamine sõiduk ei ole bmw. Pühapäev: e34 550i V12
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Postitus Postitas Toots »

Sul ongi arvatavasti asi hoopis filtris,kontrolli see kõigepealt üle...
Kasutaja avatar
vanaisa
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 07.10.2004 06:37 02
Asukoht: K.-Nõmme

Postitus Postitas vanaisa »

Ma pakuks ikka esmalt salongifiltri vahetust. Minul (525tds 93 täiskliima) oli mäekõrgune õhuvoolus kui filtri ära vahetasin. Vana polnudki just eriti sodi täis aga hämmastavalt suurt effekti andis vahetus. Maksis mingi üle 100 eeku aga vahetuseks kulus vähemalt tunnike ja see polnud üldse lihtne toiming.
BMW 525 tds TOURING, pikkadeks reisideks sobivaim auto
Kasutaja avatar
Kristjan_T
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 07.10.2004 12:57 54
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Kristjan_T »

Kui filtri vahetu ei aita siis on vaja soojedus radikas puhtaks pesta osaliselt pääseb ligi kapoti alt aga sealt pole palju abi tarvis on salongi poolt läheneda sõbral sama mure ja kiskus armatuuri alumise osa välja (saab võibolla lihtsamalt) ja pesi puhtaks olevat jube pasane olnud nüüd puhub nagu peab.
E30 316 3,5l
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Kristjan_T kirjutas:siis on vaja soojedus radikas puhtaks pesta.
Minupuhul siis sinna see koer arvatavasti ongi maetud.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
damarek
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 10.08.2005 14:58 38
Asukoht: Tallinn, Harjumaa

Postitus Postitas damarek »

filter umbes-filter umbes!!! Ei ole umbes! Ilma selleta ka ei tule ja torud on puhtad!!!!

Radikas ikka siis?
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

ka minul seisab see radika pesemis töö ees, lasen vast kellelgi selle ära teha kuna ise ei taha enam kunagi seda värki laiali kiskuda.
Kasutaja avatar
metannnn
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 30.07.2006 21:26 36
Asukoht: Võru

Postitus Postitas metannnn »

puhuri mootor,mul ei puhunud ka midagi ja oli puhurimootor
Kasutaja avatar
damarek
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 10.08.2005 14:58 38
Asukoht: Tallinn, Harjumaa

Postitus Postitas damarek »

Minu probleem lahenes sellega et see tross, mis liigutab peaklappi, oli poolenisti lahti ainult. St tross oli kronsa küljest lahti tulnud ja nagu arvata võib, siis lõdva tross avas seda klappi vaid natukene. Selline viga siis, mis eelmisel lahtivõtmisel kahe silma vahele jäi :?
Tundub, et see klapp oli juba aastakese jagu tagasi väheke praokil kui auto ostsin. Siis oli enam-vähem. Aga nii tugevalt kui praegu, ei ole seda õhku sealt küll kunagi tulnud :) :) :) :)
Kasutaja avatar
conversator
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 25.02.2006 20:48 38

Postitus Postitas conversator »

oskab keegi 90.a 535 kondiga masina kohta õelda kus sellel salongis õhufilter on?
http://www.zone.ee/raiks10000/bmw.jpg
Bayerische Motoren Werke
Kasutaja avatar
egert21
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 27.01.2007 17:36 27

Postitus Postitas egert21 »

Lugesin siin veidi seda teemat ja mõtlesin et ehk oskab ka keegi mind aidata,nimelt 525 91a.141kw.Peaks olema ka kliima.Panen siis puhuma esiklaasi peale ja tuleb sooja õhku,kui suunan õhu jalgadele või siis näkku hakkab külma puhuma.tagaistme juures olevatele avadele kus peaks ka õhku puhuma,see õhk igatahes ei jõuagi.
Auto omanik olen olnud suht vähe aega ja ei oska öelda millal see filter on vahetatud.Kuid ise lasin ära vahetada termostaat klapi ja ehk siis õhk vahel,sellest vist siis alustangi.
tänud!
Audi Coupe 2,3 98kw.
Markspoiss
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 20.11.2005 18:34 48
Kontakt:

Postitus Postitas Markspoiss »

mul ka sama jama:S 91.a 353 ja no ei tule mitte halligi kuigi puhur huilgab täiega:S ma olen seal kindalaekaall lammutand niiet sedanägu juba aga seda filtrit ma ei ole suutnud kusagilt leida:S
Kasutaja avatar
leho57
Huviline
Postitusi: 262
Liitunud: 10.02.2007 21:00 12

Postitus Postitas leho57 »

lähene asjale kindalaeka alt, kuid suundu keskkonsooli taha, kui katte eest ära võtad siis jõuad sellise "mõõgani". see tõmba välja, siis on üks roheline kate ja see võta ära, siis pane käsi sinna tekkinud auku ja tõmba filter välja, ma ka suht kaua otsisin aga lõpuks sain kätte, enne ei puhunud mitte midagi, nüüd toimib kõik nagu peab (H)
E34 525 tds - müüdud
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

conversator kirjutas:oskab keegi 90.a 535 kondiga masina kohta õelda kus sellel salongis õhufilter on?
http://www.zone.ee/raiks10000/bmw.jpg
Filter asub sul selle rohelise pistikuga vidina taga. Mingeid õpetusi leiad siit ---> http://www.hot.ee/bmwinfo/juhendid/salo ... ermann.pdf http://www.hot.ee/bmwinfo/juhendid/salo ... rbosch.pdf
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Postitus Postitas Madis. »

mul ka mõned mured salongisoojendusega.

91.a ilma kondita auto. õhku puhub veidi vähe, klaasid saab ikka udust puhtaks, kuid vent peab selleks viimases astmes lärmama.

väidetavalt ilma kondita autol ei olegi salongifiltrit. kuidas peaks probleemile lahenema? sooja-külma tuleb muidu ilusti, veepump, termostaat, radikas vahetatud. nüüd on salongiradika vahetuse aeg? :?

edit: kiiremates astmetes kõriseb vent ka vahepeal. tuleb vahetada ainult laager, kogu kupatus või pääseb õlitamisega?
Vasta