GPS,NAVI

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
tarts999
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 02.11.2005 15:22 14

GPS,NAVI

Postitus Postitas tarts999 »

Kas on väljas ka juba GPS kaart Eesti kohta??Kui siis kust seda hankida saab?
Ja nii ongi....
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

2007 aasta lõpp peaks Baltikum plaadile saama.
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... light=navi
tarts999
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 02.11.2005 15:22 14

Postitus Postitas tarts999 »

3. Kaarte auto navigatsiooniseadmetele?



Auto navigatsiooniseadmete jaoks Regio kaarte ei koosta. Sellega tegelevad 2 tootjat:

www.teleatlas.de

www.navteq.com

Mõlemad on 2005.a. hankinud Baltikumi andmed ja lubavad uusi kaarte, kus ka Eesti on kaetud, 2006 II poolaastal. Juulis-augustis tasub küsida oma automargi esindusest või uurida eelpoolmainitud tootjate kodulehtedelt. Regio on teinud praeguseks kaardid, mis sobivad
Ja nii ongi....
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

jura värk tegelt, ma ei tea mida nad venitavad. ma tean 1te inimest kellel on eesti plaat kus on suuremad trassid ja tallinn, sellel pidavat toimima ka aadressi otsin jne. www.navteq.com andmetel on ka olemas eesti kaart. aga müüki pole siis vist lastud ja ei tea kas lastaksegi.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 2003
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

aise kirjutas:jura värk tegelt, ma ei tea mida nad venitavad. ma tean 1te inimest kellel on eesti plaat kus on suuremad trassid ja tallinn, sellel pidavat toimima ka aadressi otsin jne. www.navteq.com andmetel on ka olemas eesti kaart. aga müüki pole siis vist lastud ja ei tea kas lastaksegi.
Kasulik on foorumit lugeda, tutvuda ametlike teadaannetega ;)

http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... c&start=25
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

ma olen seda lugenud, et dvd tuleb um sõnul 2007. samas eesti kaart
oli väidetavalt juba 2005 aasta olemas, BMW ootab jõule vist või ma ei tea mida :?
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 2003
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Arvestades Eesti ja Baltikumi turu suurust ja bmw-ga ringisõitvate turistide potentsiaali, siis on üldse hea, et me midagi ja kunagi saame.
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Postitus Postitas Klots »

UM-s peaks olemas olema. Koos Baltikumiga. Ainlt hind oli vist 4500 eeku.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Klots kirjutas:UM-s peaks olemas olema. Koos Baltikumiga. Ainlt hind oli vist 4500 eeku.
aina huvitavamaks läheb :lol:
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 2003
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

aise kirjutas:
Klots kirjutas:UM-s peaks olemas olema. Koos Baltikumiga. Ainlt hind oli vist 4500 eeku.
aina huvitavamaks läheb :lol:

Kõne UMi kinnitas, et praegu pole midagi. 2007 lõpp endiselt tähtaeg.
Kasutaja avatar
davecarbon
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 11.12.2005 19:37 58
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas davecarbon »

Ilves kirjutas:
aise kirjutas:
Klots kirjutas:UM-s peaks olemas olema. Koos Baltikumiga. Ainlt hind oli vist 4500 eeku.
aina huvitavamaks läheb :lol:

Kõne UMi kinnitas, et praegu pole midagi. 2007 lõpp endiselt tähtaeg.
Ise vist ei anna ka midagi ajutiselt kompunnida, olen seda navi formaati natuke uurinud, aga suht segane.

ei tea isegi mis formaadis ta täpsemalt on.
POI si saab addida küll ja uuesti plaadile põletada koos uute POIdega, aga see on ka kogu muusika mida teha oskab.

Hiljuti nägin mingit arvutile tehtud Marco Polo EuroRoute 2006 GPS Edition, seal oli eesti ilusti peal jah ja ABOUT info alt leidsin: NAVTEQ B.V, seega jah kaart ise valmis aga ei viitsita convertida BMWle söödavaks.

NAVTEQist uurisin ka BMW kaardi kohta, siis sealt tuli vastus et küsiksin BMW esindusest, aga ütlesid et saab olema ainult suuremad linnad ja põhi teed. Samas siin Marco Polo EuroRoute 2006 GPS Edition kaardil olid enamus väiksemaid teid ka peal koos nimedega ja kohtadega ei teagi milline siis ta lõpuks tuleb.

Regiost mingi info oli vahepeal, et see värk on veninud kuna puudus digitaalsel kujul info ühesuunaliste tänavate kohta, eks sellest muidugi saab aru, ükski turist ei tahaks väga kogeda seda kui auto ütleb keera paremale aga reaalselt seal keelumärk ees ;)

Soomes ise kogesin analoogset asja Helsinkis, kus vahepeal mingi tänav oli tehtud ühesuunaliseks, auto muidugi üritas mind keelumärgi alt sisse juhatada, pikema tiirutamise peale sain muidugi sihtpunkti.
Vasta