E34 kompuutri keele muutmine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
maika
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 15.04.2006 22:29 49
Asukoht: Pärnu

E34 kompuutri keele muutmine

Postitus Postitas maika »

Asi siis järgmine. Autoks on 525i ja 93 a. Tal on olemas see natuke suurem kompuuter, (mis näitab nii kella, keskm. kütusekulu, keskm. kiirust, bensiiniga sõita võimaldavat vahemaad, jne.) Ja selle kompuutri keel on inglisekeelne. Kuid auto enda keel, (need veateated, mis kuvatakse armatuuri allservas asuval kompuutriribal) on saksakeelne. Siit ka minu küsimus: kas on võimalik muuta auto enda keelt? Siit foorumist lugesin, et keelt saab küll ise muuta kompuutril, kuid kas saab kuidagi muuta ka seda auto sisemist keelt?
PS: United Motorsisse helistades öeldi, et selline teenus maksab neil u 400 krooni ringis, s.o. siis umbes tund aega tööd.
Kasutaja avatar
Rene25
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 19.04.2005 21:39 29

Postitus Postitas Rene25 »

Enda autol sain muuta kui keerasin süüte sisse ja hoidsin spidomeetri plokil peal olevat paremapoolset nuppu ~30s all. Loodan, et suutsin piisavalt selgelt seletada.
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Peaks käima jah nii, et keerad võtme esimesse asendisse ja siis hoiad spidomeetril parempoolset nuppu all kuni näitab mis uus keel on. Inglise keelt peaks olema kaks tükki.
Kasutaja avatar
Ingmar
Huviline
Postitusi: 589
Liitunud: 10.02.2005 12:46 17
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ingmar »

Nii muudab jah, mõlema kompu keeled ära.
Mul juhtus keelevahetamisega selline jama, et kui vahetasin keele ära, siis ei saanud enam sama keelt mõlemasse kompusse.
Kellade juures näitas eelmist keelt ja keskel siis seda, mida enda arvates valisin.
Kui valisin keeleks inglise keele, siis kellade juures oli kõik eelmises keeles (reas siis eelmine; ei mäleta, kas oli saksa või prantsuse).
Lõpptulemuseks oli keskmine kompu inglisekeelne, aga veateated ja kellade juures olev kompu prantsuse keeles.
Kõik uuesti saksakeelseks sain aku klemmi mahavõtmisega.
Siis kompud uuesti algseades ehk siis saksa keeles.
Kasutaja avatar
TõnuS
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 28.07.2005 09:59 01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TõnuS »

Proovisin ka just sama asja, tuhkagi ei muutnud. Ikka jäi mingi bremsbeläge kiri sinna ette :P

Siis hoidsin nuppu all ja keerasin süüte sisse, siis hakkasid mingid jumal teab mis indeksid ja asjad seal ees jooksma :?

Kusjuures millaski pandi mul UM-s see asi paari minutiga tasuta inglise keelde, kahjuks pole viitsinud sinna rohkem minna...
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Pead süütevõtme keerama esimesse (nö. raadio asendisse) mitte süüdet sisse keerama.
Min mäletamist mööda süüdet sisse keerates hakkab ta andma infi auto kohta (läbisõit jne.).
Targemad parandagu kui eksin.
Kasutaja avatar
TõnuS
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 28.07.2005 09:59 01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TõnuS »

draggo kirjutas:Pead süütevõtme keerama esimesse (nö. raadio asendisse) mitte süüdet sisse keerama.
Min mäletamist mööda süüdet sisse keerates hakkab ta andma infi auto kohta (läbisõit jne.).
Targemad parandagu kui eksin.
Proovisin nii ja naa, mitte muhvigi. Kui süüde sees oli, siis ei juhtunud üldse miskit, kui acc ehk siis nö raadio asendis, siis hakkasid miskised kirjad ees jooksma, et BMW ja index ja muu teema saksa keeles, millest ma sõna´gi aru ei saand.

Eks katsetame edasi, loodame, et pärast käima ka ikka läheb :shock:
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Ise sain nii:
1. Keerad süütevõtme esimesse asendisse
2. Hoiad all paremat nuppu näidikute plokil. Nii mitu korda kuni näitab sobivat keelt.
:cool:
Kasutaja avatar
TõnuS
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 28.07.2005 09:59 01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TõnuS »

Olingi ise loll :D

Keerasin korra võtme lõpuni tagasi, siis "raadio" asendisse, mõned sekundid hoidsin paremat nuppu all ning nii ta mulle "English" ette viskaski :D :D :D

No ja oligi korras. Kehv asi muidugi see, et pidurikettad läbi, annab hoiatust :P

Kas kusagil selline teema ka üleval on, mida selle kompuutriga teha/ näha saab: et mis kirjad seal jooksevad, mida hoiatavad jne. Samuti oleks päris huvitav see, et teada saada, kuidas sealt näiteks auto läbisõitu ja muud näeb, kui üldse näeb, et siis need "süütekeeramise ja nupuvajutamise nipid"???
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

Vanal autol ei makse veateateid 100% tõepähe võtta, kontrollida tasub küll aga pole ime kui asi segast peksab peetis/resetimata andurite tõttu.
Loo moraal siis see, et ennem ise veendu, et detail ikka tõesti vahetamist tahab kui hakkad ostma.
Kasutaja avatar
soots05
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 10.12.2009 18:03 35
Asukoht: Viljandimaa

Re: E34 kompuutri keele muutmine

Postitus Postitas soots05 »

Ma läksin ja keerasin acc asendisse võtme, hoidsin küme sekundit peal parempoolset nuppu kellablokil ja tuli ette english us ja kõik on inglise keelne. :)
Poleks uskunud, et selline asi võimalik on, aga foorumis poole ööni kolamisest on abi ka väga palju. Tänud teile kes seda siin teada on andnud. :)
kiljotiin
Huviline
Postitusi: 183
Liitunud: 18.11.2005 20:37 10

Re: E34 kompuutri keele muutmine

Postitus Postitas kiljotiin »

mul teistsugune mure, et kui panen inglise keele peale ja auto seisab mingi tund kaks, sisi on uuesti automaatselt saksa keel jälle ees. Miks ta autom ära muudab, teab keegi?
Soodsalt uued suve -ja talverehvid 5271023
Kasutaja avatar
soots05
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 10.12.2009 18:03 35
Asukoht: Viljandimaa

Re: E34 kompuutri keele muutmine

Postitus Postitas soots05 »

Kas sul makil ei tee resa siis? Äkki katkestab kuidagi voolu süüte kaudu ära? Mul kunagi oli mkil sedasi, et kui oli süütega ühendatud siis kadus mingi aja pärast makil seaded ja salvestused ära. Nullis seega. Voolu ei saanud peale ja tegi nn resa vms. Äkki selles kuidagi viga. Ei tunne seda kompu värki nii väga, et kas võib olla selle viga, iga makk ei kaota salvestusi ära aga mõni kaotab. ma peaks homme kontrollima kas mul on ikka inglise keele peal. Äkki nullib mul ka.. ptüi ptüi ptüi. :D
Vasta