E34 suunatulede anomaalia (elekter)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

E34 suunatulede anomaalia (elekter)

Postitus Postitas JannP »

nii, ükspäev kadus kõigepealt parempoolsed suunatuled ära ja armatuuris ka nooleke ei vilkunud

järgmine päev kadusid tahhomeeter, veetemp, bensunäidik, samas kiirusenäidik ja valgustus funkab

täna jäi parempoolne suunatuli üldse põlema ning vasakpoolsed suunatuled lõpetasid oma töölepingu..

suunatuled jms ise on terved - st pirnid ja kaitsmed on üle kontrollitud, samuti ka peakaitse, et suunatuled liikluses oma anomaaliat ei teeks, siis võtsin kaitsme üldse välja NR6 kaitse 15A(?)

on kellelgi selliseid probleeme esinenud? ise kahtlustan armatuuris lühist või releed..

tänan kõiki, kes oskavad adekvaatset informatsiooni anda
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

Otsest kogemust asjaga ei ole. usun et su eelaimus on korrektne - viga võib olla relees.

Ma ei tea kuidas BMW-l suunatulede relee-süsteem projekteeritud on aga vähemalt siksi oma ma tean. Seal on sees üks metall, mis vastava koormuse all kuumeneb teatud maani kus ta katkestab oma voolu ahela, samas ühendades/katkestades suunatulede ahelaid, seejärel ta jahtub ja tsükkel algab taas.
Kui nüüd see metall on läbi, siis jääb suund ühte asendisse põlema. Viga võib ka olla selles et mõni kontakt relees on kokku kõrbenud või sootuks ära murdunud - iga asi annab kord alla :(

Kui suunatulede relee on lihtne eemaldada siis võiksid ju esialgu mõne sama seeria masinalt seda laenata ja järgi proovida enne kui omale uue soetad.

Edu
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Postitus Postitas JannP »

aga kas keegi oskab öelda kus see relee on või milline ta välja peaks nägema? kas ta asub seal kaitsmekarbis?
Kasutaja avatar
mätas
Huviline
Postitusi: 217
Liitunud: 04.07.2004 11:32 40
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas mätas »

Tänu otsingule vastus mõne sekundiga http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... highlight=
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Postitus Postitas JannP »

nii, järgi proovitud mõned asjad

1. ma ei tea kuidas seda testi nimetatakse, aga ma hoidsin paar sekundit nullimise nupu peal ja siis keerasin süüdet, ja tabloos hakkasid jooksma 1,2,3,4,5,6..ja pärast seda kõik kellad läksid lõppu ja tagasi - järelikult kellad ju iseenesest töötavad? seal need batareid v mis iganes ei ole tühjad, kui neid üldse on sellel mudelil

2. ka ilma kellade plokita panid suunad segast, tavaliselt teeb nii, et vasakule vilgub nii 5-6 korda (ning kustub ära) ja siis jätab paremal lihtsalt jääb põlema, isegi siis kui süüde välja keerata ja kang alla lükata :?:

see et kaitsmeplokis mingi relee tiksub, kui suunatuld näppida, on normaalne?
Vasta