E 39 520i 110 kw jõud kaob poole sõidu pealt

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
ToomasV
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 11.11.2015 18:18 27
Peamine sõiduk: BMW 520i

E 39 520i 110 kw jõud kaob poole sõidu pealt

Postitus Postitas ToomasV »

Tervist, mure järgmine. Täna sõites kadus jõud autol ära, mootor töötas kuid edasi auto ei liikunud, veeresin teeäärde ja suretasin välja. Peale seda proovisin käivitada ala 15 korda ei midagi, starter veab ringi, pump töötab aga käima ei lähe. Ootasin veel 5 minutit ja proovisin uuesti. Läks ilusti käima ja kõik töötas, sõitsin koduni ja rohkem pole näppinud.
Kas keegi targematest on sarnaste sümptomitega kokku puutunud ? Eelneval kuul sai ka diagnostis käija, küll gaaside pärast aga vend vist vaatas ka muud asjad üle ja midagi kahtlast ei täheldanud.
Auto nagu ka pealkirjas mainitud E39 520i 110 kw touring. Kui väljalaske aasta ka tähtis siis selleks on 1998.
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: E 39 520i 110 kw jõud kaob poole sõidu pealt

Postitus Postitas ooDDoo »

Arvatavasti väntvõlliandur. Kuid ära enne diagnostika vahetama kiirusta
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
ToomasV
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 11.11.2015 18:18 27
Peamine sõiduk: BMW 520i

Re: E 39 520i 110 kw jõud kaob poole sõidu pealt

Postitus Postitas ToomasV »

ooDDoo kirjutas:Arvatavasti väntvõlliandur. Kuid ära enne diagnostika vahetama kiirusta
Viimati kui käisin diagnostis küsisin üle, et kas andurid kõik OK ja diagnosti vend ütles, et kõik korras, kas äkki võib mootori ajus midagi pekkis olla ?
Kasutaja avatar
Skalp
Huviline
Postitusi: 189
Liitunud: 31.10.2013 18:49 55
Peamine sõiduk: '98 BMW 520iA Touring
Asukoht: Halinga vald
Kontakt:

Re: E 39 520i 110 kw jõud kaob poole sõidu pealt

Postitus Postitas Skalp »

Kuidas neid andureid testiti? Kui selline viga oli tee ääres, siis ma sügavalt kahtlen, et ühtegi veateadet ei salvestunud. Mina pakun et diagnostika seadmed või tegija polnud nii pädev kui vaja.
Mul on sama auto ('98 E39 520i Touring), aga TU mootoriga (2 vanosega). Kui Sul tootmiskuu september või hiljem, siis on Sul ka tõenäoliselt TU.
Mul oli samade sümptomitega probleem, aga mul ei juhtunud see keset teed, vaid üks hommik auto lihtsalt enam ei käivitunud. Siis vahetasin ära mõlemad nukkvõlli andurid, mis ka probleemi lahendas. Enne seda arvuti ka näitas väljalaske nukkvõlli positsioonianduri probleemi.
BMW avariid ei tee ja kiirust ei ületa... Seda teeb tihend rooli ja istme vahel.
ToomasV
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 11.11.2015 18:18 27
Peamine sõiduk: BMW 520i

Re: E 39 520i 110 kw jõud kaob poole sõidu pealt

Postitus Postitas ToomasV »

Mul Juunikuu väljalase, seega 1 vanosega. Esimesel võimalusel käin uuesti diagnostis, proovin seekord teist tegijat. Rakvere kandis pole ju eriti kedagi diagnoosijaid minuteada kes suudaks probleeme korrektselt lugeda :( Viimati sai Jaama tänaval käidud, foorumites on seda venda kiidetud küll, aga ei tea eks paistab mis saab ja loodan, et päris teepeale kusagile ei jää :S
ToomasV
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 11.11.2015 18:18 27
Peamine sõiduk: BMW 520i

Re: E 39 520i 110 kw jõud kaob poole sõidu pealt

Postitus Postitas ToomasV »

Bleh, nüüd suri täitsa ära. Käiab käiab aga käima ei lähe :evil:
ToomasV
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 11.11.2015 18:18 27
Peamine sõiduk: BMW 520i

Re: E 39 520i 110 kw jõud kaob poole sõidu pealt

Postitus Postitas ToomasV »

Väljas suht külm selle uurimiseks, eeldan, et tuleb. Esmaspäeval läheb köieotsa ja viin diagnosti, siis saab targemaks. Ise kahtlustan ka pigem mingi anduri viga, kuna laupäevane jama oli üliimelik, mootor töötas aga edasi ei liikunud samas käiguga pidurdas ja peale mitmeid kordi proovimist lõpuks uuesti käima saades töötas asi nii kui peab. Eile hommikul tööle sõites töötas, käisin tanklas ja käivitamisel ei läinud koheselt, pidi jälle mingi pausi tegema peale mitmekordset üritust ja siis läks käima. Õhtul peale tööd läks korraks käima ja suri koheselt välja, ootasin ja käiasin ja käiasin kuni armatuuris tuled tuhmimaks lõid ( aku tühi lõpuks ) ja käima ei saanudki. Sama asi starter veab, pumpa on ka kuulda aga käima ei lähe. Õlid said eelmine kuu vahetatud - kui see peaks oluline olema. Samas käivitades, siis kui veel töötas ja poolest pöördest ei läinud, viskas tugevat bensukat salongi.
Praegust ikka äraootaval seisukohal, ehk suudab diagnosti vend vea tuvastada.
Kasutaja avatar
Skalp
Huviline
Postitusi: 189
Liitunud: 31.10.2013 18:49 55
Peamine sõiduk: '98 BMW 520iA Touring
Asukoht: Halinga vald
Kontakt:

Re: E 39 520i 110 kw jõud kaob poole sõidu pealt

Postitus Postitas Skalp »

Nuka ja/või vändaanduri viga. Sümptomid ikka täpselt samad, mis mul, sh ka tugev bensuhais. Samamoodi starter käis, pump undas jne.
Ära odavat B-varuosa osta. Läksin sellega alt - pärast anduri vahetust ei muutunud midagi, aga kahtlustades odavat jama, ostsin kaasfoorumlaselt korras A osa ja siiamaale töötab.
BMW avariid ei tee ja kiirust ei ületa... Seda teeb tihend rooli ja istme vahel.
ToomasV
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 11.11.2015 18:18 27
Peamine sõiduk: BMW 520i

Re: E 39 520i 110 kw jõud kaob poole sõidu pealt

Postitus Postitas ToomasV »

Täna siis käisin peadpidi kapotiall, ja nuka andurit lähemal uurimisel tundus, et see juba vahetatud miski b- osa vastu. Solenoidil võtme jäljed peal ja nuka anduri juhe halli värvi, originaalis peaks olema vist sama mis teised juhtmed `? Või vähemasti selle kestaga kaetud, kahtlustan, et seal see viga peitubki. Kuramus nüüd oleks Rakvere kandis vaja laenata pukseerimis aasa, oma autol seda pole :S Kui kellelgi võimalik laenata paariks päevaks siis võib numero ps'i panna. Võin ka laenutust kompenseerida näiteks kuuspaki näol :)

Saaga jätkub, eile siis sai auto sooja viidud ja aku täis korralikult laetud ning läks laksust käima, diagnostika oli korra visanud küll nuka anduri riket kuid vennad soovisid veel paar päeva teda piinata, et kogu tõde päevavalgele tuua. Hetkel ikkagi nõutu, laupäeval sai teise autopealt täkku ka antud aga ei ikkagi midagi. Kas siis tõesti temperatuur mängib mingi anduriga niipalju ?

Diagnost välistas andurid, vahepeal käivitub laksust ja siis käib ilma ühegi veateateta, täielik müstika. Ja siis jälle mingiaeg ei käivitu. Kahtlustame mootori aju, aga paistab mis sellest saanist saab.
ToomasV
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 11.11.2015 18:18 27
Peamine sõiduk: BMW 520i

Re: E 39 520i 110 kw jõud kaob poole sõidu pealt

Postitus Postitas ToomasV »

Erilist lootust siit soovitusi saada ei ole aga äkki ikka keegi suvatseb hüva nõu pakkuda. BMW kujul olen saanud enesele aiakaunistuse:) Praeguseks hetkeks on vahetatud nuka/vända andur, mõlemad VDO, küünlad, uus aku.
Veateated kustutan ära mis on vahest LCM moodul ja pidevalt kliimaseade, siis läheb käima poolest pöördest. peale paari käivitust jälle sama jama, käiad käiad käima ei lähe. Siit minu küsimus, kuna mul on ainult 1 võti mis vana ja kulunud siis kas on võimalik, et immo ei tule täiel määral maha ja samaaegselt veateadet ei salvestu ? Või milles võib küpsis olla? Endal mõistus otsas, või keegi äkki teab Rakveres mingit asist diagnostivenda soovitada - Jaama tänava omadest ei taha midagi kuulda !!
Vasta