E60 525d 2005 kliimajamps

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Mad0ne
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 12.06.2013 16:08 31
Peamine sõiduk: E60

E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas Mad0ne »

Terv, ei suuda keegi siiani viga leida miks auto puhub jalgadele ja klaasile tulikuuma ning keskelt külma.
Seda siis nii "auto" kui iDrive "manual" seades, ainuke asi mis aitab on iDrives jalgadele ja klaasile puhumine üldse kinni keerata.

Internet on täis igast juttu ja soovitusi mida kontrollida aga jah suht keeruline, UM-is kah esimese raksuga jaole ei saadud.

Oskab keegi ülal kirjeldatu jätgi öelda mis viga võiks olla kuna tundub, et ma ei ole ainuke selle jamaga aga autot olen omanud ainult mõned kuud, et ei oska kuskilt miskite klappide/kaitsmete korrasolekut kah kontrollida. Oleks siis vähemalt service manuali kuskilt saada aga ei...
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas PeeterA »

Tõenäoliselt veeklapid ei sulgu. Nendest oleneb kõige rohkem salongiradikas oleva jahutusvedeliku temperatuur.
tel. 51 949 859
Mad0ne
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 12.06.2013 16:08 31
Peamine sõiduk: E60

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas Mad0ne »

Vist saadi veale jälile, veeklapid on kõik okoo eeldatavasti.

Ei pidavat töötama hoopis klapp mis suunab õhku.. ühesõnaga esiklaasile ja jalgadele puhumis kanali kuskil klappide ees on veel mingi klapp mis reguleerib sinna suunatavat sooja/külma

eks näis kui jupp kohal ja vahetatud.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7837
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas arnis »

Kui temperatuur valida miinimumi ja puhub soojemat kui õueõhku, on alati veeklapid süüdi. Minuteada juba E39-l puudub klapp radiaatorist õhu möödasuunamiseks jalgadele/klaasile. Aga ka õhuklapid võivad tuksi minna, küsimus on, kust siis kuum õhk tuleb kui radiaator on külm.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas maarekl »

Oled saanud veale jälile? eile avastasin enda autol ka sellise vea. Puhkus ilusti külma ja siis üht äkki hakkas kõvasti puhkuma. Keskelt ribidest tuli ilusti külma ja klaasi peale puhkus sooja, jalgadele ei saanud küll aru, et midagi puhuks.
Mad0ne
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 12.06.2013 16:08 31
Peamine sõiduk: E60

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas Mad0ne »

Paraku pole veel veale jälile saanud.. täna vahetati UM-is siis see mingi klapp.. natuke aega hiljem pandi vana klapi mootor tagasi kuna see viga ei kõrvaldanud.

Ma arvan, et hakkan seda asja lõpuks ise uurima.. täiesti müstika kuidas seda viga kätte ei saada.

Ei tea kas meie UM ei võiks siis helistada saksamaale ja küsida otse tehasest?!?!

Kõige nõmedam on see, et tuttava tutikal X6-l on täpselt sama jama! :D 9000 sõitnud masin.. sünnist saati TÄPSELT sama värk, jalgadele ja klaasile puhub kuuma - keskelt külma! Tollel on juba ei tea mis vahetatud ning lähipäevil vahetatakse kogu kliimaplokk.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7837
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas arnis »

Kliimaploki vahetus on minu arust liigutus number üks, siis saab teada, kas probleem on
juhtimises või käsu täitmises.

Diagnostikaseadmega on võimalik neid klappe seal käsitsi kruttida, kas sellega siis
UM ei võinud normaalselt diagnoosida midagi :roll: :roll:
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Mad0ne
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 12.06.2013 16:08 31
Peamine sõiduk: E60

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas Mad0ne »

Nii palju kui ma olen UM-is käinud siis nad on alati ajahädas ja veel mingid hädad. Kord pole elektrikut ja tegeleb asjaga keegi teine mehaanik jne.

1500-2200 rpm vahel pöörded kõiguvad kui õrnalt pedaali vajutada (hästi rahulikult kiirendada.. kui seda kiirendamiseks saab nimetadagi - ühtlaselt sõites pole midagi)

sellepeale öeldi, et viga ei leitud ja neil seda viga ei esinenudki - no UM-i parklast ära sõites kohe tegi sama asja :D

Vasaku ratta piduri juures miskit krigiseb/ragiseb (ei ole kivi vahel vms..) vaid nagu mingi pleki vibreerimine kui support klotse kokku pigistab.. selline krõnksuv hääl - seda teeb auto koguaeg.

UM-is öeldi, et nemad ei tea ei kuule...

Mul on kahtlus, et nad seal ei tegelegi vist autode parandamisega... oskavad aint juppe tellida ja ära vahetada, keegi nagu lahtise mõistusega vist auto kallal ei tegele ega üritagi süveneda millesegi.



OK.. rääkides nüüd sellest kuuma puhumise jampsist siis olen kokku leidnud paar ideed mis võib hoopis viga olla.

1. soovitati IHKA (või mis iganes selle kliima ploki nimi on) ära resettid ja samamoodi kogu auto soft uuesti peale lasta. Kellelgil kuskil olla see vea kõrvaldanud (täpne viga jalgadele ja aknale aint kuuma puhumine)

2. soovitati miski jahutusvedeliku klapp ära vahetada, mis laseb mootorist tuleva jahutusvedeliku salongipoole kuumutus radikatesse - kellelgil olla see täpselt samasuguse vea kõrvaldanud.

Et kont ei jõua lihtsalt radikate poolt üles köetud õhku never maha jahutada kuna tegelt peaks radikaid läbides õhk jääma välis temp kanti.


Paraku on need kaks asja jälle sellised, et vaja auto UM-i viia ja lasta neil tegeleda.. seda vast ise järgi kontrollida ei saa.

Mul on ODB kaabel küll olemas aga pole leidnud kuskilt adekvaatset softi millega auto kallale minna.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas PeeterA »

Mispärast sa sinna UM-i järjepidevalt kipud, kui nad ei suuda/viitsi viga leida?

Naljakas, et esindus pakub võimalikke veaallikaid, samas ei kontrolli neid.

Veeklappe pakkusin teema teises postituses. Kui nad korralikult toimivad, siis nende suletud asendis on kuuma jahutusvedeliku vool salongiradikasse välistatud. Seetõttu ei saa miinimumtemperatuurile häälestatud IHKA sooja ühestki august puhuda.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Rist0
Huviline
Postitusi: 1091
Liitunud: 04.05.2006 18:49 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Tallinn,Keila

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas Rist0 »

Minu autol oli sama viga ja vea põhjustajaks kliimaplokk,laki tänaval tehti asi korda ja toimib siiani!
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas patrik »

Selle vea saab ju selgeks teha 3eurise kontrolllambiga.
Kas klappidele tuleb vool peale või ei.
Edasi siis kas kliima klappide või ploki remont?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Mad0ne
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 12.06.2013 16:08 31
Peamine sõiduk: E60

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas Mad0ne »

Tegin sellise testi: külma mootoriga puhub kõrvalistujale ja klaasile külma kui kont sees, juhile puhub külmapoolset aga mitte täiesti külma.

mootori soojenedes hakkab juhile puhuma tulikuuma ja kõrvalistujale sooja/kuuma.

kapotiall katsudes veeklappide voolikuid (2 klappi on seal parema kui vasema jaoks)
juhi voolik mis salongi jookseb on tulikuum
kõrvalsituja voolik on selline... soe aga mitte tulikuum.

kas viga võibki olla selles, et need veeklapid on kinni jäänud?

kuskohas laki tänaval selle asjaga tegeletakse? mis firma?
Patrick äkki saan hoopis sinu vastuvõtule tulla? :D mul hetkel puhkus nii, et täitsa ükskõik millal või kuidas.

kaua vist ei läheks kah kuna mul auto seest lahti võetud kui peaks olema vajadus ihka kallale minna.
PeeterA kirjutas:Mispärast sa sinna UM-i järjepidevalt kipud, kui nad ei suuda/viitsi viga leida?
ega enam ei kipugi. Kuna ma alles pool aastat selle E60-e omanik siis ei tea veel kus on õiged kohad BMW-ga asjade ajamiseks.

Külmade ilmadega kui auto ostetud sai siis viga välja ei löönud sest hea ju kui sooja puhub :D
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas maarekl »

Mu autol ka asi ikka segaseks läinud. Muudkui lükkab ventika põhja ja siis ülevalt ja alt tuleb kuuma ja keskelt külma. ja siis mingi aja pärast hakkab jälle normaalseks tiksuma.kui soojendus nupud maha keerata siis nagu enam nii kuuma ei tule, aga sellest ei saa aru, miks ventika põhja lükkab.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas maarekl »

Käisin siis diagnostis ja näitab udu või niiskus sensori viga ja peale seda katsusin, et ikka alt jalgade juurde ei tule sooja vaid lööb kõik üles klaasi peale, täpselt selline asi kui panna kliima klaasi resiimile. Ilmselt siis ongi selle viga. Ei tea kas aitab kui liimin ta uuesti klaais külge? nimelt paar kuud tagasi sai klaas vahetatud ja nüüd ta oli seal veits irvakil. või siis on klaasi paigaldaja ikkagi selle kiibi ära rikkunud. Praegu klaasi küljest lahti see sensor ja ripub lihtsalt juhtme otsas, vaatan mis ta nii teeb.!
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas maarekl »

Sai täna uuesti diagnosti tehtud. Kui sensor klaasi küljes pole, siis viga ei näita. Homme liimin tagasi klaasi külge ja vaatan mis siis teeb. Nii palju veel, et kui keegi kasko kaudu klaasi vahetab siis nõudke ka selle anduri vahetus. Tehas näeb ette selle anduri vahetuse koos klaasiga ja UM vahetabki, aga külasepad ei tea seda ja kangutavad selle anduri lihtsalt vana küljest lahti ja liimivad kuidagi uue külge ja pärast ongi jamad, nagu näiteks mul tekkis. Kasko maksvat selle anduri ilusti kinni ähemalt UM väitis nii.
Mad0ne
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 12.06.2013 16:08 31
Peamine sõiduk: E60

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas Mad0ne »

Yup, UM vahetas mul nädal tagasi klaasi ära ja koos kogu nende vidinatega, swedi kaskoga polnud mingit probleemi. Töö oli korralik kah!


Mul kliima olukord endine.. Patrickul pole vist praegu eriti aega tegeleda aga eks kunagi vast saab korda ikka.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas maarekl »

carway müüb bloki 80.- sai juba küsitud arvates, et blokk lolliks läinud.
Mad0ne
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 12.06.2013 16:08 31
Peamine sõiduk: E60

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas Mad0ne »

Minu kliima korras.

Patriku juures tunnike playboy vahtimist ja puhub külma igalepoole kuhu vaja.

veeklappidele oli miski pisike metallitükk ette läinud ja ära ummistanud, nii, et klapp enam korralikult ei sulgunud. Pisikene ümmargune metalliplönn ja nii palju jama sellest.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E60 525d 2005 kliimajamps

Postitus Postitas maarekl »

no vott sulle, mina sain ka oma jamast loodetavasti lahti, liimisime selle udu anduri tagasi klaasi külge ja siiani pole lollitanud. Kunagi lähen käin uuesti diagnostis ka huvi pärast.
Vasta