e39 520 sedaan miskit naljaks undamine taga

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Rain3r
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 11.02.2012 19:16 32

e39 520 sedaan miskit naljaks undamine taga

Postitus Postitas Rain3r »

Tere mehed,

küsiks korraks, et kas kellelgi on ette tulnud sellist juhust.

Umbes 1800-2000 pöörde kandis ja vaid siis kui pisut vedu anda kostub miskit naljakas undamine tagant poolt. Madal (ma ei saa aru kas ka metallne) heli mis nagu taktis mmmmm..mmmmm..mmmmm (täpid siis presenteerivad pausi ja M heli, mis siis umbes sekund pikk ja siis väike paus)

Heli on kosta erinevatel käikudel. Kui kohapeal gaasiga mängida heli ei kostu. Nagu öeldud vaid siis kui kergelt gaasi anda nendel pööretel. Samuti jääb heli kuulmata kui törts aktiivsemalt gaasi anda. Minu meelest oli ka juhus, et peale pikka maanteesõitu kadus see jama suht ära. Eriti mõnus mölin on külmast peast.

Suht värske BMW omanik, äkki keegi pakub mis viga või mis kodustes tingimustes saaks üle vaadata või testida.

Suured tänud ette!

Rainer
Timpzzz
Huviline
Postitusi: 493
Liitunud: 03.01.2009 00:12 50

Re: e39 520 sedaan miskit naljaks undamine taga

Postitus Postitas Timpzzz »

Ma ei oska tõesti muud pakkuda kui kontrolli/lase kontrollida difriõli ära! Endal oli ühe E34 520touringuga 96.a. sama asi, et justkui undas pöörete peale see differ või tegi kahtlast häält...mina, aga ei pööranud sellele tähelepanu ja differ lekkis ka korralikult...ja nii ta mul mingiaeg lõbusalt laiali lendas! Aga kahtlustan difrit jah, et vaata kas differ ise kuiv ja kui on kuiv siis vaheta algatuseks näiteks õli ära diffris...kui see ka ei aita siis ilmselt seal juba hammakad, sateliidid ja muud jutud kulunud...et kui just pöörete peale,,,siis võid ju rattalaagreid ka vaadata...kuigi samas rattalaagrid undavad pidevalt ja hakkavad seda tegema suuremal kiirusel mitte pöörete peale ehk siis kui vedu taga, et vaata difrit on minu esialgne soovitus! :)
Kasutaja avatar
AndreTGO
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 18.12.2011 17:01 18

Re: e39 520 sedaan miskit naljaks undamine taga

Postitus Postitas AndreTGO »

mul oli kunagi ka selline vaikne undamine alguses, mis läks üle kôvema peale kuni hakkas vastu pôhja peksma ja tuli välja et kardaani vahepuki laager oli läbi, alguses samamoodi kadus suurema kiiruse pealt ära , agajah kindlalt ei oska öelda kas asi selles
Rain3r
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 11.02.2012 19:16 32

Re: e39 520 sedaan miskit naljaks undamine taga

Postitus Postitas Rain3r »

Tänud vastamast. Differ on ise kuiv, pole kuskilt lekkinud ja korki kergitades ajab õli kenasti välja.

Niipalju veel, et hääl tuleb 100% auto tagaosast ja soojemate ilmadega ja soojema mootoriga nagu suht kaob isegi vahel...see võib ka auto tujust oleneda.

Minu kui pisut võhiku küsimus oleks...et kui see juhtub kõikide käikudega enam vähem samade pöörete kandis, kas see saab siis differ olla? Kas see mitte ei käi aina kiiremini ja kiiremini kui auto kiirus kasvab, peale käigukasti (automaat) peaks ju kõik mis liigub liikuma kiiremini kiiruse kasvades?

Rattalaagrid kindlasti pole, rattad ei loksu kuidagi ja kiirusega pole see undamine seotud. Just sai ka pm uue tagasilla (kõik mis võimalik lemförde vastu vahetatud.

Ainus mis pähe lööb on nagu väljalase, mis on otseselt sõltuvuses ju auto pööretega. Kat on seest tühi, see ei unda, kül aga võib mõjutada midagi. Näen auto taha kummardades, et üks summuti kinnitus keskmise kopsiku tagant on puudu. Samuti pole BMW suurepärast n.n. vibratsiooni leevendit oma pesas enne viimast pütti. Kas võib eeldada, et väljalaskes mingi jama? Ma ei saa aru, kas on vibra/undamine/plärin...selline kõik kokku Lugesin läänes, kel sama teema foorumis oli, et lihtsalt oli ka sumps lahti ja ühel oli kuumakaitse mis plärises. Igatahes, katsun selle kõik üle tsekata. Anna kindlasti ka teada, mis tulem...edasisesks teistele.


Viimane küsimus: Kas väljalaske plärinat/undamist saaks nii tsekata, et enne katti kuskilt lihtsalt torud lahti ja siis sõita, et kas sama hääl kuulda? Või siis nii valjult möliseb, et midagi ei kuule või teeb kuidagi mootorile liiga?

Jõudu töömeestele!
Rain3r
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 11.02.2012 19:16 32

Re: e39 520 sedaan miskit naljaks undamine taga

Postitus Postitas Rain3r »

Lisasin ühe puuduoleva kinnituse ja asi on VIST lahendatud. Samas ilmad ka soojemad, 100% ei tea aga nii hullu mölinat enam pole kindlasti. Samas tühjaks pekstud KAT on ikka jube kuulata...vaja uus leida.
Vasta