E39 kompuuter

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Edgar
Huviline
Postitusi: 2719
Liitunud: 21.08.2010 11:07 39
Peamine sõiduk: BMW

E39 kompuuter

Postitus Postitas Edgar »

Tervitusi !
Mul siis foorumile mure.
Endal on e39l low kompu,
Kuidas teha see high kompuks, mis osasi ma pean ostma, kuidas on ühendamine ?
Lauri_R

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas Lauri_R »

Kirjutasin su auto teemasse ka. Lugemiseks: http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... ilit=kombi
Kasutaja avatar
Edgar
Huviline
Postitusi: 2719
Liitunud: 21.08.2010 11:07 39
Peamine sõiduk: BMW

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas Edgar »

Sain su postitusest jälle natuke targemaks.
Siinkohal tänud sulle !
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas priitv8 »

Edgar kirjutas:Sain su postitusest jälle natuke targemaks.
Siinkohal tänud sulle !
Ära seal viidatud postituses minu väidet, et selle vahetuse otsa surema peab, väga tõsiselt võta.
Pmst on Sul vaja seda "High on-board computer retrofit" paigaldusjuhendis mainitud komplekti (65 90 0 308 455), uusi kellasid (kui ostad kasutatud, pead leidma kellegi, kes vähemalt VIN-i õigeks paneks, enne ei saa neid normaalselt kodeeridagi, kui autol on peal DSC ei hakka see ka enne tööle, kui VIN klapib) ja lõpuks ka kodeerijat, kes juhendist peatüki 8 läbi teeks.
http://www.jeae.dk/E39/NAVI/EBA_65900308455_EN.pdf
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas vaikeboa »

Omal sama asi plaanis ja mingitest "välismaa" foorumitest uuritud, et sobivad HIGH kellad ei pea just diisli omad olema. Vähemalt on minu arust nii väidetud (pole ju inglise ega saksa keel minu nii öelda emakeel), et on võimalik kodeerida ka bensuka kellad diisli seadesse. Samas olen aru saanud, et asja on lihtsam teha kui kasutad vastavaid kellasid -09.97 ja nii edasi.
Ehk Priitv8 võtab vaevaks seda kommenteerida. Ja märku võiksid anda ka sellised mehed, kes saavad selle kodeerimisega hakkama.
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas ooDDoo »

Olen paigaldanud oma e39 520i 09/96a
*High spidoploki low asemel - vaja oli spidoplokki (soovitavalt ka pistikud.. mina tegin ise)
*MID tavalise raadio asemel - peab olema kompuga spidoplokk ja pistik
*mf rooli tavalise asemel - vaja ainult rooli ja pistiku kannatab vanast teha
*püsikiiruse hoidja - vaja gr moodulit ,aktuaatorit, sidurilülitit ja peotäis juhtmeid ning mõni pistik
Jupid pärit kõik 09/97-08/98 aastast

Pole ma midagi kodeerinud ja kõik asjad töötavad
mul küll pole autol dsc kuid asc töötab laitmatult
asi on küll üks paras juhtme n*ss kuid arvan et kel piisavalt tahtejõudu saab hakkama

kui saan piisavalt aega teen TSI teema nendest
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
MikkM
Huviline
Postitusi: 148
Liitunud: 23.11.2010 17:46 05

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas MikkM »

ooDDoo kirjutas:Olen paigaldanud oma e39 520i 09/96a
*High spidoploki low asemel - vaja oli spidoplokki (soovitavalt ka pistikud.. mina tegin ise)
*MID tavalise raadio asemel - peab olema kompuga spidoplokk ja pistik
*mf rooli tavalise asemel - vaja ainult rooli ja pistiku kannatab vanast teha
*püsikiiruse hoidja - vaja gr moodulit ,aktuaatorit, sidurilülitit ja peotäis juhtmeid ning mõni pistik
Jupid pärit kõik 09/97-08/98 aastast

Pole ma midagi kodeerinud ja kõik asjad töötavad
mul küll pole autol dsc kuid asc töötab laitmatult
asi on küll üks paras juhtme n*ss kuid arvan et kel piisavalt tahtejõudu saab hakkama

kui saan piisavalt aega teen TSI teema nendest
Seda TSI-d ootaks küll.
Kas väikese ekraaniga asja kannatab MID asemel panna?
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas ooDDoo »

TSi-ga läheb aega kuna vaja fotomaterjali teha ja väikse ekraani panemisega pole veel kokku puutunud kuid arvan et bc peaks seal ilma lisavidinateta toimima .Kuigi raadio navi ning cd jaoks on sul vaja erinevaid plokke bagassi ja kui ma ei eksi siis navi jaoks käisid veel mingid asjad ka ukse sisse
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
Edgar
Huviline
Postitusi: 2719
Liitunud: 21.08.2010 11:07 39
Peamine sõiduk: BMW

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas Edgar »

TSI oleks super. Rohkete fotodega. Kompuutriga spidomeeter - selle all mõtlesid seda jah ? Pilt
Ning samuti , MID - fotosi on, milline täps?:)
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas ooDDoo »

spidoplokk oli jah sellinne(kuid ikka bensuka oma) mid oli bc funktsiooniga kuid ilma tel nuputa
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas enn1 »

ooDDoo kirjutas:Pole ma midagi kodeerinud ja kõik asjad töötavad
mul küll pole autol dsc kuid asc töötab laitmatult
asi on küll üks paras juhtme n*ss kuid arvan et kel piisavalt tahtejõudu saab hakkama

kui saan piisavalt aega teen TSI teema nendest
Kas läbisõit jäi õigeks ja manipulatsiooni täpp ei läinud põlema, kui spidoploki lihtsalt ringi vahetasid :?
Kasutaja avatar
Edgar
Huviline
Postitusi: 2719
Liitunud: 21.08.2010 11:07 39
Peamine sõiduk: BMW

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas Edgar »

Kindlasti läheb läbisõit erinevaks. Mul endal sai ka kunagi spidokas välja vahetatud kuna miskit oli seal peetis. Läbisõit läks mul täpselt 300 000 suuremaks :D . Ja tekkis sinna väike punkt lõppu. kunagi lasin originaal läbisõidu taastada ning punkt kadus :)
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas vaikeboa »

Läbisõit läheb kindlalt valeks aga kas kompu hakkab ka õigeid numbreid näitama?
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas ooDDoo »

Läbisõit oli enne ca 280000 nüüd ca 100000 manipulatsiooni täpp põleb ja check control veel ei toimi kuna General module on ikka veel low variant
Kompu ei tohiks valesid numbreid näidata kuna TI mille järgi see arvutatakse saadakse mootori ajust
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas vaikeboa »

ooDDoo kirjutas:Läbisõit oli enne ca 280000 nüüd ca 100000 manipulatsiooni täpp põleb ja check control veel ei toimi kuna General module on ikka veel low variant
Kompu ei tohiks valesid numbreid näidata kuna TI mille järgi see arvutatakse saadakse mootori ajust
See siis bensukal aga kuidas sama asi diisliga õnnestuks? Kas HIGH kellad võtsid ka 520 omad?
Mul ühed E38 740 kellad olemas aga pole jõudnud veel proovida mis nendega juhtub. Kardan, et ei hakka tööle ja tahaksid vast kodeerimist.
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas enn1 »

Diisli kellad bensukal ja vastupidi tõenäoliselt ilma kodeerimata tööle ei hakka. Üks võimalus edukaks kodeerimiseks on vin'i ja läbisõitu sisaldav kiip High kelladele ümber tõsta.
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas tramtram »

ooDDoo kirjutas:Läbisõit oli enne ca 280000 nüüd ca 100000 manipulatsiooni täpp põleb ja check control veel ei toimi kuna General module on ikka veel low variant
Kompu ei tohiks valesid numbreid näidata kuna TI mille järgi see arvutatakse saadakse mootori ajust
pead spidoplokis vin koodi muutma oma auto õige koodi vastu, selle saad lugeda LCM või EWS ist, kõigis kolmes peab olema sama vin, siis kaob ka manipulation täpp. pa-soft saab vähemalt kaheosalise spidoploki vin ja km muutmisega hakkama, võibolla saab ka inpa komplektis olevate tools seda teha. meenutades oli ikes ka muud seaded võimalik muuta, nagu paagi maht ja mootori omadused.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas priitv8 »

Diisli kelladel ju RPM skaala suts lühem, kui bensukal? Iseenesest RPM-i näit on õige seni, kuni Motorfaktor on õige (st. kodeeritud 6-, 8- või 12-silindriliseks).
Sõltuvalt mootorist on erinevalt kodeeritud ka hooldusvälbad. Ülejäänu on juba selline nipet-näpet, mis sõitmist ei sega.
VIN-i klappi kontrollib ainult DSC, mitte ASC.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas ooDDoo »

vaikeboa kirjutas:
ooDDoo kirjutas:Läbisõit oli enne ca 280000 nüüd ca 100000 manipulatsiooni täpp põleb ja check control veel ei toimi kuna General module on ikka veel low variant
Kompu ei tohiks valesid numbreid näidata kuna TI mille järgi see arvutatakse saadakse mootori ajust
See siis bensukal aga kuidas sama asi diisliga õnnestuks? Kas HIGH kellad võtsid ka 520 omad?
Mul ühed E38 740 kellad olemas aga pole jõudnud veel proovida mis nendega juhtub. Kardan, et ei hakka tööle ja tahaksid vast kodeerimist.
Spidoplokk oli pärit m52 mootoriga autolt
diislil ja v8 loomulikult erinev coding ja seda annab spidoploki peidetud menüüst lugeda
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
MikkM
Huviline
Postitusi: 148
Liitunud: 23.11.2010 17:46 05

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas MikkM »

Saan ma õigesti aru, et kui minu autol on see keskmine kellade plokk (1 pulk), kompu näitab keskmist kulu, tanklani km, temp jms. Lisaks tavaline BMW business kasetikas makk (mitte MID).

Kas saan installida sinna telekaga maki varinandi ilma suurema juhtmete ehitamisega , ehk nn. "Plug & Play"?
Ja see "telekas" hakkab mulle näitama kompu asju ja mängib raadiot? (Saan aru et navi ei tööta ilma lisa asjadeta).
Või pean "HIGH KELLAD" panema ja siis "telekaga" maki?

Ptui jube keeruline jutt sai, ühesõnaga kas maki vahetuseks vaja ainult pistikud ühendada, või pean ehitama hakkama midagi, et ta näitaks kompu asju ja mängiks raadiot.

Mikk
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas priitv8 »

Lihtsate kelladega monitori peale mingit pilti ei teki. Vähemalt tehasest eeldab pardamonitor alati High-kellasid.
Pealegi, ilma suurema juhtmete ehitamiseta ei tule see välja, sest pilti ekraanile joonistab kas navikompuuter või videomoodul. St vähemalt üks neist kahest peab olema, sest kellad ise monitorile graafikat joonistada ei suuda.
Viimati muutis priitv8, 30.12.2010 22:14 46, muudetud 1 kord kokku.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas vaikeboa »

MikkM kirjutas:Saan ma õigesti aru...
Mikk
Ei saa.
MikkM kirjutas:et kui minu autol on see keskmine kellade plokk (1 pulk), kompu näitab keskmist kulu, tanklani km, temp jms. Lisaks tavaline BMW business kasetikas makk (mitte MID).
Mikk
Me kõik teame milline on sinu auto.

Eeldusel, et tegemist on E39 autoga siis ei käi sellel masinal midagi nii,et "Plug & Play".
Ülearust kaabeldust sellel mudelil eriti ei leia. ;) Seega tuleb kogu kaabeldus endal vedada ja lisaks veel HIGH kellad, TV - Navi plokk pagasnikusse, mis, kui viitsimist on siis polegi nii jube asi kui samasugune doonor oleks kõrvale võtta.
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
MikkM
Huviline
Postitusi: 148
Liitunud: 23.11.2010 17:46 05

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas MikkM »

vaikeboa kirjutas:
Me kõik teame milline on sinu auto.

Eeldusel, et tegemist on E39 autoga siis ei käi sellel masinal midagi nii,et "Plug & Play".
Ülearust kaabeldust sellel mudelil eriti ei leia. ;) Seega tuleb kogu kaabeldus endal vedada ja lisaks veel HIGH kellad, TV - Navi plokk pagasnikusse, mis, kui viitsimist on siis polegi nii jube asi kui samasugune doonor oleks kõrvale võtta.
E39 525TDS jah.

Eeldusel, et ma ei soovi vaadata ei telekat (mpeg4 see plokk nagunii ei toetaks) ja navi ka huvi ei paku, vaid huvitab ainult kompu andmete kuvamine "teleril" ja raadio toimimine, siis ma ju ei vaja "tv-navi plokki" või mis?

Seega HIGH kellad ja raadio teleriga, kas praegune kaabeldus nö kelladest raadioni sobiks sinna?


Mikk
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 kompuuter

Postitus Postitas enn1 »

Ilma navita ei näita see ekraan sul mingit pilti :D . Lisaks on ekraaniga autol raadioplokk pagassis, nii et kogu juhtmestik tuleks nagunii ümber vedada...
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: BMW E39 KOMPUUTER

Postitus Postitas vaikeboa »

MikkM kirjutas: E39 525TDS jah.

Eeldusel, et ma ei soovi vaadata ei telekat (mpeg4 see plokk nagunii ei toetaks) ja navi ka huvi ei paku, vaid huvitab ainult kompu andmete kuvamine "teleril" ja raadio toimimine, siis ma ju ei vaja "tv-navi plokki" või mis?

Seega HIGH kellad ja raadio teleriga, kas praegune kaabeldus nö kelladest raadioni sobiks sinna?


Mikk
See ekraan on ainult displei ehk ilma TV- ja raadioplokita paljas EKRAAN mis ei näita pilti ega tee ka raadiohäält. ;)
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Vasta