E39 webasto

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
bmw530td
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 24.09.2005 18:42 11
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bmw530td »

Pets24 kirjutas:
KristjanT kirjutas:Väga kahtlane on lugeda seda teemat, sest pooled räägivad, et on lihtne ümber programmeerida teatud kohas seisikütteks ja mõni räägib, et pole üldse võimalik ilma lisavidinateta.

Mul siis ka AUX HEATING monitoril puudub. (On ainult tühi koht AUX VENTILATION all).

Kas on mingi konkreetne ja kindel lahendus kuidas selle saab sinna tekitada nii et asi töötaks. 142kw ja lai ekraan.
Pulti ma ei soovi, soovin ainult ekraanilt taimeriga käivitamist.

Tänan!
Täpselt sama mure, paluks abi! kõlan nagu väike laps aga tahaks ka hommikul sooja autosse istuda.

Nii ma sain lõpuks enda webasto tööle. Täitsa tore on sooja autosse istuda. Kuid selle ümber ehitus ei olnd lihtne ega ka odav. Webasto süsteemi tuli vahele igasuguseid klappe termostaadid said vahetatud ja pumbad said vahetatud kuna eelnevad oli peetis. Ja eestist uue webasto veepumba saamine päris raskendatud ei ole. Kuid selle poole pealt saan nüüd teid aidata kui vaja. Sai paigaldatud üks lisa pump mille vajalikusest pole ma veel aru saand. kuid selgitan välja ja vahetasin ka kliimaploki. aga kogu se jama oli sseda väärt. Nüüd tean ise kuidas asi toimib ja mis vaja teha et saaks ümber ehitatud.
BMW 530D 2004a; BMW 525 TDS 1994a
Olnud 318 84a, 327 86a, 327 88a, 530D 99a
ruut
Klubiliige EKBK
Postitusi: 538
Liitunud: 03.09.2004 09:55 48
Asukoht: tln-harju

Postitus Postitas ruut »

aise kirjutas:IRW, aku eluiga ongi mingi 2a. selle teooria kohaselt peaks siis aku juba ostes peffis olema :D Webasto pärast mul küll pole aku tühjaks saanud ega mingeid nähtusi olnud.
See on mulle uudis, et akud sul nii lühikese elueaga on. Üldjuhul, normaalse ekspluatatsiooni juures, 4-5 aastat ei tohiks olla probleem. Aga Webasto eelsoojendusega diislil vahetasin aku ca 2 aastat peale ostu ja nüüd kolm aastat hiljem hakkab järgmine aku suremise tundemärke ilmutama.
e10 & e21 & e24 & e30 & R
Pets24
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 25.04.2007 09:40 06
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pets24 »

bmw530td kirjutas:
Pets24 kirjutas:
KristjanT kirjutas:Väga kahtlane on lugeda seda teemat, sest pooled räägivad, et on lihtne ümber programmeerida teatud kohas seisikütteks ja mõni räägib, et pole üldse võimalik ilma lisavidinateta.

Mul siis ka AUX HEATING monitoril puudub. (On ainult tühi koht AUX VENTILATION all).

Kas on mingi konkreetne ja kindel lahendus kuidas selle saab sinna tekitada nii et asi töötaks. 142kw ja lai ekraan.
Pulti ma ei soovi, soovin ainult ekraanilt taimeriga käivitamist.

Tänan!
Täpselt sama mure, paluks abi! kõlan nagu väike laps aga tahaks ka hommikul sooja autosse istuda.

Nii ma sain lõpuks enda webasto tööle. Täitsa tore on sooja autosse istuda. Kuid selle ümber ehitus ei olnd lihtne ega ka odav. Webasto süsteemi tuli vahele igasuguseid klappe termostaadid said vahetatud ja pumbad said vahetatud kuna eelnevad oli peetis. Ja eestist uue webasto veepumba saamine päris raskendatud ei ole. Kuid selle poole pealt saan nüüd teid aidata kui vaja. Sai paigaldatud üks lisa pump mille vajalikusest pole ma veel aru saand. kuid selgitan välja ja vahetasin ka kliimaploki. aga kogu se jama oli sseda väärt. Nüüd tean ise kuidas asi toimib ja mis vaja teha et saaks ümber ehitatud.
teema pakub huvi... räägi lähemalt mis tegid ja palju maksma läks. Kas lisasid ka puldi või soojendus ainult timeriga kompust.
Mul 2002a 530 ja sooviks ka kuidagi ikka asja tööle saada. Nagu eelnevalt mainitud juba puudub mul kompus valik aux heating.
Kasutaja avatar
bmw530td
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 24.09.2005 18:42 11
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bmw530td »

Pets24 kirjutas:
bmw530td kirjutas:
Pets24 kirjutas:
Nii ma sain lõpuks enda webasto tööle. Täitsa tore on sooja autosse istuda. Kuid selle ümber ehitus ei olnd lihtne ega ka odav. Webasto süsteemi tuli vahele igasuguseid klappe termostaadid said vahetatud ja pumbad said vahetatud kuna eelnevad oli peetis. Ja eestist uue webasto veepumba saamine päris raskendatud ei ole. Kuid selle poole pealt saan nüüd teid aidata kui vaja. Sai paigaldatud üks lisa pump mille vajalikusest pole ma veel aru saand. kuid selgitan välja ja vahetasin ka kliimaploki. aga kogu se jama oli sseda väärt. Nüüd tean ise kuidas asi toimib ja mis vaja teha et saaks ümber ehitatud.
teema pakub huvi... räägi lähemalt mis tegid ja palju maksma läks. Kas lisasid ka puldi või soojendus ainult timeriga kompust.
Mul 2002a 530 ja sooviks ka kuidagi ikka asja tööle saada. Nagu eelnevalt mainitud juba puudub mul kompus valik aux heating.
Monitorile saab lihtsalt aux heating-i piisab vaid patriku juures käimisest. kuid sellest ma arvan et ei piisa. Mina ostsin puldi juurde sain selle 5000kr aasta tagasi. Nüüd kus süsteem töötab pole ma telekast proovind seda juhtida homme proovin ja siis annan teada kuna hetkel naine autoga sõidus. Vahetatud sai ka kliimaplokk mis maksis ka kuskil 5000eek kuid selle vahetamises ma ei ole kindel kas se oli vajalik kuna toll hetkel öeldi et on vajalik et teine kliima plokk suhtleb webastoga ja se avab klapid kui vesi on piisavalt soe. Siis sai jahutus süsteemi pandud mingid klapid vahele nende vajalikusest küsin veel? siis oli koostöö lõpetanud veel webasto pump mis maksab bmw 3300eek mille ma lõpuks ostsin mujalt ja palju odavamalt ja uue ja täpselt sama pump. ja kui kellelgi vaja siis selles osas saan aidata. Ja neid klappe jahutussüsteemis said selle pärast pandud et arvasime pump ei jaksa vett ringi lüüa kuid viga oli lõpuks webasto veepumbas kuid enne seda sai lisa pump paigaldatud mis maksis letis 5000eek kuid nüüd võtsin lisapumba tagant ära ja suudab se webasto pump ise ka vett ringi ajada.
Sai pikk jutt kuid ma teen mõned asjad veel endale selgeks et kuidas oleks odavam seda ümber ehitada kuna mul sai liiga palju lisa juppe paigaldatud enne pumba vahedust selleks ka nede vajalikus küsimärgi all.
Loodan et keegi sai ka kasuliku lisa infi?
Olen kuulnud ka muid ümberehitus võimalusi kuid ma tahtsin teha nii nagu bmw peab olema. Olen kuulnud ka selliseid lugusid kus on teine taimer vahele pandud ja tööle saadud.
Selleks et süsteem selliseks muuta peab kindlasti olema ahjul oma pump kuid on ahjusid millel seda ei ole. vt sellelt joonisel ei ole pumpa webastol http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=64&fg=18
ja sellel on detail 18 (seal on küll kirjas et klambrid kuid vaddake seda mis on webasto küljes) http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=64&fg=18
Tervitades janek
BMW 530D 2004a; BMW 525 TDS 1994a
Olnud 318 84a, 327 86a, 327 88a, 530D 99a
Kristo_V
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 02.11.2007 16:19 56

Postitus Postitas Kristo_V »

selline küsimus, kas REST i vajutades aktiveerub ka webasto, asi selline, sooja mootoriga jätsin auto 3 tunniks täna õhtul seisma , auto juurde tagasi tulles webasto töötas ja auto salong ilusti soe, eelnevalt olin aru saanud et minu autol ei ole seisusoojendit ja taimerit ka ei pannud. Kuidas muudmoodi sai seisva autoga webasto tööle hakata ja salongi soojaks kütta, kui niisama oleks REST peale jäänud siis ei oleks ta ju niikuinii 3 tundi auto salongi soojendanud ja mootori temp oli ka nõks alla normaalse aga 3 tunniga oleks ta pidanud sellise ilmaga maha jahtunud olema?
BMW 530 da
M:Audi A8 varuosadeks
Kristo_V
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 02.11.2007 16:19 56

Postitus Postitas Kristo_V »

mootoriruumis kleeps muidu c/z tähisega, mida see muidu näitab üldse?
BMW 530 da
M:Audi A8 varuosadeks
Kasutaja avatar
bmw530td
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 24.09.2005 18:42 11
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bmw530td »

Kristo_V kirjutas:mootoriruumis kleeps muidu c/z tähisega, mida see muidu näitab üldse?
Se on Webasto mark thermo top c/z

See et auto sul kohapeal soe oli ei oska vastata. Ja kui monitoril heat funktsiooni pole pole se ahi ka seisukytte ahi
BMW 530D 2004a; BMW 525 TDS 1994a
Olnud 318 84a, 327 86a, 327 88a, 530D 99a
Kristo_V
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 02.11.2007 16:19 56

Postitus Postitas Kristo_V »

MID iga variant mul, saab sealt küll panna luft aus/ein ja veel zeit1 ja zeit2
BMW 530 da
M:Audi A8 varuosadeks
Kasutaja avatar
KristjanT
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 21.07.2005 12:36 45

Postitus Postitas KristjanT »

bmw530td

Miks neid lisavidinaid siis vaja oli?
UM`i kit sisaldab ju ainult pulti ja mingit vahekontrollerit.

Kas menüüst saad timeriga ka nüüd soendust käivitada või mitte?

Ja kas keegi oskab ütelda mis need erinevad tähised nagu c ja z seal ahju peal tähendavad?

Niipalju kui ma siiani aru olen saanud siis kõik ahjud on vähemalt uuematel 530 disladel ühesugused ja pole nii, et ühel on oma pump ja teisel mitte. Sinu jutust jääb hoopis teine mulje.

UM`ist olen ma hinnapakkumise küsinud aga see oli minu jaoks liiga kõrge hind. Kui saaks asja alla 10k käima sedasi, et panen menüüst aja ja hommikul istun sooja masinasse siis oleks rahul. Ei mõista miks see nii keeruline on, valmidus on kõigil olemas.

Seega ootaks su edaspidiseid kommentaare.

K.

Edit: Jajah elektrilist pumpa tõesti ainult sõidusoojendina töötaval Webastol pole kuna vett tsirkuleerib mootori enda pump. My bad.
4.8iS
Kasutaja avatar
bmw530td
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 24.09.2005 18:42 11
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bmw530td »

KristjanT kirjutas:bmw530td

Miks neid lisavidinaid siis vaja oli?
UM`i kit sisaldab ju ainult pulti ja mingit vahekontrollerit.

Kas menüüst saad timeriga ka nüüd soendust käivitada või mitte?

Ja kas keegi oskab ütelda mis need erinevad tähised nagu c ja z seal ahju peal tähendavad?

Niipalju kui ma siiani aru olen saanud siis kõik ahjud on vähemalt uuematel 530 disladel ühesugused ja pole nii, et ühel on oma pump ja teisel mitte. Sinu jutust jääb hoopis teine mulje.

UM`ist olen ma hinnapakkumise küsinud aga see oli minu jaoks liiga kõrge hind. Kui saaks asja alla 10k käima sedasi, et panen menüüst aja ja hommikul istun sooja masinasse siis oleks rahul. Ei mõista miks see nii keeruline on, valmidus on kõigil olemas.

Seega ootaks su edaspidiseid kommentaare.

K.

Edit: Jajah elektrilist pumpa tõesti ainult sõidusoojendina töötaval Webastol pole kuna vett tsirkuleerib mootori enda pump. My bad.
TÄNA SIIS PROOVISIN AUTOST KELLAGA TÖÖLE PANNA JA ENNÄE TÖÖTAB KA KELLAGA. KUID MINU JAOKS MUGAVAM VARIANT SIISKI PULT EI TEA MA KUNAGI MIS KELL MA TÖÖLE LÄHEN VOI MIS KELL MA NÄDALAVAHETUSEL TÖUSEN. kUID SE OLEN MINA

Mis se um poakkumine siis oli???
Nii palju kui ma kuulnud olen ja paaraastat tagasi sai saumuti um kysitud siis nad tahtsid küll mulle uut ahju müüa. MINUL on nüüd lõpp tulemus sama kuid saaks ka odavamalt ma arvan.
Kliimaplokk tuli selle pärast vahetada kuna se juhib kraane koos pumbaga mis laseb sooja õhu salongi. Kliimaplokk 5 kilo Pump koos kraaniga kuna uks osa teine 5kilo ja voolikute vahele klapp 1500 ja peaks töötama pluss elektrik kes pane kompuutrisse ahju juhtimise ehk aux heat.
UM mehed ytlevad et ümber ehitamine maksab sama mis uus ahi.
ehk 25 kilo
BMW 530D 2004a; BMW 525 TDS 1994a
Olnud 318 84a, 327 86a, 327 88a, 530D 99a
Kasutaja avatar
bmw530td
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 24.09.2005 18:42 11
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bmw530td »

Kristo_V kirjutas:MID iga variant mul, saab sealt küll panna luft aus/ein ja veel zeit1 ja zeit2
See tähendab ventilatsioon sisse ja välja zeit 1 ja 2 on kellaajad mis kell hakab ventilatsioon või küte tööle max aeg pool tundi.
BMW 530D 2004a; BMW 525 TDS 1994a
Olnud 318 84a, 327 86a, 327 88a, 530D 99a
Kasutaja avatar
KristjanT
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 21.07.2005 12:36 45

Postitus Postitas KristjanT »

Lasin oma sõidusoojendina töötava webasto ahju ära vahetada kuna temp andur andis tulemuseks 120 kraadi koguaeg ja ahi tööle ei hakanudki.

Viga diagnoositi ja ahi vahetati ära Tallinna Autoeksperdis.

Küsisin sealt ka hinnapakkumised timerile ja puldile.
Pult koos paigaldusega läheb ca. 6k maksma, ilma paigalduseta umbes 4.8k.

Küsisin ka sealsete meeste käest, mida nad teavad BMW enda timeri funktsiooni kasutamisest ja vastati, et nemad seda funktsiooni juurde progeda ei saa aga näiteks UM saab.

Neilt alternatiivse puldi või timeri ostmine oleks olnud mu teine variant aga kuna ma tahan Webastot kasutada seisusoojendina nii nagu BMW on ette näinud ehk siis kompuutri menüüst timeriga aega valides, otsustasin veidi veel oodata ja läksin Patriku juurde.

Programmeeris ta mulle Aux Heatingu menüüsse sisse. Ma muidugi ei tea kas sellel on tähtsust, aga mul ei ole Aux Heating mitte Aux Ventilationi all vaid nad on ühel real Aux Heating/Ventilation ning sinna menüüsse sisenedes on Aux Heating aktiivne ja Ventilation on mitte aktiivne (kiri on aga peale liikuda ega valida ei saa).

Praeguseks oli mootor nüüd maha jahtunud ja panin timerile ajaks paar minti hetkeajast edasi, keerasin võtme välja ja jäin ootama. Hakkaski ahi undama, seejärel hakkasid mingid solenoidid klopsima, alguses aeglaselt, pärast aga kiiremalt ja kiiremalt ning umbes 4-5 minti pärast hakkas salongi sooja õhku puhuma. Mitte leiget vaid sooja. Siis tulin 15ks minutiks tuppa ja läksin uuesti autosse, Webasto ikka veel undas. Salong oli soe ja kui mootori käivitasin, näign et ka temp seier oli 1/4 peal, mis tähendab ikka suht sooja mootorit, täpset tempi ma ei tea.

Ühtegi lisapumpa ega muud asja ma juurde ei lisanud seega mul hakkas kogu asi tööle pelgalt Patriku juures käimisega. Kliimamoodul mul ka tuksis, seega minu Webasto tööd ta ei sega.

Lisaks - koos Webastoga ning 0 kraadise välistempiga läheb mu 530D täiesti külma mootori temp seier keskasendisse täpselt 6km`ga. Ilma Webastota läks umbes 12-13km`ga.

K.
4.8iS
Pets24
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 25.04.2007 09:40 06
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pets24 »

Vot nüüd tuli esimene ja konkreetne jutt ja praktiline näide mis mind huvitas. Palju raha Patrik selle töö eest tahtis... ja teab kas keegi Tartus ka seda tööd teeb või tuleb Tallinna poole veerema hakata?
ahjaa, mis aasta masin sul muidu on?
Kasutaja avatar
KristjanT
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 21.07.2005 12:36 45

Postitus Postitas KristjanT »

Teh passsis on 2003 (ehk siis arvele võetud 2003), VIN koodi järgi on 12.2002 ja softi versiooni ütles Patrik ning see oli 03.2002

Mul läks maksma 4k töötav ahi, 650 krooni autoeksperdis (diagnost+vahetus) ja kolmekohaline summa ka Patriku juures, seal siis autodiagnost ka.

Kui oleks kohe töötava ahjuga läinud siis ainult see summa, mis Patrik kasseerib, aparaadid on mehel tasemel, teadmised ka tasemel, kui Tartus meest ei leia siis helista ja astu läbi - saad korraliku ülevaate auto veateadetest ja nende põhjustest.

K.
4.8iS
Kristo_V
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 02.11.2007 16:19 56

Postitus Postitas Kristo_V »

huvitav kas se MId iga ka toimima saab?
BMW 530 da
M:Audi A8 varuosadeks
Pets24
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 25.04.2007 09:40 06
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pets24 »

Kristo_V kirjutas:huvitav kas se MId iga ka toimima saab?
mida täpsemalt mõtled?
Kristo_V
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 02.11.2007 16:19 56

Postitus Postitas Kristo_V »

sõidusoojendi progeda taimeriga seisusoojendiks
BMW 530 da
M:Audi A8 varuosadeks
Kasutaja avatar
bmw530td
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 24.09.2005 18:42 11
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bmw530td »

Pets24 kirjutas:Vot nüüd tuli esimene ja konkreetne jutt ja praktiline näide mis mind huvitas. Palju raha Patrik selle töö eest tahtis... ja teab kas keegi Tartus ka seda tööd teeb või tuleb Tallinna poole veerema hakata?
ahjaa, mis aasta masin sul muidu on?
Ma käisin kamuidugi esimest korda patriku juures kuid mina seda systeemis siis tööle ei saand ahi läks tööle kuidlõlitas end siis taaas välja. sellest ka minu versioon nii pikk ja kallis. Aga se on hea et saab ka odavamalt. nüüd alles 2 ja poole aasta jooksul on teema hakkand arenema.
BMW 530D 2004a; BMW 525 TDS 1994a
Olnud 318 84a, 327 86a, 327 88a, 530D 99a
lohhness
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 15.12.2007 07:29 22

Re: E39 webasto

Postitus Postitas lohhness »

lugesin siin foorumis kõik e39 webasto teemad läbi, mis käsitlevad sõidu lisasoojenduse programmeerimist eelsoojenduseks..
kas ma saan õigesti aru, et kui mul ekraani pole siis pole selline progemine võimalik ?

auto on 530d 2002 ilma ekraanita.
saan valida vaid taimer1 ja taimer2, aga need käivitavad külmaga ainult salongi ventika ja see on kõik.. webasto tööle ei hakka.. hakkab tööle kohe kui auto käima panen..
kas sellise variandi eelsoojenduseks muutmine on keerukam protseduur ?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4359
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E39 webasto

Postitus Postitas PeeterA »

Kodeerimise protseduur on sama - ei mängi rolli, kas juhtseadmeks on MID või "telekas".
tel. 51 949 859
lohhness
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 15.12.2007 07:29 22

Re: E39 webasto

Postitus Postitas lohhness »

aga oskad sa, PeeterA või keegi teine, öelda ehk kes kus tänapäeval selle kodeerimisega tegeleb ja palju ma raha koguma pean umbes ?
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

e39 530d Webasto

Postitus Postitas TimoA »

Tekkis selline küsimus.

ennem töötas nagu webasto ilusti, salong soe ja mootor üle sinise soe.

Korra juhtus selline asi et kütuse paak oli suht tyhi ja parkisin veel äärekivi peale ja auto jäi päris kreeni :)

Webasto läks lukku.ei saanud lõket üles. Mõtsin et midagi konkreetselt tuksis. Aga tuleb välja et ei.
Tundub et webasto ei saanud kütust. Nüüd nagu töötab jälle ilusti, aga millegipärast mootor enam ei lähe soojaks. Salong on ilusti soe ja puha, aga mootor mingi megaminimaalselt. et peaaegu ei näegi kui seier liigub.

ennem vaatasi varjatud menüüst siis oli ktmp ikka 54, nüüd nagu on maksimum mis ta selle poole tunniga saavutab mingi 20 kraadi :)

et milles võib probleem olla. Salong soe, aga mootor mitte.
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: E39 webasto

Postitus Postitas meego »

lohhness kirjutas:aga oskad sa, PeeterA või keegi teine, öelda ehk kes kus tänapäeval selle kodeerimisega tegeleb ja palju ma raha koguma pean umbes ?
Kui Tallinnas või lähi ümbruses, siis helista!
lohhness
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 15.12.2007 07:29 22

Re: E39 webasto

Postitus Postitas lohhness »

ok.. võtan ühendust lähipäevil..
tellis
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 26.06.2010 23:09 12

Re: E39 webasto

Postitus Postitas tellis »

Selle aasta algul sai sellesse Webasto teemasse põhjalikult süvenetud. Sai selgeks, et kõik e39'd, mis valmistatud pärast sept '99, on võimelised ahju soojenedes juhtima salongi ventikat. Ahjuks on neil Webaso Thermotop c/z. Nende puhul on mingi lisa komplekti paigaldamine lihtne. Vanemate autode puhul (ahi võib sama olla) saab küll ahju tööle, aga see soojendab ainult mootorit, mitte salongi. Mind huvitas just pult, mitte taimer. Kunagi ei tea, millal sõitu lähen - aga see olen mina;)

Kuna 5k mingi "Telestardi" peale kulutada ei tahtnud, siis võtsin ette DIY projekti. Tulemusega tänaseni väga rahul. Kes tahab, loeb siit: http://www.elfafoorum.ee/threads/46414- ... -teeks-ise
Töötab tänaseni. Minu arust parim variant. Paned sooja ükskõik millal tahad. Mingit pulti ei pea kaasas kandma (telefon on nagunii kogu aeg taskus). Kaugus pole ka oluline - levi on ju igal pool tänapäeval:)

Aga eks igaühele oma:)
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4359
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E39 webasto

Postitus Postitas PeeterA »

Väga paljudel E38/E39'tel tehasest autotelefonid sees. Ideeliselt annaks ju neid kah kasutada seadmete nagu Webasto kaugjuhtimiseks. Siis jääks ära hull aretustöö(telefonile küttekehad, selle villaga isoleerimine, aku laadimise probleem jms), mida eelnev postitaja läbi tegi.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: E39 webasto

Postitus Postitas aise »

PeeterA kirjutas:Väga paljudel E38/E39'tel tehasest autotelefonid sees. Ideeliselt annaks ju neid kah kasutada seadmete nagu Webasto kaugjuhtimiseks. Siis jääks ära hull aretustöö(telefonile küttekehad, selle villaga isoleerimine, aku laadimise probleem jms), mida eelnev postitaja läbi tegi.
need telefonid lülitatakse välja peale süüte välja keeramist.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4359
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E39 webasto

Postitus Postitas PeeterA »

Seda küll, kuid telefoni käivitustoite võib süüteasendi(R) voolult väga kergelt pidevvoolule(30) ümber tõsta.
tel. 51 949 859
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: E39 webasto

Postitus Postitas hansu »

Kuidas ja kas saab praeguste ilmadega koduste vahenditega proovida kas Webasto töötab? Tegemist 2001 530D
ja lisasoojendiga.
Kas läheb tööle ainult välistemp. anduri järgi, et kui seda külmutada.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 webasto

Postitus Postitas enn1 »

Kui temp. anduril pistik lahti võtta, on temp kohe -40 ;)
Vasta