E34 525tds ei käivitu alates -13C

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Hendrik_R
Huviline
Postitusi: 125
Liitunud: 04.04.2007 21:00 16
Asukoht: Kuressaare

E34 525tds ei käivitu alates -13C

Postitus Postitas Hendrik_R »

Auto: e34 525tds
Tere,

probleem järgmine: auto ei käivitu külma ilmaga, siis kui on külma üle -13C.
Aku on kaks nädalat vana, pilgeni täis laetud.
Õli: 10w-40 Castrol.
Paagisisene pump, pihustite ülevoolu voolikud, eelsüüte küünlad ja kütusefilter vahetatud kuu aega tagasi.
Soojalt läheb käima väga hästi. Ja kui külma on -10C kuni -13, siis tahab kõvasti starteriga kaasa aitamist.
Kui käima läheb, siis põleb armatuuris pritse märgutuli, mis pöördeid tõstes kustub ja uuesti langetades süttib. Kui nüüd mootor on juba päris soe, siis enam märgutuli märku ei anna. Diagnostika näitas, et eelpritse nurk on 3 kraadi hiline. Kas hiline eelpritse nurk võib põhjustada käivitusprobleeme ja antud märgutule süttimist?

Hendrik
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: E34 525tds ei käivitu alates -13C

Postitus Postitas Rain »

aga otse loomulikult mõjutab hiline pritsenurk käivitumist, mul ühel tuttaval on 725 tds ja tollel sai vahetatud sõbra juures need pumba tihendid kõik ära, selleks pidi pumba maha võtma, peale pannes sai kellaga pritsemoment paika aetud aga tee mis sa tahad külmaga käima enam ei lähe, ju siis oli enne juba keegi kallal käinud ja nurka varajasemaks muutnud, et käivituks. Soojast peast käiviub ilusti aga vot kui on juba mingi -5 siis ainult tõmmates ja rohke eetriga. Niiet mine heaga lase see pritsemoment paika panna. Ahjaa, mul oli kunagi 524 td-l ka eelmise omaniku poolt aetud pritsemoment nii varajaseks, et käivitudes käis nagu traktor, iga kena lagin oli aga samas käivitus ka olenemata temperatuuridest poolest pöördest.
Kasutaja avatar
Tarmo_N
Huviline
Postitusi: 1257
Liitunud: 28.05.2006 15:55 53
Telefon: 51975325
Asukoht: heinola-viljandi.

Re: E34 525tds ei käivitu alates -13C

Postitus Postitas Tarmo_N »

kui sul süttib pritse tuli armatuuris siis on juht pihusti õhtal e 4as juhtmega.sellest ka käivitus probleemid arvatavasti tingitud.3 kraadine pritse nurk ei muuda suurt midagi.minuomal on 2 ja käib väga hästi.
powered by bmw e39 530d touring ja e34 525tds touring.
minu bmwde ajalugu e12>e21>e28>e30>e34>e39.
Vasta