E36 325i coupe rool raske

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
sultan
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 31.03.2003 12:03 15
Asukoht: Tallinn

E36 325i coupe rool raske

Postitus Postitas sultan »

Kasutasin ka otsingut kuid leidsin vaid ühe sarnase probleemi.
Nimelt kohapeal keerats rool raske ja sõites ok. Kui kohapeal pöördeid anda siis läheb roole kergemaks.

Ps. Kuidas teada saada kas sellel isendil on võimendiga roolilatt või on eraldi?! auto siis 1992.a. väljalase.

Vabandan selliste küsimuste pärast kuna see meil esimene BMW peres!
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2613
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

kuidas sa aru ei saa kas autol on võimendi peal või mitte ? vaata kapoti alla . Kirjelduse järgi pakun et võimendit pole. E36 l olev roolivõimuõli potsik on samasugune nagu näiteks enamus opelitel jne ehk ei ole vahet kas on bmw või opel .
sultan
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 31.03.2003 12:03 15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sultan »

Sõnastasin oma küsimuse segaselt.
Mu mersul on nii et on roolikarp ja siis on võimendi ning pump.
Lugesin kuskilt välja siit foorumirägastikust et on kahtesugust roolilatti olemas. Võimendiga koos ja eraldiseisva võimendiga. Või olen ma millestki valesti aru saanud. Parandage mind.
Tänades...
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4695
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Kas on mõni E36, millel pole roolivõimu? 325l peaks küll kindlasti olema. Otsi roolivõimu õli pott üles ja vaata, kas seal ikka piisavalt õli sees. Kui kapoti alla vaatad, siis jääb mootorist paremale.

See potska:
http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?m ... g=32&fg=20
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
sultan
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 31.03.2003 12:03 15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sultan »

Täitsa olemas see potska ja ka õli tase max pandud. Ikka on jama. Palju muidu pump maksab sellel masinal?
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4695
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Esinduses maksab 5538.86 :shock: ja kohapeal hetkel pole, tuleks Saksast tellida...

Mõne kasutatud masina pealt saaksid tõenäoliselt 10korda odavama hinnaga ;)

A kui laiad rehvid sul all on? Kohapeal ongi rattaid raske keerata ju. Kas undab ka roolivõim või lekib? Äkki polegi midagi viga...
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Kui pump õhtal, siis võta ühendust, tutika saad mult 2800ga. Paar nädalat läheb tellimisega aega ja vana pumba tahan vastu saada. Pump peab väliselt terve olema.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

ma arvan, et rool peabki kohapeal seistes veidi raskem olema ja muretsemiseks pole põhjust - kui auto seisab, pole võim üldse taga ju. iseasi kuidas naisterahvas sellega lepib
rasmus23
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 16.06.2006 14:47 47
Peamine sõiduk: Volvo FH12/ODIN
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas rasmus23 »

vull kirjutas:ma arvan, et rool peabki kohapeal seistes veidi raskem olema ja muretsemiseks pole põhjust - kui auto seisab, pole võim üldse taga ju. iseasi kuidas naisterahvas sellega lepib
Kas sa ise tulid selle peale et võim pole taga kui auto seisab, ja siis hakkab võim tööle kui liikuma hakkad ve :lol: :lol:

võim on kohe taga kui mootori tööle paned.

hetkel vist probleem küll pumbas, mille tootlikkus on vähenenud kulumise tõttu.
Kasutaja avatar
Mardo
Huviline
Postitusi: 1238
Liitunud: 05.10.2005 22:25 01
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Mardo »

muidugi on võim auto seistes(mootor töötab) ka töövalmis, milleks sis üldse roolivõim kui et kohapeal kergem keerata oleks, linnavahel/maanteel suurt vahet pole kas roolivõim töötab või ei :P
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

rasmus23 kirjutas:
vull kirjutas:ma arvan, et rool peabki kohapeal seistes veidi raskem olema ja muretsemiseks pole põhjust - kui auto seisab, pole võim üldse taga ju. iseasi kuidas naisterahvas sellega lepib
Kas sa ise tulid selle peale et võim pole taga kui auto seisab, ja siis hakkab võim tööle kui liikuma hakkad ve :lol: :lol:
võim on kohe taga kui mootori tööle paned.
hetkel vist probleem küll pumbas, mille tootlikkus on vähenenud kulumise tõttu.
tegin teksti vähe rasvasemaks ja siin veel veidi seletust:
roolivõim ei tööta siis kui auto ei ole käima pandud - see on võimu iseärasus. kohapeal raskemini käiv rool samuti?
iseasi kui raske see rool muidugi sultan-il on. mul siuke pisike sportrool ja isegi sellega ei kurda.
Fred22 mainis rehve ka.
sultan
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 31.03.2003 12:03 15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sultan »

No mul M3 rool ka peal aga rool on veiz kergem kui Zilli rool :lol:
sultan
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 31.03.2003 12:03 15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sultan »

chulo kirjutas:Kui pump õhtal, siis võta ühendust, tutika saad mult 2800ga. Paar nädalat läheb tellimisega aega ja vana pumba tahan vastu saada. Pump peab väliselt terve olema.
Kuidas sinuga kontakti saab ja kuhu tuleks tellima tulla?
Äkki oskad kogenud bmw omanikuna pilgu peale ka visata et ikka õige asja tellime!
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Ega seda niimodi peale vaatamisega ei diagnoosigi. Üldjuhul on Neil nõrgad roolilatid, sama viga ka e46-el, millel on sisuliselt sama latt. Kui Pump mingeid imelikke hääli teeb ja kägiseb, siis võid kindel olla, et see varsti õhtal on. Nagu siin ennist just juttu oli, siis selle pumba tootlikus tõepoolest aastatega väheneb, loomuliku kulumise teel.
Kas roolilatis loksu pole sees? Juhul kui seal suur loks sees on ja tast õli välja tilgub võib ka karu seal maetud olla.
Mina viiks selle auto pigem kuskile teenindusse defekteerimisele, et kindel olla, mis tal raisal viga on.

Põhimõtselt kui tellida tahad, siis helista ja lepime midagi kokku.
Ühendust saab 58366390
sultan
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 31.03.2003 12:03 15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sultan »

Selver....lähen käin läbi kuskilt spetsialicide juurest ja siis kõllan sulle!
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Reeglina raske rooli põhjuseks ei ole latt ise. Kui seal ikka õige latt küljes, ei tilgu ja on loksuvaba, siis peaks viga peituma pumbas. Muuseas on on roolivõimu süsteemis peidus ka mingi filtri taoline asi, mis peaks peituma õli potsiku sees. Kunagi oli foorumis sellest ka juttu. Aga ei tea täpselt, kas see võib rasket rooli põhjustada.
Roolivõimu uue pumba hinda soovitaks küsida ka foorumikasutaja Janek käest. Aga ise soovitaks kõigepealt proovida kasvõi teist kasutatud pumpa, et veenduda seal vea peitumises.
Samas võiks muidugi ise katsuda proovida, kui raske see rool on.... pärast lähen proovin.
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Mul on kogemus e46 latiga olemas(pm sama mis e36, kasutatakse mõlemal mudelil), loks sees ja rool laske plus veel tilgub vasakult otsast. Lasnamäel mingid vennad tegelevad roolilattidega (kui huvi, loe mu teisi postitusi) ja tegid asja 3 korda odavamalt ära, kui UM-is paljas latt maksab. Lisaks tasuks kaaluda ka B-kategooria latti, mis on põhimõtselt sama kellegi vana kuid taastatud sai, mis UM-iski. Aga selle juures on veel see nüanss, et latt peab väliselt korras olema, sest see tuleb vastu anda + ca 6000 eek.-
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

see vana latt +6000 oleks e36 kohta on küll kallis diil. Minu teada taastatkse ka odavama hinnaga. Enda e36 latil tegin ise kapremondi UM-st ostetud osadega, aga nõrganärvilistel seda tööd ise ette võtta ei soovita :)
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Ega jah... Paras keberniit on see töö, isegi korra tädipoja auto roolilatti taastanud. Edaspidi lasen seda spetsialistil teha:D
Samas see 6000.- pole väga hull, kui auto muidu ideaalses seisukorras on. Kõik oleneb autost ja omanikust. Kui õiges kohas käsi sees, siis saad ka odavamalt kui 6 kilo selle lati.
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

sultan, sul võimendussüsteem üldse ei tööta. Nagu GAZ53 rooli murra... seega tõenäoliselt ikka pump. Kontrolli igaks juhuks veel enne üle, kas rihm on ikka peal.... mõnikord pumba peeti minemisel võetakse rihm maha ja kasvatatakse käsivarre lihaseid.
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Kui see rool nii raske, siis on karta jah, et pump peetis.
sultan
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 31.03.2003 12:03 15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sultan »

:) krt, ma just mõtlesin siin et kust need käelihased paari päevaga on tulnud :))))

Selge siis arvatavasti uue pumba ost!


Tänud kõigile vastanutele!
jyrxixx
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 31.07.2007 18:08 14
Asukoht: Kuressaare saaremaa

.

Postitus Postitas jyrxixx »

vaheta julgelt pump ära!!
325i e36 EX
525 TDS touring - Lagisteades läbi eestimaa
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

imelik, kui mul pump läks siis enne hakkas ka häält tegema
sultan
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 31.03.2003 12:03 15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sultan »

diislijoodik kirjutas:Kõvad pumbadiagnoosijad siin, ma ütlen siis ka sekka, et sul on tagumine purihammas katki ja esimesel ka kild vahelt väljas, :lol: . Roolivõimendi on pumbast, latist. töösilindrist, torudest, hüdrojagajast jms-t junnidest koosnev süteem, kus igaühes võib olla viga (näit tüüpiline on kolb lahti, kolvitihend katki, jagaja rõngastihendite kohas korpus erodeerunud jne). Seega lahmida siin nagu pagaoid kooris: pump, pump, pump, mina küll ei tihkaks.

UM pani ka diagnoosiks et pump ise!
Vasta