BMW 316i releed

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

BMW 316i releed

Postitus Postitas Joel_T »

Ommik,nimelt,mul on siis BMW 316i E30 ja sellel on "mõned" releed puudu, hull asi on selles et ma ei saa osadest aru milleks neid vaja on ja üks relee on siis selline mida pole märgitud ka skeemi peale :D
see blokk kus releed on siis selline:
Pilt
ja skeem selline:
Pilt

Et jah, kui ma nüüd lähen poodi releesid ostma, siis mida ma sealt küsima pean? Et oleks vaja releesid sellele ja sellele bmw'le?

Põhimõtteliselt ongi siis asi selles et ma ei jaga ära milleks osad releed on. Mingid kiirusereleed jne?
Ja kas see teadmatu relee võibki olla keskluku relee?
Ning udutulede relee? Minu omal polegi sellist asja,kas siis ei pea releed ka olema? :D
Oleks tänulik igasuguse abi eest - v.a. per*e saatmine :lol:
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Üleval nurgas punasega tähistatud on Udutulede relee. All nurgas on ka udutulede relee, ma saan aru, et see üleval on mingi lisarelee 2releelisele udutulele.
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Joel_T »

issand jumal :D kaks releed udutuledele ja mul pole tulesid ollagi :D
aga kesklukul polegi siis mingit releed? :D
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

corrado kirjutas:aga kesklukul polegi siis mingit releed? :D
Keskluku jaoks on kaitse nr.27. Relee kohta küll õelda ei oska. Vist ei ole.

Aga udutuled peaksid saama ise lisada. Minu e30l ka ei olnud, panin vastavad releed ja kaitsmed sisse, juhtmed olid ka olemas , vedasin edasi tuledeni, ning hakkaski tööle. Lisaks oli vaja meisterdada lüliti. Kuna spets-lülitit mul ei olnud, siis keerates tagumise udutulelüliti pistiku teistpidi, hakkas see tööle esimeset tulede lülitina :)
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
PS
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 07.01.2005 21:36 56
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas PS »

Osad releed on salongis roolivarda ümbruses, mootori omad kapoti all eraldi karbis. Mõned pesad on plangul autol tühjad, ABS oma, el.luuk ja peeglid.
Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Joel_T »

meelis k kirjutas:Keskluku jaoks on kaitse nr.27.
ühesõnaga,kui kaitse korras,siis ei ole oluline kas on releesid või mitte aga kesklukk peaks töötama? ja kui on signa peal kas siis peaks olema nii et kui signa peale panen siis läheb kesklukk ka? ja ikka puldiga siis jah?

ja kas signal on relee? ja üks huvitav asi,et see ruupor,kust peaks tulema mingid hääled,signa karjumine näiteks,kas sealt tulevad siis mõlemad,nii signa hääl kui signaali hääl?
ja miks see asi mul ei tööta :D mass juhe kunagi tagant ära võetud,aga kui taha ühendasin ,siis mingi hetk signa näppimisel tegi mingi hädise piuksu,kui seda nii nimetada saab :lol:
Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Joel_T »

Teeks natuk UP'i kuna teema liigutamisega kadus natuke tahapoole :D
ehk siis on kedagi head ja tarka inimest kes saab ühte abi vajavat noorukit aidata :D
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

corrado kirjutas:ühesõnaga,kui kaitse korras,siis ei ole oluline kas on releesid või mitte aga kesklukk peaks töötama? ja kui on signa peal kas siis peaks olema nii et kui signa peale panen siis läheb kesklukk ka? ja ikka puldiga siis jah?
Põhimõtteliselt võiks ta siis töötada jah, kui kaitse korras.
Aga kas sul on tehase signa? Vaevalt e30 puldiga signa pandi tehasest. Vast on mingi ise poogitud, millel võib olla toide võetud ükskõik kust juhtmest, ning eraldi oma kaitse vahel. Või on signa kuskilt lahti ühendatud (endal oli nii, et rooli all oli pistik lahti võetud).
corrado kirjutas: ja kas signal on relee? ja üks huvitav asi,et see ruupor,kust peaks tulema mingid hääled,signa karjumine näiteks,kas sealt tulevad siis mõlemad,nii signa hääl kui signaali hääl?
Signal minuarust releed ei ole. Kui on tehase alarm, siis on ta võib tulla signaali ruuporist. (e36-l mul nii) Aga ise aretatud, siis võib olla eraldi ruupor.

Aga need ainult minu arvamused. Mingi tark ei ole, aga abivajajat on vaja kuidagi aidata :)
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
truumu

Postitus Postitas truumu »

E30-l peaks keskluku juhtmoodul asuma kõrvalistuja jalgade juures, kõlari taga piilaris(kui õieti mäletan)
Muidugi eeldab tehase poolt paigaldatud kesklukku
Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Joel_T »

no ma ei teagi selle keskluku kohta, on nagu enda puuritud augud seal aga siin räägiti et sellel aastal pandi ka e30'le kesklukku,signa kohta ma ei tea kas on ise aretatud,signa blokk on mingi selline: http://motoclub.pri.ee/pildid/bmw127.JPG
signa pole ära lahti ühendatud,signa töötab ilusti,või noh kuivõrd,häält ei tee aga see ilmselt on selle ruupori viga,sest vahepeal tegi mingi häälitsuse,muidugi ma ei kasuta ka signat,aga kesklukku tahaks tööle saada kah :D
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Seda signat ei ole paigaldatud tehase poolt.

Ma ei lugenud kuskilt välja, et kas sul üldse keskluku mootorid on olemas ukse sees?
Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Joel_T »

jah keskluku mootorid on olemas,ma avastasin need kui ust lahti kiskusin :D juhiukse mootor töötab nagu kindlalt sest seda proovisin aku peal,aga kõrvalistuja ukse oma ei ole maha võtnud :roll:
Margo_325
Huviline
Postitusi: 627
Liitunud: 11.10.2004 18:01 13
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo_325 »

E30 keskluku relee asub jah juhi jalgade juures oleva kõlari all. Võtad kõlari ära, siis on seal all mingi plastik ja siis plastiku all relee. Keskluku mittetoimimine võib paljude asjade taha jääda, üheks asjaks võib olla ka ukse sisse suunduvate juhtmete purunemine sealt kummist kaitsme seest jne. Ja kuna sul võib ainult juhiukse mootor kesklukku juhtida, siis seetõttu teised ei töötagi. Need kiirusereleed peaks neid lisamugavusi juhtima minu meelest, et kui klaasipuhastid teises astmes ja jääd foori taha seisma vms, siis ei lõhu akna peal edasi, vaid jäävad esimese astme funktsiooni vms. Muidugi 100% ei väida seda :roll: Kui kesklukk tuksis, siis mul kupeele olemas keskluku mootorid, relee ja vajalikud juhtmed.
Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Joel_T »

eks ma pean siis uurima seda keskluku asja,aga kui ma selle relee kätte saan siis mis ma teen temaga?
teiseks mul ei pruugigi olla seal releed,äkki selle pärast ka ei funka :D
muidu nüüd ma siis vähemalt tean milleks need kiirusereleed on :D
aga sellele küsimusele ma ei saand vastust,et kui ma poodi lähen neid puuduolevaid releesid ostma,siis mida ma konkreetselt küsin? :D lihtsalt lampi et e30'e releesid oleks vaja et seda,seda ja toda :D
siis kas see et signa häält ei tee võib olla ruupori viga või miskit muud?
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

corrado kirjutas:no ma ei teagi selle keskluku kohta, on nagu enda puuritud augud seal
Et kesklukk ei ole originaalis, järelpaigaldus? Pilti on?
Kui järelpaigaldus ja arvatevasti koos selle signaga, siis pole pead muid ahelaid pidi otsima releed kui on mida otsida. Sest sellest pildist kus signa peal on, see juhtmeräsu seal ümberringi pole küll kvalifitseeritud elektriku montaaz.
Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Joel_T »

kui ma maale saan(hästi läheb siis täna) siis võin proovida pilti teha,aga mingi vihmaga ma küll ei viitsi lahti kakkuda polstrit,aga ma üritan siis :)
Margo_325
Huviline
Postitusi: 627
Liitunud: 11.10.2004 18:01 13
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo_325 »

Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Joel_T »

mis releed need nüüd olema peaksid?ei jaga ingliskeelt nii hästi veel :)
ja kustkohast neid saama peaks? kui UM'ist siis jääb ära :D
ja ma ei mõista hinda ka arvutada :D et palju nad umbes maksavad?
Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Joel_T »

niisis,sai maal käidud ja autot lammutatud, tegin kõigest imelikust pilti, muidu sealt kõlari tagant mingi relee koha leidsin,aga seal oli tühjus :D kas selles võibki viga olla?
muidu pildid siis:
Kesklukk 1
Kesklukk 2
Kesklukk 3
Keskluku kruviauk 1
Keskluku kruviauk 2
Lahtised juhtmed 1
Lahtised juhtmed 2
Lahtised juhtmed 3
Lahtised juhtmed 4
Lahtised juhtmed 5
Lahtised juhtmed 5
Relee koht 1
Relee koht 2(sama koht)
Mingi imelik asjandus
Signabloki juhtmed
Signabloki taga olevad juhtmed
Signabloki hall juhe???
Muidu nagu tundub et need keskluku kruviaugud on ise puuritud kuid samas ei saa nagu aru ka :D
Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Joel_T »

ei räägi midagi tarka keegi? :D sest endal tõesti juhe koos selle koha pealt,ma nagu ei tea midagi kesklukust ja signast,peale selle et see tekitab parajat peavalu :)
hanzvonkazak
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.06.2005 22:11 03
Peamine sõiduk: Nissan Leaf
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas hanzvonkazak »

see ei ole tehase paigaldus, ega ka mitte originaal värk.
520i E28 läks manalateed ja vahepeal 325IA -87, VW Caravelle 2.5i ja Nissan Leaf
Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Joel_T »

aga ikkagi mida saaks teha et see asi tööle hakaks või soovitate parem rahule jätta ja kähku maha müüa? :lol:
truumu

Postitus Postitas truumu »

ma nagu ei tea midagi kesklukust ja signast,peale selle et see tekitab parajat peavalu
aga ikkagi mida saaks teha et see asi tööle hakaks
Pädeva autoelektriku juurde minna?
Joel_T
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 27.09.2006 21:24 37
Peamine sõiduk: BMW e36 T5
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Joel_T »

ei pole mul selleks raha kahjuks...aga eks ma siis pean leppima ilma kesklukuta :D
kes tahab võib teema lukku panna,kellel midagi öelda siis andke tulla :)
Vasta