Probleem E36 uste elektriga

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
legoredo
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 06.02.2007 00:20 24
Asukoht: Harjumaa

Probleem E36 uste elektriga

Postitus Postitas legoredo »

Tere.

Mure selline, et ühel päeval hakkas sõidu ajal salongivalgustus vilkuma (lüliti on "DOOR" asendis, ehk siis valgustus süttib ukse avanemisel). Reageerib auto raputustele (järsk pidurdamine, konarlikul teel sõitmine). Peale raputust/pidurdust taas kustub.

Ise kahtlustan juhipoolset ust, kuna 2 korral on ka alarm lolliks läinud ehk siis häiresse läinud peale valve alla panekut (saab aru nagu oleks uks lahti). Kahtlustan just juhipoolset, kuna enamus ajast sõidan üksi ja teisi uksi ei avata. Ja peale korra ukse avamist-sulgemist, töötab alarm normaalselt.

Väliseid lüliteid, nagu tagaustel või kapotil-pagasnikul, esiustel ei ole. Ja olen kuulnud midagi nn. mikrolülititest ukse lukkudes.

Oskab keegi kommenteerida, kes asjaga lähemalt kokku puutunud või kursis, kus võib olla vea põhjus ning kuidas probleemist üle saada? Ehk annab seal koduste vahenditega midagi ära teha, ilma teeninduseteed käimata.

Tänud.
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

Eks ikka ukselüliti peedib.
Keith120
Huviline
Postitusi: 189
Liitunud: 11.08.2006 13:55 12
Asukoht: Tallinn

Re: Probleem E36 uste elektriga

Postitus Postitas Keith120 »

legoredo kirjutas:Tere.

Mure selline, et ühel päeval hakkas sõidu ajal salongivalgustus vilkuma (lüliti on "DOOR" asendis, ehk siis valgustus süttib ukse avanemisel). Reageerib auto raputustele (järsk pidurdamine, konarlikul teel sõitmine). Peale raputust/pidurdust taas kustub.

Ise kahtlustan juhipoolset ust, kuna 2 korral on ka alarm lolliks läinud ehk siis häiresse läinud peale valve alla panekut (saab aru nagu oleks uks lahti). Kahtlustan just juhipoolset, kuna enamus ajast sõidan üksi ja teisi uksi ei avata. Ja peale korra ukse avamist-sulgemist, töötab alarm normaalselt.

Väliseid lüliteid, nagu tagaustel või kapotil-pagasnikul, esiustel ei ole. Ja olen kuulnud midagi nn. mikrolülititest ukse lukkudes.

Oskab keegi kommenteerida, kes asjaga lähemalt kokku puutunud või kursis, kus võib olla vea põhjus ning kuidas probleemist üle saada? Ehk annab seal koduste vahenditega midagi ära teha, ilma teeninduseteed käimata.

Tänud.
ukse lüliti vaheta ära ... UM-is maksab see 330 eeku ... jama selles ainult et 18.04 tulevad need lülitid um-i alles ,praegast olid otsas ... mul täpselt sama jama selle juhi uksega
revo325
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 11.02.2006 14:00 57

Postitus Postitas revo325 »

Mul endal oli sama mure, salongi tuli hakkas täiesti lambist põlema. Ühel päeval siis kogemata avastasin, et viga oli kõrvalistuja ukselülitis. Nimelt, võtsin signa maha ja hakkasin kindalaekast midagi otsima. Asi venis pikale ja minuti möödudes signa aktiveerus uuesti (uksed lukku ja auto valve alla). Kuna teadsin, et signa jätab peale pannes avatud ahela valve alt välja, siis oli kohe viga käes. Lahti sain sellest lihtsalt: tükike isoleeri lülitile peale ja töötab siiani :)
TimoIS
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 26.03.2007 21:35 43
Asukoht: Tln-Paide

Postitus Postitas TimoIS »

Ma sulatasin väikse tüki plastikut lülitile peale ja lihvisin siis liivapaberiga ilusti siledaks - ja asi korras.
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Ei tahtnud uut teemat teha kuid mul on selline mure, et vahepeal jääb spidoka näit ja klaasitõstuki nuppude valgustus põlema. Seda siis peale uste lukustamist. Milles seal võib iva olla? Vahepeal on nii, et klõpsutad kesklukuga mõned korrad ja siis kustub ära. Milline asi mul võib nöökida?
Ettetänades...
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

mul oli armatuuri valgusega sama viga... lahenes nii et võtsin tulede(park, lähi ja udutulede) lülititel pistikud tagant ära ja panin uuesti tagasi.... Pistikud ei olnud vist korralikult pesas.
legoredo
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 06.02.2007 00:20 24
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas legoredo »

Mehed, mis kasu on siis alarmist, kui ukselüliti kinni liimida? See pole ikka lahendus..

Homme võtan selle lahti ja vaatan, kas annab seal midagi ära puhastada-parandada. Kui ei, siis peab vist sammud uue lüliti järgi seadma.
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

nad ei liiminud kinni vaid tegid lüliti kõrgemaks, et ust kinni pannes sügavamale suruks :)
Vasta