E46 Kõlaritest kord tuleb häält,kord ei tule???

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Pleiks
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 05.12.2006 02:12 00
Asukoht: Tallinn

E46 Kõlaritest kord tuleb häält,kord ei tule???

Postitus Postitas Pleiks »

Paluks tungivalt Teie abi... ehk on kellelgi teadmisi või koguni ise kokku puutunud sellise probleemiga... Auto käivitamisel hakkab teatavasti raadio tõõle, siis mingi 10min on hääl ja siis hetkest vaikus, kuigi raadio töötab edasi ja saab ka kanaleid jne. vahetada. Ka kassetile või CD boxile ümberlülitades ei kostu kõlaritest midagi??? Kui auto seisab (süüde väljas) ca. 30min. siis uuesti käivitamisel vahest hakkab häält tulema aga vahest ei hakka ka...ühesõnaga häält tuleb --"täpselt nii nagu Jumal juhatab" kord on kord ei ole. Autoks on bmw 2,8l 99a. sedaan-originaal raadio-kassett-cd box-navi-tv(ka telefon+mf rool) ja 6 kõlarit. Milles võib viga seisneda...on kellelgi olnud taolise asjaga kokkupuudet? Kas viga peaks otsima raadiost või antenni võimendist või lihtsalt võimendist kui see üldse kusagil vahel on või on see võimendi juba raadio sisse ehitatud...kui ei siis kus see võiks paikneda vmu.???
KÕIK TEADMISED ABIKS!
BMW 2,8l....142kw.... Play
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Re: E46 Kõlaritest kord tuleb häält,kord ei tule???

Postitus Postitas --overdose-- »

ma arvan et viga on kas makis või kuskil juhtmetes. kui sul kõik kõlarid läbi võimu, siis vaata juhtmed üle. samuti vaata maki taga juhtmed üle... ;) kui võimalik laena mõne sõbra käest makki ja vaata kas tema omaga ka nii... ;) arvatavasti ei saa kuskil juhtmed ühendust ja hääl käib sellevastu kas ta põrub paika või paigast ära..:) kas vahepeal kõlaritest praginat ei tule?
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Mulle tundub kahtlaselt tehasevõimendi veana. Tundub nagu võimendi lülitaks ennast välja suvalistel hetkedel. Täpsemat põhjust raske välja mõelda asjale. Tasub vast tarkade elektroonikute poole pöörduda.
Kasutaja avatar
Mihkel L
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 04.03.2003 19:40 17

Postitus Postitas Mihkel L »

Mul oli kunagi sama teema kuigi mul võimendit vahel ei ole. Aga ühel päeval hakkas jälle tööle ja töötab siiani. Müstika
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

meph kirjutas:Mulle tundub kahtlaselt tehasevõimendi veana. Tundub nagu võimendi lülitaks ennast välja suvalistel hetkedel. Täpsemat põhjust raske välja mõelda asjale. Tasub vast tarkade elektroonikute poole pöörduda.
kuia rvad et viga selles siis ei tohiks seda olla kui teine makk sisse visata ja makist otse kõlarisse heli... :roll:
Kasutaja avatar
Pleiks
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 05.12.2006 02:12 00
Asukoht: Tallinn

Re: E46 Kõlaritest kord tuleb häält,kord ei tule???

Postitus Postitas Pleiks »

[quote="--overdose--"]ma arvan et viga on kas makis või kuskil juhtmetes. kui sul kõik kõlarid läbi võimu, siis vaata juhtmed üle. samuti vaata maki taga juhtmed üle... ;) kui võimalik laena mõne sõbra käest makki ja vaata kas tema omaga ka nii... ;)

Hehh...oleks see vaid nii lihtne,kui hoolikalt mu postitust lugeda siis seisab seal kirjas originaal st. tehase poolt konsooli sisse ehitatud ehk siis teisisõnu pool armatuuri on seda raadiot,navi,telekat,kasseti (cd box pagassis) mängijat täis ja visuaalselt vaadeldes tundub nagu see olekski armatuuriga kõik üks osa! Seda tahaksin ma isegi teada, et kas raadio ja kõlarite vahel on võimendi (kus see peaks asuma) või on see raadio sisse ehitatud?
BMW 2,8l....142kw.... Play
Kasutaja avatar
Pleiks
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 05.12.2006 02:12 00
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Pleiks »

meph kirjutas:Mulle tundub kahtlaselt tehasevõimendi veana. Tundub nagu võimendi lülitaks ennast välja suvalistel hetkedel. Täpsemat põhjust raske välja mõelda asjale. Tasub vast tarkade elektroonikute poole pöörduda.
Ja kust ma võiks nad leida?
BMW 2,8l....142kw.... Play
Kasutaja avatar
Pleiks
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 05.12.2006 02:12 00
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Pleiks »

Mihkel L kirjutas:Mul oli kunagi sama teema kuigi mul võimendit vahel ei ole. Aga ühel päeval hakkas jälle tööle ja töötab siiani. Müstika
KUSJUURES täna siis lülitasin raadio CD-Boxi peale ja auto käivitamisel oh imet hääl olemas, ühekorra küll kadus jälle hääl ära kuid lihtsalt korra raadio OFF-ON lülitamisest (nupust) piisas ning hääl oli hetkega jällegi olemas.
Raadio (FM) puhul aga pole ei sisse ega välja lülitamisest mingit kasu,mida ei ole on hääl! Ka süüte sisse välja lülimine ei aita...kui auto seisab (süüde väljas)ca-30min siis vahest tuleb hääl aga mitte ka alati, ning kui hääl tuleb siis on seda lõbugi ainult 5-10min.

Praegu nüüd ongi raadio koguaeg CD-Boxi peale lülitatud ja siiani toimib st. hääl olemas, aga rohkem pole ma julgenud raadio peale lülitada ei tahaks jälle vaikuses sõita!

kõike neid asjaolusi arvesse võttes olen hakanud kahtlustama, et äkki on viga tagaklaasi juures küljekatte all olevas karbis (see vist on ma arvan FM-TV-NAVI antenni võimendi- kuigi pole kindel...keegi ehk teab täpselt?) Kas on võimalik et see karp jamab/ei tööta ja ajab stereo lolliks...ehk siis hääl kaob ära!
BMW 2,8l....142kw.... Play
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Antennivõimendi rikke puhul peaks levi lihtsalt märgatavalt halvem olema, reaalset heli ennast see ei tohiks mõjutada. Samas kui sul CD-Boxiga heli on olemas ning raadioga ei ole, viitab see pigem headuniti probleemile.

Kusjuures hetkel ei oskagi soovitada ühtegi asjalikku autoaudio remondimeest. Tasub võibolla A-Soundist läbi käia ja neilt kontakte küsida, kunagi nendel oli mingi tuttav, kes sellise asjaga tegeles.
Kasutaja avatar
Mihkel L
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 04.03.2003 19:40 17

Postitus Postitas Mihkel L »

mul veel selline asi et kui tagaklaasi soojenduse siis lõlitad siis kaob raadio levi ära. Oskab keegi öelda milles probleem?
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Antenn on tagaklaasi sisse ehitatud, mul samuti läheb levi halvemaks kui tagaklaasisoojendus sisse lülitada.
Kasutaja avatar
Pleiks
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 05.12.2006 02:12 00
Asukoht: Tallinn

Probleem lõpuks lahendatud!

Postitus Postitas Pleiks »

Ei jäänudki muud üle kui viia auto ikkagi UM'i ,seal saadi küll asi korda aga kui ma küsisin et mis viga oli siis öeldi et elektrik seal midagi tegi ja praegu on korras ja töötab aga kui veel peaks minema hääl rändama siis osta endale uus raadio. Raadioks on "bmw professional" mille hinnaks UM'is 12400.- eeki odavam variant on "bmw bussiness" mille hinnaks on 6000.-eeki kuskil-aga seda ma ei tea kas see sobikski üldse praeguse süsteemiga kokku. Ühesõnaga praeguseni on hääl olemas olnud ja migakord kui käivitan raadio hoian hinge kinni et kas .....on või ei ole nüüd hääl! Ahjaaa remont läks ise maksma 480-. eeki "raadio vea otsing" oli arve peal!
BMW 2,8l....142kw.... Play
Kasutaja avatar
Pleiks
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 05.12.2006 02:12 00
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Pleiks »

Praegu asjast juba paar nädalat möödas ja hääl tuleb koguaeg laitmatult (kuigi mulle tundub vahest, et kõlaritest kostub pisut praginat/krõbinat mis aga kestab mõne minuti ainult) mis see küll tähendada võiks!?
BMW 2,8l....142kw.... Play
Kasutaja avatar
bmwfan
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 20.07.2005 23:00 52

Postitus Postitas bmwfan »

Minu e46-l sarnane jama, ainuke vahe selles, et madalad töötavad ilusti. Peale käivitamist (umb 30sek jooksul) kaovad kõrged ja keskmised - aegajalt sõidu aeg löövad jälle mõneks sekundiks järgi... Ja makk kah sama BMW Proffesional (navi pole). Ise arvan, et mul ikka viga mõnes pistikus või juhtmetes (juhiukses näiteks - et ust avades/sulgedes annab mingis asendis kontakti!?).

Ehk keegi oskab öelda, kas juhiukses on mingid filtrid? Ja kuidas makk välja käib (vol. nupu all kruvi pole)?
Kasutaja avatar
Pleiks
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 05.12.2006 02:12 00
Asukoht: Tallinn

HURAAA ASI LAHENDATUD!

Postitus Postitas Pleiks »

No kuna jama hakkas jälle pihta ja viimanekord UMis õeldud vastus, et kui veel jamab siis osta uus raadio ei rahuldanud mind kohe mitte! Hakkasin ise tipp elektroonikuks...hehh ehk hakkasin autot lahkama. Kõigepealt katkusin raadio konsoolist välja-seal oli visuaalselt kõik ok seega liikusin edasi katkusin pool konsooli lahti, et juhtmeid kontrollida, ka seal oli kõik OK. Edasi liikusin pagassi, vasakult poolt võtsin selle samet/riide vmu. katte ära ja seal paiknesid kõik asjad ehk siis CD box,navi ja tehase võimendi (esimene metallkast navi, teine metallkast võimendi) ja kui ma juba seal oma tund aega olin asja uurinud ja peaaegu juba loobunud siis märkasin korraga, et tagumise metallkasti (võimendi) kinnituskõrva ja autokere vahelt jookseb kaks juhet läbi (navi ja võimu remote voolu juhtmed). Ühesõnaga need juhtmed olid kuskil/kellelgi sinna kinnituskõrva vehele jäänud ja muidugi võimendi oli südamerahuga kinni keeratud, nii et mõlemad juhtmed olid
(kere-kinnituskõrva vahel) üli ära muljutud täiesti õhukeseks ja lapikuks , kuigi varjestus oli iseenesest terve. Lõikasin need muljutud kohad välja keerasin juhtmed uuesti kokku, isoleerisin ja ennäe imet asi toimib siiani imeliselt, ei ühtegi krõbinat ega muusika kadumist pole kordagi enam ette tulnud! :D
Viimati muutis Pleiks, 15.01.2007 23:14 06, muudetud 1 kord kokku.
BMW 2,8l....142kw.... Play
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Huvitav mida siis UM-is tehti ? :shock:
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Pleiks
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 05.12.2006 02:12 00
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Pleiks »

bmwfan kirjutas:Ehk keegi oskab öelda, kas juhiukses on mingid filtrid? Ja kuidas makk välja käib (vol. nupu all kruvi pole)?
Nuputasin seda isegi tükk aega... maki kohal jookseb liist (minul hõbe metallist) terve konsooli pikkuses, aga see on mingi neljast tükist. Hakka seda liistu lihtsalt omapoole kiskuma (aja kruvikas/konks taha) ja see liist tuleb ära a'la nagu tüübli otsas on see! Ja kui liistu saad ära siis seal all on kohe kenasti näha maki kinnitused TORX nr. 6 (tähik)võti läheb sinna!
Viimati muutis Pleiks, 15.01.2007 23:17 51, muudetud 3 korda kokku.
BMW 2,8l....142kw.... Play
Kasutaja avatar
Pleiks
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 05.12.2006 02:12 00
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Pleiks »

Cardo kirjutas:Huvitav mida siis UM-is tehti ? :shock:

Seda tahaksin isegi teada! Kuid jah peale UMi oli asi 2 nädalat korras (paaril korral ragises ja korraks kadus hääl) ja siis hakkas trall jällegi pihta!
BMW 2,8l....142kw.... Play
Vasta