E91 käigukasti jama

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
ariel
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 20.04.2021 00:21 37
Peamine sõiduk: BMW 320d

E91 käigukasti jama

Postitus Postitas ariel »

Ostsin hiljuti e91, 2.0 diisel, 6 käiguline manu.

Nüüd kasutamise ajal olen tähele pannud, et 1 käik läheb raskelt sisse ja vahepeal läheb sisse üldsegi pooleldi. Kui sidur tsipa lahti lasta ja tagasi alla suruda siis läheb käik ilusti sisse. Täna nt. panin esimese käigu sisse ja lõi lambist neutraalile tagasi suht valjult. Mehaanik muidu mainis, et käiguhoova simmer lekib. Kas asi siis selles, et käigukasti õli läind ja käigukast on kuiv või asi olla milleski muus? Kel kogemusi ja olnud taoline probleem siis kirjutage kogemustest ja milles probleem võiks olla.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1158
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Re: E91 käigukasti jama

Postitus Postitas VeikoA »

Siduri hüdraulikas õhk sees?

Auto ostmise päeval oli kõik ideaalselt korras jah nagu tüüpiline?
Hiljem lõi vea välja?

Simmer muidugi tuleb vahetada, simmer on kordades odavam, kui hiljem otsida või remontida kasti.
Õli peab olema nagu ettenähtud.

Mõned nipid siit
https://www.bimmerfest.com/threads/hard ... ar.983514/
Try this simple test to see where the problem is.

Start the car, put your foot on the clutch and try and select 1st gear with the sort of pressure you need for a correctly set up car.

If it does not go into gear, hold the pressure on the gear leveler and turn the engine off.

If the gear level falls into 1 st gear just as the engine stops, then you have a clutch problem.

If the gear level does not falls into 1 st gear just as the engine stops, then you have a transmission problem.
ariel
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 20.04.2021 00:21 37
Peamine sõiduk: BMW 320d

Re: E91 käigukasti jama

Postitus Postitas ariel »

Aitäh vastuse eest!

Auto ostmise ajal oli jah kõik korras, nüüd hiljuti igapäeva sõitude ajal hakkas jamama. Esmaspäeval läheb auto töökotta, et parandada kõik teadaolevad probleemid ja simmer kaasarvatud. Õlid ja käigukasti õli läheb ka vahetusse. Selle teise postituse, mis saatsite vaatan ka üle.
Kasutaja avatar
vare271
Huviline
Postitusi: 1880
Liitunud: 21.04.2008 21:18 23
Asukoht: Viljandi mk.

Re: E91 käigukasti jama

Postitus Postitas vare271 »

Mul sama combo ja läheb ka vahel külmast peast esimene käik raskemalt sisse või ei taha üldse minna.Siis olen kas kas R või 3da korraks sisse pannud ja seejärel läheb 1 käik ilusti sisse.Välja pole mul käiku kordagi löönud.Juba 4,5 a sõitnud, pole veel midagi küljest ära kukkunud ja juba ära harjunud, et vahest tuleb mõni lisa liigutus teha.Keegi siin foorumis vahetas vist hooratta ja siduri komplekti ära ja oli viga ära kadunud.
iffiff
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 11.05.2014 22:57 06
Peamine sõiduk: e91 m47

Re: E91 käigukasti jama

Postitus Postitas iffiff »

2006 aasta sama masin mul. Samuti esimene käik läheb raskemalt sisse. Hooratas ja sidur on vahetatud paar aastat tagasi, enne ostu. Aga aja jooksul pole raskemaks läinud, sama nagu. Kk õli vahetati ära aga sellest midagi ei muutunud.
Mis võimalused veel oleks - käigukasti padjad ja kangi hoovastiku puksid?
Mootori padjad vahetasin ära, mootori vibra keres kadus küll ära peale seda aga padjad olid visuaalselt terved veel, lihtsalt kumm vanaks ja plastikuks läinud.
Vasta