Tulede pesu süsteem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Tulede pesu süsteem

Postitus Postitas ottOmar »

Tere.

Tekkis küsimus / probleem tuledepesuri süsteemiga.

Autoks e46 ja originaal tuledepesurid.

Kuna mul on rumal komme kõik auto küljes olevad vidinad töökorras hoida, siis nädalake tagasi hakkasin tegelema tuledepesu süsteemi elustamisega. Minu käes varem süsteem töötanud ei ole. Pump küll surises aga vett ei tulnud. Sobrasin vähe netis ja tundus, et lahenduse peakski pakkuma uus pump.
Ostsingi uue pumba autoint'st kasutajalt eero. Päris levinud varuosa pakkuja ju.
Enne ostu uurisin ka forsist ja ka seal oli olemas orig. varuosa hinnaga ca 55 euri ja b-jupp hinnaga 19 euri. Telefonikõnes forssi aga jäi mulle kõrva teenindaja arutelu teise teenindajaga justkui et kas sellel odavamal on tagasivoolu klapp või mitte? Siiski ostsin selle odavama variandi autoint'st - pump nägi välja täpselt samasugune nagu originaal. Kas pumpadel võib erinevusi olla?
Panin pumba külge ja ennäe imet - hakkaski vett pritsima. Kogu muu süsteem toimis küll vähe kangelt aga see on ilmselt juba sellest, et süsteemi pole ammu kasutatud.
Rõõm jäi aga üürikeseks, sest poole tunniga jooksis aknapesuvedeliku paak tühjaks. Tühjaks jooksis kõrvalistuja poolse pesuri düüsidest.
Täna ostsin kasutatud düüsid ja nendest jooksis samamoodi välja.

Kummaline on see, et kui auto seisab ja kallan paaki vett siis kohe ei jookse välja aga kui korra lasen vett siis jääbki jooksma.

On keegi millegi sellisega kokku puutunud? Teab keegi pesurite hingeelu lähemalt?

Kas on võimalik, et minu düüsid pekkis ja ka ostetud kasutatud pekkis? Või võib asi milleski muus olla?
Järgmisena võiks proovida tutikaid düüse. Aga 36 eurot / tk proovimiseks on vähe palju.

Ma usun, et see pesuri süsteem on sarnane kõigil selle ajastu bmw'del (x5'l vähemalt on) - sellepärast tegin ka teema üldise alla.

Tänud kõigile kes kaasa viitsivad mõelda.
isegi mu ema sõidab BMWga
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Tulede pesu süsteem

Postitus Postitas arnis »

Esiteks, oleks võinud lihtsalt romulast õige jupi võtta.
Tulede pesurid on ikkagi erinevad mudelitest tulenevalt
Kahjuks pole ühtegi käepärast võtta, kuid parima tulemuse
saamiseks peaks ka tuledepesuritel olema sellise asja takistamiseks
klapp nagu on ka klaasipesuritel.
Keegi varsti võib täpsustada, natuke oota.

ja kui ongi nii, siis ära jookse hiina sodi ostma, see pole selline auto
kus varuosasid kasutatud turul ei leidu.


Ja korrashoiu mõttes, tule mulle külla ja ma proovin sulle tööd juurde teha :lol:
Või oled arvutiga elektrilise poole kõik üle vaadanud?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Kalmer K.
Huviline
Postitusi: 1095
Liitunud: 10.03.2004 22:54 18
Asukoht: Võrumaa

Re: Tulede pesu süsteem

Postitus Postitas Kalmer K. »

Teemaalgatajale, kas oled lahenduse leidnud?
E90 325I LCI´10 M-Tech
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Re: Tulede pesu süsteem

Postitus Postitas ottOmar »

Ise küsin, ise vastan :)

Tänaseks komplekt koos, peaaegu töötab aga mis peamine, peab vett ja ei jookse tühjaks.

Vigaseks osutus esimese hooga kõrvalistuja poolne pesuri düüs.
Tegemist on nimelt läbi jooksva süsteemiga alates paagist kuni düüsideni. Näiteks düüsi korrasolekut saab testida nii, et puhuda vee sissevoolu august sisse ja kui õhk läbi ei pääse, siis on korras.

Hilisem tühjaks jooksmine tulenes sellest, et seoses süsteemi ajutise lammutamisega otsustas "ära väsida" torustiku ja teleskoopvarre vaheline tihend. Tihendi ostsin hydroscand'st 0,40 euri.

Hetkel on ehk hapu ainult veel see, et ilmselt olen tule kuidagi õige pisut vildakalt paigaldanud (ei saa küll aru kuidas see võimalik on, sest kruviaugud kõik klapivad) ja sellest tulenevalt ei taha pesur omale kohale tagasi joosta. Jääb 2-3 cm välja. Kui kellelgi näpunäiteid e46 tule paigaldamiseks siis olen tänulik.

Pesurisüsteemi küsimustele vastan hea meelega, sest selle osakonna tegin endale välismaa saitide abiga päris selgeks.

Rahaline pool: uus pump 19.90 eur autoint'st (ilmselt Forsis sama asi müügil), düüs 36 euri forss'st, tihend 0,40 euri.
isegi mu ema sõidab BMWga
Kasutaja avatar
Kriisa H
Klubiliige - admin
Postitusi: 1775
Liitunud: 30.08.2006 16:35 05
Asukoht: Saaremaa

Re: Tulede pesu süsteem

Postitus Postitas Kriisa H »

Tõstan vana teema üles, kuna endal just selline probleem tundub olevat. Eile sai ka lammutatud ja täpne leke ka leitud.
Tule pesuri süsteem oli näppude vahel ja kui manuaalselt seda varrast välja sai tõmmatud siis pritsis vedelikku pildil antud august välja.
Sealt ka oli terve süsteem märg.
Pilt

Kas seda on võimalus ise mingil moel remontida või tuleb uus süsteem otsida ?
Vasta