käsipidurit tõmmates käib pauk

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
saar352
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 14.12.2008 17:36 18

käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas saar352 »

Auto siis E36 compact ja taga trummelpidurid ja kui käsipidurit natuke sõidu ajal tõmmata (siduri lahutad ära) käib ilge pauk taga, nagu keegi lööks haamriga. Käsipidurit lõpuni ei pea tõmbama kui juba pauk ära käib. Sõidupidurti kasutades ei tee mingit häält, kuigi klotsid on samad. Pidurid on kõik uued (trumlid, klotsid ja vedrud) ja nendega juba üle aasta sõitnud.
Käisin ka ülevaatuse stendis ja seal rullikute peal ka sikutati, aga seal ei teinud mingit heli, ainutl öeldi, et vasakpoolne seisupidur ei rakendu korralikult (vahe oli 3x võrreldes paremaga) Sõidupidur rakendu ilusti ja võrdselt.
Kas sellest võib paukumine tingitud olla, et käsipidur ebavõrdselt võtab. Seda ka, et kui ta seal rullikute peal seda käsipidurti sikutas, siis vedas kohe auto minema, sest üks pool võttis ja teine ei võtnud. Aga sõidu ajal ma ei pea seda käsipidurit eriti tõmbamagi, kui paukuma hakkab.

Seda ka veel, et pidurid kinni ei jää, kasutan seisupidurit kogu aeg ja pole siiani probleemi olnud
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas Mürka »

Mul ka paugub.
Aga ma leidsin hea lahenduse - ei ole mõtet keset sõitu sikutada seda.

Aga reaalselt võttes, keegi mainis kunagi, et tagumiste õõtsade suured puksid pidid küpsad olema siis. Enda omal olen kontrollind, puksid jumala korralikud. Samamoodi on sillakanduri puksid korras. Ainult difri patjade korrasolus ei ole ma veendunud, ununes nagu vaadata ja enam pole põhja alla sattunud.
saar352
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 14.12.2008 17:36 18

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas saar352 »

aga kui puksid läbi oleks, siis ju koliseks ja lõhuks nii sama ka, aga ei midagi. Täielik vaikus arvestades veel praeguseid tee olusid

Ja ma jõudisn ka sama lahenduseni :) et ei sikuta seda, aga lihtsalt jäi nagu kripeldama, kui sai siin lumega natuke parklas sikutatud seda ja nüüd ei anna asu enam
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas Mürka »

**** seda teab... Tuttaval on üks "projektikas" 318, millel pole ühtegi korralikku puksi terve auto peale. Samas kolinat ei ole. A sellel ei saa käsipidurit ka katsetada, too ei tööta.
BMW3
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 27.08.2009 08:41 40

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas BMW3 »

pauk käib siis kui kässar kohe ei võta (esimesekolme nõksupealt) asi selles et klotsid on trubblist liiga kaugel ja kui needjärsku haakuvad käibki kolks:D pidureid veits peale keerata japeaks aitama:D
saar352
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 14.12.2008 17:36 18

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas saar352 »

kas sa oled seda proovinud või oletad, sest pidur ise võtab normaalselt ja käsipidurit ei pea ka palju sikutama, et ta toimima hakkaks. Aga ma proovin selle ära ja pingutan pidurid üle ja vaatan siis, mis teeb.
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas Mürka »

Enda autol võtab käsipidur ka väga hästi. Ise timmisin paika ja kevadel ülevaatusel käies öeldi, et nii head käsipidurit pole ammu nähtud... Aga see selleks.

Tegin väikest uurimust välismaistes foorumites aga tundub, et keegi väljamaal ei harrasta tagaveoga käsipiduriga driftimist, seega eriti abi ei olnud. Mõtlesin veel ja meenutasin, et minu auto puhul kostus tagasillast 2 järjestikust, kuid väga lühikese vahega, kolksu. Seega peaks tähendama, et pukside puhul on terve paar neid katki või siis tõesti klotsid pisut hoiavad kinni ja rakenduvad kolksuga. Kuna kontrollides olid puksid terved, siis peab klotside ideed uurima hakkama. Võtan nädalavahetusel ette, võtan ketta maha ja vaatan, mis karul kõhus.
D-K
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 29.01.2010 08:59 21

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas D-K »

endal paugub samamoodi hetkel ja veaks see et need jublakad mis klotse kinni hoiavad(kinnituvad piduri poriplekki külge) on lahti ja klotsid liiguvad.Loodan,et sain aidata ja et minust saadi aru :D
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas Meelis »

See hoob istmete vahel on tegelikult mõeldud seisupidurina kasutamiseks. Ma arvan, et kasutate seda hooba valesti.


Endal on ka kunagi sarnane probleem olnud just kaitsepleki küljest eemaldunud kinnitustihvti tõttu.
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas Mürka »

Sai eile järjekordselt kanali peale aetud ja tagasilda inspekteeritud. Kõik on korras, kaasaarvatud difripadjad. Kuna sõbra juurde küttega garaaži ei saanud ootamatul põhjusel minna, siis ei hakanud ka pidureid lahti kiskuma. Ei viitsind hanges külmetada, niigi eelmisel aastal sai esipidureid sarnase ilmaga väljas tehtud :D

Üldiselt ei ole see minu jaoks siiski probleem. Meelis ütles õigesti: käsipidur on seismise ajal kasutamiseks ja seda ei ole mõtet sikutada. Kui kõik tundub korras olevat ja midagi see ei mõjuta, siis minu jaoks on see non-issue. Nii ta ka jätan.
saar352
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 14.12.2008 17:36 18

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas saar352 »

võtsin täna pidurid lahti, kõik nagu uus ei mingit rooster ega midagi. Kõik liigub kenasti, tross ei jää kinni ega midagi. Pingutasin isegi käsipiduri üle, aga mis ei muutunud on pauk tagasillas.
Ise kahtlustan juba kuskil muus kohas viga, aga häda on selles, et seda viga ei esine muidu sõites, kui ainult käsipidurit tõmmates.
Pauks käib isegi siis, kui kiirus on mingi 3-5 kmi tunnis ja õrnalt käsipidutit tõmata. Nii sama pidurdades ei juhtu midagi ja sõites ka ei kolksu midagi. Puksid on terved, need kontrolliti ülevaatusele ära.

Nii et minu mõistus otsas. Seda ka et pauk tuleb ainult paremalt poolt. Ekh teeb seda amordi kandepadi või midagi, aga ei oska öelda.
saar352
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 14.12.2008 17:36 18

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas saar352 »

seda reguleerimist tegin ma õigesti ja pidurid võtavad korraikult juba natukesel tõmbamisel.
Küsimus ongi selles, et miks ta paugu teeb kui käsipidurit tömmata. Diffris ja nendes ei saa asi olla, kuna vedu taga ei ole sellel ajal, kui käsipidurit tõmmata.
Teine auto, mis on esisillaga ei ole mingit probleemi, ei tee mingit häält, kaku seda millal tahad ja pole enne teistel autodel ka seda täheldanud.
Ega ma selle käsipiduriga mingeid trikke ei tee, kui keegi seda arvab, lihtsalt seda proovides kord tegi oma triki ära ja nüüd ei anna rahu, miks ta nii teeb. Või ongi bmw puhul normaalne see.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas VeikoA »

saar352 kirjutas:Või ongi bmw puhul normaalne see.
Vaevalt küll, pole enda masinatel kordagi seda olnud, aga nad polnud muidugi compactid vaid sedaanid.
Ei usu, et BMW disainerid tegid, et: "teeme nii, et käsipiduri kulumisel paneme ta paukuma".
Mingi viga on sees, nagu eelnevates postitustes mainiti.

Hea, et käsipidur paugub, oleks jalgpidur, siis ma kardaks selle autoga sõita juba.

Üldse pidurid on sellised asjad, millest sõltub ka liiklusohutus, niiet peaksid neile ikkagi väikese ülevaatuse tegema (kasvõi soojemate ilmade saabumisel).
Enda ohutuse huvides. Kasutatakse ju käsipidurit ka hädaohu korral, kui põhipidurid ei tööta üldse või töötavad "poolikult". Kui see käsipidur ka sel "ohu"hetkel ei tööta, siis on suht kurb.
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas bmw318 »

terv .ei tea kas on abiks aga mul sama moodi kolksus kui kässerit sai tõmmatud otsisin viga aga algul ei leidnud,siis aga leidsin ja viga oli selles et piduri klotsidel olid otsad kõverad ülemised otsad. olid lihtsal keevitusest lahti ja ära väänatud
pr sai lahendatud. :D et soovitus kontrolli piduri klotse ennast et sirged oleks.
Kasutaja avatar
--Alo--
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 16.01.2009 09:48 07
Asukoht: Võru

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas --Alo-- »

Kas siis ka paugub kui mitu korda järjest tõmmata?
saar352
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 14.12.2008 17:36 18

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas saar352 »

paugub jah, ei ole vahet kui mitu korda tõmbad. Alati ka ainult ühelt poolt.
Soojemaks läheb võtan ja vaatan terve silla üle. Pidurid on korras ja uute osadega :(
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: käsipidurit tõmmates käib pauk

Postitus Postitas bmw318 »

terv endal olid ka uued aga ikka olid keevitusest lahti,ma sain enda veale jällile nii, et mul surus piduri silindri nii palju juba välja et hakkas läbi ajama. :)
Vasta