Kuhu minna autot parandama?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
ratteh
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 22.10.2008 09:15 09
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas ratteh »

Tervist,
Sooviks teie kogemustest teada, kuhu tasub oma auto remonti viia?
UM on vähe kallis, huvitaks just "nurgatagused" kohad.

Sooviks mõistliku hinnaga kvaliteetset teenust.

Ja kui mõni teenuspakkuja peaks seda teemat lugema, siis palun tehke PM-i pakkumine järgenvateks töödeks:
Esimeste õõtshoobade vahetus.
Esimeste amortide vahetus.
Tagumiste silikoon pukside vahetus.
Tagumiste esimeste õõtshoobade pukside vahetus.
Tagumiste vedrude vahetus.
Sildade reguleerimine.

p.s. kui mõni inimene, kes on oma autol lasknud mõnda nimetatud töödest hiljuti teha, peaks lugema, palun jätke märge kus ja mis hinnaga tööd ära tegite ja kuidas töö ja teenusega rahule jäite.

Tänud ette!
1,8l E46 coupé 12/1999
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas iisak »

Saatsin PS :!:
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Vabakuulaja
Huviline
Postitusi: 580
Liitunud: 22.09.2008 19:49 59
Asukoht: Pärnu/Abja-Paluoja/Kilingi-Nõmme
Kontakt:

Re: Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas Vabakuulaja »

soovitan Iisakut :)
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Minu autot hooldab Valdek ;)
Ehk siis http://www.carmasters.ee/
Enamus Sinu toodud töödest on saanud aja jooksul seal teha.

Janno
exTouring
Kasutaja avatar
ratteh
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 22.10.2008 09:15 09
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas ratteh »

Kas oskad ka mõne Valdeku poolt tehtud töö eest makstud hinna välja tuua?
Minuteada nad UM-ist soodsamad küll pole :D
1,8l E46 coupé 12/1999
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2817
Liitunud: 26.12.2005 20:10 36
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive 09/2018, BMW 318iS 09/1993
Asukoht: Tallinn/Mähe

Re: Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas birgit123 »

Saada kiri neile, saad täpse hinnapakkumise.

Minu autot hooldab ka sama asutus.
Xloaded
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 28.01.2008 15:57 05
Asukoht: Tallinn/Kiili

Re: Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas Xloaded »

Mina jälle soovitaks vältida igast nn. "nurgataguseid kohti" kus tehakse kõike aga mitte midagi väga ei osata ja puudub ka spets riistvara ja teadmised. Valdeks jne võivad kindlasti pädevad olla aga igast garaasidesse ära nüüd küll roni!! UM on küll kirves juppide poolest samas oma kogemus näitab, et kui võtta 1001 juppi korraga siis saad päris hea hale ja tihti on UM-is töö aeg isegi 2 või 3 korda kiirem kui mujal ja seeg tulevad naad soodsamad.

Näide elust:
Sõbral 316 Compact, tahtis seal sarniiri vahetada. Kohalik töökoda tahtis 2 korda vähem raha sarniiri eest kuid tööajaks vastati ca 2-3 tundi kindlasti. UM pakkus sarniiri vahetuseks 30 min. ja 2a garantiid peale. Seega kui kokku arvutada siis UM tuli odavam sest tööaeg oli 4.5 korda kiirem, mis siis, et jupi hind pea 50 % kallim. Lõppes sellega, et sõber lasi teha oma bmw tööd UM-is.

Alati uuri üle ja küsi pakkumine.
illukas
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 11.03.2008 13:06 33

Re: Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas illukas »

nurgatagused ei anna ka garantiid oma tööle ja jupile.
Kasutaja avatar
S1lv3r
Huviline
Postitusi: 3348
Liitunud: 11.05.2008 11:44 22
Peamine sõiduk: BMW F10 525d 160kw
Asukoht: Laagri

Re: Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas S1lv3r »

Kui vähegi pea mõikab ja kohta on vaheta ise need ära :) kui ei oska võta mõni targem sõber appi ja tehtud.

endal sai tuttavaga just koos tehtud :


esimesed õõtsad + puksid v+p
esimesed stabika kondid v+p
tagumised amordid + tugilaagrid v+p
tagumised silikon puksid v+p
E46 323Ci/E46 330d/E61/E91/E91/E90/E60/E60/E61/E60 530xi/E60 530xi/F10 525d
Päringu jaoks saatke palun PS või e-mail
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Re: Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas andresv »

Ma soovitaks sellist kohta: http://www.trk.ee/
Kasutaja avatar
riksmix
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 04.06.2009 09:28 06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas riksmix »

Mina soovitaks http://www.optimustuning.ee/

Tunnihinnad nagu igal pool.
Mehaanikud on tõesti tasemel.
Ise olen seal 2 ralli BMWd hooldanud, mingil määral ehitanud ja ka parandanud.

Igal jupil on oma määratud tundide arv mida seal ei ületata vaid pigem alandatakse.

Kui vaja siis on kohe jubid saada, kas kõrvalt CARWAY st kasutatud või tuuakse pea koheselt uus jupp.

See ei ole mitte reklaam pigem positiivne tagasi side.

Enamus mehi vanad UMi poisid!!!
325i '91 E36 - Rallikas, linnagruising; 320i ´92 E36 - Rallikas, linnagruising. Ex
325IX ´89 E30 - R.I.P. 12.06.2010 Endine Rallikas.; Peugeot 307SW 2004 - Perega väljasõidule auto.
Kasutaja avatar
Ico
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 28.11.2005 12:40 52

Re: Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas Ico »

Mis puutub carmasteritesse siis kunagi kui valdek ise tööd tegi siis võis sinna autot viia ja tööd usaldada, nüüd kus aga seal seda õpipoisid teevad siis mis vahet seal on kas ma viin "keldrigaraazi" või carmasterisse, ühesugused mehaanikud mõlemas töökojas. Eriti kui töödejuhtaja tööd üle ka ei vaata.

töötund ja selle hind - võrreldes UM-ga teevad nad küll gramm odavamalt aga kas nende õpipoiste pädevust võib võrrelda UM - meest omadega ?

kokkulepped - kokkulepetest kinni ei peeta, tehakse palju omaalgatust ja kliendiga ei konsulteerita. Kui taolised omaalgatuslikud lisa remonditööd jääksid vahemiku 200 - 500 krooni, siis see ei oleks probleem (minu jaoks) kui aga omaalgatusliku töö summad algavad kahest kolmest tuhandest siis nagu võiks ikka kliendiga enne konsulteerida.

varuosade hinnad: pisut kallimad varuosad (üle 1000 krooni maksvad) on seal üldjuhul pisut soodsamad kui esinduses aga odavamad varuosad mis maksavad näiteks esinduses 25 krooni tk. kirjutatakse su arvele vaat et 2-3x kallimalt. Tõen hajutatakse või tasakaalustatakse need detailide summad seal arvel erinevalt laiali, klient ju vaatab üldjuhul ainult kõige suuremaid summasi :). Tootekoode nad ka juurde ei taha kirjutada sest muidu sa saaksid sellest väga lihtsalt aru :)

isiklik soovitus: kui sul on kindel tellimus et a'la vahetaga rooliotsad või esimesed amordid ära, siis sellist tööd võib isegi seal lasta teha aga kui minna sinna probleemiga et ala käigukasti probleem või mootori sisene probleem siis ei soovita. Võid saada pärast sellise arve mida unes ka näha ei osanud. Siinses foorumis otsingut kasutades võid nii mõndagi huvitavat leida - sageli siis kasutatakse nime asemel esimest tähte.

Kindlasti soovitan teha enne tööde teostamist eelnevaid kirjalikke kokkuleppeid (ja seda mitte ainult seal vaid kõikjal) et tulevikus igasugu probleeme vältida kuid paraku nad seda ei kipu tegema.

Lõpetuseks rõhutan et tegemist on puhtalt minu isiklliku arvamuse mis baseerub ainult minu enda kogemusel.
Kasutaja avatar
djtsux
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: 01.08.2009 22:57 13
Peamine sõiduk: bmw e-53
Asukoht: kohila Janno R.

Re: Kuhu minna autot parandama?

Postitus Postitas djtsux »

Aga mina oma bemmi teen ka VALDEKU juures.. www.carmaster.ee
Aga kõik millele endal hakkab käsi külge olen viimasel ajal ise teinud :D leiab nii mõndagi ägedat aga samas tasub ennem uurida KUIDAS asjad lahti käivad ,sest nii mõnelgi puksil-laagril on vaja tõmmitsat mida pole endal ega ka sõbral võtta...
Um-is on jah nii mõninad jupid odavamad kui siin foorumis müüdavad jupid,mis matsu saanud autolt võetud
Aga Valdek annab ka oma töödele 2 aastase garantii-niiet pole mõtet ka haukuda kui pole uurinud asja!

Kui võtta Keldriremontijad siis ehe näide :
Vaja vahetad tagumine rattalaager !
Kuidas ise vahetada :?
Küsisin niiöelda sossepadelt
Öeldi suport maha ,pidurketas ka lahti ,pooltelg lahti ja MEISI-HAAMRIGA niikaua kui laager välja tuleb..Mul oli ja uus samamoodi sisse.. :shock: tööraha 500 eeku
Olgu järgmine koht...
Sama jutt, kuna tõmmits maksab 35000 eeku :D ja tööraha 500 eeku
Hakkain lõpuks ise lammutama ,niikaua kuni mul oli terve taga õõts tervenisti käes..Läksin sellega pressi alla ja pressisin laagri välja, mis kohe ka pooleks läks ..nimelt seal 2realine kuullaager laager ;) Muudmoodi vana kätt ei saagi..
uus siis sisse ja uuesti auto alla tagasi Silmad tuli pidada et samamoodi tagasi paned muidu sillakontrolli
Nüüd see tehtud ja auto sõidab ja sees on vait ka salongis :P
See minu kogemus..sossepadst :)
Kui raha ikka on siis um-is et teie bmw jääks ikks bmw-x :mrgreen:
bmw X-5 E-53
Vasta