E36 käigud lülituvad raskelt

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
-mees-
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 28.11.2005 21:13 21
Asukoht: Tartu

E36 käigud lülituvad raskelt

Postitus Postitas -mees- »

Lugu selline, et käigud ei taha vahel sisse minna, isegi jõuga ei lähe. Paned mingi teise käigu korraks ja siis läheb soovitud käik sisse. vahel tööteb kõik ilusti, kas viga ei võiks olla õlitasemes ja kuidas seda kontrollida. Muidu võib juhtuda, et varsti käib kolina ja auto enam ei liigu.
E36 kupee
hanzvonkazak
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.06.2005 22:11 03
Peamine sõiduk: Nissan Leaf
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas hanzvonkazak »

sidur hakkab ehk ära väsima.
520i E28 läks manalateed ja vahepeal 325IA -87, VW Caravelle 2.5i ja Nissan Leaf
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Õlitaseme kontrolliks aja auto kanalile või tõstukile ja katsu tuvastada käigukast. Käigukasti küljel on punn umbes poole kasti kõrgusel. Keera maha ja vaata et õli oleks korgi auguni... kui välja ei hakka jooksma, siis aja näpp sisse ja vaata kas ulatud õlini. Kui ei, siis tegele õli vahetamisega...
Ja sidur on ka üks lüli, mis võib seda jama põhjustada. Aga alusta õlitasemest...
SilverEST
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 14.11.2007 19:47 19
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas SilverEST »

Küll väga vana teema aga mul on sama lugu. Just külmalt kui panen auto käima, ja tahan kohe liikuma hakata esimene ja teine käik lähevad raskelt sisse. Kusjuures vahest isegi soojalt. Üks hommik ei jõudnudki esimest sisse lükata muud moodi kui lülitasin enne 3-dale siis sain. Veel selline imelik asi on mul, et sidur on all ja hakkan käiku sisse lükkama siis sel hetkel kui olen mingi natuke kangi liigutanud hakkab nagu masin vaikselt liikuma?Teatud asendis nagu hoides, isegi pole pooleldi sees käik. Kuigi sidur on all !? Mis kamm see on, vist normaalne asi ei ole. Milles asi võib olla?
SilverEST
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 14.11.2007 19:47 19
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas SilverEST »

Et kas keegi annaks vihjeid mu eelmise postituse kohta. Nüüd on lisandunud veel imelikud kolksatused kuskil käigukangi piirkonnas! Seda on tulnud ette ainult mõned korrad õnneks, koguaeg ei ole. Kolksude segedus on seotud masina liikumiskiirusega, vahet pole kas käik on sees või mitte. Kolksud tulevad ja kaovad lampi. Pappi ka pole et UM-i minna, muid kohti ma ei aksepteeri enam
:|
müüa e36 320 aju 5WK9 002 MS40.1
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Kui ei tea milla viimati kasti õli vahetatud on, siis alusta sellest.
Kindlasti soovitan vahetada piduri-siduriõli, uskuge mind, see teeb imet.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
painkilled
Huviline
Postitusi: 58
Liitunud: 26.10.2007 13:12 20

Postitus Postitas painkilled »

audidel sama värk..lükkad käikku sisse siis hakkab auto liikuma õrnalt..
ja tagurpidi käik ei lähe ennem sisse kui oled kõik 5 käikku läbi lõkksinud. :D
veidi imelik kl. vb ongi normaalne :D kesteab.
Vasta