ABS tuksis? E46

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Tarmo_K
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 02.08.2006 11:57 48
Asukoht: Tallinn

ABS tuksis? E46

Postitus Postitas Tarmo_K »

Tervist.

Selline asi nüüd siis ilmnenud libedaga, et kui pidurdad rattad plokki siis peaks ju ABS rakenduma. No ta rakendubki, aga kosta on siis mõnus tume ragin ja jalaga tunned, et pedaal ka väristab :roll: Milles võiks asi olla?
Endine BMW omanik
...:::Freementar:::...
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 24.08.2004 14:11 58
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas ...:::Freementar:::... »

ragin ja pedaali värin peakski olema ABSi tavapärane käitumine. Endal samamoodi.
E36 1,8; E46 2,8 ja E46 3,0 CI - küll tulevad ka järgmised nimekirja.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Re: ABS tuksis? E46

Postitus Postitas Tauri »

Tarmo_K kirjutas:Tervist.

Selline asi nüüd siis ilmnenud libedaga, et kui pidurdad rattad plokki siis peaks ju ABS rakenduma. No ta rakendubki, aga kosta on siis mõnus tume ragin ja jalaga tunned, et pedaal ka väristab :roll: Milles võiks asi olla?
:D :D :D
meenub kui töökaaslane (sugu N) oleks endale äärepealt esimese libedaga pampri keset linna järele tellinud, sest auto hakkas pidurdamisel ragisema (jutt telefonis oli, et pidurid kukkusid arvatavasti auto küljest ära, sest auto ei jäänud kohe seisma ka) Tegemist oli jaapani toodanguga ja neil on ABS töötamist pedaalist muidugi tunduvalt paremini tunda kui BMW-del.
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Tarmo_K
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 02.08.2006 11:57 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo_K »

Asoo :D Aga eks Te naerge terviseks, rõõm minupoolne, kui lõbustada kedagi sain ;) Peaks siis mainima siia juurde, et see mu esimene BMW+esimene kogemus ABS piduritega. Ma ei olnud seda asja ka enne uurinud ja päris ära ehmatas :oops: Ärge pikka viha pidage :cool:
Endine BMW omanik
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1989
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Naljast on asi kaugel, autotootjatel on tõsine mure: paljud pole raginaga harjunud, paanikapidurdused jäetake poolikuks...ja VÕSSA. Sellepärast me saamegi nüüd selliste lolluste nagu pidurdusassitent vilju maitsta: peaaegu pidin üleeile endale ühe vanema Passati tagaluugist sisse kutsuma kuna BA rakendus veidi järsema (aga väha lühikese) vajutuse peale.
Kasutaja avatar
laux555
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 12.06.2006 00:35 49

Postitus Postitas laux555 »

mul ragiseb isegi suvel....mingi kamm sees....arvatavasti andur mingisugune jamab.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

laux555 kirjutas:mul ragiseb isegi suvel....mingi kamm sees....arvatavasti andur mingisugune jamab.
Ragiseb ta igal aastaajal, siis, kui piduri põrandasse lööd. Kui andur jamaks põleks ka ABS tuli näidukiplokis.
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Kui ma kunagi esimest korda abs süsteemiga autoga sõitsin siis korra ehmatas algul ära küll et mis värk on pedaal käib jala all :lol:
Kasutaja avatar
valerka
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 29.12.2004 15:42 10
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas valerka »

Kristjan_K kirjutas:
laux555 kirjutas:mul ragiseb isegi suvel....mingi kamm sees....arvatavasti andur mingisugune jamab.
Ragiseb ta igal aastaajal, siis, kui piduri põrandasse lööd. Kui andur jamaks põleks ka ABS tuli näidukiplokis.
nagu ka läbi minev suuna tuli hakkab kiiremini vilkuma . On võimalik ka ,et hakkab mõni andur otsasid andma või on piduri süsteemis õhk sees.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

valerka kirjutas:nagu ka läbi minev suuna tuli hakkab kiiremini vilkuma . On võimalik ka ,et hakkab mõni andur otsasid andma või on piduri süsteemis õhk sees.
Läbi põlenud pirniga suund hakkab kiiremini vilkuma, minev pirn töötab normaalselt.
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

tere!
probleem abs-ga, jääl vajutades järsult ja piduripedaal põhjani, hakkab tegema hirmsat kõrinat..ka kõrvadele valus kuulata....kas mitte ei peaks lihtsalt jala all olema tunda seda kõrri..kõrvalistuja ka ehmatab vahest. :lol:
veel seda ka , et külmadega abs töötab...sulale läheb , siis vahest töötab.. vahest mitte...ei tea kas see kõrina probleem tuleneb sellest..(Kui abs ei põle, siis abs töötab)
tänud
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

oi ma sain päeva lõpuks hea kõhutäie naerda... pole seda teemat varem lugenudki....... meenus kohe truumu jutt kus tema äiapapa oli roolis ehmatanud kui abs tööle hakkas... ei endal oli esimestkorda kokkupuude abs'ga kah umbes samasugune... tegelikult ta ikka ragistabki korralikult... ja peabki ragistama
Kasutaja avatar
djarx
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 01.05.2006 13:42 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas djarx »

sama siin ma ehmusin kah esimest korda selle ragina peale ära mõtlesin kah ,et klotsid läbi või miskit a siis sain teada ,et peabki nii olema :D
E39 530D
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

djarx kirjutas:sama siin ma ehmusin kah esimest korda selle ragina peale ära mõtlesin kah ,et klotsid läbi või miskit a siis sain teada ,et peabki nii olema :D
ma polnudksi sis esimene !! :D
truumu

Postitus Postitas truumu »

hollow kirjutas: meenus kohe truumu jutt kus tema äiapapa oli roolis ehmatanud kui abs tööle hakkas
Äiapapa oli jah jumalast paanikas, kui mulle helistas
"Tuttuuel Nissanil pidurid juba katki" :lol:
Kasutaja avatar
laux555
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 12.06.2006 00:35 49

Postitus Postitas laux555 »

aga mul samamoodi ragiseb ja mitte ainult libedaga....absi tuli küll ei põle ja toimib ka.....aga mõnikord kuiva asfaldi peal ka samamoodi ragiseb.
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

mu suksule tuleks nagu lisaks raginale ka mingi pinin sisse..nagu tugevat sorti elektripirin käiks ABS-st läbi..kapoti alt sealt abs pumba juurest tuleks
Vasta