e36 tagastange kinnitus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
JD
Huviline
Postitusi: 266
Liitunud: 14.07.2004 17:58 28
Asukoht: Tartu

e36 tagastange kinnitus

Postitus Postitas JD »

Õnnestus nädalavahetusel kännu otsa tagurdada ja stange sai veidi kannatada. Üritasin lahti tulnud osa uuesti kinnitada, aga mitte ei mõista kuidas see rattapoolne osa kinnitatud on.. :oops:

Väike pilt ka
Pilt
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

sõitsid pleki kõverasse.. endal on ka taoline asi juhtunud. Tagurdasin pikas rohus oleva kivi otsa. Pead tagaratta välja võtma ja seal on stange kinnitus mutrid. ainult need hoiavadki stanget kinni. Küljepeal on lihtsalt plastik sooned, kuhu sisse sa stange lükkad. Tagumised logarid tuleb ka lahti lasta.
Kui oled küljest ära saanud, siis haamer ja puuklots kätte ja raami väljapoole tagasi taguma ;) aga mulle tundub et oled selle karbi(tala) esimese otsa ka kortsu sõitnud. Ehk peaaegu tagaistme seljatoe juurest (kui tagavara ratas väljas ja need katted eemaldatud, siis on näha.
Mina tegin endal ~2h kõik korda.. muidugi mul oli vähe vähem muljunud ka. Mõnest kohast viskas värvi ka lahti ja praguliseks, selle koha liffisin rellekaga ilusti ära ja käisin mingi kollase moksiga üle(tuttav on värvija) see tõkestab roostet ja pannakse puhta metalli peale(mingi kaitse värv või aine vms)... Siis krunt ja värviparandus värv peale ;)
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Ma usun ,et siin see asi nii hull pole .Arvan ,et on lihtsalt siinilt maha jooksnud (halvemal juhul murdunud)
Stange sai ka lihtsamalt ilma talata kätte (alt 2 tikkpolti)( nii oli vähemalt 92 aasta omal :roll: )
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

mul oli poole vähem stange liikunud, ja oli tala väheke ära muljutud :roll: Pleki tagumiseks läheb seal kindlasti...
Kasutaja avatar
JD
Huviline
Postitusi: 266
Liitunud: 14.07.2004 17:58 28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas JD »

Mnjaa.. homme hakkan siis lammutama. Loodetavasti on Aimari diagnoos täpsem. Vähe positiivsem siiski :P
Kasutaja avatar
JD
Huviline
Postitusi: 266
Liitunud: 14.07.2004 17:58 28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas JD »

Ei tulnud sealt midagi head välja. Siinide kinnituse kinnitus (khmm? muig) on põhimõtteliselt ära roostetanud ja püsib seal mõttejõul. Kõik muu oli ka suht roostes ja ma ei hakanud asja hullemaks ajama. Tuleb keegi, kes minust targem, otsida :|
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

nii uuel autol roostes? :O mul polnud seal rooste täppigi :O ainult tagavara ratas oli värvi maha hõõrnud ja natuke midagi roostetaolistt kirmetas.. sinna kiire liivapaber ja värv otsa ;)
Kasutaja avatar
JD
Huviline
Postitusi: 266
Liitunud: 14.07.2004 17:58 28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas JD »

Mis ta nüüd nii uus ikka on. 15a vana juba ju (mitte, et kõik vana peaks kindlasti roostes olema :P )
Tagumine vasak rattakoobas tundub üldse väga roostes olevat. Vaatab, mis saab :(
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

logareid ja pigimatte pole seal? :O
Kasutaja avatar
JD
Huviline
Postitusi: 266
Liitunud: 14.07.2004 17:58 28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas JD »

Sa küsid seda minu käest, kes ma olen täielik võhik? :lol:
Pigimatte ma küll ei näinud...ahaa... aga võibolla ma sõnastasin end hoopis valesti. roostes on rattakoopa tagune osa, porikaitsme tagant. Just nende stange siinide juurest.
Põhimõtteliselt, kui nt. pagassis küljekate(matt) eemaldada, siis paistab rattakoopa poolt valgus vastu (mingi väike pilu muu rooste vahel) Nii vinge!
Vasta