e36 amort või vedru?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
karljv
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 28.09.2012 12:42 38
Peamine sõiduk: BMW 328 e36 M-pakett

e36 amort või vedru?

Postitus Postitas karljv »

Tere

Selline lugu, et umbes 2 kuud tagasi hakkas parem esimene ratas läbi aukude sõites räigelt pauku tegema. Nagu augu lõpus lööks keegi vastu autot tugeva paugu. Tuli meelde, et mul oli autoparandusest mainitud, et parem esipuks hakkab läbi minema, niiet ma vahetasin selle välja, aga paugud jäid ikka enamvähem samasuureks, nüüd talvel tundub, et asi on ainult hullemaks läinud (miinuskraadidega), isegi kui talvekummid on 4x paksemad kui mu suverehvid, mis tähendab, et pehmem peaks olema sõita.

Küsimus siis selline, et mis mul katki olla võiks? amortisaator või vedru? Või äkki on kellelgi veel mingit muud ideed.
tammik
Huviline
Postitusi: 303
Liitunud: 22.03.2008 17:19 15

Re: e36 amort või vedru?

Postitus Postitas tammik »

Ma ei mõista. Kas on raske ratas alt võtta ja vaadata vedru olukord üle? No hard feelings, aga tee vea leidmiseks midagi!
karljv
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 28.09.2012 12:42 38
Peamine sõiduk: BMW 328 e36 M-pakett

Re: e36 amort või vedru?

Postitus Postitas karljv »

Tore, et sa midagi autodest tead, aga ma kahtlen et ma teaks kust visuaalselt viga otsida. Sellesmõttes et ratta võin ju alt ära võtta, aga mis edasi? Vedru on vedru..
tammik
Huviline
Postitusi: 303
Liitunud: 22.03.2008 17:19 15

Re: e36 amort või vedru?

Postitus Postitas tammik »

Usud või mitte, aga üks asi on terve vedru ja teine katkine vedru. Ja usu, visuaalsel teel on see võimalik kindlaks teha!
Kasutaja avatar
siml
Huviline
Postitusi: 1203
Liitunud: 12.05.2011 10:18 45
Asukoht: Tartu

Re: e36 amort või vedru?

Postitus Postitas siml »

Amordipadi võib ka ära olla, see teeb suhteliselt tugevat kolksu
e36is
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 02.01.2013 22:12 32
Peamine sõiduk: bmw

Re: e36 amort või vedru?

Postitus Postitas e36is »

siml kirjutas:Amordipadi võib ka ära olla, see teeb suhteliselt tugevat kolksu
Ja külmade ilmade saabumisel võivad ka amordid sinna sattunud vee läbi kolksuma hakata ,oli mul see e30ga madal sari ,eks nad soojade ilmadega töötasid midagi, st täitsa läbi polnud aga külmad panid asja paika :)
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: e36 amort või vedru?

Postitus Postitas Heix »

karljv kirjutas:Tere

Selline lugu, et umbes 2 kuud tagasi hakkas parem esimene ratas läbi aukude sõites räigelt pauku tegema. Nagu augu lõpus lööks keegi vastu autot tugeva paugu. Tuli meelde, et mul oli autoparandusest mainitud, et parem esipuks hakkab läbi minema, niiet ma vahetasin selle välja, aga paugud jäid ikka enamvähem samasuureks, nüüd talvel tundub, et asi on ainult hullemaks läinud (miinuskraadidega), isegi kui talvekummid on 4x paksemad kui mu suverehvid, mis tähendab, et pehmem peaks olema sõita.

Küsimus siis selline, et mis mul katki olla võiks? amortisaator või vedru? Või äkki on kellelgi veel mingit muud ideed.

Asud kus?
Selleks et aimu saada pole vaja isegi ratast alt ära võtta,vedru näed kui keerad rattad välja ja viskad pilgu koopasse,samamoodi vaata kas läbi vedru mineval amordil on kaitsekate terve ja kas leiad äkki õlilekke(praeguste märgade ilmadega vist üsna raske näha)
E36 m50b20
Kasutaja avatar
tonisk
Huviline
Postitusi: 357
Liitunud: 25.08.2007 18:54 32
Asukoht: Palmse

Re: e36 amort või vedru?

Postitus Postitas tonisk »

Panustan amordile!
E36 320. 95/11
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: e36 amort või vedru?

Postitus Postitas Heix »

tonisk kirjutas:Panustan amordile!
Ise panustan sama,tõenäoliselt juba ammu amort tühjaks jooksnud....Ja teemalagatajale see ka et üsna tõenäoliselt hakkab tühi amort kigisema/käuksuma.
E36 m50b20
Vasta