e46 võtme/puldi probleem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas siimp »

Tere,
probleem siis selles, et võtme peal olevad nupud ei tee enam midagi. Proovisin ka teist võtit, mis koguaeg kapis seisnud, sellega täpselt sama asi. Ei tööta avamine, sulgemine ja tagumise luugi avamise nupp. Võtmest juhiust keerates töötab kesklukk laitmatult ja ka suunatuled vilguvad. Samuti töötab kõik auto sees olevast keskluku nupust. Millest võib selline probleem olla tingitud? Kus asub sellisel autol puldi vastuvõtja?

Autoks E46 318i (105kw) Touring, toodetud 06/2003
Lauri_R

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas Lauri_R »

Siin natuke lugemist: http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=226467
Mingi GM5 mooduli rike võib sul esineda. http://www.bmwgm5.com/ Sellel lingil õpetus eemaldamiseks ka.
Samas ei välista, et viga on palju lihtsam. Ilmselt tasub ka esindusest nõu küsida.
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas siimp »

Sai UM`is käidud ja uuritud. Soovitati autole võtit uuesti tutvustada. Endiselt ei midagi, ei reageeri üldse. Arvan, et mingi vastuvõtja(andur) läbi. Kus kohas E46`l see puldiga suhtlev vastuvõtja asuda võib?
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas marek555 »

Lauri poolt viidatuid linke ei uurinud üldse?
Tõenaoliselt viga GM5 moodulis, mis keskluku süsteeme juhib.
Asub kindalaeka taga.
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas siimp »

Täna oli natukene aega ja sai lastud diagnostika teha. Tundub, et viga ei ole GM5 moodulis. Paistab, et kusagil on mingi lühis või on mingi andur läbi.
Veateade ise on järgnev:
"Anti-Theft alarm system. Siren, radio interior protection, tilt alarm sensor or wire STDWA short circut to ground or open circut".
Oskab keegi öelda, et kus kohas E46`l see puldiga suhtlev vastuvõtja on?
Sai täna proovitud ka nii, et aknad lahti ja väljast auto lukku, ning kui käega sees liigutada, siis ei midagi, signalisatsioon ei tööta.

edit: paistab,et leidsin internetist mingisugust informatsiooni selle vastuvõtja kohta - http://bmwgm5.com/FZV_Antenna_Amp.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Hakkan täna õhtul tagumist otsa lammutama ja vaatan kõik ühendused üle.
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas siimp »

Hetkel siis asjaga nii kaugele jõudnud, et FZV antenna korraks küljest võetud ja juhtmeid liigutatud, ikka ei midagi. Kuna aga raadio autost samuti ei levi, siis olen ikkagi üsna kindel, et just see sama antenna amplifier on vigane. Olen nüüd lammutustest otsinud aga paljud lammutused ei viitsi üldse tagumist tiiba touringul lahti võtta ja seega ütlevad, et ei ole või isegi ühel juhul öeldi, et ei viitsi.

Igatahes kui kellelegi jääb kusagil netiavarustes see touringu FZV antenna amplifier silma või teab, et kusagil kellelgi vedeleb lammutamiseks al.2001 aasta Touring, siis andke palun mulle teada (PS).

Pilt ka asjast:

Pilt
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas enn1 »

Kuna antennina kasutatakse tagaklaasisoenduse kontuuri, siis peaks kontrollima võimendi ja klaasi vahelist ühendust. Samuti võib probleeme tekitada see, kui mõned soendusniitidest ei tööta.
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas siimp »

enn1 kirjutas:Kuna antennina kasutatakse tagaklaasisoenduse kontuuri, siis peaks kontrollima võimendi ja klaasi vahelist ühendust. Samuti võib probleeme tekitada see, kui mõned soendusniitidest ei tööta.
Kõik ühendused üle käidud ja mõõdetud, kõik nii nagu peab. Paistab siiski, et võimendis endas asi kinni.
Kasutaja avatar
omgwtf
Huviline
Postitusi: 205
Liitunud: 27.11.2011 18:50 39
Asukoht: Tartu

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas omgwtf »

http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=56&t=149536" onclick="window.open(this.href);return false; küsi siit asja.
E91 330XD
Estara
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 28.07.2012 00:21 02
Peamine sõiduk: BMW 320d e46

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas Estara »

Oled probleemist jagu saanud? Endal sama jama , ei oska kohe kust otsast alustada.Vist UM-i minek!
Kasutaja avatar
Russel
Huviline
Postitusi: 199
Liitunud: 03.06.2012 20:21 46

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas Russel »

MUl suht samad sümptomid. Kui miskit uut teada saate siis jagage infot. :roll:
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas siimp »

Minu probleem lahenes nii, et viisin auto tartus Dia Labi tegemisse, ning mehed mõõtsid kõik üle. Lõpuks öeldi, et kõik muu toimib kenasti, aga võtmega nagu ikka jama (ometigi UMis prooviti mõlemat orig.võtit autole tutvustada tulemuseta). Mehed proovisid Dia Labis siis võtit tutvustada ja kõik hakkas tööle. Peamisel võtmel (seda ei õnnestunud tutvustad) vahetati sees aku ära ning siis hakkas ka see tööle. Ei tea kas mõjus mingi juhtmete liigutamine või oligi algusest peale viga võtmes, igatahes nüüd kõik töötab. :)

Aga mis ma kogu selle loo peale öelda oskan, et GM5 moodulis on viga pigem siis kui vahest avanevad uksed ja vahest ei avane (vahel avanevad ühepoole omad ja siis jälle teise poole omad). Muidu peaks ikkagi viga otsima võtmest, mille aku lihtsalt "väsib" ära. Samuti on teistel ka probleeme olnud selle FZV antenna võimendiga (mul üks üle kui keegi kahtlustab, et temal võib just viga selles olla).
Estara
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 28.07.2012 00:21 02
Peamine sõiduk: BMW 320d e46

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas Estara »

No nii


Hea , et korda said. Kakkusin täna siis oma võtme ka lahti(lõikusin), tinutasin ühe ühenduse üle ja tüimib.
Loodan , et jääb pidama!

Vot nii!
Kasutaja avatar
Russel
Huviline
Postitusi: 199
Liitunud: 03.06.2012 20:21 46

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas Russel »

Ehhe.. Nali naljaks aga mul hakkas täna kõik uuesti ise tööle. :D
Aga tegelt asi oli vist puldi akus, mis nüüd viimaselajal suht palju laadis. Pinge muidu möötsin ära ja see oli nõks alla 3, kuid tegelt vist peab olema 3,2V. :roll: Eks näis kaua kestab, igaljuhul mul vist aku läbi ja selle vahetus tuleb ette võtta, kestab nii kaua, kui kestab.. :lol:
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: e46 võtme/puldi probleem

Postitus Postitas Cert85 »

Kui on 3V aku ja see on tühijooksul (nuppe ei vajutata) juba alla 3V, siis on see asi tühi jah. Sest kui see pult peab raadiosidet veel pidama(nuppu puldil vajutatakse), siis see pinge langeb veel ja jääbki puudu.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Vasta