e30 316 mootoriks kriuks

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
T6nis05
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 18.02.2012 16:10 20

e30 316 mootoriks kriuks

Postitus Postitas T6nis05 »

HeiHei Foormumirahvas.

Minu täitsa esimene postitus siin. Olen üle aasta juba õnnelik korraliku e30 omanik.
Põhjus miks targemate poole pöördun, on see et auto süda ei põksu enam ilusasti. Minu käes pole ta tegelikult vaikselt kunagi käinud. Nimelt on tal see väike klapitiks sees, mis pidi olema selle mootori lapseviga. Aga see pole hetkel (vist) päris probleem. Nimelt õpin praegu Saksamaal ja sõitsin autoga sügisel siia. Korra sügisel kuulsin külmalt mingit kriuksu mootoris ja mõtlesin, et on vast tegu geneka rihmaga. Kuna kasutan siin kohapeal autot väga vähe siis läks meelest ära, et selline asi oli. Oktoobri algusest saati olengi vast ainult mingi 700km sõitnud ja ei ole kuulnud seda. Eile panin uuesti käima üle paari nädala. Alguses käis korralikult aga veidikese aja pärast hakkas jube koledat häält tegema. Mootor läks soojaks siis kadus ära. Tegin täna hommikul külmkäivitusest video. Mootorit päris soojaks video käigus ei saanud, et kriuksumine oleks ära kadunud aga see pole ka oluline.
Katsusin geneka ja veepumba rihma aga need ei tohiks nii teravat kriginat teha ja polnud lõdvad kah. Mulle tundub nagu oleks mingi laager kusagil kuivaks jäänud. Mõtlesin korra survelaageri peale aga sidurit puutudes ei muutu midagi.
Ühesõnaga siit : näeb paariminutilist lõiku.
Järksu kellelgi on midagi sellist kunagi olnud ja oskab öelda, mis viga. :)
Aitähh ;)
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: e30 316 mootoriks kriuks

Postitus Postitas siiim_k »

Viskosidur ehk.
Võibolla geneka või mõne pingutusrulli laagrid läbi.
Kasutaja avatar
jõmmu4
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 25.08.2008 20:51 49

Re: e30 316 mootoriks kriuks

Postitus Postitas jõmmu4 »

Pakun,et viga on veepumba laagris.
______________________________
Vahest harva halva teega sõidaks maagi BMW-ga
T6nis05
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 18.02.2012 16:10 20

Re: e30 316 mootoriks kriuks

Postitus Postitas T6nis05 »

Proovisin täna veidi. Võtsin geneka rihma maha ja see ei muutnud midagi. Kuulasin veel ja see hääl tuleb nagu seest.
Pakun,et viga on veepumba laagris.
Mul pole mootoritega väga palju kokkupuuteid olnud. Päris võhikuks ma ennast ei pea aga kogemustepagas on väike. Googeldasin praegu, kuidas tal sisemus välja näeb. Veepumba laager tundub hääle asukoha poolest väga reaalne.
Tundub, et kodus enda garaazis ja tööriistadega tundub täitsa tehtav töö aga siin Saksas on tööriistade ja koha võimalus nullilähedane. Põhilised tööriistad on kaasas aga spets asjad puuduvad. Küsimus seega targematele, kas veepumba vms vahetmine põlve otsas on mõeldav ja kui kaua sellises konditsioonis laagriga sõita kannatab. Siit Eestisse on u 2100km. Või peaks pöörduma kohalike targemate poole? Viimane küsimus sellest, et ei tahaks suuri kulutusi teha hetkel. Tundub päris suur ettevõtmine.
T6nis05
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 18.02.2012 16:10 20

Re: e30 316 mootoriks kriuks

Postitus Postitas T6nis05 »

Proovisin täna veidi. Võtsin geneka rihma maha ja see ei muutnud midagi. Kuulasin veel ja see hääl tuleb nagu seest.
Pakun,et viga on veepumba laagris.
Mul pole mootoritega väga palju kokkupuuteid olnud. Päris võhikuks ma ennast ei pea aga kogemustepagas on väike. Googeldasin praegu, kuidas tal sisemus välja näeb. Veepumba laager tundub hääle asukoha poolest väga reaalne.
Tundub, et kodus enda garaazis ja tööriistadega tundub täitsa tehtav töö aga siin Saksas on tööriistade ja koha võimalus nullilähedane. Põhilised tööriistad on kaasas aga spets asjad puuduvad. Küsimus seega targematele, kas veepumba vms vahetmine põlve otsas on mõeldav ja kui kaua sellises konditsioonis laagriga sõita kannatab. Siit Eestisse on u 2100km. Või peaks pöörduma kohalike targemate poole? Viimane küsimus sellest, et ei tahaks suuri kulutusi teha hetkel. Tundub päris suur ettevõtmine.
Kasutaja avatar
jõmmu4
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 25.08.2008 20:51 49

Re: e30 316 mootoriks kriuks

Postitus Postitas jõmmu4 »

Vaevalt,et laager nii jubedat häält teeb.Seda häält teeb hoopis pumba labad, mis tänu loksuvale laagrile käib vastu mootori plokki.Oli kunagi enda autolgi sama häda.Mis mootoriga tegu on?Pane vin koodi 7 viimast numbrit siia kirja.
______________________________
Vahest harva halva teega sõidaks maagi BMW-ga
T6nis05
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 18.02.2012 16:10 20

Re: e30 316 mootoriks kriuks

Postitus Postitas T6nis05 »

73kW
*******AB58127
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: e30 316 mootoriks kriuks

Postitus Postitas siiim_k »

m40b16
T6nis05
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 18.02.2012 16:10 20

Re: e30 316 mootoriks kriuks

Postitus Postitas T6nis05 »

Vaevalt,et laager nii jubedat häält teeb.Seda häält teeb hoopis pumba labad, mis tänu loksuvale laagrile käib vastu mootori plokki.Oli kunagi enda autolgi sama häda.Mis mootoriga tegu on?Pane vin koodi 7 viimast numbrit siia kirja.
Kuidas see probleem seest poolt tundub? Kui kaua sõita kannatab enne kui täiesti laiali lendab? Raske küsimus aga, kui seda viga seestpoolt näinud siis oskab võib-olla veidi rohkem arvata.
Vasta