Pihustilatist kostub undamist

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Pihustilatist kostub undamist

Postitus Postitas Brutality »

Tervist.
Järjekordne tüütu viga minu auto küljes, mida ilmselt keegi lahendada ei oska aga proovin siiski nõu küsida. :mrgreen:

Nimelt, autosse istudes ja süüdet sisse keerates hakkab tööle kütusepump, mis lööb kütuse mõneks sekundiks ringlema, et pihustitel piisav surve olemas oleks. Kõik tundub nagu toimivat aga sellega kaasneb 90% juhul ebameeldiv heli. Sel ajal kui kütus liigub pihustilatti, tuleb sealt taolist häält, nagu oleks väike hiinlane pasuna saand ja istub nüüd kapoti all ja üritab mängida midagi... Eniveis, üsna piinlik on sedamoodi autot käivitada, kui kontsert( ja veel mitte väga hea ) kapoti all käima hakkab.
Ilmselt peaksin ma ära mainima ka selle, et algusest peale on autol olnud veaks kütuse tagasivool, ehk siis mõne tunni möödudes jõuab kütuse surve alla vajuda ja siis esimest käivitust tehes tuleks enne starteri andmist oodata, kuni pump on oma esialgse töö lõpetanud ja surve üles löönd. Peale seda käivitub kõik perfektselt, jõuprobleeme ei ole, mootor töötab nagu kellavärk. Lihtsalt see esimene käivitus ja pasunahääl tunduvad seotud olevat.

Äkki nüüd mõni targem isik, kui mina, leiab vaba hetke ja aitab kaasfilosofeerida, et mis **** sellel risul viga on, enne kui ma mutrivõtmetega kallale lähen. Tänud abi eest.

Edit: Kui keegi pole taolist asja enne näinud/kuulnud, siis videotehnika kättesattumise korral võin minna garaaži ja sellest fenomenist video teha.


Edit2: wooot...300 post :mrgreen: :mrgreen:


Edit 3: Autoks on 1993. aasta E36 320i. Mootoriks M50TUB20.
Rev range is there to be used!
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Re: Pihustilatist kostub undamist

Postitus Postitas Brutality »

Homme võtan ette. Tänud info eest.
Rev range is there to be used!
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Re: Pihustilatist kostub undamist

Postitus Postitas Brutality »

Nii...
Kahjuks jäi täna pealehakkamisest puudu ja ei jõudnuki auto kallale. Ei leidnud täna kuskilt eist surveregulaatorit ja kartes halvimat, et too jubin omadega väga katki on ja igasugune näppimine ta lõplikult ära tapab, siis ei julgend tegelema hakata. Sel nädalal veel kindlalt vaja autot kasutada. Et siis neile, kellel sarnane mure või lihtsalt hasartne huvi tekkis, et kuhu hiinlane peidetud on, siis peate ootama reedeni kuniks saan uue jupi ja rohkem aega tegeleda asjaga.

Samas täna ei kostunud mulle kordagi ühtegi pasunakontserti, kuigi sai meelega süüdet koha peal mitmeid kordi veel klõpsitud, et äkki nüüd kostub. Äkki hiinlane võttis kätte ja kolis minema minu kapoti alt? :mrgreen: :mrgreen:
Rev range is there to be used!
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Re: Pihustilatist kostub undamist

Postitus Postitas Brutality »

Tänase seisuga siis pihustilatt maas ja regulaator käes. Kõik näeb välja nagu uus. Ükski pihusti ei leki, tihendid on korralikud, regulaatori tihendid on korras. Rõhu hoidmist ei saand esialgu kontrollida, selle meetodi pean homseks välja mõtlema. Küll aga oli pihustilatt tugevalt kütust täis, kui see eemaldatud sai ja peale esimese pihusti eemaldamist jooksis sealt kõik välja. Ilmselt see klapp siiski mingit rõhku hoiab ja kütust tagasi vajuda ei lase...

Küll aga avastasin, et äravoolu bensuvoolik on üsna küpsa omadega ja samuti oli regulaatori vaakumvoolik üsna praguline. Kui kunagi masina kokku tagasi saan, siis kindlasti uute voolikutega.


Vahepeal ütles üles radikas, see sai uus hangitud. Nüüd peab paar päeva ootama, kuniks uued rihmarullikud ka saab. Ei julge nende krõbisevate ja lõtkuvate rullidega enam sõita...
Rev range is there to be used!
PuZuP
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 09.11.2006 14:39 52
Asukoht: Tallinn

Re: Pihustilatist kostub undamist

Postitus Postitas PuZuP »

Kogus ja surve kütuselatis on kaks eri asja. See tähendab, et kui surve tagan ära on, siis õhurõhuga võrdväärne surve ikka latti jääb, ning selleks, et latt täiesti tühjaks saada, tuleb kas kõvasti loksutada ja kallutada, või siis lihtsamat teed minna ja pihustid pesadest eemaldada.
Pasunahäält süsteemis teeb kütuserõhu regulaator, mis ei hakkab avanemissurve saavutamisel ennast koheselt sulgema. Kulumise tõttu tekib avanemishetkel vibratsioon(kinni-lahti-kinni-lahti...) ning seal pasunakoor peitubki.
P.S. Tänu Eesti Vabariigi "ülikvaliteetsele" kütusele saavad regulaatorid samuti enneaegse vananemise vääriliseks...
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Re: Pihustilatist kostub undamist

Postitus Postitas Brutality »

Unustasin selle teema sootuks...

Vahepeal sai auto kokku laotud ja nädalake ringi sõidetud. Praegu on nagu vaikus pasunakoori poolelt.

Regulaatorit sai manomeetriga varustatud pumbaga testitud. Voolik klambriga otsa ja pumpasin surve peale ja ootasin klapi avanemist. Nii ka juhtus ja manomeeter luges umbes 45psi, mis siis ongi natuke üle 3 bari. Tundus, et see korras. Siis võtsin ette pesu-loputuse.Uputasin regulaatori brake cleaneri sisse ja lasin liguneda, siis sai paar avamist tehtud talle pumba abiga ja lõpuks siis ladusin kokku. Veel oli väsinud regulaatori vaakumvoolik, mille ma välja vahetasin ja praegu on kõik zajebis. Isegi kütusesurve püsib nüüd üleval paremini. Varem vajus surve paari tunniga maha, kuid nüüd käivitasin auto peale 5 tundi seismist esimesest pöördest. Samas öö otsa seisnud auto siiski ei käivitu, sama sümptom, et surve alla vajunud.

Eniveis, tänud, neile kes kaasa viitsisid mõelda. Loodetavasti mingisugune abitera minu postis seisneb siiski.
Rev range is there to be used!
Vasta