Lugupeetud Moderaatorid !

Ettepanekud foorumi ladusamaks kasutamiseks
Vasta
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas iisak »

Annely kirjutas: Jumal tänatud, et sina meil siis nii tark oled :idea:

Mõned asjad ei muutu kunagi. Täpselt nii on ka nende targutajatega, kes arvavad, et elu on must-valge - üllatan teid teadmisega, et ega ikka ei ole küll. Viimastel aastatel on klubi pidanud liiga palju seesuguste lubatud ja lubamatute teemade tõttu erinevate inimestega vägikaigast vedama. Loomulikult ei paista see foorumist välja ja ega ei peagi. Aga jääme ikka igaüks oma liistude juurde, eks. Mina ei õpeta kedagi õli vahetama, kuigi tegelikult võiks seda tehes ju kõik korgid ikkagi lahti keerata.
Krt, ma ikka ei saa oma tarkust näitamata jätta.
Lihtne "BMW remontijad" teema toob paksu pahandust ja paneb Klubi vägikaigast vedama.
Aga "tasutud kommertsteadaanded" ei tekita mingeid pahandusi.
Mis kodukootud "Fermi Paradoks" see on?
Tundub, et taandub ikka selleni, et "köhi pappi ja laia siis foorumis palju tahad"...
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Ain »

Sina olid üks nendest kes kunagi tasulise reklaami poolt hääletas...

Ei tasu enda ämbrisse astuda.
Kasutaja avatar
2XX5
Huviline
Postitusi: 305
Liitunud: 07.09.2010 10:25 49

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas 2XX5 »

Selle töökuulutuste rubriigi peale- ole normaalne lugupeetud Kivissaar see ei ole tõesti CV keskus või muu taoline lehekülg.

Enda mõtetest pakuks välja, et müügi-ostu alateema tuleks nendel inimestel, kes seda foorumit veavad üle vaadata, teha reeglistik ja RANGELT selle täitmist jälgida, hea oleks küsida foorumikasutajate arvamust ja võimaluste piires sellega ka arvestada(demokraatlik idioodifilter). Kui massiliselt kaovad ära valesti vormistatud kuulutused-teemad, mis kuulutuse panijale kasu peaks tooma/aitama, siis mingil hetkel hakkavad need kuulutused tekkima rohkem ja rohkem õigetena, nii et kuri mode ei kustuta ära ega juhi millelegi tähelepanu. Ka foorumi kasutajad hakkavad rohkem viitama kaasfoorumlaste vigadele, lasteaed kolib streetrace või delfi lehtedele ja lõpuks saabub n.ö rahu mõisa!. Üldises plaanis võiks see aidata kaasa sellele, et kui turu teemad idiootidest puhastada, kaovad pooled mõttetud postid ka muudest teemadest.

Igasugu töökuulutuste külmkappide jms jaoks võiks olla, viide 4x4. ee foorumile, Bisnesi alateema. Postitamine sinna aga peaks olema mingi kommiga- a´la teatud postituste arv, vms.

Muudest teemadest peaks aga eriti jälgima selliste asjade avalikkuse ette mitte jõudmist:
"Rääkisime seal siis veidi rikkumisest, nimelt minu juhitaval Bemaril puudus kehtiv liikluskindlustus, tagumine suunatuli ei töötanud( vb pirn läbi ), vahtraleht tagaaknalt puudu, auto dokumendid kodus ja sama ka juhiloaga( ei teadnud et need enam kaasas peavad olema )". Seda siis teemas, kus arutletakse BMW maine üle.. http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... &start=300
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas iisak »

Ain kirjutas:Sina olid üks nendest kes kunagi tasulise reklaami poolt hääletas...

Ei tasu enda ämbrisse astuda.
Loomulikult hääletasin kuna siis oli jutt saadud raha kasutamisest foorumi parandamiseks-alates korraliku serveriruumi leidmisest ja kodulehe arendamisest kuni palgaliste inimesteni kes pidid hea seisma foorumi eest.
Ei tasu enda ämbreid teiste ette nihutada...
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4223
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Cardo »

Lugedes üleeelmist teksti, siis peaksin vahemärkusena mainima, et Delfi on palju mõnusamalt loetav kui see foorum siin.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Ain »

iisak kirjutas: Loomulikult hääletasin kuna siis oli jutt saadud raha kasutamisest foorumi parandamiseks-alates korraliku serveriruumi leidmisest ja kodulehe arendamisest kuni palgaliste inimesteni kes pidid hea seisma foorumi eest.
Ei tasu enda ämbreid teiste ette nihutada...
Pea hoogu :D

1)Korralik server olemas(zone.ee), backup tagatud 24/7!
2)Klubi juhatuse tegeleb hetkel tõsiselt uue kodulehe arendusega.
3)Woosh on nö. palgal, et hoida üleval foorum ja tegeleda uuendamisega.


Ära lahmi tühja ja külva segadust :D

Siinkohal küsiks, et mis tegelikult on sinu probleem? :mrgreen:
Kasutaja avatar
Kivissaar
Huviline
Postitusi: 1981
Liitunud: 14.09.2008 18:45 21
Peamine sõiduk: Ducati
Telefon: 56863083
Asukoht: Rakvere

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Kivissaar »

2XX5 kirjutas:
Enda mõtetest pakuks välja, et müügi-ostu alateema tuleks nendel inimestel, kes seda foorumit veavad üle vaadata, teha reeglistik ja RANGELT selle täitmist jälgida, hea oleks küsida foorumikasutajate arvamust ja võimaluste piires sellega ka arvestada(demokraatlik idioodifilter).


Idioodifilter? mm teised foorumikaaslased on idioodid?

Arene kuskil
vöiks ju arusaada et kui inimene enivei Passatiga söidab on ta juba eos elule käega löönud nii et vahet pole mis velg seal talvel all on
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas JannP »

Minu arvates, vähendaks kasutajate pahameeletormi ja teadmatust, mis foorumiga tehakse või on plaanis teha see kui juhatus teatab oma otsustest (detailidesse laskumata) üldise teema all, siis teavad ka teised kasutajad peale klubiliikmete, mis parasjagu teoksil - või see on mingit moodi salastatud informatsioon? Samuti peaks klubi arvestama, et ka ilma huvilisteta pole see foorum enam see millisena on ta algselt mõeldud.

Seda loomulikult kommenteerimise võimaluseta, vältimaks liigset läbu ja vaidlemist otsuste üle.
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas vahur_s »

JannP väga õige tähele panek, siinses foorumis on palju mõttetut teemaarendusi tingitud sellest et ei toimu infovahetust foorumi juhtkonna ja tavalise foorumi kasutaja vahel.

Antud foorumis puudub selline elementaarne teema kus foorumi juhtkond/arendajad teavitavad foorumiga seotud arengutest, korralistes hooldusest jne. Nt et on lisandunud 2 uut moderaatorit Akibo ja Ander.
Lisaks peaks olema üks korralik teema kus kasutajad saavad teha ettepanekuid foorumi ladusamaks tööks, sama saab seal ka ära mainida asjad mida ei tule ega ole mõtet küsida.

Hanno kirjutas:* Tehnilise teema all teemade asukohad vales alamfoorumis (vahur_s küsimus) - jah, tõstame neid teemasid ka õigesse kohta, kuid neid tuleb valesse kohta pidevalt juurde. Tegeleme vastavalt sellele, kuidas jõuame.

Ärge piirduge üksnes esimese leheküljega ;)
Kasutaja avatar
2XX5
Huviline
Postitusi: 305
Liitunud: 07.09.2010 10:25 49

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas 2XX5 »

Kivissaar kirjutas:
2XX5 kirjutas:
Enda mõtetest pakuks välja, et müügi-ostu alateema tuleks nendel inimestel, kes seda foorumit veavad üle vaadata, teha reeglistik ja RANGELT selle täitmist jälgida, hea oleks küsida foorumikasutajate arvamust ja võimaluste piires sellega ka arvestada(demokraatlik idioodifilter).
Idioodifilter? mm teised foorumikaaslased on idioodid?
Arene kuskil
Arendan ikka iga päev ennast. Ära vaata ainult üht sõna, püüa mõttest aru saada.
Küsida arvamust ja püüda selle arvamusega võimaluste(mõistlikkuse) piires arvestada. Idioodifiltri all pean silmas seda, et kõigega ei ole vaja ja ei pea arvestama(a´la üks tahab aluspesu müügi alateemat, teine ööklubide alateemat jne. jne. ja kõike peab KOHE saama).

Rahu!
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas hanno »

JannP kirjutas:Minu arvates, vähendaks kasutajate pahameeletormi ja teadmatust, mis foorumiga tehakse või on plaanis teha, see kui juhatus teatab oma otsustest (detailidesse laskumata) üldise teema all, siis teavad ka teised kasutajad peale klubiliikmete, mis parasjagu teoksil
Nõus, õige tähelepanek. Kui mingid muudatused tulevad, siis teeme ka vastava teema. Loomulikult kõik kasutajad peavadki teadma, mis muutunud on. Seda on mingil moel ka tehtud vahepeal, kuid proovime seda edaspidi paremini kommunikeerida.
vahur_s kirjutas: Lisaks peaks olema üks korralik teema kus kasutajad saavad teha ettepanekuid foorumi ladusamaks tööks, sama saab seal ka ära mainida asjad mida ei tule ega ole mõtet küsida.
Selle jaoks on terve see alamfoorum.
Kuna tihtipeale mõtted võivad üle paari aasta samad tulla, siis on hea kui eraldi teemaarendus selle jaoks. Näiteks telefoni kohustulikkus profiilis või kuulutuses - iga paari aasta tagant tõstatab keegi selle teema.
vahur_s kirjutas:
Hanno kirjutas:* Tehnilise teema all teemade asukohad vales alamfoorumis (vahur_s küsimus) - jah, tõstame neid teemasid ka õigesse kohta, kuid neid tuleb valesse kohta pidevalt juurde. Tegeleme vastavalt sellele, kuidas jõuame.

Ärge piirduge üksnes esimese leheküljega ;)
Tegin kiiresti esimese lehekülje ära. Modereerimine ei olegi selline töö, kus mingil ajahetkel oleks nagu kõik tehtud. Olen ma nende teemade tõstmisega ka mööda saatnud pikki unetuid öid.
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas vahur_s »

hanno kirjutas: Selle jaoks on terve see alamfoorum.
Kuna tihtipeale mõtted võivad üle paari aasta samad tulla, siis on hea kui eraldi teemaarendus selle jaoks. Näiteks telefoni kohustulikkus profiilis või kuulutuses - iga paari aasta tagant tõstatab keegi selle teema.
Ma tean et selle jaoks on oma nurgake foorumis. Minu mõte oli et on vaja ka 1 vastavat ametliku teemat. Muidu on jah nii, et iga aasta mõni agar hing tuleb sama küsimusega lagedale, aga kui on 1 konkreetne teema, kus on kirjas asjad mida on juba arutatud ja mida ei tule aitab see vältida teemaarendusi asjadel mis on juba läbi nämmutatud.
Ma ei sa aru kas foorum muutub pärast sellise teema tegemist kuidagi halvemaks, igasugu teemasid kus mingeid napakaid asju lahatakse tuleb riburadapidi, aga ühte vajaliku teema saamine on selline ristiretk.
Hanno kirjutas: Tegin kiiresti esimese lehekülje ära. Modereerimine ei olegi selline töö, kus mingil ajahetkel oleks nagu kõik tehtud. Olen ma nende teemade tõstmisega ka mööda saatnud pikki unetuid öid.
Aga Hanno mille jaosk on siis hirmus moderaatorite armee, mis just on täienenud kahe uue inimesega kui sellist lihtsat asja ära teha ei suudeta. Moderaatori õigustega inimesi on rohkem kui üks, ma arvan et mingil aja hetkel on vähemalt ühel neist inimestest vaba aega tegelda selle probleemiga.

Sinu kui EBK vastutava isiku esmaseks ülesandeks ei pea olema foorumi modereerimine, sa peaks ju olema suuteline delegeerima probleemide lahendamist moderaatorite allüksusele.
Foorumi juhtimine ei erine mõne firma juhtimisest, on ülemused, kes tegelevad suuremate/üldiste probleemidega ja on alluvad, kellele ülemused peavad olema suutelised ülesandeid delegeerida. Kui kuskil on vajakajäämisi, tuleb teha järelduse ja sisse viia korrektuurid. Ma loodan et sa saad aru mida ma öelda tahan ja ma tõesti loodan et minu jutust on ka abi foorumi töö paremaks muutmisel.

Jah ma mõistan et modereerimine on töö mis ei saa kunagi valmis. Aga aktiivsele foorumi kasutajale ei tule üllatusena , et Üldine teema on juba pikka aega sisaldanud teemasid, mis passiksid teistesse teemadesse. Moderaatorid ei ole suutnud edukalt täita neile pandu kohustusi.
Ma kahtlen et kahe uue hinge värbamine moderaatoritte armeese aitab üldist pilti parandada, mina leian et probleemi põhjused peituvad mujal. Mõned konkreetsed ettepanekud moderaatorite ja modereerimsie koha peal olen ma juba korra teinud.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Riivo »

vahur_s kirjutas:Ma tean et selle jaoks on oma nurgake foorumis. Minu mõte oli et on vaja ka 1 vastavat ametliku teemat. Muidu on jah nii, et iga aasta mõni agar hing tuleb sama küsimusega lagedale, aga kui on 1 konkreetne teema, kus on kirjas asjad mida on juba arutatud ja mida ei tule aitab see vältida teemaarendusi asjadel mis on juba läbi nämmutatud.
Jälgides kui tihti pannakse teemasid lukku kuna vähemalt üks selline teema alamfoorumis eksisteerib siis mis kasu sellest eraldi teemast kui seda tihti ei loetagi vaid lennatakse siia kurtma kui halvaks on elu tehtud ja kuidas enne oli foorumis vabam ning huumorirohkem jne. Endal kogemused kus inimestele on tehtud enne kuskile logimist eraldi leht reeglitega puust ja punaseks...samas tuleb kahe käega modereerida ma ei tea kas laiskust või lihtsalt kangekaelsust :)...ja lõppkokkuvõttes on ikka moderaator kõiges süüdi et elu pole lill. Kui tahad parandada maailma siis kõigepealt tuleks alustada iseendast.
Jah ma mõistan et modereerimine on töö mis ei saa kunagi valmis. Aga aktiivsele foorumi kasutajale ei tule üllatusena , et Üldine teema on juba pikka aega sisaldanud teemasid, mis passiksid teistesse teemadesse. Moderaatorid ei ole suutnud edukalt täita neile pandu kohustusi.
Ma kahtlen et kahe uue hinge värbamine moderaatoritte armeese aitab üldist pilti parandada, mina leian et probleemi põhjused peituvad mujal. Mõned konkreetsed ettepanekud moderaatorite ja modereerimsie koha peal olen ma juba korra teinud.
moderaatoritel ongi kuhjaga tegemist just tänu teistele foorumikasutajatele kelle teksti tuleb parandada, suunata ja kustutada...võtaksime foorumi korra ja ettekirjutused omaks siis oleks ka modedel vähem tööd...aga see on teada-tuntud tõde, et kehtiv valitsus on kõige hullem. Igaühel on oma vaade foorumist, antud hetkel on klubi seni kõige pädevamal juhatusel oma visioon asjast klubiliikmete abiga paigas ja miskipärast ma ei usu, et see on kaasfoorumlaste kiusamiseks tehtud vaid omadel kindlatel põhjustel ja klubi heaolu nimel.
´17 4Drive
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas vahur_s »

Riivo kirjutas:Jälgides kui tihti pannakse teemasid lukku kuna vähemalt üks selline teema alamfoorumis eksisteerib siis mis kasu sellest eraldi teemast kui seda tihti ei loetagi vaid lennatakse siia kurtma kui halvaks on elu tehtud ja kuidas enne oli foorumis vabam ning huumorirohkem jne. Endal kogemused kus inimestele on tehtud enne kuskile logimist eraldi leht reeglitega puust ja punaseks...samas tuleb kahe käega modereerida ma ei tea kas laiskust või lihtsalt kangekaelsust :)...ja lõppkokkuvõttes on ikka moderaator kõiges süüdi et elu pole lill. Kui tahad parandada maailma siis kõigepealt tuleks alustada iseendast.
Sa ei sa asjale päris hästi pihta, selleks seda teemat ongi vaja et inimesed saaksid näh mida pole mõtet küsida ja mida võiks välja pakkuda.
Praegu on nii et kõik info on erinevates teemades laiali ja kui ka on teema , siis teema mis on mingi aeg aktuaalne vajub mingi aeg unustuse hõlma vajuma, selle vastu aitab kleepsuks pandud teema.
Kust sa oskad öelda kui palju sellist teemat loetaks või ei loetaks?
Kas te siis aru ei saa, et see on teie enda huvides et kõik info operatiivselt ühest kohast leitav oleks, teie peate oma seljatagust kaitsma. Kui on teema olemas võib juhtuda et inimesed selle ka üles leiavad ja kui ka üks neis jätab esitamast küsimuse millele on juba vastatud on asi ennast ära tasunud.
moderaatoritel ongi kuhjaga tegemist just tänu teistele foorumikasutajatele kelle teksti tuleb parandada, suunata ja kustutada...võtaksime foorumi korra ja ettekirjutused omaks siis oleks ka modedel vähem tööd...aga see on teada-tuntud tõde, et kehtiv valitsus on kõige hullem. Igaühel on oma vaade foorumist, antud hetkel on klubi seni kõige pädevamal juhatusel oma visioon asjast klubiliikmete abiga paigas ja miskipärast ma ei usu, et see on kaasfoorumlaste kiusamiseks tehtud vaid omadel kindlatel põhjustel ja klubi heaolu nimel.
Jälle see vana jutt et moded parandavad, suunavad ja kustutavad 24/7 rumalate foorumikasutajate järel.
Parandavad mida, õigekirja ja suunavad kuhu!!
Ole hea otis mõni teema lõhiminevikust kus moderaatorid on kõike seda teinud ja Hanno poolt tehtu jätame välja.
Kustutamise kõrgemat pilotaaži oleme neid tegemas näinud piisavalt.

Ja kuidas sa kommenteerid seda et Üldise all sina mitte sobivad teemad nädalaid ootavad et keegi nad õigesse kohta tõstab! Ometi peaks teema liigutamine võrreldes parandamise ja suunamisega.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Riivo »

mis see Hanno nüüd siia puutub nii eriliselt? Võibolla et jah, ta julgeb teha liigutuse ja seda ka kommenteerida, teised teevad oma paranduse/kustutuse ära ja ei kommi kuna kohe läheb lahti nõiajaht miks seda poleks pidand tegema jne jne...sel juhul saab ka kasutajatele inkognito moderaator jällegi Hanno nime külge...Hanno seda ja Hanno toda :mrgreen:

Ah, las nüüd keegi teine ka räägib edasi :D
´17 4Drive
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas hanno »

vahur_s kirjutas:Ma tean et selle jaoks on oma nurgake foorumis. Minu mõte oli et on vaja ka 1 vastavat ametliku teemat. Ma ei sa aru kas foorum muutub pärast sellise teema tegemist kuidagi halvemaks, igasugu teemasid kus mingeid napakaid asju lahatakse tuleb riburadapidi, aga ühte vajaliku teema saamine on selline ristiretk.
Kas mõtled midagi SELLIST
Ühe teema saamine ei ole ristiretk, sellele eelnes ju ainult sinu poolt 2 postitust. Kõike ei pea nii mustades toonides nägema.
vahur_s kirjutas: Aga Hanno mille jaosk on siis hirmus moderaatorite armee, mis just on täienenud kahe uue inimesega kui sellist lihtsat asja ära teha ei suudeta. Moderaatori õigustega inimesi on rohkem kui üks, ma arvan et mingil aja hetkel on vähemalt ühel neist inimestest vaba aega tegelda selle probleemiga.
Moderaatorite armeed ei ole. Ükski moderaator pole ennast lubanud eluks ajaks selle tegevuse peale ja sellest tulenevalt aeg-ajalt ka muudatused toimunud. Hetkel on moderaatoreid piisavalt, et üldist korda tagada, kuid mitte piisavalt, et "tuba läigiks".
vahur_s kirjutas: Sinu kui EBK vastutava isiku esmaseks ülesandeks ei pea olema foorumi modereerimine, sa peaks ju olema suuteline delegeerima probleemide lahendamist moderaatorite allüksusele..
Tabasid naelapea pihta. Väga selge põhjus, miks uusi moderaatoreid lisandunud. Ja tegeleme aktiivselt ka selle nimel edasi, et moderaatorite töö oleks ühest küljest võimalikult lihtne ja samal ajal piisav.
vahur_s kirjutas: Ma kahtlen et kahe uue hinge värbamine moderaatoritte armeese aitab üldist pilti parandada, mina leian et probleemi põhjused peituvad mujal. Mõned konkreetsed ettepanekud moderaatorite ja modereerimsie koha peal olen ma juba korra teinud.
Kahe uue moderaatori lisandumine oli hädavajalik. Kuid selles osas nõus, et lihtsalt massiga asja korda ei tee, vaja on optimaalset kogust moderaatoreid, kes tegutsevad mõistlikult ning efektiivselt.

Igasugused mõtted ja edasiviivad kommentaarid on alati teretulnud, mis aitavad kaasa foorumi ja ka moderaatorite ning adminnide arengule.
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas agoy »

Küsiks, et mis mõte on panna selliseid lisateateid modede poolt?
kaimo kirjutas:ET35 nüüd siis tellimisega 2-3 nädalat ja uue hinnaga 460,- jooks
võimalik ka kiirtellimus 6-7 päeva 30,- euri eest


Tutvu foorumi reeglitega,lisainfot saad ka esimesse postitusse lisada.
Kui tekib midagi uut müügikuulutuse kohta, siis ei tohiks küll seda esimesse posti panna. Omal näide kohe võtta: Paljud müüvad foorumis asju ja ei märgi asukohta. Mõtlesin, et kirjutan siis teemasse, et kus on asokoht (mõtlesin, et olen hea ja teen teistele ka head, et siis ei pea igaüks PM kaudu pommitema).
Ja siis jäin ootama, kuna vastab mu postitusele. Mingi 4 päeva oli möödas ja mõtlesin, et igaksjuhuks vaatan seda teemat, ja näe - esimene postitus oli muudetud. Ja mis kasu sellest on? Ma pean nagu mingi selgeltnägija olema ja ootama, kuna võib tekkida midagi uut müügiteemasse.

Ja kui ma uurin mingit müügiteemat, mida ma juba tean, siis vaatan uusi postitusi. Praeguse mode ''soovituse'' tulemus on see, et tuleb ikka algusest jälle kuulutus lugeda, et kas midagi uut on tekkinud või ei.

Loodan, et saite aru mida ma mõtlesin. Ei näe mõtet sellisel tegevusel, et esimest postitust nii muutma hakata. Kui tõesti õigustatud selline teguviis, siis tahaks ka teada, võibolla ma ei tule kõigepeale :)


vast kaimo ei pahanda, et tema postitus kasutasin siin :D
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas seppa »

Miks kustutati minu auto müügi teema jäädavalt ja mind teavitamata. :shock:
See et auto müüdud ja teema lukku panna ,hoopis kustutati igavesti siit foorumist .
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Henri. »

Seppa, midagi ei kustutata igavesti aga ei tea kas oled selle uuendusega kursis:
Punkti 3.4.4. Ost-Müük-Vahetus alla täiendus:

Kui tehing on sooritatud ja teema pealkirjas info välja toodud, siis tõstetakse teema moderaatori poolt prügikasti.
Seega kui su auto sai müüdud ja vastav märge tehtud, siis liigutati kuulutus, nagu ka kõik teised toimunud tehingud, foorumist ära.
-----------------------------

agoy, see märge on tehtud seetõttu, et mõned kasutajad kuritarvitavad uppimist. Lihtne näide hiljutisest: Kasutajal tuli 3 päeva tagasi võimendi müüki umbes 200€ hinnaga. Üleeile oli hind 195€, hoiatati uppimise osas ja siis eile oli hind 190€. Selle peale pandi teema lukku, kuna vastava info oleks saanud kommunikeerida ka esimeses postituses. Kui midagi tähtsat on müüki tulnud ja esimesse postitusse selle lisamisest ei piisa, siis juba vähem kui nädala pärast saab selle ka uppides edasi kommunikeerida.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas seppa »

Up-mise koha pealt nõus .Aga mul oli kirjas et kuulutus max 7 päeva üleval.Antud olukorras võiks natuke vastutulelikud olla .Antud puhul poleks mul mõtet siia foorumisse seda autot müüma tullagi ,millega oli päris kiire .
Lukus teemade prügikasti viskamine ,mida see annab foorumile .Samas on kasulik ka saada olevaid lukus teemasid kasutada ........ eesmärgil.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Ander
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 2422
Liitunud: 03.04.2007 12:20 51
Peamine sõiduk: E70 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Ander »

Mina olen päris palju neid lisamärkusi sinna pannud.
Lisainfo ei anna õigust teemat up-ida.
Toon näite,et müün näiteks enda auto nahksisu ja siis on kuulutus:

Tegemist on täiesti terve heas korras musta nahksisuga (esimesed istmed ja tagumine)
05.04 lisan siis,et asub Tallinnas
06.04 lisan,et hind ...
07.04 lisan pildid
08.04 lisan,et hind tingitav
09.04 lisan kontakt nr
jne
Seda kõike võib ju nimetada lisainfoks ;)
Kui midagi olulist on veel müüki tulnud siis saab teema algataja ju ka pealkirja muuta,lisaks postitusele.
Agoy,see kuidas teema algataja vastab sinu postitusele on tema enda otsustada,mina ei ole sellest "numbrit" teinud kui keegi tunneb huvi kus asub ja siis müüja vastab.Ideaalis võiks muidugi kohe asukoha panna.Kui see aga muutub pahatahtlikuks,siis sekkume.
Kui mul midagi näiteks kiiresti vaja olnud ja müüjal puudub kontakt/asukoht siis olen näiteks ta eelnevatest postitustest vaadanud ta teisi müügiteemasid ja sealt vajaliku info saanud.

Seppa,tõstetakse prügisse ainult ostu/müügi kuulutusi ja seda meie kõigi enda huvides,et ei peaks neid kuulutusi lappama ja oleks selge,mis müüdud ja mis mitte.Mina näeks hea meelega seda veel nii,et näiteks kuulutused kus pole mingit "liikumist" näiteks aasta jooksul läheks prügisse.
Teisi teemasid ei tõsteta prügisse,näiteks lugejate autod jne.
Kui kellelgi soov enda vanast teemast midagi olulist teada saada siis usun,et mõnelt modelt ilusti küsides ikka saab ;)
Mis aga puudutab seda,et sul kiire oli siis kehtib see reegel kõigile,et ei up-i.Eks igalühel võib oma tähtis põhjus olla,miks seda teha aga kui on selline reegel siis ...
Loodan,et oli piisavalt hea seletus.
E70 4.8i /// E93 335i
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas seppa »

Tehke mis tahate ,aga minu silmis muutub foorum hullemaks.Kõik uuendused tere tulnud , aga kui vanu asju muudetakse mis toimis ilusti ,ei näe põhjust selleks .Kas oli kellegilt avaldus või ise hakanu ,kes tuli selle mõtte peale .See et teema lukus aga saadaval ,sealt saab ju olulist infot ükskõik kui korralikult vormistatud.Miks siis vihjame ,et kõik kasutaksid otsingut ,kui sealt midagi ei leia .
Lukus teemad ei jää ette paljalt selleks et ei viitsi lapata lehekülgi .Kõik need aastad on toiminud ilust ,ei näe põhjust.
Visake minema sellised lukus teemad ,kus kasutaja on kõik enda postitused ära kustutanud ja alles ainult lünklikult teiste postitused .
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Ander
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 2422
Liitunud: 03.04.2007 12:20 51
Peamine sõiduk: E70 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Ander »

Sa ei kujuta ette milline töö on kõiki teemasid ükshaaval läbi vaadata ja siis veel hakata sorteerima mis lukku ja mis prügisse.Hetkel on nii otsustatud ja nii on.Mõnele meeldib ja mõnele mitte,kõigile ei saa kunagi meelejärgi olla ;)
Sa ajad siin ostu/müügi teemad teistega sassi,sest teisi teemasid ei tõsteta prügisse,kui just midagi sobimatut pole.
Mis sa sealt otsingust siis mõtled leida,kui omanik on kirjutanud,et tal vajalik osa müüdud või ostetud ? Suht vähetõenäoline,et suudad talle veel ühe auto tagavaraks näiteks müüa.
E70 4.8i /// E93 335i
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas agoy »

Ander kirjutas:Sa ei kujuta ette milline töö on kõiki teemasid ükshaaval läbi vaadata ja...
Kui ei suudeta oma ülesannetega hakkama saada, siis peaks veel kellegi juurde abiks võtma. See ei ole nüüd küll mingi vabandus, et liiga suur töö, et ei jõua. Või siis tõesti ei ole enam vabatahtlikuid, kes sooviks aidata?
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas seppa »

Usun et raske on teemasid läbi lapata.Aga miks siis teha endale rohkem tööd ,kui ennem toimis ilusti ja kellelgilt kaebusi ei tulnud.
Miks ei vastata minu küsimustele ,miks oli seda vaja ja kellele.Või pean ma lugema seda vastust sinu öeldust .Et otsus on nii ja KÕIK .
Ja sa ei saa otsustada mida ja millist sõna keegi kasutab otsingul ja milleks tal see kasulik on .Seda et sinu silmis näeb lukus müügi teema otsingu kasutamine ,kohe midagi tagant järgi parseldamises.

Miks ei võeta teiste arvamusi kuulda ,vaid otsustab KEEGI mis on kasulik.Aga kellele ?Vaid öeldakse selle peale ,et otsus tehti ja KÕIK ,meeldib või ei meeldi . :shock:

Kui üks koer haugub ,siis ei tehta midagi ega võeta kuulda .Kas neid peab olema karjas siis selleks?
Ei ole ma end keema ajanud ainult enda müügi teemas ,vaid mõtlen üldiselt.
Viimati muutis seppa, 06.04.2011 11:03 37, muudetud 1 kord kokku.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Ander
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 2422
Liitunud: 03.04.2007 12:20 51
Peamine sõiduk: E70 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Ander »

Sa ei saanud vist ikka selle lause mõttest aru ja tsiteerisid seda siin poolikult.
Hetkel on nii paika pandud,et kui kaup müüdud siis läheb prügisse ja sellel teemal pole mõtet siin enam vaielda.
Minu mõte oli,et kui pealkirjast on aru saada,et müüdud vms siis see teema läheb prügisse ja ei hakka süvenema,kas seal keegi on oma postitusi kustutanud või muutnud.
Kui arvad,et keegi ei saa oma ülesannetega hakkama siis palun pöördu seda foorumit haldava Eesti Bmw Klubi juhatuse poole,sest nemad on otsustanud kes ja mida siin teeb.
Lisan ka veelkord,et keegi meist pole siin palgaline ja teeme seda oma vabast tahtest/ajast.
E70 4.8i /// E93 335i
Ander
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 2422
Liitunud: 03.04.2007 12:20 51
Peamine sõiduk: E70 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Ander »

Seppa ja Agoy,teil mõlemal on olemas sobivat marki autod,otsige endale klubiliikmete seast soovitajad ja astuge klubisse.Nii on teil võimalus klubi asjades rohkem kaasa rääkida ;)
Keegi ei otsusta siin midagi ainuisikuliselt,kui on reeglitesse nii kirja pandud siis tuleb neid järgida.
E70 4.8i /// E93 335i
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Rain. »

Kui müügiteemasse ikka kirjutatud, et müüdud või teema lukku, siis selle eemaldamine tõstab kõiki teisi teemasid ettepoole ja arvestage nüüd ise, et kui päevas tõstetakse mitmeid teemasid müügi alt prahti, siis teistele teemadele on see põhimõtteliselt väike up.

Ja samas ei ole ju vaja hoida mitmeid müüdud ja lukus teemasid seal müügi alamfoorumis, mis põhimõtteliselt risustavad seda, kuna sealt midagi enam osta ei saa. Sama hästi võiks ju terve alamfoorum mingit spämmi täis olla.

Kui tõesti soovitakse, et ost-müügi all olevad lukus teemad oleks loetavad ka hiljem, siis ainuke võimalus on tekitada sinna mingi väike alamfoorum, mida saaks ainult lugeda. Kuid olen 100% kindel, et ühe inimese pärast seda tegema ei hakata ning pealegi ei pooldaks seda juhatus ega ka ma ise.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas seppa »

Üks asi siis selge ,et otsus tehtud ja ei kuulu arutamisele . :shock:
Aga kui see sinu algatus oli ,siis vasta milleks see kasulik oli ? Toode müüdud ,paned lukku ,ei süvene teemase ,lasta siis olla lukus ja kaob foorumi sügavusse.

Lugenud ja jälginud teisi arutelusid ja ettepanekuid foorumis.Siis te (ülevalt poolt)räägite kõik ühte juttu.
Ja seda ära tule väitma et mina kritiseerin foorumi tööd ja modede tegevust.Lihtsalt teatud otsused ei käi meeltmööda.
See et inimesed teevad enda tööd foorumis vabatahtlikult ,müts maha .Sellegi poolest ei tasu nii kinnine olla oma otsustest .Rohkem koostööd . :)

Minu postitusele jõuti juba ennem vastata.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Re: Lugupeetud Moderaatorid !

Postitus Postitas Ain »

Tervist,

mis kasu on ostu-müügi all müüdud ja lukus olevast teemast? Võibolla ei ole ma teksti eriti hästi süvenenud ja rongist maha jäänud, aga kus on hetkel "point"? Kui ma otsin ise juppe(autosid) ja leian ostu-müügi all pooled teemad lukus olnuna, siis selline asi mulle kül kuidagi ei istuks. Sellepärast nad ka ära tõstetakse ja hoitakse foorumit puhtamana-loetavamana.

Või olen ma milleski nüüd väga valesti aru saanud, aga kus on vaidluse algus ja millest aru ei saada? Selline süsteem on toiminud juba aastaid!
Vasta