Alamfoorum "Õpetused"

Ettepanekud foorumi ladusamaks kasutamiseks
Vasta

Kas foorumis võiks olla rubriik "Õpetused"

Hääletus lõppes 13.07.2007 14:07 09

JAH
45
87%
EI
7
13%
 
Hääli kokku: 52
Kasutaja avatar
stevent
Huviline
Postitusi: 507
Liitunud: 25.03.2005 18:21 51
Asukoht: Tartu

Alamfoorum "Õpetused"

Postitus Postitas stevent »

Tere!

Paljudes foorumites on alafoorum "õpetused" kus siis on teemad, mis näitavad kuidas miski asi käib või midagi muud sellist.

Ei pea olema kõikvõimalikke kuid kes viitsiks teeb pilte kui autol midagi vahetab/parandab/modib ning teeb sellest õpetuse.

Lisan ka küsitluse, 10 päevase.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Õpetused? Pigem siis "remontimise/modimise näpunäited" vms. Aga ise olen sellise alafoorumi loomise poolt. Oleks mul endalgi varsti natuke pildimaterjali ja näpunäiteid jagada (E34 m-tech küljekarbi paigaldus näiteks).
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
stevent
Huviline
Postitusi: 507
Liitunud: 25.03.2005 18:21 51
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas stevent »

Kustas jah see oleks vb parem variant.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Üldine tehniline on ju olemas.
Alati saab lisada sinna kleepse kui keegi tahab õpetuse kirjutada.
Indrek
Kasutaja avatar
stevent
Huviline
Postitusi: 507
Liitunud: 25.03.2005 18:21 51
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas stevent »

Indrek_M kirjutas:Üldine tehniline on ju olemas.
Alati saab lisada sinna kleepse kui keegi tahab õpetuse kirjutada.
Suht mõttetu ju kui õpetusi on 10-15 tk? Usun, et kui oleks eraldi alafoorum siis tuleks neid sinna hulgim ja need ju vajalikud.
Tavalisi teemasid ei näegi kui neid kleepse ees väga palju, mina arvan, et eraldi alafoorum oleks parim.


Väga lihtne seda ju teha ka.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

stevent kirjutas:
Indrek_M kirjutas:Üldine tehniline on ju olemas.
Alati saab lisada sinna kleepse kui keegi tahab õpetuse kirjutada.
Suht mõttetu ju kui õpetusi on 10-15 tk? Usun, et kui oleks eraldi alafoorum siis tuleks neid sinna hulgim ja need ju vajalikud.
Tavalisi teemasid ei näegi kui neid kleepse ees väga palju, mina arvan, et eraldi alafoorum oleks parim.


Väga lihtne seda ju teha ka.
Alustaks õpetuste tegemisest. Kui neid õpetusi on tõesti juba nii palju, et ära ei mahu, siis teeks uue alafoorumi, mitte vastupidi. Pole mõtet enne alafoorumit teha ja siis loota, et tuleb neid õpetusi nagu sooje saiu.
Indrek
Kasutaja avatar
Ingmar
Huviline
Postitusi: 589
Liitunud: 10.02.2005 12:46 17
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ingmar »

Indrek_M kirjutas: Alustaks õpetuste tegemisest. Kui neid õpetusi on tõesti juba nii palju, et ära ei mahu, siis teeks uue alafoorumi, mitte vastupidi. Pole mõtet enne alafoorumit teha ja siis loota, et tuleb neid õpetusi nagu sooje saiu.
+1

Eks kogu selle foorumi tehnilist poolt võib mingil määral õpetuseks liigitada. Otsingu kaudu on ka sõna "õpetus" piisavalt hästi leitav, et selle jaoks eraldi teemat teha poleks küll vaja.
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1766
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Selline teema võiks kindlasti olla ja nõue võiks olla, et igaüks , kes sinna midagi "õpetamiseks" postitab, seletab jupi paigaldamise/vahetamise ilusti arusaadavalt kõigile lahti ja veel parem, kui koos pildimaterjaliga.
Kindlasti oleks sellest palju kasu. Teemas Üldine tehniline on praegu umbes nii, et keegi kirjutab oma probleemi ja siis tuleb seitse erinevat vastust, mida keegi arvab või teab ning võta siis kinni, mis vastus õige on, pahatihti on suht keeruline sealt arvestatavat vastust saada. Kui keegi teab, kuidas asi käib ning seletab ka selle lahti koos pildimaterjaliga, on asi konkreetne ja kõik saavad samale probleemile kindla lahenduse. Selline on minu arvamus ehk siis igati selle teema poolt!!!
Kasutaja avatar
stevent
Huviline
Postitusi: 507
Liitunud: 25.03.2005 18:21 51
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas stevent »

Alustaks õpetuste tegemisest. Kui neid õpetusi on tõesti juba nii palju, et ära ei mahu, siis teeks uue alafoorumi, mitte vastupidi. Pole mõtet enne alafoorumit teha ja siis loota, et tuleb neid õpetusi nagu sooje saiu.
Aga kui sellist alafoorumit pole siis ei tule kellelgi pähegi hakata "üldine tehniline" teemasse õpetusi postitama. + veel peab modele vms kirja saatma, et kleebise teeks. Selle peale ei tulda.

Juba hetkel saab otsingut kasutades leida õpetusi, mis on kuskil teemas keskel mitte aga eraldi välja toodud ning seoses sellega inimestele väga raskesti leitavad. Otsingut kasutades leiab enamasti 50% teemadest kuna inimestel on erinev sõnavara jne.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

stevent kirjutas:
Alustaks õpetuste tegemisest. Kui neid õpetusi on tõesti juba nii palju, et ära ei mahu, siis teeks uue alafoorumi, mitte vastupidi. Pole mõtet enne alafoorumit teha ja siis loota, et tuleb neid õpetusi nagu sooje saiu.
Aga kui sellist alafoorumit pole siis ei tule kellelgi pähegi hakata "üldine tehniline" teemasse õpetusi postitama. + veel peab modele vms kirja saatma, et kleebise teeks. Selle peale ei tulda.
Kellel? Tädi Maalil? Kahtlen sügavalt, et mingil suvalisel algajal foorumikasutajal tuleb järsku tahtmine teha 20 õpetust?
Loomulikult võib ju jaurata teemal "aga kui äkki ...". Milleks oletada, et tuleb keegi õpetamisetarkust täis inimene, kes foorumitest midagi ei tea ja ei viitsi ka süveneda, ja hakkab vorpima meile kõigile BMW remontimise õpetusi :)
Alustaks siiski õpetustest ja kui need üldise tehnilise alla ära ei mahu siis vaataks kuhu need panna.
Indrek
Kasutaja avatar
stevent
Huviline
Postitusi: 507
Liitunud: 25.03.2005 18:21 51
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas stevent »

Kellel? Tädi Maalil? Kahtlen sügavalt, et mingil suvalisel algajal foorumikasutajal tuleb järsku tahtmine teha 20 õpetust?
Ka pikaajalistel kasutajatel pole ju seni soovi olnud. See ju ebaloogiline, et teha õpetus, kui sellist alafoorumit pole. Isegi 3-4 aastat olnud kasutaja ei hakka tegema õpetust kui pole ju selleks eraldi teemat.

Ja üldine tehniline ei sobi kuidagi õpetuste jaoks sest ehk on see õpetus ainult spetsiaalse mudeliga seotud?? näiteks e34-ga siis peaks õpetus ju e34 alla minema mitte "üldine tehniline" alla.

Sinu loogika on, et ennem õpetused ja siis eraldi foorum, miks?
Kui väheke tööd teha saab sinna juba foorumi kaudu leida kuni 10 teemat.

Algaja võib see foorumikasutaja olla siin, teistes foorumites ta ehk väga kogenenud ja teab mis kus on sest enamus neid foorumeid ju samad.

Aga eks moded on ju "kuningad" ning ise teate kas see idee meeldib, hääletuse poolest siiski paljudele meeldib.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

paljudes teistes bmw foorumites on ka olemas DIY õpetused, vastu ei ole.
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Mina olen siin paar päeva uurinud, kuidas panna e36 coupele tagumised elektriaknad (kui neid enne ei ole olnud). Saaksin mingisuguse pildimaterjaliga seletada, kuhu mis juhe läheb jne). Igapäevaselt mittevajalik asi, kuid mõnele vb kasulik.

Tehnilise all on jällegi nii palju muid teemasid, et õpetusi suht raske sealt leida. Peaks olema ees ka mingi märksõna (Kasvõi a´la DIY).
Iseenesest halb mõte ei ole. Iseasi, kui palju rämpsu ja muud loba sinna teemadesse tuleks.
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
alpinist
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 30.05.2007 10:55 58

Postitus Postitas alpinist »

Sinna teemasse võiks ju koguda ka lingid õpetuste lehtedele internetis. Mõni viitsib äkki lihtsalt tõlkida paar õpetust jne.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

stevent kirjutas:
Kellel? Tädi Maalil? Kahtlen sügavalt, et mingil suvalisel algajal foorumikasutajal tuleb järsku tahtmine teha 20 õpetust?
Ka pikaajalistel kasutajatel pole ju seni soovi olnud.
Just. Seda ma räägingi, et tegelikult ei viitsita/taheta niiväga neid õpetusi kirjutada. Ja seda mitte selle pärast, et poleks kuhugi neid õpetusi teha. Koht on olemas - lihtsalt neid kirjutajaid ei ole eriti. Kes on tahtnud kirjutada, see on siiani ka kirjutatud saanud aga selliseid sisukamaid kirjatükke on foorumis siiski üksikud.
Ma ei ole selle rubriigi vastu aga seal peaks siiski ka sisu olema. Ja kui sisu tulemas ei paista siis pole mõtet ka seda rubriiki teha.
Indrek
Kasutaja avatar
stevent
Huviline
Postitusi: 507
Liitunud: 25.03.2005 18:21 51
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas stevent »

Just nimelt sisu on olemas ja kirjutajaid ka oleks olemas aga mina tahtsin seda öelda, et keegi ei hakka ju kirjutama sellisesse teemasse kuhu see ei sobi. Isegi mitte kogenenud kasutajad. Kohta ei ole olemas


Ennem ei tule ju õpetusi kui pole kategooriat kuhu neid teha. Lihtne ja arusaadav.

Sinu arvamuse kohaselt ei tule sinna üldse postitusi ja õpetusi aga ma usun, et tuleb.
Samamoodi võiks olemata siis olla Z seeria teema siin jne, et seal vähe postitusi.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

stevent kirjutas:Just nimelt sisu on olemas ja kirjutajaid ka oleks olemas aga mina tahtsin seda öelda, et keegi ei hakka ju kirjutama sellisesse teemasse kuhu see ei sobi. Isegi mitte kogenenud kasutajad. Kohta ei ole olemas


Ennem ei tule ju õpetusi kui pole kategooriat kuhu neid teha. Lihtne ja arusaadav.
Enne ei osta endale riideid kui pole riidekappi?

Lihtne ja arusaadav on minu jaoks see, et kui on sisu olemas (foorumis) siis on mõistlik see koondada. Hetkel ma siin foorumis seda sisu ei näe. Kohaks on "Üldine tehniline" olemas ... kui sinna enam ei mahu siis on mõistlik teha eraldi rubriik. Niikaua kuni neid õpetusi on foorumis ainult paar tükki, ei ole mõtet eraldi alafoorumit teha.
Ja minu meelest isiklikult on naiivne arvata, et teeme eraldi teema, inimestel tuleb kohe jube kirjutamisekihk (mida siiani pole olnud), kõik hakkavad keel suunurgas õpetusi vorpina ja sisu muudkui tuleb :)

Ma ei vaidle absoluutselt mingite õpetuste vajalikkuse vastu - loomulikult on need kasulikud ... aga nende vähesus või puudumine pole hetkel tingitud küll eraldi rubriigi puudumisest.

PS. Mina pole moderaator.
Indrek
Kasutaja avatar
stevent
Huviline
Postitusi: 507
Liitunud: 25.03.2005 18:21 51
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas stevent »

Ennem ostad autole valuveljed kui pole autot?
Selliseid väljendeid võib siia sadasid tuua.

Kas autode ost/müük teema tehti alles siis kui kuskile mujale oli lisatud kuulutusi? Vaevalt. Arvan, et mul on siiski rohkem õigus kuna küsitluse järgi see ka näha, 85% poolt.

Aga kui sina pole foorumi mode või foorumi loojate hulgast siis peaks moded sõna võtma mis nemad arvavad jne.

Aga ega ma ära ka ei sure kui midagi ette ei võeta, eks see foorumi haldajate asi. Minupoolt siia teemasse enam postitusi ei tule.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
stevent kirjutas:Kas autode ost/müük teema tehti alles siis kui kuskile mujale oli lisatud kuulutusi?
Kui Sa juba ost/müük näiteks tõid, siis minu mäletamist mööda löödi see tükkideks siis, kui kuulutuste hulk väga suureks läks. Sama lugu oli ka tehnilise alamjaotuste tekkimisega. Analoogia põhjal võiks oletada, et piisava hulga "kuldsete kätega meeste" teemade tekkimisel on võimalik uue almfoorumi teke.

jJanno
exTouring
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Indrek, vaata kui mugav ja mõnus oleks sirvida alafoorumit, kus on järjest ainult nn DIY teemad (mitte, et oi-oi, mu auto läheb keema, kuidas ma selle korda saan?). Nii sisutihedast alafoorumist, nagu seda on "üldine tehniline" on suht raske midagi asjalikku üles leida, seal on kõik teemad seotud küsimustega, kuidas midagi korda teha. Kui ma nüüd aga nüüd uue teema teen (piltidega "õpetus"), siis kaob ta sealt paari päevaga mitme lehekülje taha ja mõni uus tulija ei leia seda enam never üles (jätame selle otsingu jutu vahele), samas "õpetuste" alafoorumis oleks ta ilusti omal kohal, asjalikus, aga lühikeses järjekorras :). Ja tühjaks see alafoorum kindlasti ei jää, mõne õhtuga annab ju kokku koguda sellised asjalikumad "õpetused" foorumist.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Loen ja loen ja ... ma ei leia ühtegi sõnavõttu, kus keegi ütleks, et "mina teen, mina kogun kokku, mina kirjutan". Ikka on mingi jahumine, et tekib, tuleb, annab koguda - umbisikulises vormis ... ehk siis reaalselt võtavad ikka sõna inimesed, kes ise midagi ei kirjutaks aga kes oleksid kasutajad kui keegi teine töö ära teeks ja nende jaoks õpetused kirjutaks.

Loomulikult oleks selline alafoorum lahe kui keegi teeks, keegi sisu haldaks, keegi sisu kirjutaks. Niikaua kuni mina siin kedagi sellist sõna võtmas ei näe, kes reaalselt tahaks/oskaks õpetusi kirjutada, mina sellise alafoorumi tegemisel ka pointi ei näe.

Unistada ju võime, et hetkel on kuskil ootel meeletud massid, kes ootavad ainult alafoorumi teket, et kirjutama hakata.

Reaalselt on kogu foorumi peale umbes 10 pädevat inimest kelle käest üleüldse nõu küsida ja nõu saades kindel olla, et see nõu ka midagi väärt on. Ja nemad on ka mõned üksikud õpetused kuskil aegade hämaruses kirjutanud hoolimata alafoorumi puudumisest.
Indrek
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Indrek_M kirjutas:Loen ja loen ja ... ma ei leia ühtegi sõnavõttu, kus keegi ütleks, et "mina teen, mina kogun kokku, mina kirjutan". Ikka on mingi jahumine, et tekib, tuleb, annab koguda - umbisikulises vormis ... ehk siis reaalselt võtavad ikka sõna inimesed, kes ise midagi ei kirjutaks aga kes oleksid kasutajad kui keegi teine töö ära teeks ja nende jaoks õpetused kirjutaks.
Hästi vajalik on nüüd sellist asja räkkida. Ma arvan, et sa saad ise ka väga hästi aru, et mul ei ole võimalik sellist asja korda saata, nagu alafoorumi tegemine ja sinna teemade kogumine. Ja loomulikult räägin umbisikulises vormis, ma ei saa ju hakata paika asju loopima, et noh, Ain, sina nüüd tee see ära ja Kimmo, tee see ära!
Indrek_M kirjutas:Loomulikult oleks selline alafoorum lahe kui keegi teeks, keegi sisu haldaks, keegi sisu kirjutaks. Niikaua kuni mina siin kedagi sellist sõna võtmas ei näe, kes reaalselt tahaks/oskaks õpetusi kirjutada, mina sellise alafoorumi tegemisel ka pointi ei näe.

Unistada ju võime, et hetkel on kuskil ootel meeletud massid, kes ootavad ainult alafoorumi teket, et kirjutama hakata.
Asi ei olegi selles, et kohe sinna miljon teemat tuleks teha. See koguks vaikselt tuure ja mõne aasta pärast oleks see üks asjalik ja sisukas alafoorum.
Indrek_M kirjutas:Reaalselt on kogu foorumi peale umbes 10 pädevat inimest kelle käest üleüldse nõu küsida ja nõu saades kindel olla, et see nõu ka midagi väärt on. Ja nemad on ka mõned üksikud õpetused kuskil aegade hämaruses kirjutanud hoolimata alafoorumi puudumisest.
Tohoh, kümme matsi (kaasaarvatud sina ;), härra ego pauk)? Ja ülejäänud 8000+ kasutajat on lihtsalt madalalaubalised rullnokad?

Mõned üksikud õpetused? VAATA VEIDI RINGI!

Pole mõtet igavusest targutada siin lampi!
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kui teema sisaldaks ikka konkreetseid piltidega õpetusi levinumatel teemadel, siis oleks küll asjal jumet, kui selle asemel, et sügisel tuleks iga nädal 5 teemat a la kuidas E34 salongifiltrit vahetada, saaks naksti kleepsu alt vajalikud asjad kätte- oleks ju asjal jumet???
Või M60 õlipumba poldid...

Või mis iganes....
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Kui te teeksite oma teemade pealkirjad korrektsemaks, siis poleks probleemi.

Miks on vaja tekitada uus alamfoorum selle jaoks, kus oleks eraldi teema selle salongifiltri vahetamisest?
Sellest juba tehnilise all juttu ning korrektsete pealkirjade puhul leiab need ka vaevata üles.

Ja ärge tooge võrdluseks, et tehnilise all on teemasid nii palju ning kaovad mitmendale lehele ära. Sama juhtub ka selle Õpetuste teemaga, juhul kui sinna keegi hakkaks suures mahus õpetusi panema.
Vasta