Otsingu kasutamine

Ettepanekud foorumi ladusamaks kasutamiseks
Vasta
-barclay--
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 15.12.2005 22:45 34
Asukoht: tartu

Otsingu kasutamine

Postitus Postitas -barclay-- »

Olen siin väga uus tegelane aga minu arust haige kui ma küsin midagi konkreetset ja mulle vastatakse pindakäivalt et ma otsingut kasutaks.Sellega ei leia ma mitte midagi???
ja kas oleks raske sellest uuesti rääkida millest varem räägitud???ma ei saa aru...Haige!!!
bmw 525i...super
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

vahest oli mul ka selline tunne- nüüd harjusin ära.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: ma ei saa aru

Postitus Postitas jjanno »

Tere
-barclay-- kirjutas:Olen siin väga uus tegelane aga minu arust haige kui ma küsin midagi konkreetset ja mulle vastatakse pindakäivalt et ma otsingut kasutaks.Sellega ei leia ma mitte midagi???
ja kas oleks raske sellest uuesti rääkida millest varem räägitud???ma ei saa aru...Haige!!!
See postitus on ilmselt minule mõeldud.
Kui Sa oled siin uus, siis juhiks Su tähelepanu sellele, et igas alamteemas on esimene postitus nö "sticky". Seal postituses on konkreetsed reeglid, kuidas selles alamteemas käituda. Antud konkreetses teemas oli punkt nr 2: Palun pealkirjasta enese teema nii, et seal oleks piisavalt infot.
Kui lugesin Su postitust, siis ei olnud sealt esialgu võimalik välja lugeda, mis auto Sul on. Vaatasin ka Su varasemaid postitusi ning eelmiseks postituseks oli Sul ühe E30 müük. Seega ei olnud võimalik Su autot teada saada ka Su varasemate postituste järgi. Vaatasin ka seda, et Sul oli kokku ~30 postitust, seega päris uus Sa siin ju ei ole.
Igatahes konkreetselt pealkirjastatud postituse korral on oluliselt suurem lootus abi saada. Kuna siia koguneb päeva jooksul üle 100 postituse ning paljud meist külastavad seda foorumit vaid paar korda nädala jooksul, siis jäävad sellised anonüümsete pealkirjadega postitused sageli kahe silma vahele.


Jõudu ning kena alanud aastat.

jJanno
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Ja otsingust veel niipalju, et kui sa küsid a'la sellist küsimust, et mis vahe on E30 M10 mootoritel ja M40 mootoritel vms, siis on väga suur tõenäosus, et neid mõlemaid mootoreid on lahatud juba ühest otsast teise otsa.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3605
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Asi selles, et miks keegi peaks mõne pika ja põhjaliku jutu sinu viitsimatuse pärast uuesti kirjutama? Kes viitsiks, sina ise?

Ei tasu kohe solvuda kui reegleid ei järgi ja siis vasta näppe saad.
530d
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8259
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Lisaks veel seda, et esmapilgul lihtne ja vähe tulemusi andev otsingumootor muutub oluliselt tegusamaks, kui tema kasutamine ära õppida (ega sama kehtib ka nt. google kohta) - proovi kasutada loogilisi seoseid AND ja OR ning metamärki * ning tabamuste arv suureneb oluliselt.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Veiko K
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 26.09.2003 18:42 03
Peamine sõiduk: BMW 325i E91
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas Veiko K »

priitv8 kirjutas:Lisaks veel seda, et esmapilgul lihtne ja vähe tulemusi andev otsingumootor muutub oluliselt tegusamaks, kui tema kasutamine ära õppida (ega sama kehtib ka nt. google kohta) - proovi kasutada loogilisi seoseid AND ja OR ning metamärki * ning tabamuste arv suureneb oluliselt.
Selle otsingu kasutamise kohta võiks keegi mingi sticky teema kuhugi kirjutada. Mõningad näited selle kohta kuidas midagi leida jne
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

:oops: mina ei ole ka ikka veel aru saanud miks neid or ja muid asju vaja on. olen proovinud erinevaid mooduseid otsingus, aga tulemus on seni suht null (leian igasugu muud jama, aga mitte seda mida otsin). seega loodaks ka, et keegi kunagi selle puust ja punaselt silme ette manab mulle :lol: .
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Ergo750
Huviline
Postitusi: 1103
Liitunud: 04.09.2005 16:14 50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ergo750 »

Minu arvates tuleb otsingut kasutades hoopis liiga palju muud jama kaasa,mida ei viitsi läbi lapata :roll: Pean silmas seda,et sisestades nt. sõna differ (suva valik) tekib küll
mitu lehekülge juttu aga sõna ise esineb vaid paaril korral ?
Küllap olen ise loll,et otsingut õieti kasutada ei oska aga pakun,et minusuguseid on veel
teisigi.
Äkki saaks tõesti mõned asjalikud vihjed ,kuidas siis õige kasutamine välja näeks?
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

priitv8 kirjutas:Lisaks veel seda, et esmapilgul lihtne ja vähe tulemusi andev otsingumootor muutub oluliselt tegusamaks, kui tema kasutamine ära õppida (ega sama kehtib ka nt. google kohta) - proovi kasutada loogilisi seoseid AND ja OR ning metamärki * ning tabamuste arv suureneb oluliselt.
Noh, Priit, teed õpetuse ära?
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Mina märgistan otsingut tehes tavaliselt ära lahtrid "otsi kõiki sõnu" ning "otsi postitusi". Minu meelest võimaldab vähe kiiremat ning konkreetsemat otsingut. Ning kuna meie emakeel on väga käändelõppuderohke, siis on sageli tarvilik kasutada * märki.

jJanno
Veiko K
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 26.09.2003 18:42 03
Peamine sõiduk: BMW 325i E91
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas Veiko K »

jjanno kirjutas:Tere

Mina märgistan otsingut tehes tavaliselt ära lahtrid "otsi kõiki sõnu" ning "otsi postitusi". Minu meelest võimaldab vähe kiiremat ning konkreetsemat otsingut. Ning kuna meie emakeel on väga käändelõppuderohke, siis on sageli tarvilik kasutada * märki.

jJanno
Ja kuhu see märk (*) panna? Ilma tühikuta kohe sõna lõppu või käib tühik kah vahele või käib üldse otsingusõna ette?
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Selleks, et midagi leida ja vastus ka saada, tulebki oma teemad ja pealkirjad korralikult vormistada. Sest nii mõnigi praegune vinguja aasta pärast ise postitab kuskil, et kasuta otsingut, sellest 8 lk jahutud ju.
Ja kontrollige oma eesti keele kirjaoskust, eluilmas ei tule selle peale, et kui otsid ühe puksi kohta infot siis sellel nö 8 lk jahumisel on teemaks olnud ".... mul üks puxi vh oli läila.."
E30 316i ´90, E34 518i ´95
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Veiko K kirjutas:Ja kuhu see märk (*) panna? Ilma tühikuta kohe sõna lõppu või käib tühik kah vahele või käib üldse otsingusõna ette?
* märk tähendab otsimootori jaoks seda, et selle asemel võib olla 1-mitu erinevat tähemärki. Seetõttu tuleks ta panna näiteks ilma tühikuta sõna lõppu. Otsing auto* leiab siis näiteks sõnu autovärv, autoleht, autojuht jne. Kui paned sinna vahele tühiku, siis ei kuulu see * enam selle sõna koosseisu vaid arvestatakse eraldi sõnana. Pole küll proovinud, mis siis juhtub, aga teoreetiliselt peaks siis leitama kõik sõnad üldse, mis siin foorumis on.
Kui paned * märgi sõna algusesse (näit *auto) siis leitakse sõnad ralliauto, sõiduauto jne.

jJanno
Vasta