Tere lumi !

Vaba teema
Suletud
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Ma olen diislijoodikuga nõus.

Praegu juba saab ka suvekatea enamus teedel liikuda. Nii suvekatega sõitja kui ka ralvekatega sõitjad peavad arvestama, et osad on veidi libedamad- ehk siis ärge mängige jumalat ning tehke mingeid imetrikke inimestele, eks :)
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

Aga ma kasutaj juhust ja küsin, kui siin juttu juba veojõukontrollidest ja võtetest.

2001 aasta masinal, millel siis stabiilsus, veojõu- jne kontrollid, peaks siis olema see süsteem, mis imiteerib diffri lukku, ehk siis pidurdab liigselt ringikäivat vedavat ratast? Et kui veojõukontrolli välja lükkan, kas siis see pidurdus süsteem toimetab edasi? Kas see õigustab ka ennast sellise lume sees või töötab see selleks liiga algeliselt/ebaefektiivselt.
Vabandust, kui ei sobi see küsimus siia. Aga tahaks teada.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Mäherdune kena talveilm. Sellist oleks tahtnud Novembrist Märtsi keskpaigani. Nüüd võiks juba kevadeks keerata.
Hommik algas sellega, et keegi suutis õismäel maja ees oma auto mingi vaalu otsa istutada ning kasutas 10 min usinalt gaasipedaali, kuni keegi ta välja lükkas. Oleks peaaegu juba ise läinud...
Auto väljakaevamiseks varusin 10 min. Õnneks allus autol olnud lumi ning teel olev vaal (kus keegi mind 10 minutit üles ajas...) sai läbitud veojõukontrolli pragina saatel. Tööle sõit oli puhas FUN (aega läks küll 3 korda kauem). Kj FUN ei tähenda ilmtingimata pidevat driftimist, vaid seda, et autosõit vajab keskendumist ja tähelepanu. Tavapärane igahommikune töölesõit ongi liiga uinutav. Sõle/paldiski mnt ristis sai teelt koristatud ka kellegi kadunud stange, mis blokeeris ühe sõidurea. Kummalisel kombel ei viitsinud keegi kellele see reaalselt ette jäi, seda liigutada.
Ka lõunal sai tehtud väike tiir ning kõrvalteed nägid välja sama lootusetud nagu hommikul.

Ootame kojusõitu ;)

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Raitz
Huviline
Postitusi: 366
Liitunud: 06.06.2006 14:53 39
Asukoht: Tallinn + Rakvere

Postitus Postitas Raitz »

Imiteerivad asjad on tavaliselt paras pullikaka. Minul ta mitte ei pidurda ainult läbilibisevat ratast, vaid tihti ka mootori momenti.
Kui kõik välja lükkad, siis on lihtne üheratta vedu. Mõnikord libedas kurvis tõmbab ka teise ratta järgi. :P Alles jääb ainult ABS ja see on ka rahulikult pidurdades väga suure tolerantsiga ning laseb auto külje ette.
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

diislijoodik kirjutas: Ain jõudis oma kilajtuse ära kustutada, milles väitis, et kui keegi talle puhtal teel tagant sisse lajatab, siis on rehvivalikus viga. No ei ole. Füüsikatuunis on vaja õppida, mide kubet näppida. kellel on reaalse maailmatajuga raskusi, jätku oma küündimatus teistele pähemäärimata.
Mis kuramuse puhtal teel?? Ma räägin hetke oludes, vaata korra aknast välja ja võta mõni pikem sõit ette mõnda teise eesti otsa ja siis saad aru millest räägin. Poodi piima järgi suudab igaüks sõita :evil:

Hetkel nähtavus 0, teed vallides ja sina enda suverehviga maantel sõitmas....Ma tahaks näha seda pilti, et ei takista teisi liiklejaid ja suudad ka regeerida mõnele teisele samasugusele hullule kes suverehviga vastu tuleb, kui see enda "pädevuse ja füüsika" tõttu juhitavuse kaotab.

Selliseid Mägiaivareid on ennegi nähtud :evil:
Kasutaja avatar
Margus_
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 02.12.2005 14:06 11
Peamine sõiduk: Babyracer

Postitus Postitas Margus_ »

Suht unistuste ilm :D Siin Haapsalus asi täiesti kontrolli all, pole mingeid meeletuid lumevalle. Liiklus toimib ka sujuvalt (va. suvekatega inimesed kes 40-ga ees munevad). FUN!
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Minu masin jäi täna hange kevadet ootama. Algul vaatasin, et pole hullu midagi, saan välja aga... tutkit. 90* nurk parkimiskohalt parkla vahekäiku jäi ületamatuks. Oma pool tundi möllasin, algul, et masin välja saada, hiljem et oma kohale tagasi. Lisaks selgus möllu käigus, et parem esirehv on suhtkoht tühjavõitu, siis loobusin ja jätsin ta rahule.

Tööautoga oli linnavahel sõit nagu ikka, isegi ühtki plekimõlkimist ei näinud. Ainult erinevaid ära koolenud vanemaid väikeveokeid oli tavatult palju.
Nõmme väiksemad tänavad (ja nende ristumised nt. Vabaduse pst-ga) olid muidugi tõeliselt ägedad, vallidest läbi murdmine oli päris vaevaline kohati.

Tööl olles mõtlesin veel, et tulen koju, võtan labida kätte ja hakkan autot välja kaevama, aga et ilm pööras vahepeal jälle tihedaks sajuks (mida ennustatakse homse õhtuni), siis loobusin.
730iA e32 138kW 12/1992
woozh
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 27.05.2007 23:47 17

Postitus Postitas woozh »

Tore, kui töökoht on kodust ~5min kaugusel (autoga)
Hommikul oli täitsa hea minna v.a nähtavus oli pea 0 lähedane.. õnneks sõitis ees auto kah :P

Töölt koju tulles hakkas jama juba tööparklas..
Üks tüüp kaevas mind labidaga välja (tänud talle)
Sain sealt minekut ja natuke veel sõita ja auto lihtsalt suri välja...(mobla jäi kah koju, irw) ok ootasin 5min ja ja proovisin uuesti käivitada.. ohh imet, läkski käima.. siis kiiresti kodu poole minekut.. muidugi sai teeotsast mööda libisetud, kuna ikka täiega kiilakas oli sellekoha pealt tee.. hea, et rohkem autosi polnud ligi :roll:
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas MartenL »

Nädalavaehutsel sai suvekad alla.

Ei hakanud autot hangest välja kaevamagi, säästsin närve ja võimalikku kindlustsukulutusi :P

Krt kevad või asi.
Rock94
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 18.11.2007 20:45 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rock94 »

Sai just õuest tuldud ning oma tunnike lund roogitud autole parkimiskoha jaoks.Täiesti lõpp roogid meetri ära ja vaatad seljataha jälle hang vaatab vastu :? see lume rookimine hullem kui jõusaalis käimine :lol:
see lumi mis tulemata see talv tuleb vist lähipäevil ikkagi maha :cool:
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

Tehke mis te tahate, v6i kiruge mis te kirute, aga mulle see ilm meeldib :D
ja t6esti m6nus on norm talvekas all ja lusti kui palju...!
homme peaks kelgutama minema :D kuhugi!? kaevaks oma salvoka v2lja.... keegi veel homme kuhugi m2ele ei viitsi tulla ve?
Rock94
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 18.11.2007 20:45 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rock94 »

Tehke mis te tahate, v6i kiruge mis te kirute, aga mulle see ilm meeldib
ja t6esti m6nus on norm talvekas all ja lusti kui palju...!
homme peaks kelgutama minema kuhugi!? kaevaks oma salvoka v2lja.... keegi veel homme kuhugi m2ele ei viitsi tulla ve?
_________________
sama siin ;)
plaan homme minna vaatama mis lauluväljakul toimub,salvokas ja vanad traktori rehvid on juba olemas :)
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

Siis, kui pead mõtlema ennem sõitu, kas saad parkimiskohalt välja, ega kellelegi kuhugile ette ei jää, ega autot ei pea kuhugile jätma, sest see ei liigu enam. Koht kuhu suunud- kas seal on kuhugile parkida. Siis see pole enam lõbus. Rehvid korralikud, aga auto vast lihtsalt madal natukese.

Aga mis seal ikka, muuta me seda ei saa. Tuleb leppida sellega, mis on ja loota, et hullemaks ei läheks. Ja nautida seda, mis sellest nautida annab.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2400
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

pole ilmal häda kedagist :cool: mulle ka meeldib.

hommikul muidugi vaatas parklas jackpot vastu - mõlemal küljel ja ees seisid pargitud autod, taga meetrine lumevall :P surusin 750-i pepuga lund natuke kokkupoole ja kui esimese hooga välja ei saanud, siis laenasin parklavanamehe käest labidat ja kukkusin kühveldama :D poole tunnikesega sain parklast liikuma..
õnneks olin eelnevalt suvekate allapanekuga äraootaval seisukohal.. niiet täna linnas liiklemine värske naastrehviga küll mingit erilist vaeva ei valmistanud :cool: ainult autolt lume rookimine hakkab vaikselt tüütavaks muutuma :P
V8
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

Kui päris aus olla, siis tegelikult tahaks kevadet, aga mingi võlu on ka selles ilmas. Esimest korda sel aastal sai naabritele hommikul jälgi ette sõidetud, et nood kõik ikka ilusti tööle saaks. X oli oma ülesannete kõrgusel ning hoolimata stangeni ulatuvatest tuisuvaaludest ei tekkinud mingeid probleeme :)
E83 X3 2,0dA 2010.a.
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Ma täiega naudin ilma, kuigi auto on endiselt seal kõrvalises parklas :roll:

Homne veermikukontroll tuleb edasi lükata, sest ega mina ei viitsi rusikate rekordit homme purustama hakata.

Muide, mul just meenus, et Alecoq arenal staadionil on Eesti-Kanada sõpruskohtumine otseülekandega ETV'st :)

-edit-
sry, arenal ikka :)
Viimati muutis umptsik, 26.03.2008 18:44 51, muudetud 1 kord kokku.
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

diislijoodik kirjutas:
Hoia oma ohujutt endale või õpi sõitma. Ei ole vaja pidevalt sel teemal moraali lugeda. Kui suvekad tunduvad endale ohtlikud või on nii nõdra mustriga, et ei vea ja ei pea, siis pole vaja üldistada.

Ain jõudis oma kilajtuse ära kustutada, milles väitis, et kui keegi talle puhtal teel tagant sisse lajatab, siis on rehvivalikus viga. No ei ole. Füüsikatuunis on vaja õppida, mide kubet näppida. kellel on reaalse maailmatajuga raskusi, jätku oma küündimatus teistele pähemäärimata.
Vapsee vend oled ? Pole mõtet möliseda. Mul on mõlemal masinal tutikad suverehvid! Isegi talverehvidega jääb siin igale poole kinni rääkimata suverehvidega sõitmisest.
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Nih, sain ka mina lõpuks õuest tuppa. Poo neli hakkasin rookima ja nats aega tagasi lõpetasin. Päris hull on ikka. Kui koju tulin, ei saanud autot maja ettegi, jätsin mingi teiese maja ette, kuna Ojaveere tänava otsas oli selline lumevall et oioiooo, ja minu sissesõidutee oli lihtsalt lumeväli. Rookisin siis hoolega omale posti alla augu, aga et sinna saada, pidin ka pool tänavat puhtaks tegema. Krdi sahamehed ma ütlen. Kui homme selg haige on, siis saab Savisaar kaebekirja!
Ja kui ma praegu aknast välja vaatan , tuleb nutt peale :D Kõik jälle lume all, kaasa arvatud auto, mis meenutab hange. Nii et homme saab jälle nalja...
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Rock94
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 18.11.2007 20:45 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rock94 »

TV3 19.00 olevates uudistes oli hea klipp tänasest ilmast ning seal oli näha ühte valget e34 mis talvest rõõmu tundis,nimelt ta driftis ümber automaat-bensiinitankla :cool:
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

umptsik kirjutas: Muide, mul just meenus, et Alecoq arenal staadionil on Eesti-Kanada sõpruskohtumine otseülekandega ETV'st :)

-edit-
sry, arenal ikka :)
tundub et pole seal lume sees midagi neil viga mängida :D
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Jalgpall üks väheseid mänge vist, kus ei ole ilm, tervislik seisund ja naise arvamus :P- ikka mängitakse
Kasutaja avatar
Bmw525ix
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 27.10.2007 12:21 42
Asukoht: Võru

Postitus Postitas Bmw525ix »

Natukene Võru ilmast
525ix suvekummidega metsateel =)


3 mas käik ja läks...

Linnas suht hull liigelda.Risti pealt ei saa edasi ja järgmise risti peal ei saa pidama.
Aga metsateed IX ile meeldivad

235/45/17 rehvid all
Viimati muutis Bmw525ix, 26.03.2008 19:28 05, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriisa H
Klubiliige - admin
Postitusi: 1775
Liitunud: 30.08.2006 16:35 05
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas Kriisa H »

selleks pidi minema abilisi, et plats puhtaks saada ja kes appi löheb lund rookima saab tasuta pileti eesti-kanada mängule ;)

raadiost kuulsin kui kinni istusin :P
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

karta on jah, et keegi muidu sinna lumetormi kätte minna ei soovinud kui piletit ka tasuta ei saa.
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

bjorli kirjutas:...
raadiost kuulsin kui kinni istusin :P
Ma loodan, et ummikus ja lumes ikka :lol:
Xloaded
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 28.01.2008 15:57 05
Asukoht: Tallinn/Kiili

Postitus Postitas Xloaded »

EESTI JUHIB 1:0


MUHAHAHAHA :cool:
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

sõber pidi hommikul lapse Nõost Elvasse (15km) lasteaeda viima... aga sahad, meie suured sõbrad, olid lahti lükanud ainult Elva-Tartu suuna, Elva poole polnud lihtsalt võimalik keerata, kuna auto oleks sekundiga keset maanteed kinni jäänud ja nii pidigi sõber Elvasse jõudmiseks kõigepealt Tartusse sõitma, seal lõunakeskuse ringil otsa ümber keerama ja alles siis suund Elvasse!! Et siis kõigepealt 15km Tartusse, siis 30km Elvasse ja siis uuesti Tartusse tööle.... haiglane ju!

Ja väga kurjaks ajasid mind need LAISKVORSTID, kes polnud viitsinud autot lumest puhtaks teha! Umbes nii, et kraapisid esiklaasi ava, kust teed näeb ja ülejäänud auto 30cm lumekihi all :? Tulesid ei paistnud üldse välja, nagu suured lumehunnikud sõitsid mööda linna. Sõgedad!
Rock94
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 18.11.2007 20:45 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rock94 »

525ix suvekummidega metsateel =)


3 mas käik ja läks...
hästi ragistasid seal :lol:


Eesti juhib 1:0 jeee :cool:
Kasutaja avatar
Bmw525ix
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 27.10.2007 12:21 42
Asukoht: Võru

Postitus Postitas Bmw525ix »

Rock94 kirjutas:
525ix suvekummidega metsateel =)


3 mas käik ja läks...
hästi ragistasid seal :lol:


Eesti juhib 1:0 jeee :cool:
Mis ma ikka ragistasin. Tegin Seda milleks IX mõeldud-Lumes hullamine :D
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

ahjaa :D mul homme sünnipäev ja selline maruvahva lumemöll on absoluutselt PARIM sünnipäevakink! ;)
Suletud