Parkimistrahv

Vaba teema
Suletud
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Parkimistrahv

Postitus Postitas Tarvo »

Vahuste suudega linnavalvurid asutusest nimega Falck Eesti kontrollisid, kas olen oma 4-rattalise kallima eest teda linnale kuuluvale maa-alale jättes ikka oma rahakotti ka kergendanud.

Parkimiskella ei kasutanud, lahkusin auto juurest kokku umbes 5-ks minutiks. Alguses arvasin et läheb 30 seki, seega kohe parkimist ei alustanud. Kui aga selgus, et pean veidi kauemaks jääma, panin mobiiliga makse peale, auto juurde naastes, leidsin klaasipuhastaja vahelt trahvikviitungi. Lõukoerad ise olid juba uute ohvrite jahile põgenenud.

Mobiiliga parkides saad teatavasti sõnumi kellaajaga, millal parkimine algas ja millal lõppes. Minul algas see kell 16.04. ja lõppes 16.08.
Trahvikviitungil on aga kellaajaks märgitud 16.05.19

Kuna kellaajad trahvikviitungil ja minule saabunud SMS-s siiski ei klapi, siis pole põhimõtteliselt nõus sellist trahviraha linnale ka kinkima.

Kirjutasin kohe ka vastavasisulise kaebuse Falckile.
Kas on üldse lootust, et trahv tühistatakse?
Ise kardan, et see on suht aja raiskamine.

Või peaks kohe ikkagi halduskohtusse pöörduma?
Kellel on sarnane situatsioon varem ette tulnud?
Kasutaja avatar
sysi
Klubiliige EKBK
Postitusi: 367
Liitunud: 25.12.2003 12:15 08
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sysi »

Mobiiliga parkides saad teatavasti sõnumi kellaajaga, millal parkimine algas ja millal lõppes. Minul algas see kell 16.04. ja lõppes 16.08.
Trahvikviitungil on aga kellaajaks märgitud 16.05.19
ehk siis antud kellajal oli kehtiv parkimist lubav makse. ehk siis nad tühistavad selle trahvi, et sa nende vastu kohtusse ei läheks.
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

üldiselt jah..tundub olevat väga lihtne konkreetselt must-valge asi..kuid siiski omadest kogemustest johtuvalt soovitan vestelda juristiga...minu tuttaval pärast avalduse või kaebuse vms esitamist falckile pea kuu pärast pandi arve lukku..(külmutati) ja alles siis hakkas kohut käima.. so..miskised 2 kuud kopikatega kestis protsess..kogu selle aja oli tal arve külmutatud..palk mis peale tuli samuti külmus......sellest tulid veel omad jamad....ja see aasta tagune kamm on jätnud jälgi tänasekski veel...so..kohe jurist!! :evil:
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

Kindlasti tühistavad ja paluvad vabandust ka veel pealekauba. Neil peaks olema ju võimalus kontrollida, kas on makstud või mitte. Juhul kui nad kontrollisid ja see moment polnud veel sul parkimine makstud, siis bad luck nende jaoks, kuna trahvikviitungil kajastub kellaaeg, mil oli kehtiv makse parkimise eest.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Helistasin kohe Falcki, üsna tugeva muukeelse aktsendiga seltsimees arvas, et peaks neile e-maili saatma, et on tehtud vale trahv ja et no ilmselt ikka tühistavad. Ta kontrollis ise ka kohe ja nägi ka et on olnud mobiilne parkimine peal, aga et noh kontrolör kõigepealt kontrollis ja et see võtab ka oma aja ja et sekundite mäng jne bla-blaa.

Ühesõnaga must-valgelt on kirjas siiski nii, et parkimine oli aktiveeritud ja ei tohiks probleeme tekkida, samas arvan, et kohtusse minna on kindlam, sest olen enam kui kindel, et nad hakkavad venitama selle asjaga.

Peavalu ühesõnaga..

Siit moraal: lähen soetan omale parkimiskella..
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Asi on ju lihtne ! Kumma toiming oli enne , kas parkimise aktiveerimine , või kontrollimine ? Seda saab kinnitada mitte kellegi isiklik kellaaeg mobiilil vaid keskuses. Kui kontrolör kontrollis enne aktiveerimist mõni sekund on õigus temal. Suurte tiivikutega võitlemine !!
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Mine astu Narva mnt. 7 kolmandalt korruselt läbi ja vestle seal, kindlasti saad normaalse lahenduse.

Kohtutee on pikk ja vaevaline :?
patrik
Huviline
Postitusi: 4594
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

Kohtutee on pikk ja vaevaline
aga kui sul on kindel õigus saad pappi pealegi
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

aga ütle kas on kindel õigus?
Kui nad võtavad sul arvutist välja et see kontrolör kontrollis seda kas makstud või mitte siis kui veel maksmata oli. siis võib asi päris hulluks kätte minna ju
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Mis siin enam hullemaks saab minna?
Kasutaja avatar
Krissu
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 06.07.2004 13:47 48
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas Krissu »

Tarvo kirjutas: Siit moraal: lähen soetan omale parkimiskella..
Kella pole vaja ikka sellepärast osta ;) . Mina kirjutan alati suvalisele paberilipikule kellaaja, kuna autost lahkun ja ongi kõik ok.

Aga edu ja loodan, et asi laheneb sinu suhtes positiivselt.
Lihtsalt Krissu
Kasutaja avatar
Pritsa
Huviline
Postitusi: 134
Liitunud: 22.12.2003 13:33 45
Peamine sõiduk: BMW 420d Xdrive
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Pritsa »

Kas sul midagi mis võimalikule mobiilimaksele viitab (näiteks kleepekas) oli ikka klaasil ?
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4225
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Krissu kirjutas: Kella pole vaja ikka sellepärast osta ;) . Mina kirjutan alati suvalisele paberilipikule kellaaja, kuna autost lahkun ja ongi kõik ok.

Aga edu ja loodan, et asi laheneb sinu suhtes positiivselt.
Mul hakkas paperilipikute hunnik vahepeal aknast välja kasvama ja siis avastasin , et kell on ikka etem, ja siiani leian lipikuid a-la 12:15 :P
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8460
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

mul oli ka kell aga seda ukse taskus hoides , kuhu ka üleliigne prügi läheb , muutus varsti nartsuks.

Nüüd kirjutan visiitkaardi tagumisele küljele.

Aga Tarvo , loodame et laheneb ilusti ja kiiresti
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Tagantjärele tarkusena avastasin ka sellise võimaluse. Mida ma loomulikult ei kasutanud..

http://www.falck.ee/index.html?rubriik_ ... el_id=6638

Aga jah, esiklaasil on EMT mobiilse parkimise kleeps ilusti olemas.

Võtan homme jalad selga ja käin seal Falcki kohapeal ära, kuulan, mis neil öelda on. Trahvi tegema on nad sindrinahad küll väga agarad, aga kui neilt midagi küsida, siis vastamisega pole neil enam kuhugi kiiret.

Aga eelarvamustega nagu ma olen, siis ega ma eriti ei looda sealt midagi positiivset kuulda..
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

soovitan kirjutada neile (Falck'ile) kiri - Õiend või midagi taolist.
Mul oli küll pisut teistmoodi juhtum, kus panin küll parkimiskella, aga suure hooga viskasin ta tuuleklaasi tumeda riba alla, nii, et aega ei olnud näha.
Kirjutatud kirjas tunnistasin küll ennast osaliselt süüdi ja taotlesin trahvi vähendamist. Lubati vastata kuu aja jooksul, aga nüüd juba 2 kuud möödas ja pole neist midagi kuulda.
isegi mu ema sõidab BMWga
Kasutaja avatar
Toomas_V
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 25.07.2004 15:35 50

Postitus Postitas Toomas_V »

Kui muidu trahvi vähemaks ei saa võib ka kohtu kaudu ajada, sellistel puhkudel peaks kohtuskäik tasuta olema.
Ma küll ei ole parkimistrahvidega ja konkreetselt selle §.kursis mille alusel neid summasi kirjutatakse kuid kaldun arvama,et üldjuhul ilmselt kipuvad inspektorid maksimum summat välja kirjutama...ilmselt on ikka seaduses kirjas, et trahv on kuni ...
trahviühikut. Võite ju mind alati parandada..
Marko_J
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 30.09.2002 22:04 59
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Marko_J »

praegu saab vist 480, ennem ikka lausa 600.- tuli vale koha peal seismise eest :evil: ... see oleks ju lausa pedereerimine kui nad ei peaks sul trahvi tühistama! Falck niigi rikas, aga röövivad ikka nii kuis jaksavad!!! Krdi masendav on ka see et nad neid parkimisalasid suurendasid, ega sellepärst ükski auto parkimata ei jäta, ainult et falck ja linn saavad lihtsalt rohkem pappi omale, mis kuidagi ei kajastu linna vajadustes, vaid linnaisa autos! Hea et veel H2-ga ei sõida...
Kasutaja avatar
Erkki_V
Huviline
Postitusi: 278
Liitunud: 26.10.2002 14:28 39
Asukoht: Raplamaa Kohila v. Aespa ja Soomes Helsinki

:o)

Postitus Postitas Erkki_V »

Oleks mul sellest asjast mingigi kasu, siis ma võiks ju sind aidata aga ..... asi selles, et töötan ju ise kah Falckis, kuigi mitte selles osakonnas, vaid Juhtimiskeskuses :lol: :lol:
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Re: :o)

Postitus Postitas Tarvo »

Erkki_V kirjutas:Oleks mul sellest asjast mingigi kasu, siis ma võiks ju sind aidata aga ..... asi selles, et töötan ju ise kah Falckis, kuigi mitte selles osakonnas, vaid Juhtimiskeskuses :lol: :lol:
Saad sa ehk lihtsalt uurida, kas ja mis seisus asi on?

Mingit vastust nendelt oma pöördumisele seni saanud pole (mida oli ka arvata). Ise kohapeale pole ka veel saanud mahti minna. :roll:
Ene
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 14.05.2003 09:17 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ene »

Minul hiljaaegu tühistati parkimistrahv. Olin võõra autoga ja kirjutasin sms-is kogemata auto numbri väheke valesti. Auto juurde naastes oligi kilekott aknal. Kirjutasin falcki kontoris avalduse ja parkimistrahv tühistati. Otsus tehakse kuu aja jooksul (mul läks veelgi kauem) ja saadavad selle kirjaga koju. Ei tea kas sellest oli ka kasu, et ma nö. omakasu huvides kirjutasin avalduse hästi haledas toonis, et neil ikka kahju hakkaks must ja trahvi ei teeks. Keegi ju tegelikult milleski ilma ei jäänud. Ma arvan, et enne juristide poole pöörduda pole mõtet, kui vastus kommunaalametist käes. Sa ju ka maksmata ei jätnud, nii et ehk läheb õnneks. Eks nad kontrollivad väljavõtetest, kes mis ajal parkis.
Ene
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 14.05.2003 09:17 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ene »

Niipalju veel, et parkimisavalduste läbivaatamisega ei tegele Falck vaid Tallinna kommunaalameti liiklusteenistus. Aado Kuuse on selle isanda nimi, kelle käest konkreetset infot võid saada, telefonid ja vastuvõtuajad saad siit:
http://www.tallinn.ee/ametid/kommunaala ... tuvotuajad
Mina ka vahepeal helistasin talle ja tundsin viisakalt huvi millal otsus tehakse, kuna asi viibis ja vahepeal jõudis tulla juba meeldetuletus et trahv nagu tuleks maksta.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Tänud Enele asjaliku info eest!
Markko
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 19.06.2004 19:04 57
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Markko »

Tuttaval lahenes peale vestlusel käimist probleem
trahvisumma ulatuses parkimispiletite ostmisega.
Ikkagi parem kui lihtsalt kedagi toetada...
E34 525i M20
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Nii, täna siis saatis Tallinna Kommunaalamet ametliku vastuse kirjalikult - viivistasu otsus tunnistati kehtetuks.

Võib teema lukku panna.
Suletud