Jonnipunnid liikluses e. reguleerime liiklust jõuga

Vaba teema
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

no sa räägid mulle mõnest teisest kohast..aga too mulle nüüd näide. kus nende jonnipunnide juures see äärekivi ette jääb...?
Sain kristiines täna päris äkk pidurduse nende värdjate pärast tehtud..kuna minu kõrval olev auto mõtles rida minupoole vahetada, kuid minule jäid need pagana kaikkad ette..

Idiootsus..oli on ja jääb..ei ole midagi..rootsi liiklusega võrrelda ei kannata siin mitte midagi..
Kuna liiklen ka rootsis palju, siis peaks eesti sealse liiklukorraldusega pärispalju õppima.

Teekatte märgistus...? kus on..Narva maantee..? kuidas seal rajad lähevad tallinna ülikooli juures??? Paneks äkki kaikkad püsti, siis saaks aru..
Teed auklikud..ja mitte vähe..rsk ma sõidan autoga rootsis kaks aastat, ei kilise ega kolise midagi..siin kaua ma olen sõitnud..?! Selle bemmiga mõned kuud...ja juba kiliseb ja koliseb..

jne
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

no_name kirjutas:no sa räägid mulle mõnest teisest kohast..aga too mulle nüüd näide. kus nende jonnipunnide juures see äärekivi ette jääb...?
Sain kristiines täna päris äkk pidurduse nende värdjate pärast tehtud..kuna minu kõrval olev auto mõtles rida minupoole vahetada, kuid minule jäid need pagana kaikkad ette..

Idiootsus..oli on ja jääb..ei ole midagi..rootsi liiklusega võrrelda ei kannata siin mitte midagi..
Kuna liiklen ka rootsis palju, siis peaks eesti sealse liiklukorraldusega pärispalju õppima.

Teekatte märgistus...? kus on..Narva maantee..? kuidas seal rajad lähevad tallinna ülikooli juures??? Paneks äkki kaikkad püsti, siis saaks aru..
Teed auklikud..ja mitte vähe..rsk ma sõidan autoga rootsis kaks aastat, ei kilise ega kolise midagi..siin kaua ma olen sõitnud..?! Selle bemmiga mõned kuud...ja juba kiliseb ja koliseb..

jne
Bla bla bla, rootsi vangla on ka parem kui meie oma.

Mõttetu hala ühesõnaga.
Ja reastumisest... kui auto kõrvalrajalt sinu ette tahab reastuda, siis selleasemel, et talle ruumi teha sa keerad üle pidevjoone kõrvalrajale? Lahe.
730iA e32 138kW 12/1992
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

No kui ikka äkki keeratakse mulle ette, ega siis niinaljalt teed ei anna, sellejaoks peakski kas piduri põhja tallama või võimalusel kõrvale ritta põikkama.

Eks ta parasjagu vaidlus ole..aga noh..ega see normaalne ka ei ole..
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Arvesta siis sellega, et sõidad sillal ja kuskile keerata pole. Siis äkki mahud ära sinna teepeale. :mad:
E 39 535 1997.a.
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

kes sind hammustas? Mismõttes äkki mahun ära siis sinna teepeale?
Sa oled totu või mängid? ..Loe läbi mu tekst uuesti ja mõtle oma lauseüle uuesti...mahun...Vot mina mahungi, aga probleem oli hoopis teine.
Sa vaata, et sa ise teinekord teepeale ära mahud.
rasmus23
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 16.06.2006 14:47 47
Peamine sõiduk: Volvo FH12/ODIN
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas rasmus23 »

no_name kirjutas:kes sind hammustas? Mismõttes äkki mahun ära siis sinna teepeale?
Sa oled totu või mängid? ..Loe läbi mu tekst uuesti ja mõtle oma lauseüle uuesti...mahun...Vot mina mahungi, aga probleem oli hoopis teine.
Sa vaata, et sa ise teinekord teepeale ära mahud.

Mida krt sa vaidled ja virised siin.
Kui sa Rootsis palju sõidad, siis võiksid ju rohkem rootsi liikleja moodi olla ja viisakalt teed anda ümberreastuvale juhile, või oled sa selline krdi lollpea, et sul eesõigus ja hoiad jäigalt sellest kinni.
Just selle hoiaku pärast ongi meie liikluskultuur selline.
Liikluskultuuri parandamine algab (kahjuks või õnneks) meist enesest.
milo
Huviline
Postitusi: 684
Liitunud: 05.07.2007 01:06 17
Asukoht: Viimsi/Tartu

Postitus Postitas milo »

Riivo jutus on iva olemas. Tallinna linnas on sageli tunne, et jooni ette nähtud seal ei ole. Mitte, et Tartus asi parem oleks aga natuke siiski. Oleks neid jooni rohkem näha siis püsiks ka nende vahel. Kevadel pead küll mõistatama 2 suunalisel teel kus mõlemas suunas 2 rada, et millisel sina neist parasjagu asud...

Nüüd pandi postid, et need ehk kevadeks veel olemas. Loogika vist ;)
Kasutaja avatar
Luuk
Huviline
Postitusi: 275
Liitunud: 19.12.2007 20:36 19
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas Luuk »

Mulle pole need jonnipunnid ega ka postid siiani veel ette jäänud. Kristiine juures sõidan ma pea iga päev Madara tänavalt Endla tänavale välja ja pean siis reastuma üle ühissõiduki rea vähemalt esimesse ritta, mis Sõpruse puiesteele suundub. Kuna aga Kristiine ristmik on üks paganama suur liiklussõlm, siis on täiesti loomulik, et sõidukijuhid üritavad oma sõidukitega selle vahetus läheduses ümber reastuda. Sina, kes sa seda teha ei lase, takistad liiklust ja kuulud liiklusest kõrvaldamisele. Nii lihtne see ongi.
Aga seoses nende vastupidavamate kaigastega tekkis mul asjast selline nägemus, et keegi kunagi suudab neile ikka otsa sõita ja kõveraks väänata nii, et kaigas otsapidi sõidurea kohal. Kuna seal aga on suht kitsad read(Estonia puiesteel), siis vastutulijate tõttu pole võimalik tee kohal olevast kõverast kaikast mööda põigata ning kaika ots, kui just ei lõhu esituld ära, siis kriibib küljele kena ühtlase kriimu :? Elame, näeme.

Nõustun milo'ga, et kui jooned on ikka korralikult näha, siis püsitakse paremini ka nende vahel.

No_name, kui sa sõidad ringi, silmaklapid peas, ega näe, mis liikluses su ümber toimub, siis on see pelgalt sinu traagika, kui keegi sulle ette keerab.
Sa oled raudselt selline mees, kes lisab maanteel kiirust, kui keegi üritab möödasõitu teha. Ta ju keerab sulle lõpuks ette ja seda juba juhtuda ei tohi? Selliste kohta on üks ilus eestikeelne nimetus, mis aga siinse foorumi tsensuurist läbi ei läheks.
Naine roolis, auto kraavis!
BMW 320i e30 90.a.
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

vastupidi...kui keegi minust m66da s6idab, annan ma talle alati ilusti puhta tagasi reastumis tee ja v6tan ise tee serva...kuna ise s6idan enamusajast teisstest m66da siis tean kui kusine tunne on ennast omaritta surudes kolmandat rida teha vms...
RJJ
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 12.05.2008 14:21 03

Postitus Postitas RJJ »

Loomulikult anname teed, kui keegi suund sees tahab ümber reastuda, aga ma usun, et no_name rääkis sellest, kui keegi pressib su ritta peaaegu rammides sind. Sõidad seal ja näed, et kõrval olev sõiduk tuleb aina lähemale ja lähemale, enne oli võimalus koomale võtta ja esimesseritta pressida, nüüd sõidad oma auto katki.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8454
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Ise pole neid uusi jonnipunne veel näinud aga minu arust ka võiks asi alata joonte joonistamisest , mitte mingitest 1000 + krooni maksvatest idiootsustest.

Estonia puiesteel on tegelikult ikka väga idiootne lahendus tehtud, sest kui ühissõiduk tuleb peatusest ja mina näiteks tahan sealt paremale keerata , siis on mõistatamist küllaga , kes keda peab seal läbi laskma.
Ja esimesele reale on vabshee vai ette pandud.

Aga noh , elame näeme , kaua need uued postid mis meie raha eest paigaldatud on , seal vastu peavad.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
Luuk
Huviline
Postitusi: 275
Liitunud: 19.12.2007 20:36 19
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas Luuk »

Tarmo kirjutas:Estonia puiesteel on tegelikult ikka väga idiootne lahendus tehtud, sest kui ühissõiduk tuleb peatusest ja mina näiteks tahan sealt paremale keerata , siis on mõistatamist küllaga , kes keda peab seal läbi laskma.
Pole seal mõistatada midagi, nii ehk naa pead ühistranspordile igal pool teed andma. Võta LE lahti ja loe ;)
Naine roolis, auto kraavis!
BMW 320i e30 90.a.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1163
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Postitus Postitas VeikoA »

Luuk kirjutas:nii ehk naa pead ühistranspordile igal pool teed andma. Võta LE lahti ja loe ;)
Välja arvatud asulavälisel teel (maanteel näiteks).
Või on seadused muutunud vahepeal?
Lauri_R

Postitus Postitas Lauri_R »

VeikoA kirjutas:
Luuk kirjutas:nii ehk naa pead ühistranspordile igal pool teed andma. Võta LE lahti ja loe ;)
Välja arvatud asulavälisel teel (maanteel näiteks).
Või on seadused muutunud vahepeal?
Ei ole muutunud. Asulavälisel teel on nii tavasõiduk kui ka ühistransport võrdses seisus.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

no_name kirjutas:No kui ikka äkki keeratakse mulle ette, ega siis niinaljalt teed ei anna, sellejaoks peakski kas piduri põhja tallama või võimalusel kõrvale ritta põikkama.

Eks ta parasjagu vaidlus ole..aga noh..ega see normaalne ka ei ole..
Tulin just Rootsist ja ma ei ütleks, et seal liiklus väga bro on. Kiirteel sõitsin kiirusega ~125km/h ja tegin teises reas möödasõitu... mulle keerati korduvalt julmalt ette... ainult kiire pidurdamine päästis (samad juhtumid ka Soomest).
Teekatte märgistus... puudub :roll: . Tee ääres olid märgid selle kohta kuidas hoida õiget pikkivahet, aga teepeal olid need "V" tähistused kulunud (2 "V" märget peab jääma autode vaheks). Tee oli jaotatud kaheks suurte betoon plokidega (kilomeetrite viisi)... kas need plokid on paremad kui meie jonnipunnid?
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

vaidlus..eks kõik räägivad seda mis arvavad, ma käin kah rootsis, olen seal rohkem kui eestis..ning ütlen just vastupidi..head teed, märgistatud kõik kohad kus seda tarvis, ning ei ole kuskil liiklust mõtetult kitsaks aetud.

Käia rootsis korra, reisil või niisama läbisõidul, tundub see tõesti vb natukene keeruline, aga kui elad seal, liikled ummikutes jne..siis on loogikast ilusti aru saada, ning see toimib!
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Luuk kirjutas:Pole seal mõistatada midagi, nii ehk naa pead ühistranspordile igal pool teed andma. Võta LE lahti ja loe ;)
Minuteada peab ühistranspordile teed andma siis, kui ta peatusest väljub. Muul ajal (kui ei ole just eraldi märke, foore ja muud jama) peaks ta samamoodi võrdne liikleja olema.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Kristjan_K kirjutas:
Luuk kirjutas:Pole seal mõistatada midagi, nii ehk naa pead ühistranspordile igal pool teed andma. Võta LE lahti ja loe ;)
Minuteada peab ühistranspordile teed andma siis, kui ta peatusest väljub. Muul ajal (kui ei ole just eraldi märke, foore ja muud jama) peaks ta samamoodi võrdne liikleja olema.
Lahe on lugeda väiteid stiilis "minu teada" ja "peaks" :)
Liikluseeskirjas kenasti kirjas:
§ 81. Asulas peab juht andma teed tähistatud peatusest välja sõitvale D-kategooria ühissõidukile.
§ 94. Kõrvuti sõitvate juhtide vastastikusel reavahetamisel peab juht andma teed temast paremal olevale juhile.
§ 96. Kui sõidukite liikumisteed lõikuvad ja sõidujärjekord ei ole käesolevas määruses mujal määratud, peab juht andma teed paremalt lähenevale või paremal asuvale sõidukijuhile.
Parema käe reegel nagu parema käe reegel ikka.
Indrek
Kasutaja avatar
mart b
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 08.06.2008 12:40 09

Postitus Postitas mart b »

Minu meelest see Tallinna kesklinn on nii parkimise kui ka liiklemise poolest nii mõttetuks kohaks muutunud, et väldin juba ammu seda piirkonda.
VAHET POLE, KAS DIISEL KÜTUS VÕI DIISEL ÕLU, HIND ON SAMA JA MÕLEMAD KAKUVAD HÄSTI.
alr
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 31.01.2004 09:29 07

Postitus Postitas alr »

Kui eelmised jonnipunnid kandsid Kristiine juures kahjusid juba samal päeval siis on hea meel tõdeda, et praegused, mitte nii jonnakad jonnipunnid, seisavad veel ilusti paigal :D
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Mart b, asja mõte ongi liiklus kesklinnast mööda suunata. Kuula uudiseid ja ilmaelu ;)
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Tarmo kirjutas: Estonia puiesteel on tegelikult ikka väga idiootne lahendus tehtud, sest kui ühissõiduk tuleb peatusest ja mina näiteks tahan sealt paremale keerata , siis on mõistatamist küllaga , kes keda peab seal läbi laskma.
Ja esimesele reale on vabshee vai ette pandud.
Ma olen selle idiootsuse pärast pidanud paar korda juba ringiga sõitma :evil:
Võite mind mädamunadega loopida aga minu arust on see estonia pst. idiootsuse tipp.
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Postitus Postitas foxy007 »

Pole hullu :lol: ..inimene pidi harjuma kõigega,ka poomisega !
Mercedes- Benz V250 - 2016
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Anti »

KristjanS kirjutas:Ma olen selle idiootsuse pärast pidanud paar korda juba ringiga sõitma :evil:
Mis mõttes ringiga siis? Et muidu pööraksid kolmandast reast Kentmanni, aga nüüd "jonnipunnide" tõttu ei saa? :roll:
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Vastupidi ikka. Varem sai ju keskmisest reast Estoniat mööda edasi sõita, nüüd ei saa ja tuleb ring teha läbi Kentmanni ja Sakala/Rävala.
730iA e32 138kW 12/1992
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Anti »

V2ike_Suur kirjutas:Vastupidi ikka. Varem sai ju keskmisest reast Estoniat mööda edasi sõita, nüüd ei saa ja tuleb ring teha läbi Kentmanni ja Sakala/Rävala.
Ja paari korraga ei ole veel selgeks saanud see?
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Ma ei saa aru, mis see hala siin aitab. Ega neid maha enam ei võeta. Ja kui proovitakse jõuga siis leitakse jälle uued vahendid, millega "loomi" ohjata.
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Vasta