Huvitavaid juhtumisi 21 sajandil

Vaba teema
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Huvitavaid juhtumisi 21 sajandil

Postitus Postitas Cardo »

Täna juhtus taas midagi huvitavat ja mõtlesin seda jagada :

Parkisin täna auto päälinna ühe elurajuuni tornmaja õuele ilusti nii nagu teisedgi pargivad ja otsustasin minna omi toimetusi tegema, kui ühtäkki peatus minu taga preili oma uhke autuga ja hakkas tõrelema, et mina ei oskavat ilusti parkida ja miks ma ei tee nii ja naa. Vaatasin teda poolenisti vist ohmaka pilguga ja pärisin, et kas ta ei mahu mööda, mispeale ta ajas jälle miskit segast, keerasin selja ja lahkusin, kuna ei saanud mitte aru mida ta tahab.

Kümmekond minutit hiljem heliseb telefon ja teatatakse, et helistatakse Politseist ja kas mina olen see ja kas mul on selline autu ja kas ta seisab seal ja seal. Muidugi olen mina ja kõik on täpselt nii. Siis päritakse, et kas ma olevat oma auto halvasti parkinud ja et teised ei pääse mööda ??? Ma ei osanud taas miskit vastata, mainisin, et lahkun nagunii peagi ja seepeale naishääl politseiametist oli rõõmus, et siis on ju kõik lahendatud :)
Einoh tore tore, mis sa oskad kosta, peaasi et käsa ei hakatud väänama.
Saabusin siis mõne aja pärast auto juurde ja taipasin , mis oli siis neiukesel mureks.
Ma suutsin auto nii ilusti parkida, et tips mitte ei suutnud minu autost mööda sõita ja haljasalale auto maandada, tegelikult suutis küll, ainult ta tahtis seda teha selle kohapealt kus minu auto oli .....
Selleks, et haljasalale maanduda, oli vaja üles sõita korralikust asfaltteeääres olevast äärekivist ja jätta liikur laste mänguväljakule. Keda sümdmuskoht huvitab, oli see Sõpruse pst 179/181 maja õuel.
Olen näinud igasuguseid inimesi, kellel oma arusaam maailmast, kuid see oli fantastiline ajuleid. Loomulikult saan ma aru, et vanade elamurajoonide õued on väikesed ja ei mahu parkima, kuid antud hetkel oli ruumi küllaga ja mida ei ole autokoolis selgeks saanud tuleb hiljem pealetunde tasa teha.

Tuju oli lõbus ja helistasin politseist tulnud numbrile ja andsin siis amenikule ka vastuse mida ma valesti tegin. Seepeale teatas ta, et ......... ja saadab sinna politseipatrulli, kes siis ma loodan ka neiule kirjaliku ja materiaalse nõustamise teeb.

Asja moraal: Kui keegi teeb midagi õigesti ja see ei meeldi sulle ja sa tahad teha valesti, tuleb teatada politseisse !! Ehk läheb õnneks :D
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
TanelE34
Klubiliige
Postitusi: 905
Liitunud: 18.10.2004 19:45 16
Peamine sõiduk: BMW Alpina B5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas TanelE34 »

:D
ega sul äkki pildimaterjali pole?
320i 1983 92kW -> 525i 1993 141kW -> 750iLA 1988 220kW ->
M5 3.6 1990 232kW -> Alpina B5 2006 368kW
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

:D Omal parkimisega selline naljakas sündmus läbi elatud. Sai tütarlaps viidud korraks koju asjade järgi ja jäin ka südamerahuga parkima, esimesele ettejuhtuvale kohale suht trepi kõrval. Natukese ootamise järel ajas minu seljataha ja plokeeris mu väljapääsu mazda 121 :lol: Ja selle omanik venerahvusest dessantnik hakkas mu aknale koputama, et pljää see on tema koht ja aja heaga minema. :roll: Näitasin siis viisakalt härrasmehele, et näe kaks sammu eemal on ka parkimiskoht pane masin sinna ja kui see koht siin nii südamelähedane siis ma mõne minuti pärast lähen ära ja aja masin siis siia asemele. Seda juttu ta ei tahtnud kuulda ja ütles, et tal aega dajooba ja pargib mu kinni, kui ma ära ei lähe. Selle peale saatsin ta ka sinna kus meie kõigi ilmatee alguse saab ja istusin autosse. Mille peale dessantnik ka kehitas õlgu mõlises seal midagi ja kõndis tuppa.
Mina muidugi haarasin telefoni ja põrrasin pollarisse ja teine kõne tüdrukule, et ärgu ta veel alla toast kiirustagu, asi läheb põnevaks ja aega kulub ära sõiduga. Mingi poole tunnise ootamise peale jõudis ka poll kohale kes klaaris kiiresti asjad ära, esiteks ebaseaduslik teise auto takistamine ja teiseks soovitati teha omale märge parkimiskohale, et see on tema oma. Selle seletamise ajal jõudis veel üks poolpehme dessantniku sõbrast majakaaslane tulla mõlisema, et jah näe igasugused nolgid siin pargivad ja järgmine kord laseme rehvid tühjaks :evil: mille peale poll selle vennikese viisakalt eemale juhatas :P
Paar nädalat hiljem oli uhke vai korteri numbriga sinna parkimiskoha ette lõõdud, mis teha kui ego sai pihta. Ma õnneks ei ole dessantnik ja saan ka paar sammu trepikoja uksest eemale kõnnitud. ;)
Lugu juhtus siis Pärnus ja mingi kolm aastat tagasi.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Aaro kirjutas:Ja selle omanik venerahvusest dessantnik hakkas mu aknale koputama, et pljää see on tema koht ja aja heaga minema. :roll: Näitasin siis viisakalt härrasmehele, et näe kaks sammu eemal on ka parkimiskoht pane masin sinna ja kui see koht siin nii südamelähedane siis ma mõne minuti pärast lähen ära ja aja masin siis siia asemele. Seda juttu ta ei tahtnud kuulda
Võõra hoovi peal kaklemas ei käida :)
Eks iga maja juures on välja kujunenud oma parkimiskord, mida oleks võõrustajal kena oma külalistele selgitada - kõike ei pea puust ja punaseks tegema ning märkidega reguleerima. Ka minu maja juures on kindlalt ära jaotatud/jagunenud (samuti ilma märkideta) kus täpselt kelle auto seisab ning isegi kui oma koht on kinni pargitud siis naabri kohale ei pargita vaid pannakse oma auto õige koha vabanemiseni eemale. Külalistele on igal võõrustajal kohustus selgitada kuhu nad peaksid parkima ja kuhu mitte.
Olen küllalt ka ise palunud oma parkimiskoha pealt auto mujale parkida, mida on ka viisakalt tehtud.
Indrek
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8454
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

See jutt ma arvan ei kehti igasugu mägedes.
Uute majade juures loomulikult on välja kujunenud omad kohad.

Lasnas vanemate maja ees on ikka nii, et kes ees see mees , või kes suurem see ees, see mees :D
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

huvitav millise õigusega ta lõi selle korteri sildi sinna, et see just tema parkimiskoht on? mingi paber asja jaoks kah olemas,et see maalapike tema jaoks?



endal suht kentsakas juhtum sellega kuidas 60ne aastased vene papid ajasid mind majadevahelt minema kuna mul mootor tötöas juba kõva poolminutit maja ees( olin pitsa takso) ja ootasin et klient telefoni vastu võtaks :D . nuh ma suretasin selle sinna samasse trepikoja ette välja ja siis hakati juba sõimama. mul oli naljanabani ja paari minutiga olin juba mujal. huvitav kus tuleb see mõiste,et minu hoov ja minu parkimis koht magalarajoonides?
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Aga mis tähendab OMA parkimiskoht-kas selleks ei peaks olema väljaostetud maa või linnavalitsuse vm organiga kooskõlastatud värk?
Arumaeisaa...
pikk100
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 05.06.2006 23:15 33
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas pikk100 »

Parkla , vähemalt meil asub korteriühistu maa peal , nii et korteriühistu loal võib märgi panna.
530dT ´99
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

AARE530 kirjutas:Aga mis tähendab OMA parkimiskoht-kas selleks ei peaks olema väljaostetud maa või linnavalitsuse vm organiga kooskõlastatud värk?
Arumaeisaa...
Parkla kuulub ikka kinnistu juurde ... mägede osas ma pole kindel - võibolla on seal osad parklad ka linna omad ja linna hooldatavad. Kui on korteriühistu vms siis enamasti on ka parkla ühistu oma.
Ostes korteri saad lisaks ka tüki keldrit, mõttelise osa parklat, haljasala ja laste mänguväljakut :)
Indrek
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Indrek_M kirjutas: Ostes korteri saad lisaks ka tüki keldrit, mõttelise osa parklat, haljasala ja laste mänguväljakut :)
Mõtle nüüd veidi peaga - kui majas on 60 korterit siis sinu auto parkimiseks jääb umbes pool ruutmeetrit või veidi enam (need on küll laest võetud arvud, aga ma arvan, et väga mööda ma ei pane). Ja mis siis juhtub, kui peres on 2 liikurit? Asju ei saa päris mustvalgelt võtta, et maamaksu ma maksan ja siin on minu parkimis koht. Maksu maksavad kõik ja nii mõnigi sinu eest. Mul oli sarnane nagin oma alt naabriga kes ka põikpäiselt kuulutas 2 parkimis kohta enda omaks ja käskis minul koomale parkida. See olukord kestab tänase päevani ehki ta meie majas enam ei ela (ostis endale oma hüti ja käib vanas kohas ainult posti järgi). Nüüd pargin mina muidugi laialt ja saadan ta iga kobina peale pikalt.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Andrez kirjutas:
Indrek_M kirjutas: Ostes korteri saad lisaks ka tüki keldrit, mõttelise osa parklat, haljasala ja laste mänguväljakut :)
Mõtle nüüd veidi peaga - kui majas on 60 korterit siis sinu auto parkimiseks jääb umbes pool ruutmeetrit või veidi enam (need on küll laest võetud arvud, aga ma arvan, et väga mööda ma ei pane). Ja mis siis juhtub, kui peres on 2 liikurit?
No kuhugi pargitakse ka need ülejäänud liikurid ju ... ega see, kui keegi esimesena jõuab, ei tähenda, et ülejäänud autod öö otsa parkimiskohta otsides tiirutaksid :)
OT: Ebanormaalne on olukord, kus selle asemel, et lasta parkla suuremaks ehitada, käib mingi jagelemine parkimiskohtade nimel ja hiljem jõudjad pargivad murule või laste mänguväljakule või kuhu juhtub :)
Enamasti on vähene parkimiskohtade arv tingitud ühistu/majavanema asjaajamatusest ja elanike ihnusest, harva sellest, et keegi keelab. Minu teada uute majade puhul peab planeeringuga olema tagatud igale korterile vähemalt üks parkimiskoht, linna maal asuvate kinnistute puhul vist pidi linn tagama parkimiskohtade olemasolu. /OT
Indrek
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Indrek_M kirjutas:
No kuhugi pargitakse ka need ülejäänud liikurid ju ... ega see, kui keegi esimesena jõuab, ei tähenda, et ülejäänud autod öö otsa parkimiskohta otsides tiirutaksid :)
No aga kuhu need autod siis pannakse? Praktika näitab, et kui oma maja juures on kohad kinni tuleb auto kuhugile kaugemale jätta - kusagilt ikka koha leiab kasvõi 1 maja edasi või veel kaugemalt. Ei ole ju normaalne naabrit kimbutama minna kui temal on kaks autot aga elab ruutmeetrite poolest 3 korda väiksemas korteris kui sina. Või kui naabril on külalised - lähed hakkad paukuma, et tehtagu nüüd põliselanikele koht vabaks? Notari lepinguga on antud koos korteriga kaasa mõtteline osa maja alusest maast. Mõtle nüüd välja kas sinu maa on mänguväljaku, haljasala või parkimiskohtade all. Minu jobust naaber arvab, et tema mõtteline osa on parkla all ja minule kuulub haljasala - miks ma piisavalt tihti muru ei niida ja prügi kokku ei korja. Tema ise pole seda kunagi teinud sest see muru ja rämps ei lokka ju tema maa peal.Eks see probleem on kõige teravam just 1970-1990 aastatel ehitatud korrusmajade juures - polnud lihtsalt plaanis, et nii palju autosid järsku tekib nagu polnud ka plaanis Nõukogude Liidu lagunemine.[/b]
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Meil on samuti välja kujunenud autode kohad maja ees (umbes 2 kohta korterile), kui saabuvad külalised, siis on maja otsas piisavalt palju ruumi ja saab sinna auto parkida, seega ei virise keegi, et tema koht kinni.

Õnneks on meil parkimis ruumi lajalt ja ei pea siin sõdima, murumaad on samuti nii palju, et kole lugu (2 hektari kanti), selle niidame pundi peale, viimasel ajal teenivad koolipoisid väikse taskuraha.

Aga tõesti .... mägedes on see parkimis jama kole asi, mina seal elada ei suudaks, lihtsalt muutuks närviliseks.
Mercedes EQS 450+ 2022
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Uute majade puhul ei ole tingimuseks 1 koht per korter, siis oleks maa juba otsas Tallinnas.

Küll aga kõik kes maadlevad parkimise muredega, lugege Tallinna linna kodulehelt sellise projekti kohta nagu "Hoovid Korda".
Selle projekti raames rahastab linn osaliselt erinevate punktide projekte ning sinna alla kuulub ka parkla rajamine.
Osaliselt peab maksma ühistu ja siis korraliku parklaga pannakse asi ka konkreetselt paika.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Andrez kirjutas:
Indrek_M kirjutas:
No kuhugi pargitakse ka need ülejäänud liikurid ju ... ega see, kui keegi esimesena jõuab, ei tähenda, et ülejäänud autod öö otsa parkimiskohta otsides tiirutaksid :)
No aga kuhu need autod siis pannakse? Praktika näitab, et kui oma maja juures on kohad kinni tuleb auto kuhugile kaugemale jätta
Bingo!
Teine võimalus on suurem parkla rajada.
Indrek
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

[OT jätkub]

Ja mida teha juhul kui majal ei ole lihtsalt vaba maad et parklat laiendada? Loobuda sellest vähesest rohelisest ja laste mänguväljaksust? Surnud ring minu arust. Kogu vaidluse point minu jaoks on ehk see, et ei ole normaalne, et korrusmaja elanik kuulutab mingi platsi "minu omaks". Kõik peaksid ikka rahulikult läbi saama ja veidi paindlikust ei tee ka kahju. Loomulikult kujunevad aja jooksul mingid kindald parkimis kohad elanike vahel aga seda ei tohiks võtta kui seadust.

[/OT sai läbi]
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

Peaks vist teema algatajal pealkirja laskma ära muuta :D
Jutt ei ole kohe kuidagi pealkirjaga kooskõlas-algul oli päris hea neid lugusi lugeda aga siis läks nagu alati siin foorumis heietamiseks kätte :?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Andrez kirjutas:[OT jätkub]

Ja mida teha juhul kui majal ei ole lihtsalt vaba maad et parklat laiendada? Loobuda sellest vähesest rohelisest ja laste mänguväljaksust? Surnud ring minu arust. Kogu vaidluse point minu jaoks on ehk see, et ei ole normaalne, et korrusmaja elanik kuulutab mingi platsi "minu omaks". Kõik peaksid ikka rahulikult läbi saama ja veidi paindlikust ei tee ka kahju. Loomulikult kujunevad aja jooksul mingid kindald parkimis kohad elanike vahel aga seda ei tohiks võtta kui seadust.

[/OT sai läbi]
Kogu vaidluse point polnud selles, kuidas elanikud omavahel parkimiskohti jagavad vaid selles, et maja ees ootavad külalised ei saanud veidi kõrval oodatud vaid saatsid kohaliku elaniku lihtsalt pikalt ... kui paari minuti pärast niikuinii minema minnakse siis võiks minu meelest ikka kohalikule "tema koha" vabastada ning see paar minutit ka veidi kõrval oodata mitte mingit oma "õigust" taga ajama.
Vähemalt oleks minu meelest viisakas ja teineteisega arvestav.
Postitaja loogika järgi oleks pidanud selle "mazda 121 :lol:" omanik pidanud mingisse suva kohta parkima ning mõne minuti pärast tulema oma autot ümber parkima.
Indrek
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Indrek_M kirjutas: Postitaja loogika järgi oleks pidanud selle "mazda 121 :lol:" omanik pidanud mingisse suva kohta parkima ning mõne minuti pärast tulema oma autot ümber parkima.
Miks suva kohta? Kui kusagil kõrval on vaba koht võib ju sinna panna ja nii jättagi kuni järgmise sõiduni. Ja kui külalised jäävad näiteks ööseks? Ma tunneksin end küll veidi halvasti kui peaksin oma külalistele järsku seletama, et ok poisid pargime nüüd autod ringi. Muide miks sa tõid näiteks just mazda 121? ihtsalt huvi pärst tahaks teada. Ja selle teema lahkamiseks võib uue topicu teha küll sest probleem peaks päris paljudel aktuaalne olema.
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Üheks parkimise kitsaskoha lahenduseks oleks "karussellparkla" mida pea aasta tagasi suure käraga esitleti.. kuid uuemat infot selle kohta ei leidnud.

Pilt

Ja uute korruselamute puhul müüakse parkimiskohta koos korteriga :)
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Andrez kirjutas:Muide miks sa tõid näiteks just mazda 121? ihtsalt huvi pärst tahaks teada. Ja selle teema lahkamiseks võib uue topicu teha küll sest probleem peaks päris paljudel aktuaalne olema.
Aaro kirjutas:Natukese ootamise järel ajas minu seljataha ja plokeeris mu väljapääsu mazda 121 :lol:
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

kimmo kirjutas: Ja uute korruselamute puhul müüakse parkimiskohta koos korteriga :)
Päris KOOS korteriga ei müüda, vaid korterile saab juurde osta ka oma parkimiskoha. See maksab ekstra, sõltuvalt arendajast. Meil näiteks oli võimalik osta parkimiskoht maja alla. Seal on (vist) 11 kohta, kui õigesti mäletan ja kõik on ära ostetud. Teised saavad parkida maja väliparklasse, seal on niiöelda vabaparkimine ja toimib ka "kes ees, see pargib". Väliparkla on kahe maja tarbeks ja kohti jätkub kõigile. Ühes maja on 31 korterit. Õnneks on tänapäevased majad üldjuhul ehitatud ikka nii, et kõik saavad parkida ja isegi 5korruselises majas on lift, erinevalt nõukaaegsetest kortermajadest.
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Ma käisin ühel tuttaval soolaleival. Ta oli siis ostnud korteri Merivälja2 rajooni. Korteriga koos sai ühe parkimiskoha maja kõrval. Majade grupp oli piiratud aiaga ja ülejäänud nn. vabad parkimiskohad olid aia taga tee ääres.

Suht nõme oli parkida u. 300-400m majast kaugemale ja siis koos naise ja titega vihmas liduda. Sellega võrreldes oli minu kunagises lasnamäe korteris lausa kuninglik elada - kunagi ei olnud mingit erilist probleemi parkimisega ja reeglina sai parkida trepikoja uksest paarikümne meetri raadiuses...
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

Nimetaks teema ümber "Huvitavaid parkimisi 21. sajandil"
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

kimmo kirjutas:Üheks parkimise kitsaskoha lahenduseks oleks "karussellparkla" mida pea aasta tagasi suure käraga esitleti.. kuid uuemat infot selle kohta ei leidnud.

Pilt

Ja uute korruselamute puhul müüakse parkimiskohta koos korteriga :)
igati hea idee järjest suurenevas autode tulvas, huvitav vaatepilt auto seisab 4korruse rõdu kõrval :P
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
Suur
Huviline
Postitusi: 253
Liitunud: 25.06.2005 21:04 37

Postitus Postitas Suur »

Üheks oluliseks parkimisruumi piiravaks teguriks on kõiksugu laibad, mida juba aasta-paar liigutatud pole. Oma maja ees tuleb kohe kolm selliselt kinni pargitud kohta meelde, seejuures on esimese korruse venelasel läbi aegade üks auto kasutuses ning teine laip trepikoja ukse kõrval mädanemas. Lisaks veel loll komme oma kaubik otse trepikoja ukse ette parkida, isegi kui maja ees ruumi laialt käes juhtub olema.
BMW 735i E32 1991+BMW 318iS E36 1992+ Suzuki GSX-R 600 K3
Kalle_K
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 25.08.2006 20:40 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kalle_K »

Ma kah mägilane Tallinnas, maja ees priisata pole kohtadega. Küll aga teevad 2 tee servaga rööbiti parkivat "laipa" seal hea teene mulle üsna tihti. Nimelt on nende vahel selline pilu, et vaid ilusa külgboksi harjutuse ja väiksema autoga mahub sinna parkima. Mul auto pisike ja nimetatud harjutus ka probleeme ei tekita ja nii ongi "oma" koht pidevalt olemas maja ees, kuna keegi teine sinna pilusse reeglina enda autot suruda ei viitsi :)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Andrez kirjutas:
Indrek_M kirjutas: Postitaja loogika järgi oleks pidanud selle "mazda 121 :lol:" omanik pidanud mingisse suva kohta parkima ning mõne minuti pärast tulema oma autot ümber parkima.
Miks suva kohta? Kui kusagil kõrval on vaba koht võib ju sinna panna ja nii jättagi kuni järgmise sõiduni. Ja kui külalised jäävad näiteks ööseks? Ma tunneksin end küll veidi halvasti kui peaksin oma külalistele järsku seletama, et ok poisid pargime nüüd autod ringi. Muide miks sa tõid näiteks just mazda 121? ihtsalt huvi pärst tahaks teada. Ja selle teema lahkamiseks võib uue topicu teha küll sest probleem peaks päris paljudel aktuaalne olema.
Mina ei toonud näiteks "mazda 121 :lol:" - see oli koos :lol: näoga tsitaat postitaja esmapostitusest nagu ka "dessantnik" jms halvustav ja üleolev.
Miks külalistele parkimiskorra selgitamise peale peaks ennast halvasti tundma? Mina küll ei tunne - seletan ühe korra külalistele ära kuhu nad parkima peaksid ja pole probleemi ei naabrite ega ka külalistega.
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

ryan kirjutas:
kimmo kirjutas:Üheks parkimise kitsaskoha lahenduseks oleks "karussellparkla" mida pea aasta tagasi suure käraga esitleti.. kuid uuemat infot selle kohta ei leidnud.

Pilt

Ja uute korruselamute puhul müüakse parkimiskohta koos korteriga :)
igati hea idee järjest suurenevas autode tulvas, huvitav vaatepilt auto seisab 4korruse rõdu kõrval :P
Suhteliselt ärandamiskindel vist ka :)
Indrek
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Indrek_M kirjutas:Mina ei toonud näiteks "mazda 121 :lol:" - see oli koos :lol: näoga tsitaat postitaja esmapostitusest nagu ka "dessantnik" jms halvustav ja üleolev.
Miks külalistele parkimiskorra selgitamise peale peaks ennast halvasti tundma? Mina küll ei tunne - seletan ühe korra külalistele ära kuhu nad parkima peaksid ja pole probleemi ei naabrite ega ka külalistega.
Kui härra Indrek M, oma maja külalistele käib valesti parkimisest rääkimas selliste sõnadega, nagu mulle selgeks tehti siis tahaks seda lausa näha kui paljud sealt rõõmsate naeratustega eemale pargivad. Ei ole mina kunagi normaalsete seletuste ja põhjenduste peale kedagi kuhugi saatnud. Tema oli see kes mind kinni parkis ja vägevamate sõnadega minema saatis.
Pole siiani arvanud et sõna dessantnik on halvustav (härra Indrek M võiks siis juba PS teel uurida, kust mul selline väljend tuli), samuti ootan vihjet, milline sõna seal veel halvustav oli.

Järgnevat vaidlust kes, mis ja kus jätkaks hr. Indrekuga PS teel, usun, et foorumirahvas sai aru, et sina elad hiigel parklaga majas ja kui külalise auto seisab sinu kohal ja juhti ei ole siis ootad kannatlikult, kuni juht ilmub, et teda viisakalt noomida.
Viimati muutis Aaro, 23.08.2007 23:27 12, muudetud 1 kord kokku.
Suletud