Huvitavaid juhtumisi 21 sajandil

Vaba teema
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

ah ärge hakake jälle pihta! Isiklikud sõnumid võiksite üksteisele ps-ga edastada. Nii palju isiklikku jagelemist viimasel ajal siin foorumis!
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

kimmo kirjutas:Üheks parkimise kitsaskoha lahenduseks oleks "karussellparkla" mida pea aasta tagasi suure käraga esitleti.. kuid uuemat infot selle kohta ei leidnud.

Pilt

Ja uute korruselamute puhul müüakse parkimiskohta koos korteriga :)

Idee on hea aga paljud autod on tundlike alarmidega, haige ka kui kogu aeg üürgab karussellil...ja oma auto kapoti või katuse peal naabrimehe Opeli mootorist tilkunud õli või kütet küll näha ei taha :P

Analoogset pakub ka http://www.smartparking.ee/ .... seal muidki põnevaid lahendusi
Viimati muutis Riivo, 24.08.2007 01:47 46, muudetud 1 kord kokku.
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Mardo
Huviline
Postitusi: 1238
Liitunud: 05.10.2005 22:25 01
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Mardo »

talvel sellel karussellil oleks autole kukkunud jää/lume tükid kurvem kui õli
seda "parklat" saab kasutada vööndites kus aastaringselt muru roheline

parem versioon sellest oleks parkla, kus igal korteril on oma garaaš maja all, jah, on küll kulukam ehitada aga see-eest lollikindel
vahest on mõttekas lahenduse leidmiseks minna tagasi kiviaega, muud midagi :)
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Mardo kirjutas:talvel sellel karussellil oleks autole kukkunud jää/lume tükid kurvem kui õli
seda "parklat" saab kasutada vööndites kus aastaringselt muru roheline
See on juba "dela tehniki" - karussellile saab katuse peale ning seinad ümber ka ehitada.
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Lisaks ka ühe loo siia arutelusse. Läksin sõbrannale külla, ta kah mäelane. Oli selline vaikne nädalavahetuse päev, terve suure maja juures ei olnud mitte ühtegi :!: autot. Pidin ainult minutiks sisse põikama ja siis jälle edasi kimama, seepärast ei parkinud autot mitte ninapidi parklasse vaid küljega. Kahjuks venis sõbranna juures oldud aeg natuke pikemaks nii umnes tunnike. Kui taas välja läksin, oli maja ees pilt peaaegu sama, kui mingi pisike punn maja teises otsas välja arvata. tatsasin siis oma auto juurde ja suureks üllatuseks leidsin akna pealt tigeda kirja, mis mind parkima õpetas. Huvitav, kas see väikest kasvu auto ja selle omanik tundsid, et maailmas valitseb minu parkimise näo9l üks ilmatu suur kaos? :D
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5625
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

Jah, ajad muutuvad. Täna on probleemid sellised.

Eelmisel sajandil siis :) e. ca 50 aastat tagasi sai mu isa seltsimehelikus kohtus (selline organisatsioon oli :D ) noomituse ja vist isegi mingi karistuse - trahvi või ühiskondliku töö tunnid vms - selle eest ei enda Moskvitch 407 analoogses korrusmajade hoovis hoidis. Ainus auto oli kogu õuel, aga häda oli siis selles et ei pidavat olema ilus vaadata ja pidavat (äkki?) õlitilgad asfaltile tegema. Vanamuttidele ei meeldinud ja kaebasid kuhu vaja, et vat mis üks krdi pursui nende õuel teeb. Hull jama :D

Huvitav mis järmine etapp selles reas käesoleva sajandi teises pooles olema hakkab? :roll:
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1981
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

eero kirjutas:Huvitav mis järmine etapp selles reas käesoleva sajandi teises pooles olema hakkab? :roll:
Meil on siin isegi kõik üsna lahe - nii parkimine kui mõningad mikroummikud. Palju värvikam on asi nt Moskvas või Kiievis - sealsed "mäed" on oma mastaapidelt hoopis midagi muud. Vaatasin õudusega külgepidi kokku litsutud 20+ korruselisi monstrumeid, mille vahel heal juhul sai jala käia. Parkimiskohad, mänguplatsid vms polnud just eriline prioriteet selliste sipelgapesade loomisel. Kui ikka keskmises majas on 300+ korterit, siis ainuke variant on autot mitte omada kui tahad oma "sahtlisse" õhtuks magama saada :P
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

eks reeglina venemaal kipuvadki huvitavamad juhtumid 21. sajandil tekkima kui eestis.. :P
´17 4Drive
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

Kairi kirjutas:Lisaks ka ühe loo siia arutelusse. Läksin sõbrannale külla, ta kah mäelane. Oli selline vaikne nädalavahetuse päev, terve suure maja juures ei olnud mitte ühtegi :!: autot. Pidin ainult minutiks sisse põikama ja siis jälle edasi kimama, seepärast ei parkinud autot mitte ninapidi parklasse vaid küljega. Kahjuks venis sõbranna juures oldud aeg natuke pikemaks nii umnes tunnike. Kui taas välja läksin, oli maja ees pilt peaaegu sama, kui mingi pisike punn maja teises otsas välja arvata. tatsasin siis oma auto juurde ja suureks üllatuseks leidsin akna pealt tigeda kirja, mis mind parkima õpetas. Huvitav, kas see väikest kasvu auto ja selle omanik tundsid, et maailmas valitseb minu parkimise näo9l üks ilmatu suur kaos? :D
No kui parkla juba olemas on ja mingi kindel parkimise kord ka, siis võiks seda ju kasutada ka :lol: Muidu võiks ju nii ka mõelda, et kuna on vaikne päev ja ainult üks punn sealt eemalt tuleb, siis mis ma ikka siin punase tule taga passin, ei tekita ju suurt kaost :P
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

Arne_P kirjutas:
Kairi kirjutas:Lisaks ka ühe loo siia arutelusse. Läksin sõbrannale külla, ta kah mäelane. Oli selline vaikne nädalavahetuse päev, terve suure maja juures ei olnud mitte ühtegi :!: autot. Pidin ainult minutiks sisse põikama ja siis jälle edasi kimama, seepärast ei parkinud autot mitte ninapidi parklasse vaid küljega. Kahjuks venis sõbranna juures oldud aeg natuke pikemaks nii umnes tunnike. Kui taas välja läksin, oli maja ees pilt peaaegu sama, kui mingi pisike punn maja teises otsas välja arvata. tatsasin siis oma auto juurde ja suureks üllatuseks leidsin akna pealt tigeda kirja, mis mind parkima õpetas. Huvitav, kas see väikest kasvu auto ja selle omanik tundsid, et maailmas valitseb minu parkimise näo9l üks ilmatu suur kaos? :D
No kui parkla juba olemas on ja mingi kindel parkimise kord ka, siis võiks seda ju kasutada ka :lol: Muidu võiks ju nii ka mõelda, et kuna on vaikne päev ja ainult üks punn sealt eemalt tuleb, siis mis ma ikka siin punase tule taga passin, ei tekita ju suurt kaost :P
Tegelikult on ka asi teise poole suhtumises kinni..ma ei pea ju teadma teise maja parkimiskorraldust...ja loogiliselt võttes võõras auto on siiski maja juures reeglina ajutiselt. Kui korduvalt sama jama ühe masinaga siis on teine asi.
Tuleb olla ise ka veidi mõistvam.
´17 4Drive
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

Riivo kirjutas:
Arne_P kirjutas:
Kairi kirjutas:Lisaks ka ühe loo siia arutelusse. Läksin sõbrannale külla, ta kah mäelane. Oli selline vaikne nädalavahetuse päev, terve suure maja juures ei olnud mitte ühtegi :!: autot. Pidin ainult minutiks sisse põikama ja siis jälle edasi kimama, seepärast ei parkinud autot mitte ninapidi parklasse vaid küljega. Kahjuks venis sõbranna juures oldud aeg natuke pikemaks nii umnes tunnike. Kui taas välja läksin, oli maja ees pilt peaaegu sama, kui mingi pisike punn maja teises otsas välja arvata. tatsasin siis oma auto juurde ja suureks üllatuseks leidsin akna pealt tigeda kirja, mis mind parkima õpetas. Huvitav, kas see väikest kasvu auto ja selle omanik tundsid, et maailmas valitseb minu parkimise näo9l üks ilmatu suur kaos? :D
No kui parkla juba olemas on ja mingi kindel parkimise kord ka, siis võiks seda ju kasutada ka :lol: Muidu võiks ju nii ka mõelda, et kuna on vaikne päev ja ainult üks punn sealt eemalt tuleb, siis mis ma ikka siin punase tule taga passin, ei tekita ju suurt kaost :P
Tegelikult on ka asi teise poole suhtumises kinni..ma ei pea ju teadma teise maja parkimiskorraldust...ja loogiliselt võttes võõras auto on siiski maja juures reeglina ajutiselt. Kui korduvalt sama jama ühe masinaga siis on teine asi.
Tuleb olla ise ka veidi mõistvam.
Aga oli ju selgelt öeldud, et ei parkinud autot mitte ninapidi parklasse vaid küljega. Järelikult oli ju parkimiskorraldus arusaadav. Miks siis tahtlikult valesti parkida? :roll:
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Kasutaja avatar
Priit Peljo
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 30.05.2003 16:36 32
Asukoht: Tallinn. 5179063. Priit

Postitus Postitas Priit Peljo »

Kairi kirjutas:... Pidin ainult minutiks sisse põikama ja siis jälle edasi kimama, seepärast ei parkinud autot mitte ninapidi parklasse vaid küljega....
Lähen aint korraks poodi - võib ju inva kohale parkida.
Fooris punane aga teisi liiklejaid pole - võib ju sõita.
Tühi tee - võib ju kihutada.
Tühi parkla - pargin nagu tahan.
Pla pla plaa.

Oma kohusetunnetust ja hoolimatust saab alati välja vabandada ;)

Aga kas on mõted oma lollusi avalikustada ja lisaks targutada teiste kallal?

Loll kes vabandust ei leia ;)

priit@sellistesttegelastestväsinud.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

kui nüüd hakata väga spetsiifikasse ja asjadesse kalduma siis ma arvan et neid väsitavaid inimesi on meie hulgaski siin omajagu...ja mõni asi ongi piisava põhjusega tehtud..ma olen ka hakanud parkima ostukeskuse juures võimalusel kahele kohale - et miski tross ei saaks oma auto ust minu auto vastu "puhtaks" nühkida. Mind küll kirutakse aga vähemalt jääb oma vara rikkumata..peensus nagu iga teinegi...jalakäijate fooris punane ja pole ühtki autot isegi mitte kuulda kuskil..loomulikult üle minnakse vähemalt 85%-l. See polnud nüüd miski õigustus rikkuda ettekirjutusi aga...mingil määral leiame piirid ka salllivuse peale...liikluses samasugune "sallimatus" nagu kairi postituses avaldus tähendaks silmaklappidega juhte, isegi kaks kõrvuti kui vaja on..

oeh seda võiks leierdada...moraal on see et me oleme kõik inimesed ja peaks ikka enne vaatama mille kallal kaagutama tullakse...täiesti tühja majaesise peal auto risti pargituna, kamoon..on küll eksitus aga sellise variandi puhul tundus, et homme on küll viimnepäev
´17 4Drive
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Pigem nõus Priiduga ... liikluskultuur/-itus algab meist enesest.
Loomulikult on igal rikkujal tagataskust alati võtta mingi rohkem või vähem mõistlik vabandus aga see, et 85% punase fooritulega üle sõidetakse kui kedagi ei tule, parklas "korraks" pargitakse kuidas juhtub, maanteel lastakse +20km/h jne jne, näitab siiski pigem kultuuritust kui kultuuri.
Nagu ma olen aru saanud, siis EBK üks eesmärke on propageerida siiski liikluskultuuri, mis on käesoleval ajal kahjuks suhteliselt defitsiitne. Olles klubiliige ja rikkudes liikluseeskirju, võiks vähemalt mitte tulla pärast foorumis käega rinnale taguma - klubiliige esindab siin foorumis lisaks iseendale siiski ka klubi.
Indrek
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

Ma näen, et iva on mööda läinud lugejatest. Loomulikult mul ei ole vastuväiteid eelpool mainitule aga lisaks sellele et "nobody´s perfect" peaksime olema natukene sallivamad ja andestavamad ikkagi. Ei ole küll võib-olla õige koht aga isegi jumalasõna õhutab andestama. Asju saab ka inimlikult ajada. Kairi jutust sain aru, et moraalselt lennati kahe jalaga selga. Seega ei õigusta teda kui valesti parkijat aga nahaalne sõnaline ülbus pole ka lahendus maailma parandamisel.

Peace :)
´17 4Drive
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Riivo kirjutas:Ma näen, et iva on mööda läinud lugejatest. Loomulikult mul ei ole vastuväiteid eelpool mainitule aga lisaks sellele et "nobody´s perfect" peaksime olema natukene sallivamad ja andestavamad ikkagi. Ei ole küll võib-olla õige koht aga isegi jumalasõna õhutab andestama. Asju saab ka inimlikult ajada. Kairi jutust sain aru, et moraalselt lennati kahe jalaga selga. Seega ei õigusta teda kui valesti parkijat aga nahaalne sõnaline ülbus pole ka lahendus maailma parandamisel.

Peace :)
Sildike kojamehe vahel ei ole moraalselt kahe jalaga selga hüppamine :) Eriti kui see sildike on asja pärast :)
Sallivusega kipub olema nii, et ühe korra oled salliv, teise korra oled salliv, kümnenda korra oled salliv ... saja kuuekümne kolmandal korral vist siiski enam ei ole ja jätad kirja või lähed koputad aknale ... kõike võib vaadata enda mätta otsast, et "ma ju ainult korraks" aga vaata asja ka kohaliku elaniku mätta otsast, kelle maja ette pargitakse "korraks" valesti 10x päevas :)
Indrek
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

ju ma tunnen end siis liiga pehme inimesena :D
´17 4Drive
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kairi jutu peale niipalju, et pahatihti kipub see ''paar minutit'' umbes tunni pikkune või veel pikem olema :P
Et sellega tasub vahel arvestada :P
Kasutaja avatar
Priit Peljo
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 30.05.2003 16:36 32
Asukoht: Tallinn. 5179063. Priit

Postitus Postitas Priit Peljo »

Riivo kirjutas:kui nüüd hakata väga spetsiifikasse ja asjadesse kalduma siis ma arvan et neid väsitavaid inimesi on meie hulgaski siin omajagu...ja mõni asi ongi piisava põhjusega tehtud..ma olen ka hakanud parkima ostukeskuse juures võimalusel kahele kohale - et miski tross ei saaks oma auto ust minu auto vastu "puhtaks" nühkida. Mind küll kirutakse aga vähemalt jääb oma vara rikkumata..peensus nagu iga teinegi...jalakäijate fooris punane ja pole ühtki autot isegi mitte kuulda kuskil..loomulikult üle minnakse vähemalt 85%-l. See polnud nüüd miski õigustus rikkuda ettekirjutusi aga...mingil määral leiame piirid ka salllivuse peale...liikluses samasugune "sallimatus" nagu kairi postituses avaldus tähendaks silmaklappidega juhte, isegi kaks kõrvuti kui vaja on..

oeh seda võiks leierdada...moraal on see et me oleme kõik inimesed ja peaks ikka enne vaatama mille kallal kaagutama tullakse...täiesti tühja majaesise peal auto risti pargituna, kamoon..on küll eksitus aga sellise variandi puhul tundus, et homme on küll viimnepäev
Indrek_M kirjutas:...
Nagu ma olen aru saanud, siis EBK üks eesmärke on propageerida siiski liikluskultuuri, mis on käesoleval ajal kahjuks suhteliselt defitsiitne. Olles klubiliige ja rikkudes liikluseeskirju, võiks vähemalt mitte tulla pärast foorumis käega rinnale taguma - klubiliige esindab siin foorumis lisaks iseendale siiski ka klubi.
Riivo kirjutas:Ma näen, et iva on mööda läinud lugejatest. Loomulikult mul ei ole vastuväiteid eelpool mainitule aga lisaks sellele et "nobody´s perfect" peaksime olema natukene sallivamad ja andestavamad ikkagi. Ei ole küll võib-olla õige koht aga isegi jumalasõna õhutab andestama. Asju saab ka inimlikult ajada. Kairi jutust sain aru, et moraalselt lennati kahe jalaga selga. Seega ei õigusta teda kui valesti parkijat aga nahaalne sõnaline ülbus pole ka lahendus maailma parandamisel.

Peace :)
Indrek_M kirjutas:
Riivo kirjutas:Ma näen, et iva on mööda läinud lugejatest. Loomulikult mul ei ole vastuväiteid eelpool mainitule aga lisaks sellele et "nobody´s perfect" peaksime olema natukene sallivamad ja andestavamad ikkagi. Ei ole küll võib-olla õige koht aga isegi jumalasõna õhutab andestama. Asju saab ka inimlikult ajada. Kairi jutust sain aru, et moraalselt lennati kahe jalaga selga. Seega ei õigusta teda kui valesti parkijat aga nahaalne sõnaline ülbus pole ka lahendus maailma parandamisel.

Peace :)
Sildike kojamehe vahel ei ole moraalselt kahe jalaga selga hüppamine :) Eriti kui see sildike on asja pärast :)
Sallivusega kipub olema nii, et ühe korra oled salliv, teise korra oled salliv, kümnenda korra oled salliv ... saja kuuekümne kolmandal korral vist siiski enam ei ole ja jätad kirja või lähed koputad aknale ... kõike võib vaadata enda mätta otsast, et "ma ju ainult korraks" aga vaata asja ka kohaliku elaniku mätta otsast, kelle maja ette pargitakse "korraks" valesti 10x päevas :)
Riivo kirjutas:ju ma tunnen end siis liiga pehme inimesena :D



Bold punane + muu.
Riivo on EBK liige :roll:
Miks osad küll loobunud EBK liikmeks olemast? :lol:
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Priit Peljo kirjutas: Bold punane + muu.
Riivo on EBK liige :roll:
Miks osad küll loobunud EBK liikmeks olemast? :lol:
Ain@kasellistesttegelastestväsinud.

Kõik asjad tunudvad poolte inimeste jaoks nii naljakad! Mille üle siin naerda oli? Enda vaimukuse üle?
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

21 sajand...huvitavad juhtumised selle läbi et inimesed on "huvitavad" :P
igal oma arvamus..ja mina ei ole inimene raamides...teinekord omn omad emotsioonid ja tahted, teen asju mida võib-olla ei peakski tegema ja olen mina ise...ja kõigest hoolimata ma ei loe ennast viletsamaks kui mõni teine

näha on, et siin ei leia ainuõiget ühist arvamust viimasele arutelule..igal õigus omale..
Jätkame millegi uuega, ehk kellelgi jälle mõni huvitav juhtumine rääkida
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Priit Peljo
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 30.05.2003 16:36 32
Asukoht: Tallinn. 5179063. Priit

Postitus Postitas Priit Peljo »

Ain kirjutas:
Priit Peljo kirjutas: Bold punane + muu.
Riivo on EBK liige :roll:
Miks osad küll loobunud EBK liikmeks olemast? :lol:
Ain@kasellistesttegelastestväsinud.
Jõudu ja jäksu 21 sajandi huvitavale juhtumile n.n. "EESTI BMW KLUBILE" ja liikmetele kes järgivad klubi... Vabandust, kuna leht
http://www.bmw-club.ee/ ei ole kasutuses vist mitte, siis ei saa ka kedagi süüdistada millegis :oops:
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Vabandust väga,

AGA

siin foorum ei kordu 2 aasta tagune "vaenuõhutamise" laine ja seda kõike veel ka nii julmalt, et minnakse inimese solvamise tasandile. Sellist asja on juba piinlik vaadata. Mõelge enne natuke ja enda isiklike probleeme lahendage 4 seina vahel.
Suletud