kindlustus ja pisiremont

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

kindlustus ja pisiremont

Postitus Postitas Ragnar »

Kas keegi saab oma kogemusest öelda, kuidas kindlustusfirmad käituvad vanade masinate puhul kui on mingi väiksem viga.
Sõideti tagant sisse ja nüüd on stanges mõra. Kas kindlustus hakkab
seda kuidagi lappima või ostab UM'st uue stange?
Ma ei taha süüdlasele ilmaasjata kindlustus koefitsenti rikkuda, kui
lapitakse siis on parem see raha niisama küsida temalt.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

UMist vaevalt ostetakse stanget, pigem juba B varusa või mingi sarnane teema- selle aasta autode puhul vist väga esinduse teemat ei kasutata :(
Näiteks juba sõbra 97 aasta 535le osteti B-stange ette kindlustuse poolt...

Kuid niipalju ütlen ka, et mina mööndusi ei teeks- kui pakutakse uut, tuleb see vastu võtta- sina teed vbl praegu heateo kellelegi, aga vbl saad sina sarnase juhtumise eest täiega kirve selga. Samas- kui tõesti süüdlane nõustub ise kinni maksma, siis lammutustes peaks ka terveid tagastangesid leiduma ;)
Kasutaja avatar
sysi
Klubiliige EKBK
Postitusi: 367
Liitunud: 25.12.2003 12:15 08
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sysi »

Mulle sai ka üks neiu pihta just hiljuti. Ta oli ühe odavkindlustusfirma klient. Auto uuena esindusest ostetud, esinduses hooldatud, avariivaba, aga kuna garantiid pole, siis esinduses ei remondi.
Ausalt öeldes ei viitsind protsessida kah.

Seega ka B-osad. Arvan, et B-osa stange on parem kui lapitud A. Sel lihtsal põhjusel, et lapitud stange kipub iga väiksema kontakti korral lapitud kohad välja näitama.
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

AARE530 kirjutas:Kuid niipalju ütlen ka, et mina mööndusi ei teeks- kui pakutakse uut, tuleb see vastu võtta- sina teed vbl praegu heateo kellelegi, aga vbl saad sina sarnase juhtumise eest täiega kirve selga.
Selles asi ongi, et nädal tagasi ma tegin väikse kõksu ühe mersuga.
Mul polnud häda midagi tal värvi kriimud stangel. Aga tüüp polnud rahaga nõus vaid tahtis kindlustust, sest ta väitis, et parkimisandurid läksid ka katki. Kokku oleks arve üle 10K läinud tema jutu järgi. Võibolla tal need enne juba olid kakti. :? Nüüd ongi koefitsient p***ses.
Ma mõtlesin, et kui mul sarnane asi oleks siis ma ei hakka teist inimest
piinama mõne värvikriimu pärast.

Ja nüüd 6p hiljem sain ise matsu tagant. Teine oli eest suht sodi aga mul
aint see mõra, mis võib edasi praguneda ma kardan.
Ise valiks mingi lammari stange+värvimise variandi aga kas kindlustus
sealt ostab või mulle raha annab sealt ostmiseks ja ise kuhugi värvimisse viimiseks?
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

mulle tagurdati ka õrnalt sisse ja tagastange on paigast ära. mina nõuan ka kindlustuselt igaljuhul uut juppi sest mul kinnitusklambrid katki. ma ei lepi ju ometi mingite kipsikruvidega paika panemist :)
mina isiklikult siis ajan alati asja kindlustusest läbi.
pole mõtet hea olla sest headus tuleb alati pahaga tagasi

ja kui saan uue stange siis mu autol 7 kuuga juba kolmas stange :)
ja neid oleks veelgi rohkem kui signaaliga märku ei annaks et kuhu sõidad. kõige ullemad kohad ongi need marketite parklad. ma olen 3 korda signaali lasknud sest muidu oleks need korrad ka 100% mulle sisse tulnud.
H_Margus
Huviline
Postitusi: 2101
Liitunud: 17.03.2005 09:14 35

Postitus Postitas H_Margus »

Kui saad kahjupõhjustajaga kokkuleppele, siis soovitan kindlasti sellise tagasihoidliku kõksu puhul varianti, et too ise lammarist pamper ja lase värvida.
Kahju põhjustajale esita arve selles mahus mis kindlalt katab kõik sinu kulutused.
Läbi kindlustuse saad 100% taastatud pampri, uut sulle mõra puhul keegi ei osta ja lisaks see meeletu aeg mis läbi kindlustuse läheb...
... endal just lõpetatud 3 kuuline trall kindlustuse ja tema koostöö- partneriga.

Marks.
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

see on vaieldav ja igaühe oma otsustada
mul on see asi nii väike et kui ei oska vaadata siis polegi näha.

eelmine kõks ka ullu ei olnud aga Benefitis pandi tutikas pamper ja värv. ise jäin asjaga väga rahule.
miks ma peaksin ise sebima ja asja ajama kui kindlustus teeb sama lõpptulemuse juures ise sebimised ära.

ja teiseks ma ju ei näe kui katki pamper, kas saab kergelt taastada (pean silmas just seda mitte nähtavat poolt)

aga otsustamine jääb ju ikkagi kõksus kannatanule. ja see sihvka kes mulle golf 1ga otsa sõitis oleks nagunii arvand et 500 krooni on metsik summa mille eest saab kõike :D
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

Margus525i kirjutas: Läbi kindlustuse saad 100% taastatud pampri
sa tahad öelda, et lapitakse see mul mingi klaasriidega ära?
tzonn kirjutas:mulle tagurdati ka õrnalt sisse ja tagastange on paigast ära.
õrn auto :)
mulle lajatas sellise paugu, et tal oli stange, iluvõre ja tuli katki. lisaks kapott kõver ja numbrimärgi augustasid mu sumpaotsad tal ära.
Aga mul klambrid terved ja stange täiesti otse. Aint see pragu.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Üks automaaler just ütles mulle mõni päev tagasi, et stanget lapitakse klaasriidega.
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

õrn või mitte aga plats oli lumine. tagurdas otsa ja mõtles et lumi vist, surus nagu edasi. sain enne autost välja ja lõin jalaga vastu tagumist luuki ja ALLES siis hakkasid autos pead liikuma :D (ju tal peeglid olid ilupärast auto küljes-vähemalt nende otstarvet ta ei teadnud ;) )
aga sihvka oli alles jaanuari keskel load ka saand.

mul benefitiga oli see teema et ega ma uurind pole kas on ikka uus stange. vähemalt öeldi et uus stange. eriti ei usu et benefit nii jõhkralt pappi oma tasku paneb sest arve oli veidi üle 24K
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Ragnar, lase auto kindlasti tõstukiga üles tõsta ning konrolli tagastange tagust. Veel parem, võta stange üldse ära ja kontrolli, kas seal taga on ikka kõik terve?
Tihtipeale on välimus petlik.

Omad kurvad kogemused õpetavad.
530d
Kasutaja avatar
Arux
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 05.11.2005 13:01 58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Arux »

tzonn kirjutas:mul benefitiga oli see teema et ega ma uurind pole kas on ikka uus stange. vähemalt öeldi et uus stange. eriti ei usu et benefit nii jõhkralt pappi oma tasku paneb sest arve oli veidi üle 24K
...just täpselt nii jõhkralt pappi oma tasku pannaksegi :) .Endal sellised kogemused Värvaltransiga ja ka mujalt otsetest allikatest sarnase teguviisi kohta kuuldud :?
"The sun shines and the iglu melts"
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

Raivo kirjutas:Veel parem, võta stange üldse ära ja kontrolli, kas seal taga on ikka kõik terve?
seda tegingi juba ja nii ma selle prao avastasingi kui keskmise liistu ära võtsin.
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

aruxi jutule vastaks et ma ei pane seda tegelt pahaks ka :)
terve eesti on afferiste täis ;)
ja olgem ausad-pole palju neid inimesi kes ei võta kui on võtta kuskilt :D
H_Margus
Huviline
Postitusi: 2101
Liitunud: 17.03.2005 09:14 35

Postitus Postitas H_Margus »

Ragnar kirjutas:sa tahad öelda, et lapitakse see mul mingi klaasriidega ära?
Or plastiku keevitus, mis on tõenäolisem tänapäeval.
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Margus525i kirjutas: Läbi kindlustuse saad 100% taastatud pampri, uut sulle mõra puhul keegi ei osta ja lisaks see meeletu aeg mis läbi kindlustuse läheb...
... endal just lõpetatud 3 kuuline trall kindlustuse ja tema koostöö- partneriga.

Marks.
Endal oli ka stange puru ja tõenäoliselt oleks võinud ka taastada. Aga ei... UM'ist uus M paketi stange ja kindlustuses läks 10 minutit vaid. 91 aasta masin. Kindlustuse poolt pakutud remondifirmas vaadati üle ja isegi väike kriim liistul öeldi, et tellime uue ja no problemo :) Mitte ühtki närvirakku :cool: Oleks võinud teab mida neile kokku sokkida veel mis katki läks ja oleks uued saanud. Kindlustus ei olnud isegi kalkulatsiooni küsinud remondifirmalt, vaid olid öelnud, et tehke korda ja asi tahe. Küsisin ka palju umbes maksma läks kokku ~ 30.000. Auto veel hetkel remondis.
Viimati muutis KristjanS, 05.02.2007 23:41 20, muudetud 1 kord kokku.
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Postitus Postitas hansu »

Ragnar kirjutas: õrn auto :)
mulle lajatas sellise paugu, et tal oli stange, iluvõre ja tuli katki. lisaks kapott kõver ja numbrimärgi augustasid mu sumpaotsad tal ära.
Aga mul klambrid terved ja stange täiesti otse. Aint see pragu.
Lase sumps ka kindlasti üle vaadata et kusagil mõra või mõlki sisse ei löönud, muidu varsti auk sees ja siis pole kaevata kellelegi.
Kasutaja avatar
h6bekuul
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 20.11.2006 16:30 38
Asukoht: tln

Postitus Postitas h6bekuul »

unustage need myydid! kindlustusjuhtumiga põrute alati...sõltumata kas olete kannataja või põhjustaja! isegi pool aastat vanal autol(garantii) ei vahetatud detaile uute vastu pisimõlkide ja pragude pärast (kuigi algul lubati).

muidugi lood on hoopis teised, kui tutvused sees
BMW325i e46 + golf V GTI t-fsi
Kasutaja avatar
IvoM
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 05.04.2006 21:05 27
Peamine sõiduk: BMW G20 320d Xdrive M sport 2019a.

Postitus Postitas IvoM »

KristjanS oskad sa öelda, mis kindlustusega oli tegu?
G20 320d xdrive MSport '19
E38 725tds '96
E30 318i '88
Kasutaja avatar
nemps
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 05.04.2006 17:29 07
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas nemps »

mul oli just sama situatsioon, parklas sõideti tagatiib sisse ja tagastange ribadeks. Muideks e34 tagastanget ei tohiks B osana olla, seega A osa või lammutus. Kuna stanged on turvaelemendid ei pea sa kindlasti lappimisega nõus olema. Nii et ikkagi kalkulatsioon lase A osa peale teha. Üldiselt peaks olema nii et kui kalkulatsioon ei ületa poolt auto turuväärtust ei tule suuri probleeme remondiga.
BMW E34 525i touring
Kasutaja avatar
nemps
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 05.04.2006 17:29 07
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas nemps »

Tagastange oli vist A osana umbes 4500EEk + värvimine, summa ei tohiks tulla ülemõistuse suur.
BMW E34 525i touring
Kasutaja avatar
Rando535
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 29.06.2006 18:58 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rando535 »

mul sõbral 99a E38 esistange sõideti puruks.
kindlustuse partner remondifirmast hakati ajama mingit hullu et veidi pahtlit ja värki jne.
võitles mis ta võitles ja lõppkokkuvõttes sai kõik A osad külge.

aega ja närvi võttis aga sai vähemalt korraliku remondi
tafka
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 14.05.2004 20:30 18

Postitus Postitas tafka »

h6bekuul kirjutas:unustage need myydid! kindlustusjuhtumiga põrute alati...sõltumata kas olete kannataja või põhjustaja! isegi pool aastat vanal autol(garantii) ei vahetatud detaile uute vastu pisimõlkide ja pragude pärast (kuigi algul lubati).

muidugi lood on hoopis teised, kui tutvused sees
asjatundmatu inimese jutt
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Postitus Postitas Leopold661 »

mina olen oodanud 1.5 kuud et kindlustus teeks auto korda ja ikka ootan edasi
Kasutaja avatar
Tarmo_H
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 03.03.2006 11:28 51
Asukoht: Põlvamaa

Postitus Postitas Tarmo_H »

mul ka oli sügisel selline juhtum, et sõideti tagant sisse ja tagastangesse tekkis mõra. Läksin kindlustusse, aga sealt ka, et ei hakka seda nüüd küll välja vahetama, et lapime. Pidin siis minema kalkulatsiooni võtma, aga enne laenasin sõbrale autot, kes tagumisele stangele üks null tegi, et ei saanudki teada kuis asi lõppenud oleks, aga üldiselt ei taha nad küll eriti uusi osasid külge panna.
E34 525i 141 kW
Kasutaja avatar
Tiit525
Klubiliige
Postitusi: 433
Liitunud: 07.11.2006 00:10 11
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D
Telefon: 358401771916
Asukoht: Rakke, Alajärvi
Kontakt:

Postitus Postitas Tiit525 »

Sellega probla veel selline,et kindlustuses ootad küll paar kuud, aga saad oma raha lõpuks, selle Golfi venna käest võid jäädagi ootama, lubab kohe homme aga ise peab silmas homset aastal 2073. Kui sõidab Golf 1-ga pole talt midagi võtta ka, tema auto hinna eest sina uut stanget ilmselt ei saa.
ei taha teist autot
gsm +358401771916
Vasta