Lumi tuli maha ja...

Vaba teema
Seevold1983
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 24.12.2021 17:52 18
Peamine sõiduk: E60
Asukoht: Tln

Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Seevold1983 »

kuidas kaasfoorumlastel esimese lumega läinud on? igal poole palju masinad juba kraavis ja avariid ka. on ka juba spinne tulnud või lappama minemisi? ma lasin jüri kandis natuke täna liialt lappama, tervitused kia juhile, kes äkki väga vihaseks ei saaanud :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :) :)
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas m2x »

Sõidan praegu Jeebiga, rehvid said see aasta suht otsa ja uued tulevad alles täna.. Petlik on 2x lsd nelikuga sõita, minema läheb igast asendist ja ei saagi aru, et pidurdamisel tuleks vähe ette vaadata. Midagi hullu õnneks juhtunud ei ole, kodukohas pidurdasin poe teeotsast mööda, tuli ringteel ümber pöörata :mrgreen:
Saab sõidetud igas asendis, kui teadlikult teadvustada, et lumi maas on, kahjuks on näha paljusid, kes arvavad et elektrilisad autol võtavad tee libeduse ka ära. Eile Tartus oli päris huvitav vaadata, meeletu kaos ei olnud, aga ikka paljudele tuli jälle üllatusena lumi.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Ma®tin »

Lasin eile kõik naastud välja juba tagumistest rehvidest :cry:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas AARE540 »

m2xiga igati päri- mul tuli küll esimene lumi metsaka roolis, siis oli see kõige rõvedam lumi üldse, väljas plusskraadid ja lumi vastik märg ja libe, nagu mingi määre oleks maas. Eks see esimene lumi ole alati see kõige ebameeldivam, tuleb ju jälle hakata harjutama nö suvisest režiimist välja tulema ja algul tulebki nö pinda kombata. Neile, kes ütlevad, et nemad libedat ei karda, ütlen, et nii julgeid sõnu ei tasuks ikka niisama pilduda ja loodust tuleb austada, samamoodi ei koti loodust erinevad juhiabid, kui juht ainult nendele panustab.
Ja kuna mul on nüüd teist talve nelivedune, olen ma endale seda juba teadvustanud, et pidurdab nelivedune samamoodi nagu monorull :)
Praeguste kraadidega on muidugi tunduvalt etem nagunii :cool:
TUUR
Huviline
Postitusi: 182
Liitunud: 23.08.2012 20:30 51
Peamine sõiduk: See, mis veel sõidab.

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas TUUR »

Ennastki karistas Emake Loodus kevadel, viimase lumega. Just, kui olin kindel, et enam küll midagi juhtuda ei saa.
Siis suvi-otsa esiveoga sõitnuna ja nüüd värskelt uuesti tagaveolise roolis (automaatkasti ja 275 lai M+S) on ikka närv sees kogu aeg. :) :cool:
Eks näis, kas selleks talveks piisavalt stabiilse ja vastutustundliku mõistuse suudan säilitada. :oops:
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas m2x »

Ütlen ausalt, kui sa ise tunnistad et närv on sees, siis tõenäoliselt oled üle keskmise juht kes omab kriitilist mõtlemist ja hindab olukorda mõistlikult. Ehk saad aru, et tingimused on muutunud ja käitud vastavalt. Närv tähendabki seda, et teadvustad olusid. Eks kevadeks lähebki mugavaks ära tegelikult :mrgreen: Isegi selle nahka mõned lollused teinud, õnneks suurt lõhkunud midagi ei ole :D
80NER
Huviline
Postitusi: 136
Liitunud: 03.11.2021 19:46 46
Peamine sõiduk: E28

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas 80NER »

Just täna laksisin möödasõite 275 lamellidega nii vasakult, kui ka paremalt :lol:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas AARE540 »

Praeguse temperatuuriga ei olegi midagi väga hullu, sellise kraadiga muutub ka jää juba üsna sõidetavaks. Kui samamoodi ütleb oma kogemus, et kevadepoole muutud küll "ülbemaks", siis oled juba erinevate oludega harjunud. Kuid selliseid teeolusid küll ei taha nagu üle-eelmine talv, kui oli terve talv igal pool- nii pea- kui ka kõrvalteedel- libe kui krt, pea iga päev kas jäävihma või siis päeval vett ja õhtuks miinuskraadid :evil:
Oi see oli vastik ja väsitav :roll:
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Ilves »

Ma õnneks töö pärast ei pea autoga sõitma. Kõige lõbusam on ikka maal käia kuhu viib suurelt teelt ära keerates 25km mõnusat kiiret looklevat teed. Teed mida ainult sahatakse, aga soola, graniiti vms. kunagi ei panda. Seal on iga kurv libedaga oma nägu, eriti kui satub kokku lörtsi, lume ja jää kombo.

Lisaks lagedad tuulised kohad ja varjulised metsavahed on täiesti erineva pidamisega. Kõige hullemad on kurvide esised, kus sirge pealt tulnud rasvase rinnaga hundid on paanikapidurdusi maha pannud, mis ilgelt libedaks nühitakse, aga samas mujal sõida nagu veidi libedamatel kruusahernestel. Ühe talvega õpib sellist teed sõites rohkem kui 30 aastaga kusagil soojas kliimas.

Kõige totram on suurel maanteel libedaga kaks seltskonda - üks, kes sõidab keset teed 80ga ja ei saa muffigi aru, mis ümber toimub, sest hirm libeda ees on suurem kui surma ees. Ja siis teised kunnid, kes panevad pered-lapsed peal läbi lörtsivaalude vastu kurve möödasõite teha :evil:

Nojah ja enda autoga vist sõitsin lumerajal oma Valvetronicu lõplikult katki, ju siis sai gaasipedaal liiga palju vatti vanal bensukal :mrgreen:
Kasutaja avatar
Kert11
Huviline
Postitusi: 965
Liitunud: 13.09.2013 21:31 03
Peamine sõiduk: X5 3.0d 135kw
Asukoht: Kesklinna linnaosa, Raua asum

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Kert11 »

Talv on mõnus

Pilt
2xE46, 1xE65 (745i), 4xE60 (525d, 530d, 530xd, 530i), 1xE53 (X5 3.0d)
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas AARE540 »

Ilves kirjutas: 01.12.2023 00:09 50 Kõige totram on suurel maanteel libedaga kaks seltskonda - üks, kes sõidab keset teed 80ga ja ei saa muffigi aru, mis ümber toimub
No kui talvel keegi 80ga sõidab, on veel isegi ok. Ma jõudsin ükspäev Rapla-Tallinn maanteel Tõdva juures järgi ühele väiksemat sorti kolonnile, kus kolonniülemaks oli mingi punn, mis sõitis 40-50km/h. Tee oli tegelikult normaalne, lund oli öösel küll sadanud, aga see oli ära lükatud, samas polnud see veel kinni sõidetud ja väljas parasjagu külma ka. Ma küll ei tea, mis selle punni aeglase sõidu põhjuseks oli, aga kui oligi tõesti lihtsalt nii suur hirm libeduse ees, siis võiks küll kaaluda mingeid muid liikumisviise.
Paar päeva tagasi oli mul muuhulgas nii:
Pilt

Iseenesest on praegu ilus ja loodetavasti peab ikka külma ka edasi, siis kannatab igal pool normaalselt liikuda.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Ilves »

Hehee, Aare - see su pilt pole päris kaherealine maantee, aga noh kui kõht sisse tõmmata siis mahub vabalt mööda :mrgreen:

Kogu teema on selles, et meil kõigil on ilmselt veidi s*tt kodune kasvatus - ära pane teisi tähele, ära lase vahele, ära arvesta teistega. Normaalses läänemaailmas (või näiteks ka Lätis) tõmbaks punn ennast teeserva, et kolonn mööda lasta.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas AARE540 »

Noh, oleneb, kes kõhu kokku tõmbab- 52 tonniga ei kannata väga kõhtu kokku tõmmata.
Kaherealine maantee see tõesti pole, aga pidevalt sellistel teedel liikudes muutub see aastate möödudes aina rohkem väsitavaks...
See, nagu sa ütlesid, et ära arvesta teistega- TÄPSELT aasta tagasi, kui meeletu lumi oli ja ma metsast õhtul 9 paiku koormaga välja tulin, meetrised lumevallid tee ääres, kohtusin ühe mutiga (selliste kohta ütlen küll mutt, **** võtaks!)
Pidasin kinni ja läksin tema juurde, aga ma ei jõudnud isegi midagi öelda, kui tuli, et tõmba eest ära! Whattaf... Tema mure oli, et kui ta oma RAV4-ga ära vajub, mis siis saab? Ma ütlesin, et a kui ma selle 52t asjaga ära vajub, siis see RAV4 ei tee mitte midagi, tema RAV4 ma lihtsalt tõstaks hangest välja!
Kogu selle jutuga tahan öelda, et kui ma näen mingi kitsa tee peal mingit autot vastu tulemas, jään ma ise kusagil laiemal kohal/teeristis seisma, et kõik hästi laabuks, samamoodi tänan ma ALATI käeviipe, suunatule või vilgutamisega juhte, kes mulle teed annavad. Eranditult ALATI!
Ja talv ei ole aeg, kus oma õigusi taga ajada.
PS, Ilves, sina oled küll vist viimane, kelle pihta ma midagi negatiivset üldse ütleks :cool:
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Ilves »

Ei mõelnudki midagi isiklikult, kõik OK :) Ma alati tänan normaalsed rekkamehi, kes annavad märku, et sõida mööda, tee puhas. Ise teeks täpselt samuti.
Kasutaja avatar
kurikristjan
Huviline
Postitusi: 437
Liitunud: 16.02.2014 19:36 35
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 53858447
Asukoht: mandri keskel

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas kurikristjan »

Palju on näha ütlust "talv tuli ootamatult" ja seda igal aastal juba aastakümneid. Mina küll ootasin talve. Enne välismaa reisi 3. novembril panin garaaziukse ees oma päevi näinud E39le tuttuued Hankooki naastud alla, sõitsin tallinnasse ja jätsin auto sinna paariks nädalaks ootele. 19. novembril koju saabudes oligi lumi maas ja kõik sõitsid, nagu näeks seda esimest korda. Sõitsin siis Tartusse, kahjuks ohtrate möödasõitudega, sest ma ei kavatsegi kellegi sabas kolmveerandiga piirkiirusest tiksuda, kui tee on tegelikult täiesti okei...
Päev enne seda oli üks suverehvidel pirukaga optimist külavaheteel ühe tuttava BMW juba mahakandmisele sõitnud.

Väike pettumus on selles, et tundub, et 225/55R16 rehv on alajuhitavam lumes ja lörtsis, kui oli eelmise talve 205/65R15 (sama mudel). Saan nüüd täiesti aru, miks kallid ja laia rehviga autod üritavad lumevaaludega maanteedel "trammi" mängida ja püsivad mustas rööpas isegi, kui neid on kahe eri suunas sõitva auto peale vaid kolm ja need kalduvad kohati suunavööndist märkimisväärselt välja. :lol:
Tallis: E39 525d Touring, E30 325e, E38 750i, E39 530d 35d, E30 318is
Kasutaja avatar
Oliver.L
Klubiliige
Postitusi: 3004
Liitunud: 31.10.2014 19:44 58
Peamine sõiduk: BMW F31 320d '14
Asukoht: Tallinn

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Oliver.L »

kurikristjan kirjutas: 04.12.2023 14:15 55 Saan nüüd täiesti aru, miks kallid ja laia rehviga autod üritavad lumevaaludega maanteedel "trammi" mängida ja püsivad mustas rööpas isegi, kui neid on kahe eri suunas sõitva auto peale vaid kolm ja need kalduvad kohati suunavööndist märkimisväärselt välja. :lol:
Nukker on see, et tihtilugu just seal pole pidamist, aga sellest nad aru ei taha veel saada. :roll:
Kasutaja avatar
ladammm
Huviline
Postitusi: 698
Liitunud: 13.03.2011 12:18 34
Peamine sõiduk: 5er
Telefon: 53586029
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas ladammm »

Ilves kirjutas: 01.12.2023 00:09 50 ...
Kõige totram on suurel maanteel libedaga kaks seltskonda - üks, kes sõidab keset teed 80ga ja ei saa muffigi aru, mis ümber toimub, sest hirm libeda ees on suurem kui surma ees....
Nõus. Kuidagi palju olen ise märkanud ka selliseid, kes sõidavad 80ga nii 90 alas kui ka 70 alas, et tehakse siis vb niimoodi "teene" tagasõitjatele kaotatud aja näol, kuigi ise tahaks normaalselt sõita :D
E34 520i & E39 525d & E60 530D & E60 550i (daily) & E85 2.5i ja kõik käsisegukastid
Kasutaja avatar
RazzKalbass
Huviline
Postitusi: 3122
Liitunud: 18.12.2009 18:02 56
Peamine sõiduk: E39 525TDS

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas RazzKalbass »

Lumi maas siis linna tekivad ka mingi jõhker mass inimesi kes tiksuvad 35nega ja maanteel 68ga.
Olnud :BMW 316i, e65 BMW 730D, e65 745d, 2xBMW 730LD, 7x E70, X6M Vorsteiner, F15 SD, F01 730d; 5x F10+F11 fl, 3x E61, 2x E53, E60 M5, E63 M6
BumBum
Huviline
Postitusi: 2092
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas BumBum »

Infoks kui näete uuemaid Toyota-sid teel, võimalik et ka vanemad aga kusagil aastast 2018 on need sellised mis näitavad spidomeetril 90Km/h, kuid GPS järgi on kiirus seal 83-84 km/h. Ja kui see kohusetundlik autojuht sõidab veel vähe alla 90km/h, siis on tulemus käes.
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas MairoG »

Ja järgmine kari idioote on siiski ka neid, kes nii suvel ja talvel pidurdavad 90 alas kiiruse 70-ne peale, ennem kiiruskaameraid maanteel :roll:
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Tarmo »

See on jah klassika, ise sõidab õige kiirusega ja siis ikka on vaja maha pidurdada.

Aga ma iga aasta imestan, et enamusele tuleb see talv ikka ootamatult ja niikui 2 lumehelvest maad puudutab, siis on enamustel autojuhtidel mõistus koos sõiduoskustega kadunud.
Loomulikult mingites situatsioonides ja kohtades ongi libe, aga siis saab hoo maha võtta, aga kui tee on puhas ja saab ilusti sõita siis ei ole vaja venida nagu tigu mööda märga emmi.

Ja siis on veel need autojuhid kes sõidavad 2 realistel teedel 2 reas ja eest ära ka ei lähe sest nemad ju sõidavad lubatud suurima piirkiirusega.
Fakk sõitke siis kenasti üksteise järgi esimeses reas ja laske nendele sõita kes julgevad ja oskavad.


MairoG kirjutas: 04.12.2023 19:17 20 Ja järgmine kari idioote on siiski ka neid, kes nii suvel ja talvel pidurdavad 90 alas kiiruse 70-ne peale, ennem kiiruskaameraid maanteel :roll:
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Ilves »

Shitt kodune kasvatus ja teistega arvestamise puudumine. Pluss niru liikluskoolitus, seal võiks õpetajad rääkida kuidas igaühe asi on märgata, mis ümberringi toimub. 2-realisel kiireel on selline tegevus keelatud, linnas kotivad sellised üsna tuimalt.
Tarmo kirjutas: 04.12.2023 21:17 35 Ja siis on veel need autojuhid kes sõidavad 2 realistel teedel 2 reas ja eest ära ka ei lähe sest nemad ju sõidavad lubatud suurima piirkiirusega.
Fakk sõitke siis kenasti üksteise järgi esimeses reas ja laske nendele sõita kes julgevad ja oskavad.
Viimati muutis Ilves, 05.12.2023 00:42 45, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas m2x »

Ma üritan meeletult ennast kasvatada ja igasugu olukordade tekitamisest hoiduda, aga.. well. Kaugtuled on viimasel ajal rohkem vatti saanud kui peaks. Viimase aja popp trend on rahvas, kes Tartus Ringteelt alla pressivad esimesest reast soolapudru sees 70ga läbi, aga kui vangla silla peal päriselt sõita võiks, jäävad 60-65ga tervet rodu kinni hoidma. Üldine häda imho on see, et inimestel puudub võime ette mõelda ja ma pean ennast üheks viimaseks põlvkonnaks, kellel sõiduõpetaja oli piisavalt vanakooli mees et suutis selle noorele poisile 15a tagasi peakolu sisse pressida. Suvel pole hullu, üks tegi järsu liigutuse, järgmisel sekundil on ta juba ülejärgmise auto mure. Talvel aga üritatakse teha liigutusi, mis lumes füüsiliselt ei ole lihtsalt võimalikud, eeldusel et tagaluugist lennukimootorit välja ei pista poole manöövri ajal. Tagajärg sõltub siis juba puhtalt sellest, kui paljud selle ühe ümber, eriti taga, on suutnud ette mõelda seda, milline auto sinu ümber see lammas on, kes nina valesse kohta torkab. Siiani on jopanud, aga loodan et jõuan jeebile raudstange enne ette kui omal tähelepanust puudus tuleb...
Kasutaja avatar
Darmo
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 14.08.2006 11:05 06
Peamine sõiduk: BMW E39 530d '02

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Darmo »

Tegelt võiks iga juhilubade koolituse paketti kuuluda sõit Rotterdami ja tagasi näiteks. Kasvõi Stockholmi kaudu, kui Poola liiga hull tundub. Meie liikluskultuur on endiselt väga räme tegelt.
Ilves kirjutas: 04.12.2023 21:29 06 Shitt kodune kasvatus ja teistega arvestamise puudumine. Pluss niru liikluskoolitus, seal võiks õpetajad rääkida kuidas igaühe asi on märgata, mis ümberringi toimub. 2-realisel kiireel on selline tegevus keelatud, linnast kotivad sellised üsna tuimalt.
Tarmo kirjutas: 04.12.2023 21:17 35 Ja siis on veel need autojuhid kes sõidavad 2 realistel teedel 2 reas ja eest ära ka ei lähe sest nemad ju sõidavad lubatud suurima piirkiirusega.
Fakk sõitke siis kenasti üksteise järgi esimeses reas ja laske nendele sõita kes julgevad ja oskavad.
E36 318 iS '93 -> ... -> E39 530d '02
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Ilves »

Saab ka lihtsamalt, mingu Lätti autoga kus nendel 2.5 realistel maanteedel aeglasemad tõmbavad ilusti teeserva ja keskele tekib möödasõidurada :mrgreen: Mitte, et seal kõik päris korras oleks, aga inimestel tunduvad silmad kuidagi rohkem lahti olevat liikluses.

Meil on ka viimase 20+ aastaga vähemalt Tallinnas oluliselt paremaks läinud, lastakse vahele, lehvitatakse ja isegi jalakäijaid lubatakse üle tee minna. Aga maanteedel on enam-vähem ikka sama jura, mis 20 aastat tagasi. Vbl selle vahega, et keegi ei sõida enam eriti 160ga suure liikluse sees.

Mu ideaalne sõit maanteel käib mõnusa ühtlase tempo ja püsikaga. Kõige hullem variant on saada enda ette tegelane, kes pendeldab täiesti lambist -20 alla ja +20 üle lubatu. Jah püsikas on mul adaptiivne, aga lihtsalt ajab juhtme kokku, et mis sellistel peas toimub. Kulutab mõttetult nii enda kui teiste kütust, aega ja närve.
Kasutaja avatar
tanel25
Huviline
Postitusi: 771
Liitunud: 29.05.2007 19:28 18

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas tanel25 »

Eks seni on kõik kõvad sõidumehed, kui auto nina on sõiduraja suunas. A kui nina hakkab mujale kiskuma, siis..... :D
4x6=1x nädalas
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Tarmo »

Vahest ongi jube naljakas vaadata kuidas mõnele ei mahu pähe, kui bmw temast mööda läheb.
Samuti lasen püsikaga, nt 110 alas 120 gps-i järgi ja siis see, kellest oled mõni hetk tagasi möödunud, hakkab kõrval pressima ja sõidab uuesti mööda ja siis jääb uuesti maha jne. Siis tekib küsimus, et mis nüüd siis muutus ? Minu kiirus on jätkuvalt sama, aga kõrvalvend ei suuda püsika kangi leida või jalaga ühtlast kiirust hoida :D

Vahest on täitsa naljakas liikluses aga enamus aega tahaks juhte kaikaga korrale kutsuda.

Johanes Pirita oli kunagi mingi liikluskärbes ja tema ütles minu arust kuldse lause "Sõida ise ja lase ka teistel sõita!" Ehk sõida ja jälgi, et sa kedagi ei takista/sega.
Ilves kirjutas: 05.12.2023 00:42 06 Mu ideaalne sõit maanteel käib mõnusa ühtlase tempo ja püsikaga. Kõige hullem variant on saada enda ette tegelane, kes pendeldab täiesti lambist -20 alla ja +20 üle lubatu. Jah püsikas on mul adaptiivne, aga lihtsalt ajab juhtme kokku, et mis sellistel peas toimub. Kulutab mõttetult nii enda kui teiste kütust, aega ja närve.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
kurikristjan
Huviline
Postitusi: 437
Liitunud: 16.02.2014 19:36 35
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 53858447
Asukoht: mandri keskel

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas kurikristjan »

Ma olen enamasti rahulik liikleja. Ma ei sõku palju pidureid ja minu kulgemiskiirus on tavaliselt see, mis postil kirjas ja stabiilne, sest see on mulle hästi sobiv kombinatsioon kiirusest, riskist ja ökonoomsusest. Vahva fenomen on, et kui suvel kauni ilmaga sõidetakse minust massiliselt mööda, siis umbes esimestest tugevamatest sügisvihmadest alates hakkab seis pöörduma ja mul tuleb hakata uimerdajatest ise mööda sõitma.

Tõestisündinud vahva lugu - märkuse peale, et võiks hämaras ja uduses linnas päevasõidutulede (auto tagaots täiesti pime) asemel midagi tummisemat sisse lülitada, ütles juht et tal peaks olema kõik automaatne ja selgus, et ta isegi ei tea, kust ja mida lülitada saab. Tegu oli tema isikliku autoga, millega on sõitnud rohkem, kui aasta. :lol:
On üks ütlus, et ega load ei sõida ja see peab paika hoolimata sellest, et tihti kasutatakse seda teises kontekstis. Juhiluba on paljudel, aga sõidukit kasutada nad kõik küll ei ei oska. :D
Tallis: E39 525d Touring, E30 325e, E38 750i, E39 530d 35d, E30 318is
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas Ilves »

Just, liikluskoolis võiks sellist vundamenti laduma hakata.
Tarmo kirjutas: 05.12.2023 08:43 14 Johanes Pirita oli kunagi mingi liikluskärbes ja tema ütles minu arust kuldse lause "Sõida ise ja lase ka teistel sõita!" Ehk sõida ja jälgi, et sa kedagi ei takista/sega.
aronz12
Huviline
Postitusi: 1067
Liitunud: 06.12.2008 11:15 06
Asukoht: Pärnu

Re: Lumi tuli maha ja...

Postitus Postitas aronz12 »

Ma lisaks sellele "sõida ise ja lase teistel sõita" , et unustagu liikluses võistlemine.
Iga üks nagu vaatab kuidas ise esimesena kohale jõuda. Ühed üritavad kõigist mööda pressida ja teised võtavad rahulikult aga samal ajal teevad kõik, et keegi kindlasti mööda ei pääseks neist.
TEL 57703395
Vasta