Bussid ja teised ühisõidukid liikluses.

Vaba teema
Vasta

Millal lased ühistranspordi liikluses vahele?

Hääletus lõppes 30.03.2006 14:22 47

iga kord
6
7%
enamasti vähendan aegsasti kiirust ja kui olen veendunud, et ühisõiduk hakkab manöövrit sooritama
52
60%
kui on võimalus kõrvalrajale keerata
10
12%
sõltub tujust, ilmast vms.
11
13%
enamasti ei anna teed- või kui siis õnnetuse ärahoidmiseks!
1
1%
kuna leian, et bussijuhid käituvad liikluses nahhaalselt siis vastan samaga ja ei anna teed!
5
6%
lihtsalt ei anna teed!
1
1%
 
Hääli kokku: 86
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Bussid ja teised ühisõidukid liikluses.

Postitus Postitas Tauri »

Käesolevat teemat ajendas tegema delfi artikkel http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=12551708
Liikluspolitsei lubab hakata vestlusele kutsuma autojuhte, kes ei austa ühissõidukite eesõigust peatustest väljumisel või lausa pargivad bussipeatustes oma autosid.

Bussijuhid märgivad segavate autode numbrid üles ja autobussikoondis edastab need politseile, kirjutab Postimees
Kuna ise igapäevaselt liigeldes näen väga erinevaid olukordi siis artiklis kajastatud tegevus tundub minule suht läbimõtlemata!

Siit ka küsitlus, millele võiks vastata võimalikult ausalt oma südametunnistuse järgi!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Ausalt on nii, et sõltub tõesti täiesti tujus. Samas päris trügima ikka kunagi ei lähe.

Kui buss on viisakas olena mina ka viisakas.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Kui ikka on bussil suund sees ja ta hakkab liikuma siis mina olen ikka püüdnud läbi lasta.
Samas olen ka näinud olukordi kus buss alles jõuab peatusesse ja juba on tal vasak suund sees.
See on bussijuhi poolt väga eksitav tegevus.

Ja Teine variant oli nt narva maanteel , kus üks buss hakkas teisest mööda sõitma, mis sest et paarisaja meetri pärast oli vaja neil mõlemal peatusesse minna.

Siis veel sellne tähelepanek , et kui kaks bussi on peatuses ja tagumine saab oma uksed enne kinni , siis kui ta selle esimese tagant hakkab välja ronima siis on teises reas ja ka vastassõidu vööndis olevad autod ohus, kas ei ole siis nii palju kannatust, et oodata ära millal see esimene buss liikuma hakkab? Minu arust peaks politsei ühistranspordi juhte jälgima, mitte autojuhte hakkama peedistama.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
dellu
Huviline
Postitusi: 132
Liitunud: 10.11.2003 15:18 39
Kontakt:

Postitus Postitas dellu »

Üldiselt võiks politsei jälgida ka nende ühissõidukite tegemisi. Tihti venivad need 20-30km/h kuna on graafikust ees. Selle asemel võiksid nad peatuses natuke rohkem aega parajaks teha, et ei takistaks liiklust. Üks kohti on näiteks Tammsaare teelt Ehitajate teele keerates. Seal on Nõmme suunas 1 rida ja vahel 2x pidev joon ja pidevalt seal mõni veniv bussijuht ees ja siis istud seal taga ja naudid disla haisu :(.

Siis on veel mõned kohad kus ühistranspordi juhtidele meeldib nn "suruda". Tegemist siis kohaga kus bussipeatus vahetult enne bussipeatust ja selle asemel et sinu taha reastuda peab ta sulle ikka külje alla suruma, kuigi sa temast eespool stoppjoone taga rohelist ootad. Nagu mingi kompleks kohe. Sama jama on mõlemas suunas, kusjuures ühel suunal on kohe peale seda trolliliini ülemineku koht, ehk siis pidurdab kohe hoo pea 0-i. Antud koha ümbruses kohe on selline tahtmine neile ka tagasi teha, näiteks pöörded võtavad mul seal kandis kaua või siis jõuad täpselt eest läbi lipsata aga jääd siis ikka venima, et ta peab hoo maha võtma.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Üldiselt on nii, et kuna olen s6itnud palju suurema asjaga kui seda on sõiduauto, siis ka tean, kui raske on vahel rida vahetada vms, seega lasen põhimõtteliselt alati vahele, see kehtib ka teiste, nö. tavaliiklejate puhul- eeldan seda ka tegelikult teistelt (mis on küll natuke raske, arvestades Eesti liiklust). Samas oleks ülimalt tore, kui antud juhul bussijuhid oskaks seda hinnata ja tänaks suunatuledega, milles ma küll sügavalt kahtlen. Pigem on tänajateks rekkajuhid, kes ''väljas'' käivad...
Samas tundub, et kohati on bussijuhid ise ka üpris nahaalsed, nagu dellu ütles. Ja kasutades Jussi sõnu- oleme kõik üksteise vastu viisakad ja maailm on kohe parem paik elamiseks :P Kuigi jah, see üldine viisakus ei tule ühe päevaga, kuid kusagilt peab ju alustama... :roll:
Kasutaja avatar
Toots
Huviline
Postitusi: 1367
Liitunud: 16.12.2005 00:01 45
Peamine sõiduk: Peamine sõiduk ei ole bmw. Pühapäev: e34 550i V12
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Postitus Postitas Toots »

minu arvamus on see eelviimane variant,midagi pole teha,nii on.
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Annan teed - seda juhul, kui bussijuht oma kavatsusest ka suunatulega märku annab. On olnud kordi, kus nahhaalselt bussitaskust välja keeratakse.

Samas jälgides bussijuhtide üldist liikluskultuuri, siis nt ülekäiguradade ees nad tavaliselt peatuda ei raatsi. Sama ka kollakaspunase fooritulega.
Kasutaja avatar
sm. pelle
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 09.04.2004 23:26 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sm. pelle »

Kadriorus on üsna tihti nii, et kui buss hakkab välja sõitma peatusest siis bussi läbi laskmise asemel hakatakse signaalitama, üks päev mingi tross lasi sellele signaali kes laskis bussi peatusest välja. Enamus kordadest ei ole ka mingit trügimis teemat vaid lihtsalt ei lasta bussi läbi. Aga jah, eks need bussijuhid kah sigatsevad.
Ma ise üritan ikka teed anda.
MB 300CE turbo '88
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Annan teed, kui vähegi võimalik ja see mingit ebameeldivust selja tagant kaasa ei too. Elementaarse viisakusega liikluses jääks kõigile rohkem närve alles ja kodune kassi-naise kräunutamine ka ära. Suhtumine, et "kotin kõiki bussijuhte, sest üks on siga" väga kaugele ei vii. On siis raske korra jalg gaasi pealt maha võtta?
Märt_S
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 05.01.2006 17:29 16
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Märt_S »

üldiselt lasen vahele. on korra ka olnud olukord kus bussijuht tänab ohukatega.
Raha lõhn tervisele ohutu
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Märt_S kirjutas:üldiselt lasen vahele. on korra ka olnud olukord kus bussijuht tänab ohukatega.
Korra on tegelikult ikka näruselt vähe mu meelest, kui päris aus olla, kuigi jah, tuleb ka tõdeda, et eks see linnaliikluses on ka kohati vast raskevõitu, aga midagi võimatut ta ka pole...
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Märt_S kirjutas:üldiselt lasen vahele. on korra ka olnud olukord kus bussijuht tänab ohukatega.
Sama lugu. Ühe korra olen meeldivalt üllatunud.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

hanno kirjutas:
Märt_S kirjutas:üldiselt lasen vahele. on korra ka olnud olukord kus bussijuht tänab ohukatega.
Sama lugu. Ühe korra olen meeldivalt üllatunud.
sama siin.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

toivoku kirjutas:
hanno kirjutas:
Märt_S kirjutas:üldiselt lasen vahele. on korra ka olnud olukord kus bussijuht tänab ohukatega.
Sama lugu. Ühe korra olen meeldivalt üllatunud.
sama siin.
Lisaks on ka mõni trollijuht tänanud.

Linnas liigeldes lähtun üldiselt põhimõttest, et mul ei ole kuhugi kiiret.

See ei tähenda nüüd, et uimerdama tulin, püüan olla mõistlik ja teistega arvestav.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Postitus Postitas foxy007 »

Üldiselt lasen ühistranspordil kasutada ikka eesõigust, aga kurjaks teevad paljud need bussijuhid, kes ei leia suunatule lülitit ( v ma ei tea mis takistus neil on seda kasutada ) üles manööverdamisel. Vahest lasen ka linnas peateel liikudes bussi läbi, mis tuleb kõrvalteelt ja paljud busssijuhid tänavad. See, et bussi aeglaselt sõidaavad vahest ja natuke jalus koperdavad seda pean ma normaalseks, kuna need polegi vist kes teab mis raketid ja pealegi on bussijuhtidel vastutus reisijate ees, viia nad turvaliselt punktist A punkti B.

Liikluskultuur algab ju siiski minu arvates iseendast.
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Kunagi kui tegin õppesõitu GAZ53 siis oli ülimeeldiv liigelda, sest kõik lasid õppesõiduauto mis oli vene päritolu hirmuga vahele, sealt sain maitse suhu kui hea on liigelda kui sinuga ollakse viisakas.
Bussijuht teeb oma tööd ja selle peab tegema talle kergemaks nagu ka seadus seda ette näeb ja käseb.
Siis kui kõik nende suhtes viisakad on siis uksuge mind saavad ka nemad oma inimlikuse roolitaga tagasi.
Tee teisele seda mida tahad, et sulle tehakse, lasen nad alati vahele olgu siis tipptund või ei.


edit: foxy said just minut ennem minu postitust oma üllitisega hakkama ja nüüd tundub minu jutt sinu kordamisena :lol:

Tõde
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Postitus Postitas foxy007 »

edit: foxy said just minut ennem minu postitust oma üllitisega hakkama ja nüüd tundub minu jutt sinu kordamisena :lol:

Tõde



:) mida rohkem on viisakaid liiklejaid nii bussijuhtide kui igapäevaliiklejate seas seda seda parem on teedel kulgeda :cool:
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Ikka lasen vahele. Kuigi mõnda karistaks küll. Mõni bussijuht on ikka täiesti tumba. Endal buss puupüsti täis aga tullakse ilma suunata teele. Jälgin alati kuidas bussi uksed on ja rahvas liigub.
Viimane extreemsem kogemus oli eelmine nädal kui Taisto reiside buss maanteel bussipeatusest ilma suunata ette keeras. Sai pidureid testitud ja õnneks keegi vastu ei tulnud. õnnelikult läks , kuigi elu jooksis silme eest läbi.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Kasutaja avatar
Oliver P
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 21.02.2004 12:37 04
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Oliver P »

Loomulikult lasen vahele ,kui juht sellest ka märku annab.On juhtunud ,et seda tehakse siis alles kui ollakse juba rida vahetanud.Eks peab muidugi nendest ühistranspordi juhtidest ka aru saama,sest meie liikluses suure bussiga sõita võib lausa katastroof olla.
Bussijuhid on tegelt meil isegi korralikud ,kui neid võrrelda teise ühistranspordi liigi TAKSOTEGA,kes võiks küll alustada 0 st minna autokooli siis käitumist õppima ja siis psühhiaatri juurest ka läbi.
Puhas sõidurõõm
Kasutaja avatar
Kristjan_T
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 07.10.2004 12:57 54
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Kristjan_T »

suhtun neise negatiivselt kuid tunnistan endale alati et suurem jääb peale kuid kord juhtus selline asi et buss lihtsalt keeras teisest reast esimesse ritta ilma et üldse huvitaks kas seal kedagi on mina ja minu taga olev auto keerasime kõnni teele kiirus oli mingi 30km/h ja liiklus tihe sellepeale ma sõitsin järgi kuni sain tast mööda ja siis rattad plokki keset teed tulin välja karjusin ta peale kõndisin bussi juurde ja tahtsin sisse saada aga millegi pärast ei avanud ta uksi ja ei teinud seda ka järgmises peatuses kus ma teda ootasin.Kahjustustest mõra stanges ja kriimud liistudel.
E30 316 3,5l
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Kristjan_T kirjutas:suhtun neise negatiivselt kuid tunnistan endale alati et suurem jääb peale kuid kord juhtus selline asi et buss lihtsalt keeras teisest reast esimesse ritta ilma et üldse huvitaks kas seal kedagi on mina ja minu taga olev auto keerasime kõnni teele kiirus oli mingi 30km/h ja liiklus tihe sellepeale ma sõitsin järgi kuni sain tast mööda ja siis rattad plokki keset teed tulin välja karjusin ta peale kõndisin bussi juurde ja tahtsin sisse saada aga millegi pärast ei avanud ta uksi ja ei teinud seda ka järgmises peatuses kus ma teda ootasin.Kahjustustest mõra stanges ja kriimud liistudel.
Ma saan aru küll, et lööb kaane pealt kui mõni ette keerab, aga selle vastu aitab kõne numbrile 110 ja avaldus avariikohast lahkumise kohta eriti kui su auto viga sai ja teine ka. Bussi tagaajamisest suht vähe kasu liistude remondiraha kogumiseks.
darcen
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 11.02.2004 20:01 47
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas darcen »

Kui vahelduseks ise korra ühistranspordiga sõita siis ehk ka mõistate, millest sellised sammud. Kui ikka stabiilselt üle päeva paar- kolm bussi vahele jäävad siis ajab ikka s*ta keema küll. Ei ole eriti meeldiv tegevus just vihma käes seista ja lõdiseda. Eks kindlasti ole ka bussijuhtide hulgas nahaale kuid veel rohkem on neid autojuhtide seas.
Sry aga linnaliikluses bussi ette laskmine ei ole küll selline tegevus, mille järel peaks kohe tänamist (suundade vilgutamist) ootama. See peaks lihtsalt automaatselt ja loomulikust iteligentsist käima.
Meeletult hea oli põhjanaabrite juures ühistranspordiga liigelda. Olgu siis tipptund või mitte, ühistransa jõudis täpselt nii nagu graafikus kirjas. Kindlasti mängis palju rolli ka see, et vähemalt Helsinkis on teatud kellaaegadel sõiduautodel keelatud liigelda esimeses reas.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Ka meil muudaks eraldi ühistranspordi sõidurida kindlasti liikluse palju sujuvamaks ja kiiremaks.
Aga mis teha, eks Eestis jääb see nõukogude aegne mentaliteet, et "kes kellele ära teeb" kahjuks veel nii mõnekski ajaks püsima.
Siis kui need, kelle sünniaasta 90' ja edasi autojuhiload saavad, muutub vast olukord vähe paremaks.
Kõik ju arenevad.
530d
Vasta