Krõbe pakane tulekul!

Vaba teema
Vasta
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Paar aastat tagasi põhjas käies E36-ga käivitamisega probleemi polnud. Aevestades, et väljas oli 30-40 miinuses . Salong ei tahtnud ainult üles soeneda kuigi puhus kuuma õhku. Ainuke asi mis juhtus- roolivõimendi jäi kinni peale 50 km kiiret sõitu. Peale seda vahetasin õli seal ära. Hall soga oli sees.(kuna koer hüppas paar päeva enne ette , puudus ka esistange). Ja ei saanud ka teeäärsest külast bensiini,kuna aparaadid oli töövõimetud. Kuid abivalmis külatädi mässas niikaua kui kütuse kätte sain.
Kasutaja avatar
Koleloom
Huviline
Postitusi: 213
Liitunud: 23.01.2005 18:56 23
Peamine sõiduk: f07 GT 535dx 2014a.
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Koleloom »

Tartus siis -22 ja 323i 85a , aku kas on vana umbes 3 aastat , ja ei tekkinud probleemi käivitamisel !!
e38 730d 2000a
e61 525d 2004a müüdud
e38 740iL 4.4 96a müüdud
e30 325ix 86a
Peugeot 205 1,4 xs 87a
toom
Huviline
Postitusi: 486
Liitunud: 12.07.2005 19:56 27

Postitus Postitas toom »

Ma vist siis esimene ohver ,aku tõmbab ilusti, aga auto ei taha käima jääda ja seda siis bensukaga, tee mis tahad, kuum vesi kollektorile ka ei aidanud.
bastion
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 19.12.2005 21:41 02
Asukoht: Tallinn,Estonia
Kontakt:

Postitus Postitas bastion »

tere,

noh nagu arvata oligi , hommikul polnud diisli käiamisest kasu halligi. ei käivitunud enam.

kas e39 525d (2000/06) peaks olema armatuuril kuskil näha ka eelsüüte küünalde ikoon vms? kust ma tean millal need töötavad ja millal mitte?

bastion
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Oled sa kindel et sul ikka talvekütus. Naabrimehel oli täna hommikul statoili diisel sült.
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

No nii. Tööbuss igal juhul käima ei läinud. Tegu diisel Renault'iga ja sees on nädal tagasi ostetud Statoili diisla. Ringi veab aga lutti suhu ei võta.
Ideid on?
Mul endal diisliga kokkupuude minimaalne. Selle bussiga tiirutan alles teist kuud.
Andrus_V
Huviline
Postitusi: 1271
Liitunud: 13.08.2003 17:13 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus_V »

Külmaga on diisliga veel see nipp, et 2-3 korda eelsüüte küünalaid panna ja siis alles käivitada. ;)
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Andrus_V kirjutas:Külmaga on diisliga veel see nipp, et 2-3 korda eelsüüte küünalaid panna ja siis alles käivitada. ;)
Eks proovin. Veel mingeid nippe?
Mäletan mingist ajast, et sõber lasi mingit asja oma vana Transiti õhufiltrisse.
ruut
Klubiliige EKBK
Postitusi: 538
Liitunud: 03.09.2004 09:55 48
Asukoht: tln-harju

Postitus Postitas ruut »

draggo kirjutas: Mäletan mingist ajast, et sõber lasi mingit asja oma vana Transiti õhufiltrisse.
Eeter
e10 & e21 & e24 & e30 & R
bastion
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 19.12.2005 21:41 02
Asukoht: Tallinn,Estonia
Kontakt:

Postitus Postitas bastion »

tere,

tangin ainult nestes ja kui nad siiamaani pole veel talvist diislit müüma hakanud siis haistan küll skandaali ;)
viimane tankimine oli üleeile ja siis panin neste diislit paagi täis. eelsüüte küünalde asja ei teadnud , eks õhtul laen aku ära ja proovin seda 3-4 korda nalja.
sain ka um-ist teda, et mingi spriaalituluke peaks armatuuris põlema minema sel puhul kui eelsüüteküünlaid sees hoitakse.

ps. sellest kuidas e39-l aknad lahti ei käi , ma ei viitsi isegi rääkida. kellel mõni hea ideee on kuidas asi töökindlaks saada võib postida siia , ma arvan et ma pole ainuke.

bastion
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

ruut kirjutas:
draggo kirjutas: Mäletan mingist ajast, et sõber lasi mingit asja oma vana Transiti õhufiltrisse.
Eeter
Sõjaväes 6,2L Chevy-d ainult sellega käivitatigi kuna ainult paaril masinal 70-st töötas eelsüüde. Kuid pärast olid mootorid juba sellest sõltuvuses ka soojema ilmaga. :D
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Kuhu siin seda eetrit siis lastakse?
http://img-gamma.auto24.ee/auto24/560/2633416.jpg
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

kuhugi auku kust õhku sisse võtab
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Meil Raplas oli hommikul 10 ajal -21 kraadi. Auto läks käima nagu kellavärk (Astra, mitte bmw - tema puhkab hetkel talveunes). Kõik toimis.
Aga hirmkülm oli küll, käisin ise poes ja ostsin sooja mütsi omale :D
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

bastion kirjutas:tere,

tangin ainult nestes ja kui nad siiamaani pole veel talvist diislit müüma hakanud siis haistan küll skandaali ;)
viimane tankimine oli üleeile ja siis panin neste diislit paagi täis. eelsüüte küünalde asja ei teadnud , eks õhtul laen aku ära ja proovin seda 3-4 korda nalja.
sain ka um-ist teda, et mingi spriaalituluke peaks armatuuris põlema minema sel puhul kui eelsüüteküünlaid sees hoitakse.

ps. sellest kuidas e39-l aknad lahti ei käi , ma ei viitsi isegi rääkida. kellel mõni hea ideee on kuidas asi töökindlaks saada võib postida siia , ma arvan et ma pole ainuke.

bastion
Soojaks läheb, hakkab käima jälle (nii räägitakse vähemasti)
Minu E39 -al otsustas üks tagauks kinni jäätuda, tahtsin õli vahele lasta just, et paremini käiks, aga *****, auto jõudsi ette..
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Pille kirjutas:Meil Raplas oli hommikul 10 ajal -21 kraadi. Auto läks käima nagu kellavärk (Astra, mitte bmw - tema puhkab hetkel talveunes). Kõik toimis.
Aga hirmkülm oli küll, käisin ise poes ja ostsin sooja mütsi omale :D
Pille, sellest ma küll aru ei saa, miks sa oma talvenaudingu puhkama panid... selle autoga just talvel ongi eriti nauditav sõita :)

Muuseas tundub et paari päeva jooksul pannakse tehnika ja inimesed tõsiselt proovile, kuna lähipäevadel lubatakse öösiti kuni -35 :shock: ja päeval kuni -28.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Peab vist enda auto ka garaashi panema :shock:
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

sai siis ka ära proovitud kas masin käivitub. mingi sekund läks kauem starteriga ja krammi uimasemalt vedas ringi, aga käima läks ilusti. ma käisin eelmine nädalalõpp patriku juures ja patrik vaatas üle, kas eelsüüde toimib. kuna sealt saadud vastuseks, et kõik on korras siis ei põdenud selle pärast. aga nüüd on hirm lihtsalt selles, et paagis neste diisel ja ma ei tea kas see on talvine. võimalik, et siis kui väljas üle -30 öösel läheb on paagis sült sees.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Postitus Postitas Rain. »

Eks oli omalgi hommikul kartus et ei lähe käima, kuid probleeme kävitamisega täna hommikul ei olnud :). Kuid see eest jamab keskklukk jälle :(
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

bastion kirjutas:tere,

noh nagu arvata oligi , hommikul polnud diisli käiamisest kasu halligi. ei käivitunud enam.

kas e39 525d (2000/06) peaks olema armatuuril kuskil näha ka eelsüüte küünalde ikoon vms? kust ma tean millal need töötavad ja millal mitte?

bastion

Minu 530d kirjutab kelladeploki alla serva "pre-heating" ja rohkem mingeid tulukesi põlema ei hakka. Ootad kuni kiri kustub, keerad võtit ja asi käib. Vähemalt minul täna hommikul nii läkski... :)
E83 X3 2,0dA 2010.a.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

21 aastat vana auto on endiselt veel "paugupill". Keerad aga võtit ja Saku varahommikune -20 ei takista siis veel sõitu. Aku vana aastakese. Kauem tavalisest läks ainult salong soojaks, mis on iseenesest mõistetav. Aga üldiselt panin tähele, et auto liikus kuidagi paremini kui tavaliselt. See ehk sellest, et lasin kauem soeneda maja ees. ;)
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

Auto käivitus nagu rektiiv lennuk :), aga käivitus.Esines ka mõningasi külmetusprobleeme, nimelt oli külm signaali ära võtnud ja ei saandki hommikust tuutu teha :?, tööle jõudes hakkas tööle :) , kuid siis ei haakund enam uks kinni, natuke lukusula ja lasin kohal kuskil 10-15 min töötada, kuna tööle paar kilomeetrit maad ja selle ajaga ei soojene suurt midagi üles, ja ka see probleem ületatud.
Kui homme ka sama külm või külmem siis kardan, et kas ise viitsin hommikul käivituda :D

Tegin ka väikse külma uuringu tööl ja tulemused sellised;
+C2-kesklukk (hommikul avas a pärast ei läind kinni enam-rohuks sai 1 tund sooja garaasi)
+C2-raskem käivitus a muid probleeme ei esinend
+Nissan Maxima- kesklukk ja kangestunud omanik ( kesklukk ei avanend üldse, rohuks@ järjepidevus viib sihile :D )
+A6- sama mis minu autol, uks ei tahtnud hästi kinni minna.
+mingi Toyota :) - raskem käivitus a suuremaid probleeme ei esinend @ omanik pole sellest siiani üle saand :) (varem omas ameeriklast)
+mingi Mazda- raskem käivitus ja kesklukk vigurdas, a sai ise terveks.
E60 530i
Metallide termotöötlus.
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

-20 õnneks ei saanud ka minu päevinäinud mudelile saatuslikuks ning viimane käivitus juba poolest pöördest. Natuke vaevaliselt tuli see pööre, kuna aku juba aasta karjub vahetamise järele...:P Õnneks aga lihtsustas olukorda äsja vahetust näinud mootoriõli, nimelt Mobil1 täissünt teadis täpselt kuidas käituda. Ainuke erinevus tavapärasest hommikust tuli ilmsiks siis, kui temp. seier juba pooleni hakkas liginema kuid sooja ei tulnud mitte vähematki. Kapotialust uurides selgus, et nädalapäevad tagasi vahetatud termostaat otsustas kinnikülmuda, tosool ise küll oli vedelas olekus, kuid miskipärast klapp ei lasknud mahladel läbi voolata. Vahetasin tosooli -36 kraadi vastu, eks homme ole näha mis saab...täna igatahes rohkem probleeme ei tekkinud :P
Naerumuige tõi aga suule elumajade vahel viipavad diislimehed, kelle suksud pidid pakasele alla vanduma...Iroonilise rõõmuga sai nad järjekorda seatud ja ühekaupa käima tõmmatud... :D
Edu neile ja kõigile meile eelnevateks külmapühadeks :D
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

marek320 kirjutas:Auto käivitus nagu rektiiv lennuk :), aga käivitus.Esines ka mõningasi külmetusprobleeme, nimelt oli külm signaali ära võtnud ja ei saandki hommikust tuutu teha :?, tööle jõudes hakkas tööle :) , kuid siis ei haakund enam uks kinni, natuke lukusula ja lasin kohal kuskil 10-15 min töötada, kuna tööle paar kilomeetrit maad ja selle ajaga ei soojene suurt midagi üles, ja ka see probleem ületatud.
Kui homme ka sama külm või külmem siis kardan, et kas ise viitsin hommikul käivituda :D

Tegin ka väikse külma uuringu tööl ja tulemused sellised;
+C2-kesklukk (hommikul avas a pärast ei läind kinni enam-rohuks sai 1 tund sooja garaasi)
+C2-raskem käivitus a muid probleeme ei esinend
+Nissan Maxima- kesklukk ja kangestunud omanik ( kesklukk ei avanend üldse, rohuks@ järjepidevus viib sihile :D )
+A6- sama mis minu autol, uks ei tahtnud hästi kinni minna.
+mingi Toyota :) - raskem käivitus a suuremaid probleeme ei esinend @ omanik pole sellest siiani üle saand :) (varem omas ameeriklast)
+mingi Mazda- raskem käivitus ja kesklukk vigurdas, a sai ise terveks.
See oli hea uuring. Omalt poolt lisan järgmised luureandmed tööjuurest:
+Peugeot 307 - Käivitus kenasti aga peeglid ei avanenud.
+E39 2tk - Läksid käima poolest pöördes kuigi need pool pööret olid aeglasemad kui tavaliselt.
+Nissan - Käima läks kenasti aga käikude sisse saamisega nägi naisterahvas kurja vaeva.
+Citroen kaubik (diisel) - probleeme polnud.
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

sai mõned päevad tagasi autot pestud, läksin tankima aga üllatus mis üllatus, bensupaagi korgilukk on jääs :? egas midagi kohe poodi lukusula järgi ;)
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Hommiku oli meil 19 kraadi, Statoili diisel ja 200000 sõitnud hiace läks käima nagu ludises :D . Enda 525 tds-i ei hakka proovimagi enne hommset, kuna oma aku laeb ja hetkel kasutusel miskine vana bensuka aku. Aga üldiselt usun, et kui oma tangiaku peale saan, siis ei karda ka -35-te :lol:
Mercedes EQS 450+ 2022
Märt_S
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 05.01.2006 17:29 16
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Märt_S »

minugi masin kenasti tööle kärgatas. Miinust oli nii umbes peaaegu 20. Pärast päeval kui oli terve päeva õues sesnud ka läks kenasti käima. AGA üllatus mulle tekkis foori taga...käigu välja ja kohe jäi seisma, panin uuesti käima..jälle seisma..sis uuesti ja jäi. Jõudsin koju...sama pull.....siis kui uuesti panin jäi kenasti käima. Ei mõista mis talle ei meeldi. Vb külm ilm,aga kellele seegi meeldib.
Raha lõhn tervisele ohutu
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

Mul käivitus ka ilusti aga sõitma hakkates hoidis pöördeid väga madalal ja kui gaasi lahti lasid siis ta aeglustas nagu oleks kõvasti pidurdanud, paari suuremat raputust oli kaaa. Minut aega tegi nii siis muutus kõik väga normaalseks tagasi, arvata on, et see eesti bensiin sisaldab palju vett ja sellest see siis. Aga jah ei kurda üldiselt :cool:
Kasutaja avatar
Kristian330
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 24.11.2003 12:42 32
Asukoht: Helsingi-Merivälja

Postitus Postitas Kristian330 »

ryan kirjutas:sai mõned päevad tagasi autot pestud, läksin tankima aga üllatus mis üllatus, bensupaagi korgilukk on jääs :? egas midagi kohe poodi lukusula järgi ;)
:D :D Endalgi täna sama situatsioon.. Sai seistud veidi bensukas järjekorras- kui aeg minuni jõudis lõpuks, sain kehva üllatuse- kesklukk ei olnud avanud bensupaagi luugi lukku :? Kähku koju.. Veidike föönitasin ;) natuke lukusula- ja oligi kõik tip-top!
Kasutaja avatar
Olzz
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 03.11.2003 18:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olzz »

Pasun ei töötanud enda masinal ka. Tahtsin vectra meest tartu mnt. nuhelda liiklusohtliku manöövri pärast, kuid võta näpust- kylm on pasuna ära viinud ;)
E36 sedaan 316 M40
Vasta