Kinnine joon-pime oled?

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Kinnine joon-pime oled?

Postitus Postitas Cardo »

Sõidan üldiselt iga päev nii linnas sees kui väljaspool asulat. Lobjakas ja muu mustus sõiduteel varjab teekattemärgistusi, kuid on meil ka suve ja muid aastaaegu, mil teekattemärgid peaks näha olema.
Ei taha just sellest rääkida, kuid masendav on asjaolu, et enamik juhte ei hooli teistest liiklejatest ja teevad mööda ja ümbersõite keelavast joonest hoolimata. Mõned kohad Tallinnas, Mõigus lennujaama poole sõites ei suudeta ära kannatada mil kiirendusrada lõpeb ja ikka trügitakse üle rasvase joone, Viru hotelli ees Mere pst-le sõites ei saada aru, et Narva mnt. poolt tulev parem sõidurada ei ole vasakult poolt ületatav jne....

Palju see trahv oligi eirates kinnist telgjoont ?

Vot on haige teema mis ?
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Ühinen Cardoga, tõsiselt tigedaks teevad need juhid kes nendest teemärgistustest kinni ei pea, või ei teagi mis need tähendavad.
Samas ei saa minuarust vägapaljud, aru paremakäereeglist.
See viimane on lausa uskumatu teema :roll:
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Eestis s6ites olen seda tähele pannud samuti, et joontest eriti ei peeta. Skandinaavias olen täheldanud, et siin on jooned yliolulised- isegi kui möödas6itja maanteel näeb, et tee on pikalt ees vaba, pidevat joont ei yletata isegi siis, kui paremat suunda näitan... Teemast rääkides- väga hea, et m6ne meelest pisiasjadele siin foorumis tähelepanu pööratakse- väikestest asjadest saavadki suured... ;)
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

lisaks muule, tundub, et väga paljudel on suunatulekang puudu.
kas tallinnas müüakse autosid ilma sellise vidinata või on narkomaanidel mingi uus lemmikobjekt ?
eriti hästi on näha see kohtades, kus on 2 ja enam rada.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Üks selline joontest mitte lugu pidav kollane mazda6 tahtis mul järvevana teel, paremalt poolt möödasõitu tehes, seejuures teepervelt väga kõvasti juurde võttes ja joont ületades, parempoolse peegli kaasa vedada.
Vot sellised toredad autojuhid on meil.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ise ka eelpoolnimetatud situatsiooni näinud Tallinnas... :roll:
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Postitus Postitas hillarr »

Viljar kirjutas:Samas ei saa minuarust vägapaljud, aru paremakäereeglist.
See viimane on lausa uskumatu teema :roll:
Ja samaliigiliste teede ristumisala märk on tõsine puzzle paljude jaoks. Üks koht kus olen kahte suht korralikku lömmimist näinud on sakala tatari ristmik ja samas ei oleks seda sinna üldse vaja vaid võiks konkreetselt ühe peateeks teha.

Üks probleem on see, et Tallinnas ei ole neid kohti palju, kust seda märki leida ja võõrastele võib see suhteliselt ootamatult tulla. Neil niigi palju tegemist liikluse jälgimise ja orienteerumisega.

Kui aus olla siis väiketänavatel mingit kohta otsides teine kord endalgi küsimus tekkinud, et krt äkki oli ees pool see märk ja igaks juhuks siis peatuma. Aga noh õnneks pole väiketänavatel tagant selga tulevaid tuututajaid nii, et on võimalus kindluse mõttes pidurdada ja kontrollida paremalt suunduvat teed.

Teine hea üllatus on see. Et olen näinud inimest kes sõitnud juba tükk aega ja tundis huvi mis tore märk see on :D
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Ise olen endamisi mõelnud, et kuidas see asi iseenesest parklates toimib, näiteks peterburi tee maksimarketis. Peaks ju samuti kehtima paremakäereegel, ise olen üritanud seda järgida, aga tundub, et kellel suurem masin, see sõidab esimesena :lol:
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Viltsiga enam- vähem n6us, kuigi olen ise seda meelt, et ees6igus on vast siiski nendel autodel, mis nö peateel s6idavad...
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

hillarr kirjutas: Üks koht kus olen kahte suht korralikku lömmimist näinud on sakala tatari ristmik ja samas ei oleks seda sinna üldse vaja vaid võiks konkreetselt ühe peateeks teha.
Antud ristmiku eest võiks need liikluskorraldajad pukist maha võtta- seal võid paugu ka siis teha kui tunned paremakäe reeglit! Nimelt on kõnealusel ristmikul mööda tataritänavat tulles võimatu vaadata mis paremat kätt Sakalal toimub- sisuliselt pead keset ristmikku välja sõitma ja siis otsustama, et kas gaas põhja või saad oma manöövri rahulikult teha!

Mis puutub joontesse siis mina jälle tunnen pidevalt korralikust teemärgistusest puudust! Kuigi võib siin moraalijüngrit mängida ja näidata näpuga teistele juhtidele siis tegelikult kaos teemärgistuses toob ise kaasa ka kohtades, kus märgistus olemas nende eiramise!

Ehk siis teisisõnu- probleem ei ole üksikutes juhtides vaid süsteemis!

Aga kui rääkida sellest mis on täielik jaburus on need juhid, kes ei tea milleks on kiirendus -ja aeglustusrajad!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Mind häirib igal hommikul Haabersti ringil Ehitajate teelt Paldiski mnt-le keerates, kus päris pikalt on pidev joon peale ringteed, aga ega seda ju keegi ei näe. Märgistus on seal värske ja selgelt nähtav.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

AARE530 kirjutas:Viltsiga enam- vähem n6us, kuigi olen ise seda meelt, et ees6igus on vast siiski nendel autodel, mis nö peateel s6idavad...
"Vast" ... tegelikult mitte ... tegelikult kehtib siiski parema käe reegel kui pole märkidega kehtestatud peateed ja seal liikujatele tee andmist.
Alles oli kuskilPostimehes vms artikkel sellest, et enamus kindlustujuhtumeid tuleb parklates ja just sellest, et arvatakse, et sõidetakse "nö peateel".
Tegelikult kehtib kõige lihtsam parema käe reegel kui pole kehtestatud liiklusmärkidega teisiti.
Indrek
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Indrek_M kirjutas:
AARE530 kirjutas:Viltsiga enam- vähem n6us, kuigi olen ise seda meelt, et ees6igus on vast siiski nendel autodel, mis nö peateel s6idavad...
"Vast" ... tegelikult mitte ... tegelikult kehtib siiski parema käe reegel kui pole märkidega kehtestatud peateed ja seal liikujatele tee andmist.
Alles oli kuskilPostimehes vms artikkel sellest, et enamus kindlustujuhtumeid tuleb parklates ja just sellest, et arvatakse, et sõidetakse "nö peateel".
Tegelikult kehtib kõige lihtsam parema käe reegel kui pole kehtestatud liiklusmärkidega teisiti.
Ai sa vanakurjam, mule oleks vaja uut esituld, üks esitiib vajaks natuke värvimist, stange on natuke niru, ühesõnaga peab minema parklas paar tiiru tegema :D
Tarvo kirjutas:Mind häirib igal hommikul Haabersti ringil Ehitajate teelt Paldiski mnt-le keerates, kus päris pikalt on pidev joon peale ringteed, aga ega seda ju keegi ei näe. Märgistus on seal värske ja selgelt nähtav.
Läbin minagi seda ringi tihti ja olen tähele pannud, et kui tulla linna poolt mööda paldiski mnt ja plaan minna harku poole (ehk siis teisest teest välja), siis on võimalus seda manöövrit sooritada, kas mööda tesit või kolmandat rida. Kolmandat rida (ringi peal muutub, siis teiseks reaks) kasutated on see tegelikult suht riskantne, kuna mööda esimest rida sõitjad ei pruugi tihti peale teada, et esimesest reast saab ainult harku poole liikuda ja teist rida mööda, harku poole ja võid ringile edasi jääda.
Alles kolmapäeval läksin mina harku poole ja üks auto signaalitas (kellega me tulime kõrvuti linna poolt) ja vehkis rusikaga nii mis kole, kuna tema plaan oli minna tammsaare tee peale.
Mercedes EQS 450+ 2022
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Viljar kirjutas:Läbin minagi seda ringi tihti ja olen tähele pannud, et kui tulla linna poolt mööda paldiski mnt ja plaan minna harku poole (ehk siis teisest teest välja), siis on võimalus seda manöövrit sooritada, kas mööda tesit või kolmandat rida. Kolmandat rida (ringi peal muutub, siis teiseks reaks) kasutated on see tegelikult suht riskantne, kuna mööda esimest rida sõitjad ei pruugi tihti peale teada, et esimesest reast saab ainult harku poole liikuda ja teist rida mööda, harku poole ja võid ringile edasi jääda.
Mina olen viimase aasta jooksul olnud sunnitud 3 korda paldiski mnt asemel ehitajate teele sõitma, kuna kõrvalsõitja ei tunne sealseid sõidusuunasid. Õnneks on kujunenud juba harjumus seal paremal pool kõrval sõitjat jälgida ning enne enese väljasõitu ei tee, kui pole kindel kõrvalsõitja manöövris. Suunatuli läheb loomulikult sisse õigeaegselt ;)

jJanno
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Anti »

jjanno kirjutas:Mina olen viimase aasta jooksul olnud sunnitud 3 korda paldiski mnt asemel ehitajate teele sõitma, kuna kõrvalsõitja ei tunne sealseid sõidusuunasid. Õnneks on kujunenud juba harjumus seal paremal pool kõrval sõitjat jälgida ning enne enese väljasõitu ei tee, kui pole kindel kõrvalsõitja manöövris. Suunatuli läheb loomulikult sisse õigeaegselt ;)
See on tõesti uskumatu, kui palju sinna ringile pimedaid autojuhte satub...
Kui veel ise Õismäel elasin, nägin ise vähemalt korra kuus taas külgepidi kokku pannud autosid seal. Lootsin, et peale suurte suunaviitade üles panemist asi paraneb, aga ilmselgelt ei ole muutunud siis midagi... :|
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

Parklas ma sõidan aeglaselt ja kui mulle teed ei anta, siis annan ise :lol:
Ei viitsi mingi eeskirjaga närvi kulutama hakata - niikuinii keegi teine sellest eriti kinni ei pea.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Tomil täiesti 6igus, ise teen samuti.
Kasutaja avatar
MantaOwner
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 21.08.2004 12:59 47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas MantaOwner »

Kusjuures see parema käe reegel majade vahel jms aladel (kus igasugu "anna teed" märke nagunii pole) reaalses elus paraku või õnneks ei kehti. Sõidetakse ikka nii, et nn tunde järgi suuremal/tähtsamal teel sõitjal või T-kujulisel ristmikul otse sõitjal on eesõigus.
Aga kui matsu pannakse, siis loomulikult vaadatakse parema käe reeglit.

Tõnu
Driven by goa
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

AARE530 kirjutas:Viltsiga enam- vähem n6us, kuigi olen ise seda meelt, et ees6igus on vast siiski nendel autodel, mis nö peateel s6idavad...
Näed kui hea et mu autokoolist väga palju möödas pole.
Parklates kehtib parema käe reegel ja peateed parklates ei ole!
Kui pole just vastavat märki.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ma ytlesin NÖ peateel, ise siiski olen täheldanud, et siiski peetakse seda k6iki taskuid yhendavat teed NÖ peateeks. Ise olen arvamusel, et lisaks LE reeglitele on olemas ka niiöelda kirjutamata reeglid... Ja ikkagi ei hakka ma ka parklas oma auto sileda pleki hinnaga LEs näpuga järge ajama...
Kasutaja avatar
ottOmar
Huviline
Postitusi: 292
Liitunud: 23.01.2004 10:10 38
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz CL55
Asukoht: Tln

Postitus Postitas ottOmar »

Ka teemaga täitsa nõus, sest teekattemärgistus on samasugune märk nagu iga teine. Mõnevõrra teeb asja keerulisemaks ainult see, et kui tavalised liiklusmärgid on enamvähem korralikult paigas, siis teekattemärgistusega on ikka päris paljudes kohtades lood lausa si***ti (ntks Lasnamäe kanal)

Kui teema alguses sai mainitud, et põhjamaades on teekattemärgistus oluline ja sellest peetakse väga kinni, siis mida rohkem lõunapoole, siis tõesti üha vähem pööratakse sellistele asjadele tähelepanu.

Vaadake, kas märkate teekattemärgistust?
Kas märkate mõnd reeglit?

http://www.riemurasia.net/kaatopaikka/go.php?id=583

...aga kultuurikontekst on nii erinev, et nende jaouks on mingisugused jooned maas täiesti üleliigsed ja ebaolulised.
isegi mu ema sõidab BMWga
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

See ju India, seal on siuke reegel, et suuremal on eesõigus ja kõik. Selles usus, mis neil seal on (hinduism vms) on selline reegel ja kehtib ka liikluses.
Kontson
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 11.09.2004 21:16 56
Asukoht: Inglismaa

Postitus Postitas Kontson »

Bmw klubile on alati olnud omane mõttetu kobin liikluskultuuri osas. Möödasõite sooritan siis kui olen selles ise kindel ja tunnen vajadust, suunda näitan samuti vaid siis kui sellest kellelegi abi on. Iseendale pole ju mõtet suunda näidata. Ühesõnaga, liigne voorus on mõistuse puudus, elage ja laske teistel elada.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Reeglid-reeglid, paljud teist tegelikult Pärnu mnt viaduktil 50ga sõidavad? Isegi 60st ei tahaks eriti rääkida.
Sellistel suvalistel väikestel ristmikel tuleb sõita nii, et enda auto terveks jääb, märgid ning teekattemärgistus ei pruugi sind selles alati aidata. Seega, sõidame ju mõistuse ning "kõhutunde", mitte ainult kuivalt LE järgi. Nagu keegi eespool ütles, on olemas ka sellised kirjutamata reeglid, mida isegi politseinikud teavad. IMO. :roll:
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

mnjaa, linnakiirus on meil ammu juba 70, masendav
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

tanelp kirjutas:Nagu keegi eespool ütles, on olemas ka sellised kirjutamata reeglid, mida isegi politseinikud teavad. IMO. :roll:
Vot see ongi väga tore, kui keegi endale kirjutamata reegleid kehtestab ja on geenius !!


Muideks see videoklipp on hea näide sellest, mis toimuks kasvõi Järvevana/Tartu mnt ristmikul kui seal poleks foore ja sama rahvamass üritaks AUTODEGA seda läbida, elagu punalipp ja karvane /verine rind.

Sellepärast me elamegi omaarust juba poole jalaga Euroopa liidus, et tahame ajudega liigelda, mitte nii nagu külamees metsast.

Edu isemõtlejatele, kurb et paljud aru ei saa, et sõidate teistel rist jalus oma ideoloogiaga.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Arvamuste paljusus on igati oodatud.
Vasta