BMW kindlustus ja kasko

Vaba teema
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas teet82 »

Ei teagi, et kes see omanik siis on enam kindlustuse arvates, RSA kliendihalduri vastus oli näiteke selline:

Kirjutades, et olete sõiduki xxxxxx müünud poolteist kuud tagasi, ei
ole Teil enam õigust liikluskindlustuslepingut lõpetada. Põhjuseks see,
et seaduse järgi lähevad pärast sõiduki võõrandamist õigused üle uuele
omanikule ja ainult tema saab lõpetamise avalduse esitada. See, et
ARKi andmetel on sõiduk veel vana omaniku nimel, ei loe. Seadus ei kohusta
ARKis käima. Soovitan Teil uue omanikuga ühendust võtta, juhul kui teate, kes uus
omanik on ning paluda temal käia ARKis ja liikluse leping ümber vormistada.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas MartenL »

ULME :shock:

Liikluskindusutse seadus:

§ 23. Lepingu üleminek
[RT I 2007, 55, 368 - jõust. 02.11.2007]
(1) Sõiduki võõrandamisel astub sõiduki omandanud isik sõiduki suhtes sõlmitud lepingus kindlustusvõtja kohale.

Ostu-Müügi leping on võõrandamine. Ma ei saa siinkohal aru RSA-st. ARK (liiklusregister) ei ole nende sõnul kohustus, samas ei aksepteeri nad sinu ostu-müügi lepingut. Seaduse järgi astub uus omanik sinu kohale.

Viita sellele paragrahvile ja küsi konkreetselt haldurilt miks ta ei aksepteeri ostu-müügi lepingut? Kui ta ütleb et ostu-müügi leping ei kehti lõpetad sina kui ARKi järgne omanik lepingu ära.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas teet82 »

Põhimõtteliselt on mul siis leping, mida mul pole õigust lõpetada ja kohustus on maksta, kuigi ma isiklikult ei saa RSA-lt mingit teenust enam. Panen selle viimase vastuse ka siia:

Teil ei ole võimalik antud lepingut enam maksevabaks muuta. Soovitame
Teil proovida ühendust saada uue omanikuga ning paluda temal ARKis
dokumendidümber vormistada ning seejärel ka kindlustuses liikluskindlustusleping
ümber teha ning seejärel saaksime Teile koostada võlaarve kasutatud
perioodi eest ehk poliisi kehtivusest 10.11.2013 kuni RSA lepingu
ümbervormistamise kuupäevani uue omaniku poolt. Kui Teil ei õnnestu
kuidagi uue omanikuga ühendust saada, soovitame Teil käia ARKis ning sõiduk oma
nimelt maha võtta, siis ei saa poliisi lõppedes 09.11.2014 RSA uut
poliisi Teie nimele väljastada. Väljastatud arve 36407978 tuleb tasuda Teil.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas MartenL »

Ma ei saa ikka aru, millist võõrandamise tõendit RSA arvestab.

a) arvestab ostu-müügi lepingut siis on ülalnimetatud § 23

b) arvestab üksnes ARKi registreeringut. Siis oled ju sina omanik ja saad poliisi lõpetada ja lepingu maksevabaks muuta.

§ 5 kirjeldab et kindlustusvõtja on sõiduki omanik. Kindlustusvõtja saab ka poliisi eest arve. KES ON RSA ARVATES SÕIDUKI OMANIK. See on nii ulme olukord et sina saad kindlustusvõtjana arve kuid kindlustusvõtjana ei saa lepingut lõpetada ega seda ka maksevabaks muuta.

Palu neil teha ametlik kiri, kus on viidatud liikluskindlustuse seadusele ja mootorsõiduki ja haagise registreerimise määruse konkreetsetele punktidele. Kaua sa jõuad nende tainapeadega vaielda.

Lepingu saab lõpetada ka teises seltis uut tehes.(et siis teises mõistusega seltsis ära lõpetada) Praegusel juhul aga peab ikka poliisi lõpu ära ootama, seega pole lahend. Lepingu saad lõpetada ka siis kui ütled et auto on varastatud, kuid see juba äärmus :mrgreen:
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas teet82 »

Täpselt nii tundubki olevat, et kui maksta on vaja, siis olen mina ARK-i järgi omanik ja kui tahan lepingut muuta, siis pole ostu-müügi lepingut arvestades mul seda õigust enam. Selles suhtes on kindlustusandja enda jutt vastuoluline.
Mul jääb hetkel arusaamatuks ainult see, et kas sõiduki võõrandamisel on JAH-lepingu puhul sellest kindlustusele teatamine kohustuslik. Kui ma ei taha seda ülejäänud raha tagasi, siis ma nagu ei peaks teatama, kõik läheb üle uuele omanikule automaatselt. Seaduse järgi on teatamise kohustus pigem uuel omanikul, koos selle 5-päevase ümberregistreerimise kohustusega. Kui siiski oleksin pidanud teatama, siis oleks nagu selle JAH-lepingu tingimused vastuolus Liikluskindlustuse seadusega :?
Hetkel ei viitsigi rohkem vaielda nendega. Kui see uus omanik toob raha, siis maksan ära. Kui mitte, siis lihtsalt ootan ja vaatan, et mis edasi saab. :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Vasta