BMW kindlustus ja kasko

Vaba teema
kayafree
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 19.01.2012 16:20 16
Peamine sõiduk: BMW 316, BMW 318
Asukoht: Tallinn

BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas kayafree »

Edit: SPLIT kasutaja bemm730 autoteemast!

Lugedes seda teemat tekkisid mõned küsimused. Esiteks jääb veidi arusaamatuks, misks enamus tahaksid suuri velgi ? Kas teid üldse ei häiri, et auto hakkab teed otsima ? Endal hetkel 318 ja 16" M3 veljed all. Sõitsin asja Tallinnas rida vehetades üle kolme sõidurea ja arvestades sellega, kuidas auto käitus oli esimene mõte küll oi blää :D Teiseks E65-l siiski korralik mass taga, mis omakorda mõjutab korralikult silladetaile ja roolisüsteemi, kas siis pole nii, et mida suurem velg, seda rohkem mõjutab ? Võin vabalt ka eksida, olen naine :D Kolmandaks, mulle tundub, et 20" on ikka liiga suur ja ega eriti ilusaks ka välisilmet ei tee.

Kusjuures nt Carmastersis tehakse ostueelne ülevaatus 80 euriga. Arvan, et kindlasti tuleks enne ostu midagi analoogset ära teha, kasvõi juba seetõttu, et ükski auto pole nii korras et sealt vigu ei leia, nende arvelt saaks juba hinda alla tingida.

Selle velgede kindlustamise kohapealt on välja toodud eraldi velgede väärtused. Nt osad kindlustusandjad lähtuvad nii.

Valuvelgede olemasolu
Valuvelgede maksumus
Sõiduki valuvelgede maksumus on valuvelgede turuväärtus kokku ilma rehvideta. Kahe komplekti valuvelgede olemasolul märkige kallima komplekti valuvelgede maksumus.
Minimaalselt soovitame väärtuseks valida vastavalt velje suurusele:
14" 640 €
15" 1280 €
16" 1280 €
17" 2240 €
18" 3500 €
Kuid kindlasti mitte vähem, kui on tegelik maksumus.

Tegelikult kirjutan siia teemasse, kuna endalgi on olnud huvi auto vastu. Siiani on olnud kõik autod pehmelt öeldes peldikud ning täiesti kurnav ja majanduslikult põhjendamatu on neid koguaeg remontida. tahaks juba midagi korralikku. Algul sa vaadatud samuti E65-te. Siis otsustasin, et kui juba siis juba ning silma jäi kaks E66-te ( 2005 aasta, 740d ja 740 bensiin ). Autod siiski väga kallid, seega peab ikka põhjalikult kaaluma kas osta või mitte. Kõige suuremaks probleemiks on kasko. Tean paaju maksavad keskeltläbi hooldused, kuluosad, bensiini osta poleks probleem, liikluskindlustus kuskil 500 euri aastas, see pole ka probleem. Siis hakkasin kaskot vaatama ja selgus, et keskmine kuskil 3000 aasta. Ei tea kas panin kuskil mööda või see on tõepoolest nii kallis ( 1/4 auto väärtusest aastas ). Siinkohal olekski küsimus targematele, kas kasko on tõesti nii kallis ? Osta oleks plaanis paari kuu pärast, sinnamaani oleks aega mõelda. Mulle meeldib 7-seeria väga, ei kujutaks ennast iialgi ette Renault Megan-iga sõitmas :D
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: BMW e65 735i`02- Henri

Postitus Postitas Rain. »

Kui tehas pakub sellele autole suuremat velge, siis ei tohiks ta eriti silladetailidele teistmoodi mõjuda. Küll aga mõjub ettenähtust suurema diameetriga velg või vale offset silladetailidele juba teistmoodi. Seega kui velgedega jääda lubatud piiridesse, ei juhtu midagi. Samas Eesti teed ongi sellised, et laiade velgede omanike autod kipuvad ujuma, eriti kui rehvid on väga juustud.

See on küll juba offtopic, aga kindlustuse maksumus sõltub sinu enda kindlustuse ajaloost ja automargist. Kasko puhul on lihtne, BMW-del on kasko kallis, aga sinu pakutud summad on vist küll neile, kes pole autot varem ei kindlustanud ega kaskot omanud. Ütlen ausalt, et minu kasko ja kindlustus tunduvalt uuema BMW E61-he puhul on ikka mõistuse piires ja täiesti talutav.
kayafree
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 19.01.2012 16:20 16
Peamine sõiduk: BMW 316, BMW 318
Asukoht: Tallinn

Re: BMW e65 735i`02- Henri

Postitus Postitas kayafree »

Rain kirjutas:See on küll juba offtopic, aga kindlustuse maksumus sõltub sinu enda kindlustuse ajaloost ja automargist. Kasko puhul on lihtne, BMW-del on kasko kallis, aga sinu pakutud summad on vist küll neile, kes pole autot varem ei kindlustanud ega kaskot omanud. Ütlen ausalt, et minu kasko ja kindlustus tunduvalt uuema BMW E61-he puhul on ikka mõistuse piires ja täiesti talutav.
Ei ole tõepoost varem kaskot olnud, kuna pole korralikku autot olnud, samuti pole vanust. Ju see summa siis ikkagi reaalne. Täna vaatsin veel iizi.netist üle ning Ergo, If ja Seesam olid 2,800. Ei teagi mida nüüd mõelda :D Sõidan peamiselt ainult kesk- ja vanalinnas, seega ilma kaskota ka välja ei mängi.
Kasutaja avatar
RazzKalbass
Huviline
Postitusi: 3107
Liitunud: 18.12.2009 18:02 56
Peamine sõiduk: E39 525TDS

Re: BMW e65 735i`02- Henri

Postitus Postitas RazzKalbass »

See kasko on täiesti reaalne, mu eks sõidukil BMW X5 2006a oli kasko aasta 2074€ Salva kindlustuse, IF kindlustuses oli aasta ala 6000€. Seega erinevate firmade pakkumised erinevad kohati lausa rohkem kui 50%liselt. Oli ka 07a S-klassi mersu ja sellel oli ka kõige odavamas firmas(Tookord Ergo) ka üle 3000 euro aasta, rohkem kui BMWl seega ei saa öelda, et BMW kõige kallim on. Mujalt ei viitsinud küsidagi. Aga siis näiteks Range Rover Vogue 03a kasko aasta 700 :cool: Eks see hind sõltub ka sellest nagu mulle öeldi, et BMW maasturid/luxautod on üsna lemmikud varastele ja nõuti ka lisaimmot tookord. Aga see, et mersu nii kallis oli aru ei saa, krt nendel smartkey, peaks olema võimatu varastada kui ise pole võtmeid ära kaotanud.

Olgem ausad kasko on vajalik asi kallimatele autodele.. mu jaoks on see kohustlik, kuna ei saa hästi magada kui kaskot peal pole.

Teemast : Kas e65 on õhkvedrutustega või mitte? Uuemas BMWs tava vedurustsega pidin pettuma, korralik vanker oli. Aga usun et 7mekas on pehme. Edu ja jaksu autoga.
Viimati muutis RazzKalbass, 22.10.2012 19:41 36, muudetud 1 kord kokku.
Olnud :BMW 316i, e65 BMW 730D, e65 745d, 2xBMW 730LD, 7x E70, X6M Vorsteiner, F15 SD, F01 730d; 5x F10+F11 fl, 3x E61, 2x E53, E60 M5, E63 M6
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: BMW e65 735i`02- Henri

Postitus Postitas Rain. »

Eks Henri võib oma kasko kohta paar sõna siia kirjutada, juhul kui ta seda ikka maksab ja autot kohe välja ei ostnud. Samas kasko puhul ma juba kirjutasin ka, et BMW-del see ongi muidu kallis, aga et nii kallis nagu sina mainisid, tundub natuke imelik.

Ega tuleb leida lihtsalt odavam auto või lasta auto osta kellegi teise nimele, kellel rohkem kindlustusajalugu ;)
kayafree
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 19.01.2012 16:20 16
Peamine sõiduk: BMW 316, BMW 318
Asukoht: Tallinn

Re: BMW e65 735i`02- Henri

Postitus Postitas kayafree »

Rain530 kirjutas:Eks Henri võib oma kasko kohta paar sõna siia kirjutada, juhul kui ta seda ikka maksab ja autot kohe välja ei ostnud. Samas kasko puhul ma juba kirjutasin ka, et BMW-del see ongi muidu kallis, aga et nii kallis nagu sina mainisid, tundub natuke imelik.

Ega tuleb leida lihtsalt odavam auto või lasta auto osta kellegi teise nimele, kellel rohkem kindlustusajalugu ;)


Olen ise ka mõelnud, et nt kaasomandisse kirjutada, siis saaks miinimum koefitsiendiga, kuid kui midagi peaks juhtuma, siis teisel koefitsient jälle tõseb. Samas oleks see jällegi nagu kummi venimane, minu oma jääb ikkagi lakke.
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas Rain. »

Kuna Henri'le see tekst oma teemas ei meeldinud ja palus oma autoteema kustutada, siis võiks BMW kasko ja kindlustuse jaoks täiesti eraldi teema olla.
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas JannP »

See kuidas kindlustusandja oma kindlustuspreemiat (jah just nii on selle ametlik tähendus) arvutab on üldiselt salajane. Kindlalt võib öelda, et ainult põhjustatud kahjude ajalugu sinna hulka ei kuulu. Kindlustuse kulu arvutatakse vähemalt 10 erineva komponendi seast, nt auto mark, maksumus, remondiväärtus, arvel oleku koht, omaniku eelnevad kahjud (nn koefitsient, mida vist enam ei näe kuskil - salastatud) ning kindlasti ka üldine statistika selle automargiga põhjustaud liiklusõnnetuste arv jne. Näiteks aastatel 2003-2010 on tehtud statistikat ning BMW on kahjutiheduselt kõige kõrgemal kohal. Uus liikluskindlustuse seadus annab tõenäoliselt ka võimaluse arvestada ka juhi liiklusrikkumiste ajalugu.

Kui keegi soovib sõita edeva autoga, siis tõenäoliselt kindlustusandja on arvestanud, et küll ta ka selle kalli kaskohinna alla neelab ja ära maksab. Soovitan pöörduda otse kõikide kindlustusseltside poole parima pakkumise saamiseks.
Kasutaja avatar
RazzKalbass
Huviline
Postitusi: 3107
Liitunud: 18.12.2009 18:02 56
Peamine sõiduk: E39 525TDS

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas RazzKalbass »

Lisaks mõnikord saab pakkumisele veel lisaks omavastutuseta asjad ala peeglid, tuled, klaasid, ehk siis tasub ringi vaadata kui tegema hakata.
Olnud :BMW 316i, e65 BMW 730D, e65 745d, 2xBMW 730LD, 7x E70, X6M Vorsteiner, F15 SD, F01 730d; 5x F10+F11 fl, 3x E61, 2x E53, E60 M5, E63 M6
kayafree
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 19.01.2012 16:20 16
Peamine sõiduk: BMW 316, BMW 318
Asukoht: Tallinn

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas kayafree »

Rain530 kirjutas:Kuna Henri'le see tekst oma teemas ei meeldinud ja palus oma autoteema kustutada, siis võiks BMW kasko ja kindlustuse jaoks täiesti eraldi teema olla.


Sorry Henri. Need minu esimesed postitused siin foorumis, ei tea veel täpselt kuidas asjad käivad.

Aga väga hea et sellise teema tegid, seda enam, et mina pole sellist teemat siit leidnud (Y)
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas Marko S »

Teine variant on kasutada tutvuseid.Uurida, kas kellelgi on kuskil firmas keegi tuttav.Sellega on ka võimalus natukene mängida.Ise kasutan seda varianti ja ei ütleks, et üle mõistuse kallis oleks olnud.Ma ei saa kahjuks avalikustada, kust mina oma kindlustuse võtsin ja kelle käest, kuid 2007 aasta esimese seeria eest maksin 33.- € kuu kasko + 22.- € kolm kuud tavalist liikluskindlustust.Jah, eks asi ole ka riskikoefitsendis.Mul peaks olema 0.76 hetkel.Lihtne on jah kellegi teise nimele seda teha, kuid siis jäädki oma maailma kõrgeima koefitsendi otsa ja maksad ikka ükskord ränka pappi.Ma leian, et tuleb alustada veidi odavama otsa autost.Ei pea esimeseks ostma endale seitsmekat, kui kasko käib ülejõu.Võta kasvõi E36 või E46 ja alusta nendest.
Kasutaja avatar
RazzKalbass
Huviline
Postitusi: 3107
Liitunud: 18.12.2009 18:02 56
Peamine sõiduk: E39 525TDS

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas RazzKalbass »

Või siis milleks üldse osta uus seitsmene kui kaskot isegi teha ei jõua? :)
Samas see E65 kere õieti enam midagi ei maksa ja kui kasko ikka sama hinnaga mis auto "uuelt" siis ei näe eriti mõtet.
Olnud :BMW 316i, e65 BMW 730D, e65 745d, 2xBMW 730LD, 7x E70, X6M Vorsteiner, F15 SD, F01 730d; 5x F10+F11 fl, 3x E61, 2x E53, E60 M5, E63 M6
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas coley »

@Switc:
E36'le ei ole võimalik juba 3 aastat kaskokindlustust teha ju! ;)
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas iisak »

coley kirjutas:@Switc:
E36'le ei ole võimalik juba 3 aastat kaskokindlustust teha ju! ;)
Kaskot on võimalik IGALE AUTOLE teha.
Küsimus on hinnas ja seltsides,kes seda teevad.
Been there,done that nagu moodsas keeles öeldakse...
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas coley »

Vabandust oo Suur Kaliif! Kindlustuspakkujate üldine poliitika on siiski, et kaskokindlustus on mõeldud kuni 10 aasta vanusele sõidukile. Vanemate puhul on eri juhtumid ning eri tingimused!
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas Marko S »

coley kirjutas:@Switc:
E36'le ei ole võimalik juba 3 aastat kaskokindlustust teha ju! ;)

Kusjuures see ei kerkinud pähegi! :mrgreen: Minu viga.Aga jätame siis E36 välja ja räägime E46'st.Ehk siis jutt sama nagu mõned postitused tagasi.Kusjuures huvitav, et erinevaid jutte räägitakse vanemate autode kindlustamisest.Iseasi, kas see muidugi mõttekas on ? Ma saan aru, kui on tegemist rariteetse pilliga (sedaankerega IS, M3 või mõni Alpina - räägime siis E36 kerel olevatest autodest hetkel).Siiski võiks nendele saada kaskot, aga ilmselgelt on see korralik kirves ? Ma vaatasin, et ma siin pool oleks saanud isegi oma rullikale kasko, aga see oli sutsu alla tuhande auro aasta.Jah, 316 pole teab mis rariteetne pill, et sellist klotsi välja selle eest käia.
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas iisak »

coley kirjutas:Vabandust oo Suur Kaliif! Kindlustuspakkujate üldine poliitika on siiski, et kaskokindlustus on mõeldud kuni 10 aasta vanusele sõidukile. Vanemate puhul on eri juhtumid ning eri tingimused!
Hetkel on su londipõristamine ja "huumoritegemine" kohatu.
Ei ole mingeid "erijuhte" ega "eritingimusi".
Kõik taandub seltsi poolt küsitavale hinnale.
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas coley »

IF Kindlustus kirjutas:Kalkulaatori täitmisel esines vigu!
Palun kontrolli alljärgnevalt sisestatud andmete korrektsust.
Üle 12-aastastele sõidukitele ei saa internetis poliisi sõlmida
PRÖÖÖÖÖÖÖÖT
Pilt
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas pancho villa »

coley kirjutas:
IF Kindlustus kirjutas:Kalkulaatori täitmisel esines vigu!
Palun kontrolli alljärgnevalt sisestatud andmete korrektsust.
Üle 12-aastastele sõidukitele ei saa internetis poliisi sõlmida
sheff allkiri btw
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas Muhv »

Möödunud aastal küsisin oma ´97a e36 kabriole (ALPINA) kasko pakkumise. Kahjuks ei mäleta, tuli see alla või üle 500€. Üldiselt on minu kogemus selline, et kui sul on pädev maakler ja kindlustatavate asjade portfell, võid kasvõi oma tütre jänese ära kindlustada. Iseasi, kas see finantsmajanduslikult mõttekas on.
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas iisak »

Täpselt seda ma üritasingi öelda.
Aga inimesed kellel kogu elu käib monitori vahendusel sellest ilmselgelt aru ei saa... :roll:
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
Tanel_k
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 23.12.2002 14:13 44
Asukoht: Tln

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas Tanel_k »

coley kirjutas:Vabandust oo Suur Kaliif! Kindlustuspakkujate üldine poliitika on siiski, et kaskokindlustus on mõeldud kuni 10 aasta vanusele sõidukile. Vanemate puhul on eri juhtumid ning eri tingimused!
Minu pea 13 aastasel autol on ka kasko tehtud ja pakkumises olid enamus seltse. Tundub, et on see kaskondus vabamaks läinud.
E46 328 Touring 2000a
Kasutaja avatar
Raemees
Huviline
Postitusi: 747
Liitunud: 07.09.2009 12:30 36
Peamine sõiduk: Subaru Forester´15
Asukoht: Rae v, Harjumaa

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas Raemees »

Kui on siin teemas õigem küsida siis kumb valik kasko tegemiseks oleks mõistlikum, kas IF või Seesam?

Kindlustusmakse olen saanud mõlemal peaaegu ühesuguseks ja tundub, et tingimused samuti, nüüd ei oska ainult valida :mrgreen:
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas Marko S »

See on täpselt nii, et kellel mingi kindlustusega asjad sujunud ja kellel mitte.Seda ei saa vast nii vörrelda.Lihtsam on see, vötad ja valid ühe nendest ning eks siis saad teada. :mrgreen:
Eks igal kindlustuspakkujal ole omad plussid ja miinused.
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas MartenL »

Raemees kirjutas:Kui on siin teemas õigem küsida siis kumb valik kasko tegemiseks oleks mõistlikum, kas IF või Seesam?

Kindlustusmakse olen saanud mõlemal peaaegu ühesuguseks ja tundub, et tingimused samuti, nüüd ei oska ainult valida :mrgreen:
Nendest IF kindlasti. Kuid külapeal räägitakse, et IF ei ole enam ka nii paindlik ja koostöö sujuv kui 3-4 aastat tagasi.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas teet82 »

On tekkinud probleem ühe mõned kuud tagasi müüdud sõidukiga, millel oli kindlustuse JAH-leping. Kindlustus sai läbi, uus poliis ja arve saadeti mulle, sest uus omanik pole seda ümber registreerinud. Suhtlesin maakleriga, mul olevat kohustus igal juhul maksta juba väljastatud poliisi eest, samas ei ole mul õigust enam seda lepingut lõpetada, sest ma pole sõiduki omanik. Püüdsin ka üürida, et kas asi oleks lõppenud automaatselt minu jaoks, kui ostja oleks selle ümber registreerinud, aga selget vastust ei saanud. Kas tõesti on kohustus see JAH-leping alati ise lõpetada? Kui pole, siis pole ma ju midagi valesti teinud, olen müünud sõiduki korrektse ostu-müügi lepinguga ja eeldanud, et uus omanik registreerib selle ümber :?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas coley »

JAH-leping on automaatselt pikenev ning seda saab lõpetada vaid esitades kindlustuspakkujale avalduse lõpetamise sooviga. Maksekohustust minuteada nad niimoodi rakendada ei saa kuna poliis kehtib vaid tingimusel, et kindlustusmakse on tasutud. Seega kui pole arve makstud, ei kehti ka poliis - ehk liikluskindlustus on kehtetutu. Samas on siin probleem selles, et kui autol on peal "JAH-leping" siis ei saa uus omanik enne kindlustust teha kui sinu nimel olev leping lõpetatud on. Kõige lihtsam on peale ostumüügi lepingu sõlmimist leppida kokku, et mis kuupäevast sina kui müüja sõiduki kindlustuspoliisi tühistad. IF kindlustuse puhul võin öelda, et reeglina tehakse lepingu lõpetamine avalduse esitamise kuupäeval ära, kui mitte samal päeval siis kindlasti järgmisel tööpäeval. Avaldusse võid ka märkida näiteks, et soovid lõpetada lepingu kahe tööpäeva pärast (kindlasti tuleb märkida täpne kuupäev), seega on uuel omanikul aega kaks tööpäeva, et uus kindlustusleping sõlmida alates kuupäevast mil vana kindlustus kehtetuks muutub.
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas MartenL »

coley kirjutas: Maksekohustust minuteada nad niimoodi rakendada ei saa kuna poliis kehtib vaid tingimusel, et kindlustusmakse on tasutud.
Ei ole nii. Sõltub täiesti seltsist kuidas kokku lepid. Tasumine on lepingust tulenev kohustus, mille mittetäitmine kindlasti lepingu tingimusi ei muuda.

Lõpetamisega on see teema, et pead kindlustusele KIRJALIKULT (mõni selts aksepteerib ka telefonikõne) ette teatama enne ARKis toimuvat omanikuvahetust. Pärast ARKi on sinu makstud kindlustus uue omaniku teema.

Hetkel arvan et saad teha niipalju: maksa ära ning lõpeta poliis, kannavad ülejäänud perioodi eest raha tagasi. Ära suhtle maakleriga, vaid suhtle kindlustusega otse. Kindlustuse jaoks oled sina endiselt auto omanik niiet ma ei näe mingit takistust et sa ei saaks uut poliisi näiteks homsest lõpetada ning muuta leping maksevabaks. Sinu kahju piirneb sellega et oled poliisi alguskuupäevast kuni tänaseni kellegi eest kindlustust maksnud, seda ei ole mõtet vaidlustada.

Pärast lähed ARKi ja räägid loo ära ning võtad auto ajutiselt arvelt maha. Las uus omanik klaarib.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas teet82 »

Jama ongi selles, et see uus omanik on tegelikult oma tuttav ja ei taha teda ka eriti palju retsida. ARK-is peaks saama teha ka mingi võõrandamise teatise, et sõiduk on müüdud. Aga siis ei saa see uus omanik enam edasi müüa ega midagi, peab enne oma nimele registreerima. Tegin just läbi selle teema, tühistasin ARK-is 3 aastat tagasi sõlmitud "ostu-müügi" lepingu ja siis sai minult auto ostnud isik selle edasi müüa, kuigi paberite järgi olin nüüd müüjaks jälle mina :D
Aga see poliisi eest tasumine ja siis raha tagasi küsimine tundub suht hea lahendus, proovin uurida kas läheks läbi see võte. Tänud!

Edit: Võib olla siiski nii, et ostu-müügi lepinguga on omanikuvahetus kindlustuse silmis juba toimunud ja ainult uus omanik saab seda seaduse järgi maksevabaks muuta. Peaksin vist valetama nüüd, et polegi ära müünud autot, ära maksma ja ülejäänud raha tagasi küsima. Aga probleem tuleb siis, kui uus omanik mingi jama põhjustab autoga. Parajalt jaburad on need seadused ikka :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: BMW kindlustus ja kasko

Postitus Postitas MartenL »

Kindlustus võtab oma andmed ikka autoregistrist ;)

Kui see vend su "tuttav" on siis ole lahke ja maini talle seda, muidu jäädki talle kindlustust tegema.
Vasta