Hei diselistid kelle paagis on käinud Eesti Toll voolikuga?

Vaba teema
Raino
Huviline
Postitusi: 663
Liitunud: 09.09.2004 20:03 35
Asukoht: Revel
Kontakt:

Hei diselistid kelle paagis on käinud Eesti Toll voolikuga?

Postitus Postitas Raino »

Tekkis lihtsalt selline küsimus et kas kellelgi on üldse sel aastal on Eesti Toll kontrollinud kütust ja kus seda teinud.

Minul kontrolliti kütust Ikla piiripunktis Eestisse sisse tulles

Pilt
Pilt
Tehtud on palju ning teha veel rohkemgi. Suured sõnad kunagisest CCCP poliitikast.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

See vanake näeb selline välja, et ta võtis sult proovi ainult kütuse kõrge hinna pärast. Ju ta sõidab diisliga :lol:
Kasutaja avatar
Priit Peljo
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 30.05.2003 16:36 32
Asukoht: Tallinn. 5179063. Priit

Postitus Postitas Priit Peljo »

Relk kirjutas:See vanake näeb selline välja, et ta võtis sult proovi ainult kütuse kõrge hinna pärast. Ju ta sõidab diisliga :lol:
:shock:
helks
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 23.08.2004 13:05 25
Asukoht: Põlvamaa

Postitus Postitas helks »

Meil siin Põlvamaal liiguvad pidevalt oma uue autoga.
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

mina olen neid näinud Kuusalus umbes kuu aega tagasi. Ise ka sõitsin sel hetkel tuliuue diisel bussiga, aga mind keegi ei puutunud :)
Raino
Huviline
Postitusi: 663
Liitunud: 09.09.2004 20:03 35
Asukoht: Revel
Kontakt:

Postitus Postitas Raino »

helks kirjutas:Meil siin Põlvamaal liiguvad pidevalt oma uue autoga.
Põlvas nad ajavad taga seda Venemaalt toodud kütust mille on väävel kõrge.
Olen ise kah omale Põlvast kütust toonud. :)
Tehtud on palju ning teha veel rohkemgi. Suured sõnad kunagisest CCCP poliitikast.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

niipalju kui mina olen ringi liikunud mööda eestimaad siis minu kütust pole keegi kontrollinud.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

mille järgi nad otsustavad kas on diisel auto või mitte? :Puuematel ei saa ju yldse aru :D
kiire-lauri
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 24.06.2004 16:55 59
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas kiire-lauri »

piiril ju ikka vaadatakse bassi ,et mis teemad seal kirjas ja väljast ka kuuleb.Mnt sõites ma ei usu ,et keegi väikest autot kinni peab,ennem ikka mingid bussid ja rekkad.
mytology
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 05.12.2004 13:20 06

Postitus Postitas mytology »

Kas kõikidel diislitel pole mitte maha suunatud summuti torud!?
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
mytology kirjutas:Kas kõikidel diislitel pole mitte maha suunatud summuti torud!?
Sellisel juhul oli mu 318i ka vahepeal diisel.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
xeon
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 12.03.2004 10:33 32
Asukoht: aseri
Kontakt:

Postitus Postitas xeon »

mind küll kontrolliti ja isegi 2 korda
1 kord oli kevad ja mul oli sinine sees...mingi osa...aga ikka oli näha et sinine...aga tol hetkel see küttuse võtja ei saand minu paagist seda küttüst kätte vedas täielikul....miks ta ei saanud.....sest e 30 touringul on väga pikk paagi kõri...ja kahjuks vend seda ei teadnud...ja ma veel lisasin et mul on jõhkralt vähe küttust....selle peale ta küsis kas sul on läbipaistev filter või toru ...ütlesin et ei ,,ja ta ütles olgu sõida minema!!!! :roll:
teine kord oli aga valge...ja täispaak peaegu...nig sain läbi
kuidas nad teeved kindlaks kas on diiisel või mitte!!!
politseinik peatab autod ja kuulab mootorit.....kui bensu auto siis näitab et võib sõita edasi.....diisel auto aga jääb teepenrale ja ootab järjekorda...politseinik viisakalt palub avada paagi!!!!
ei tea mida teevad kui ei ava!!!sadat neid persee...pidit vist auto ekspertiisi saatma...aga ma ei tea...mida nad teevad:)
324td ....hea asi:) eriti touring
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

xeon kirjutas: ei tea mida teevad kui ei ava!!!sadat neid persee...pidit vist auto ekspertiisi saatma...aga ma ei tea...mida nad teevad:)
Suunavad su kindlasse kohta ekspertiisi.
Indrek
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

toivoku kirjutas:mille järgi nad otsustavad kas on diisel auto või mitte? :Puuematel ei saa ju yldse aru :D
Peavad sõiduki kinni, kontrollivad dokumente ja saavad ühtlasi teada mis kütusega masin sõidab.
xeon kirjutas:ei tea mida teevad kui ei ava!!!sadat neid persee...pidit vist auto ekspertiisi saatma...aga ma ei tea...mida nad teevad:)
Sa ikka tead et ametniku seadusliku käsu eiramine on karistatav?!
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

poleks uskunud, et hakkavad ka tavaautosi kontrollima, tavaliselt ikka rekkad, bussid jne.
Kasutaja avatar
Charly
Huviline
Postitusi: 509
Liitunud: 08.01.2004 10:27 00
Asukoht: Tallinn, Kristiine

Postitus Postitas Charly »

Minu arust pole midagi siin põdeda. Normaalsed inimesed ostavad kütuse normaalsest tanklast. "Saekaatrimehed" ja muidu idiood panevad värvilist soga sisse....juu siis pole raha, et autole kütustki osta, rääkimata elementaarsest hooldusest
ex-Audi A2, ex-Fleetwood, ex-GT4, ex-944
525 ´94 & Hybrid ´08
56 201 649
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

Charly kirjutas: muidu idiood panevad värvilist soga sisse
peaks mainima, et sinine kütus on just puhas kütus, tavadiisel on meil soga :lol:
Kasutaja avatar
Charly
Huviline
Postitusi: 509
Liitunud: 08.01.2004 10:27 00
Asukoht: Tallinn, Kristiine

Postitus Postitas Charly »

ei oska vaielda, kuna endale ostan vaid DIO-st
ex-Audi A2, ex-Fleetwood, ex-GT4, ex-944
525 ´94 & Hybrid ´08
56 201 649
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Ivar kirjutas:
Charly kirjutas: muidu idiood panevad värvilist soga sisse
peaks mainima, et sinine kütus on just puhas kütus, tavadiisel on meil soga :lol:
Ise olen sama juttu kuulnud.
Tuttava esivanem sõidab uue S mersuga samuti ainult sinisega. Mitte kokkuhoiu eesmärgil, vaid selle viimasel põhjusel hoopis.
530d
Anc
Huviline
Postitusi: 311
Liitunud: 31.05.2004 22:52 56

Postitus Postitas Anc »

tõsine värk kusjuures, uued diislid on suht tundlikud sita suhtes. ja oh neid remondikulusid... olgu ta siis bmw või mb.
Naisel on bemm :p
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

Erimärgistatud diislikütuse kvaliteedile ei saa tõesti miskit ette heita, tegemist on tavalise diislikütusega millele on lisatud erimärgistusaine (ehk piltliku näitena - kõik tuleb esmalt ühest mahutist). Vahe on selles et erimärgistatud kütust on lubatud kasutada:

1) reisijate ja kaupade raudteeveol;
2) laevaliikluses, sealhulgas kutselisel kalapüügil, välja arvatud lõbusõidul mitteärilisel eesmärgil;
3) põllumajanduses kasutatavas masinas, traktoris ja liikurmasinas, samuti põllumajanduses kasutatava traktori ja liikurmasina kasutamisel metsatöödel;
4) masinas ja mootorsõidukis, mida ei ole õigusaktiga lubatud kasutada liiklemiseks avalikult kasutataval teel ja mida kasutatakse kaevandus-, metsandus- või ehitustöödel;
5) paikses mootoris;
6) kütmiseks ning soojuse ja elektrienergia tootmiseks.

Arvamus, et sinine diiselküte on kvaliteetsem kui valge tuleb sellest et mõned inimesed/firmad [loe: lambad] kasu saamise eesmärgil teostavad nt. ebaseaduslikku kütusepesu e. eemaldatakse erimärgistatud kütuselt erimärgistusained, kasutades selleks erinevaid kemikaale nt. väävelhapet. Kütus ise näib küll välimuselt valge/puhas, kuid samas väävlisisaldus võib panna mootrile/kütusepumbale/pihustitele korraliku paugu.

Seega ilmselt on otstarbeks osta kütust suurematest ja tuntumatest ettevõtetest, mitte aga nurgatagustest kohtadest, kus kütuse päritolu on küsitav.
Raino
Huviline
Postitusi: 663
Liitunud: 09.09.2004 20:03 35
Asukoht: Revel
Kontakt:

Postitus Postitas Raino »

Raivo kirjutas:
Ivar kirjutas:
Charly kirjutas: muidu idiood panevad värvilist soga sisse
peaks mainima, et sinine kütus on just puhas kütus, tavadiisel on meil soga :lol:
Ise olen sama juttu kuulnud.
Tuttava esivanem sõidab uue S mersuga samuti ainult sinisega. Mitte kokkuhoiu eesmärgil, vaid selle viimasel põhjusel hoopis.
Üldiselt on see jutt jumala õige et sinine küte parem Sed akütet poel lihtsalt veel jõutud ära solkida.Lihsalt on seal see sinine värvaine lisatud.
Tehtud on palju ning teha veel rohkemgi. Suured sõnad kunagisest CCCP poliitikast.
siim528
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 05.03.2004 01:07 35
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas siim528 »

Charly kirjutas:Minu arust pole midagi siin põdeda. Normaalsed inimesed ostavad kütuse normaalsest tanklast. "Saekaatrimehed" ja muidu idiood panevad värvilist soga sisse....juu siis pole raha, et autole kütustki osta, rääkimata elementaarsest hooldusest
no krt päris idiootideks ei ole kah mõtet sõimata. kui kütus ikkagi tuleb kätte peaaegu 2 korda odavamalt siis miks ma peaksin tanklast valget ostma. järgi jäänud raha eest saab aga autot paremasse korda seada ;)

aga äkki siis veel on kellelgi kogemusi tolliinspektoritega???
525 iA e28; 524 tdA e28; 730 iA e32
528eA e28; 525e M-tech e28; 518i e28
Kasutaja avatar
xeon
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 12.03.2004 10:33 32
Asukoht: aseri
Kontakt:

Postitus Postitas xeon »

mina ei ole idiot!!!ma olen tudeng!!!ja sinu arvamus on vale!!!
traktoriga muidu ei tohi liigelda asvalt teel sinise kyttusega!!!
nii olen kuulnud et nad saavad izegi summutist teada kas sul on sinene v6i valge!!! aga minuarust see on natuke utopiline...sest mida sa v6id heitgaasides teada saada???co?? ja aga kyttuse värvi..ei tea

se eiramise käsk on natuke jama!!!
sest toll ei saanud algul v6tta proovi teedel, ainult tollipunktis....
aga nüüd tegi meije valitsus uue seaduse..seda ma pole jyudnud läbivaadata!!!

kui seda seadus ei olnud siis ma saatsin küll piix tollimehi kes tulid ilma menti mind tanklasse v6i parklasse kontrollima....ja midagi ei juhtunud!!
sest tollimehel ei olnud¨6igust peatada s6idukit!!!

aga tallinas on vist nüüd uued tolliautod mis liiguvad linnas...seal on kaalud,ja teised tööriistad!!!
324td ....hea asi:) eriti touring
Kasutaja avatar
xeon
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 12.03.2004 10:33 32
Asukoht: aseri
Kontakt:

Postitus Postitas xeon »

ja neil on luba peatada autod...aga see info ei ole 100%kindel....eks ise teate seal natuke kuulnud seal midagi vaadanud ja lugenud....nii et oma s6nade eest ei vastuta 100%
324td ....hea asi:) eriti touring
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

xeon kirjutas:nii olen kuulnud et nad saavad izegi summutist teada kas sul on sinene v6i valge!!!
:) - pole võimalik
xeon kirjutas:se eiramise käsk on natuke jama!!!
Tolliseadus § 79. Tolliametniku takistamine

(1) Tolliametniku takistamise, sealhulgas läbivaatuse teostamise takistamise või tolliametniku seaduslike korralduste ja nõudmiste eiramise või kontrolliks vajalike dokumentide või andmete esitamisest keeldumise või ettenähtud tähtpäevaks esitamata jätmise või valeandmete esitamise eest või dokumentide või andmete esitamise eest sellisel kujul, mis ei võimaldanud kontrolli teostamist, – karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.

(2) Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, – karistatakse rahatrahviga kuni 50 000 krooni.
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Minu teada on tolliinspektoritel nüüd peatamise õigus, see tähendab, et kui lõunale sõites tundub inspektorile kellegi "traktor" kahtlane, siis võtab selle rajalt maha.... otsib pagassist oma vooliku välja ja kontrollib kütuse värvust. Ja kui leiab midagi keelatut, siis keevitab sellise trahvi, et pisar silmis... Ja kui keegi plõksima hakkab, eks siis vajadusel kaasatakse ka politsei.
Arvatavasti reididel kävad nad koos politseiga selleks, et oleks lihtsalt aktsiooni kergem korraldada ja efektiivsuse tõstmiseks.
Parandage, kui ma eksin.
Kasutaja avatar
xeon
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 12.03.2004 10:33 32
Asukoht: aseri
Kontakt:

Postitus Postitas xeon »

vabandust kui ma seda tegin siis oli aasta 2003...ja tegin seda 2 korda..ning pole trahvi saanud!!!nüüd aga s6idan valge diisliga ja ei muretse et mul v6idakse liiga teha:)
ja muidugi sinisega on odavam:)ja ei ole vyimalust et kyttus on pestud happega:)
punane diisel on kuiv ja seda ma ei soovita!!!
ning sellel aastal oli mul 2 reiti mis mind kontrolliti...ja ei saanud trahvi:)
324td ....hea asi:) eriti touring
Lauri
Klubiliige
Postitusi: 679
Liitunud: 08.12.2002 10:55 42
Peamine sõiduk: 325TDSA
Asukoht: Tartu lähiümbrus

Postitus Postitas Lauri »

Charly kirjutas:Minu arust pole midagi siin põdeda. Normaalsed inimesed ostavad kütuse normaalsest tanklast. "Saekaatrimehed" ja muidu idiood panevad värvilist soga sisse....juu siis pole raha, et autole kütustki osta, rääkimata elementaarsest hooldusest
iseenesest väga julge ja suht kitsarinnaline avaldus

A proovi näiteks üks kuu elada mingi 3000-4000 krooniga,makstes sealt kõik maksud,esmatarbekaubad,lapsele äkki midagi magusat? eesti ei ole ainult Tallinn kus tiba paremad sissetulekud ja töökohtade valik.

Oled ehk kursis kui suured on näiteks kuskil maakohas sissetulekud? mõnel ainus võimalus "sinisega" kui veel liikuda tahab.Seoses ilmse hindade tõusu und palkade sisulisest paigalseisust tingitud kääride tõttu teatud osas ühiskonnas soosib riik ju ise seda pettust tegelikult.

või teisest aspektist millele tuginedes paljud käituvad-kütuste hinnavahe ju tingitud riigi aktsiisimaksu suurusest.kui riik seda raha nagunii teedele ei kuluta vaid tegeleb populistliku lauslollusega ple seda raha talle ju mõtet kinkida ka . . .
Kasutaja avatar
Charly
Huviline
Postitusi: 509
Liitunud: 08.01.2004 10:27 00
Asukoht: Tallinn, Kristiine

Postitus Postitas Charly »

Ma vaatan, et mu sõnavõtt on siin palju vastakaid arvamusi tekitanud.
Lepime siis kokku, et las igaüks teeb nii, kuidas paremaks arvab.
Mina oma autosse kehva diislit sisse kallata ei julge.
Kui kütuse hind hakkab üle pea minema, ostab arukas inimene ökonoomsema auto ja mure lahendatud.

PS "maakohtade" sissetulekutega olen kursis. Kvalifitseeritud inimesed teenivad väikelinnades pea sama palju, kui pealinnas või Tartus näiteks...seda vähemalt järvamaal.
Teiste piirkondade kohta ei oska öelda...kui hallollus piisavalt "liikuda" saab, peaks kõikjal hakkama saama.
ex-Audi A2, ex-Fleetwood, ex-GT4, ex-944
525 ´94 & Hybrid ´08
56 201 649
Vasta