Tere lumi !

Vaba teema
Suletud
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

Vihastamisest saan täitsa aru. Ise teeks sama. Aga see, et ta üritab oma raudmesaga läbi ees oleva auto sõita, seda pidasin rohkem silmas. Ei jäänud palju puudu (mäletamist mööda), et ta oleks seal ees oleva auto ukses parkinud. Et sellist asja pole seal siis tegema mõtet hakata. Kui ta oleks seal ukses olnud ja kannatanupool oleks veel politsei kutsunud, mis siis seal ristil veel toimunud oleks :D

Aga rohkem ma seda ei aruta. Ohutut sõitu teile kõigile. Lund juba piisavalt. Pikkivahet hoidke.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
CSR
Huviline
Postitusi: 1079
Liitunud: 22.06.2006 10:52 12
Peamine sõiduk: e38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas CSR »

Sai ka eile siis talvemõnusi proovitud ja täita OK oli :)
Kuid hulle kes mulle täiesti p*rse ronisid leidus ka.Mingi Seat Leon arvas et on jube kõva mees kui on mul tagakinni ja ühevalgusfoori juures tüüp pidurdas mulle tagaakna kõrvale :o Tore et ta sisse ei sadanud
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

vaatan ,loen ja imestan. küll ikka hea elada vaikses alevis :D aga meilgi teed jääs ja lumes. talve auto on 323 e30 tuttavate oma ja paar nelikveolist audit. jääks vaid see nii...
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Jalutasin eile lapsega kelgutades veidi Kristiines mööda pisemaid tänavaid ... masendus tuli peale - jalutades ei leidunud tänavat, kus ei oleks suverehvide jälgi lume peal näha olnud. Inimesed vist ei hooli üldse ei enda ega teiste tervisest - suht siledad suverehvid võiks ikka olla praeguseks nagu juba asendatud talverehvidega.
Indrek
BMW E39
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 06.01.2007 20:35 05

Postitus Postitas BMW E39 »

Indrek_M kirjutas:Jalutasin eile lapsega kelgutades veidi Kristiines mööda pisemaid tänavaid ... masendus tuli peale - jalutades ei leidunud tänavat, kus ei oleks suverehvide jälgi lume peal näha olnud. Inimesed vist ei hooli üldse ei enda ega teiste tervisest - suht siledad suverehvid võiks ikka olla praeguseks nagu juba asendatud talverehvidega.
Lumi tuli ju jälle ootamatult , mõned mehed ei raatsi oma naelu kulutada , kui lund pole ja ei paista ka tulevat. Ja ,kui lõpuks tuleb , siis istuvad lumes kinni ja hädaldavad , et tuli ju nii ootamatult maha. :lol:
Bmw e39;Audi b6;Audi c4
Sqad
Huviline
Postitusi: 169
Liitunud: 29.08.2005 20:05 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sqad »

tohmaneid jah kõik kohad täis kahjuks...ise andsin bmw naise kätte ja kulgen 18-aga mööda linna ja ülifun on :)
kuigi sai ka bmw-ga imeilusti kohalt ära...kui mõistlikult liikuda ja mitte seda gaasi tallata...kahjuks just see gaasitallamine on see mis fooritaga silma hakkab,et saaks kasvõi natukene oma autop__set vasakule-paremale kõiginähes liigutada.silma jäid just e34 ja e36 juhid :)

aga muidu- Tere lumi jah :D
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Ha haa! Ma täna siis mõtlesin, et jama- maanteel 70km/h gaasi annad hakkab ujuma.. bensukas kontrollisin, et rehvide allapanekul oli rõhk20% alla BMW määratud normi ning tagumiste rehvide erinevus omakorda 10% :p

Päris fun.

Kusjuures ma tänan ja kiidad oma E46'e veojõukontrolil. Tööjures üks tore järsk mägi ning auto lubatakse kenasti üles seal. Kohapeal saab ka hästi ära :)
Viimati muutis umptsik, 08.01.2008 19:38 20, muudetud 1 kord kokku.
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas MartenL »

umptsik kirjutas: Kusjuures ma tänan ja kiidad oe E46'e veojõukontrolil.
Ma lülitan ta selliste ilmadega tavaliselt välja. Kohalt läheb paremini ikka meelitades, külglibisemises reageerib aeglaselt ja järsult, mis on koos minu vastureageeringuga veel ohtlikum.

Tekkis küsimus: auto rataste taga on suured kamakad. Parkimismajas on hästi näha, et teised parkimiskohal on enamvähem puhtad aga minul on 4 lumehunnikut. KAs peaks mingid porilapatsid ostma? Kas see aitaks?
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

MartenL kirjutas:
umptsik kirjutas: Kusjuures ma tänan ja kiidad oe E46'e veojõukontrolil.
Ma lülitan ta selliste ilmadega tavaliselt välja. Kohalt läheb paremini ikka meelitades, külglibisemises reageerib aeglaselt ja järsult, mis on koos minu vastureageeringuga veel ohtlikum.

Tekkis küsimus: auto rataste taga on suured kamakad. Parkimismajas on hästi näha, et teised parkimiskohal on enamvähem puhtad aga minul on 4 lumehunnikut. KAs peaks mingid porilapatsid ostma? Kas see aitaks?
Sul on lahjem mootor kaa :lol: Mulle meeldib, et tehnika reageerib siiski kiiremini kui mina. Ma tean, kui autol ASC sisse lülitatud ning sõidan vastavalt. Kui selle välja lülitan, siis jällegi tean, et see ei tööta ning sõidan vastavalt.

Olen kindel, et igasugune elektrookina suudab ära hoida palju õnnetusi. Ootamatu lumekamakas ratta all võib külje ette visata, elektroonika hoiab kenasti auto teel :)

-edit-
palju typosid oli
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Lumememmed ja jääinglid.. kus te olete?

Mul tglt asja kaa: kas siin foorumis ennustajaid on? Nimelt 1. märts lubatakse juba krõbisevad ja muidu pehmed rehvid garaaži jätta ja siledad ja laiad suverehvid autole alla panna.

Kas see aasta veel tuleb talv? :P
Kasutaja avatar
b2m5w
Huviline
Postitusi: 183
Liitunud: 14.02.2008 09:53 48

Postitus Postitas b2m5w »

umptsik kirjutas:Lumememmed ja jääinglid.. kus te olete?

Mul tglt asja kaa: kas siin foorumis ennustajaid on? Nimelt 1. märts lubatakse juba krõbisevad ja muidu pehmed rehvid garaaži jätta ja siledad ja laiad suverehvid autole alla panna.

Kas see aasta veel tuleb talv? :P
Lootus ammu kadunud...esimest talve oman tagaveolist autot aga kasu sellest pole muhvigi :(
Transpordi võimalus Eestis kui Euroopas Ford Transit Jumboga(täispikk-täiskõrge) 14m3
Info Ps või 50 44 952
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

b2m5w kirjutas:
umptsik kirjutas:Kas see aasta veel tuleb talv? :P
Lootus ammu kadunud...esimest talve oman tagaveolist autot aga kasu sellest pole muhvigi :(
Ostnud siis võimsama mootoriga auto ;)
Indrek
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Mina olen alati öelnud, et ega tali taeva jää, aga äkki see aasta on erand :D
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
b2m5w
Huviline
Postitusi: 183
Liitunud: 14.02.2008 09:53 48

Postitus Postitas b2m5w »

Indrek_M kirjutas:
b2m5w kirjutas:
umptsik kirjutas:Kas see aasta veel tuleb talv? :P
Lootus ammu kadunud...esimest talve oman tagaveolist autot aga kasu sellest pole muhvigi :(
Ostnud siis võimsama mootoriga auto ;)
2,5 141 kw on :D lsd ka :D aga ei taha asfaldil piinata teist. lume-jääpeal palju kergem liugu lasta :D
Viljar kirjutas:Mina olen alati öelnud, et ega tali taeva jää, aga äkki see aasta on erand :D
tundub küll...:(
Transpordi võimalus Eestis kui Euroopas Ford Transit Jumboga(täispikk-täiskõrge) 14m3
Info Ps või 50 44 952
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ääääh, mis te enam nutate- kohe on ju kevad käes ja see palju m6nusam- suverullid. värgid ja muud asjad, autod muutuvad hetkega ilusamaks ja tydrukud puhkevad 6itsele jne ;)
Muidugi on lumi lahe, aga kui ta liiga hilja tuleb, siis mulle ei meeldi, kohe yldse mitte :?
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

Tõustun täiesti Aarega.
Ei oota enam isegi mingit lund- meil see lihtsalt sopaseks muutunud, maha ta ei jää.
Nüüd ikka kevadet ja rohkem veel suve. Puhtad autod, ilusad tüdrukud, head ilmad- SUVI!!
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Er!k
Huviline
Postitusi: 165
Liitunud: 09.05.2006 22:40 34
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi

Postitus Postitas Er!k »

Kuna teda õieti polnd,siis pole tal enam vaja kevadet segema tulla kah :!:
Las proovib siis aasta lõpus uuesti :cool:
KnX
Huviline
Postitusi: 695
Liitunud: 03.10.2007 00:52 25

Postitus Postitas KnX »

Mulle küll meeldiks, kui veel ikka korraliku lume maha viskaks, see paar nädalat libedat oli ikka liiga vähe minu jaoks.
kliima on ikka nii **** keeratud...
Kasutaja avatar
Reimers
Huviline
Postitusi: 6160
Liitunud: 16.01.2007 23:16 36
Peamine sõiduk: CUPRA ST400
Asukoht: Rae

Postitus Postitas Reimers »

Kerge kevade tunne on juba sees :D Enam küll lund ei taha
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Postitus Postitas JannP »

Miks ei tulnud lund ega pakast - vt veel http://rubiin.physic.ut.ee/~mkaasik/pikkilm.htm

Kuigi juba teist talve järjest on ebatavaliselt soojad ilmad, ei ole tegemist globaalse soojenemise järsu hüppega: Hiinas on talv viimase saja aasta külmim, vt. http://www.fmi.fi/uutiset/index.html?Id=1202882810.html (soome keeles). Väga külm on ka Kesk-Aasias ja Põhja-Ameerikas – tavaliselt Jakuutia kohal asetsev põhjapoolkera külmapoolus on nihkunud Alaskale. Soe on Euraasia mandri põhjaosas. Külma- ja soojakeskuste praeguse ümberpaiknemise põhjuseks peetakse veemasside ebatavalist asendit Vaikes Ookeani ekvatoriaalvööndis.

Normaalselt on külma hoovuse tõttu Lõuna-Ameerika läänerannikul vesi jahedam kui teisel pool ookeani Indoneesia saarestiku juures. Mõnel aastal, tavaliselt jõulude paiku, muutub olukord vastupidiseks. See Lõuna-Ameerika rannakaluritele ebasoodne nähtus on saanud nimeks El Nino (hispaania keeles “lapsuke” – seoses jõuludega “jõululapsuke”). Teadlased on vastupidist (tavalist) olukorda hakanud nimetama La Nina (naissoost lapsuke, tüdruk). Ookeanivee ümberpaiknemise põhjused ja kõik tagajärjed Maa ilmastikule ei ole selged, kuid El Nino talvedel täheldatakse Euroopas enam külmade õhumasside järske sissetunge (nagu möödunud talve veebruar), La Nina aga põhjustab reeglina ühtlast pehmepoolset ilma. Selle talve olukorda iseloomustatakse kui äärmuslikku La Nina: vee temperatuur vaikse ookeani idaosas on paar kraadi tavalisest madalam.

Niisugune on seletus praegusele ebatavalisele ilmale Maal. Paraku on vähe teada niisuguste muutuste põhjustest maailmameres ega osata neid kuigi hästi prognoosida. Kuid need teadmised annavad küllaltki palju lootust, et üldise aeglase soojenemise taustal järgneb soojade talvede perioodile (nagu see oli 1971-74 ja 1988-92) taas külmemaid ja lumisemaid. Selle kõrval on täheldatud nii globaalses kui Eesti mastaabis äärmuslike ilmanähtuste sagenemist.
dan666
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 07.04.2007 12:50 51
Asukoht: võru

Postitus Postitas dan666 »

enam küll lund ei taha aga kui oli siis sai täie raha eest võetud. peaaegu iga õhtu 2-4 autoga sai driftimas käidud. üks sõitis ees oma marsruuti (kõigil oma lemmik kohad olemas) ja teised riburada järgi.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Täna hommikul olen küll rõõmus, et suverehve veel alla panna ei jõudnud :)
Linnas muidugi pole vahet ... mingi löga ainult, aga linnast väljas ... ilus, mõnus, libe, lumine :)
Indrek
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Linnas pole PRAEGU enam vahet.
Enamik inimesi ju ikka hommikul tööle läheb ja siis olid teed veel osaliselt lumeplögased ja osad kohad, näiteks Linnu tee, ka veel kiilasjääga kaetud.
Kasutaja avatar
Luuk
Huviline
Postitusi: 275
Liitunud: 19.12.2007 20:36 19
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas Luuk »

Eile õhtul sai Hiiul/Vana-Mustamäel mööda tõuse ja languseid veeretud, küll oli hea, et naelad endiselt all ;)
Naine roolis, auto kraavis!
BMW 320i e30 90.a.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Viljar kirjutas:Mina olen alati öelnud, et ega tali taeva jää, aga äkki see aasta on erand :D
Et siis ei ole ikka erand :lol:
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Küll see vanarahvas võis ikka tark olla :D Aga jah, mulle ka meeldib, et veel korra lumi maha sadas,. saab ka mõne kannaka ühel teatud platsil teha :P
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Kairi kirjutas:Küll see vanarahvas võis ikka tark olla :D Aga jah, mulle ka meeldib, et veel korra lumi maha sadas,. saab ka mõne kannaka ühel teatud platsil teha :P
Ja villased sokid jalga, muidu kannad hakkavad külmetama ;)
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

http://www.gismeteo.ru/towns/26038.htm
Mõned päevad saab veel vast "talve" nautida!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Mirko1 kirjutas:http://www.gismeteo.ru/towns/26038.htm
Mõned päevad saab veel vast "talve" nautida!
Need peävad võiksid kiirelt läbi saada :D . Pean täna uisutama minema oma suvekatega :S Aga noh lähen õhtul kui autosid ei ole eriti linnas.
Kasutaja avatar
Toots
Huviline
Postitusi: 1367
Liitunud: 16.12.2005 00:01 45
Peamine sõiduk: Peamine sõiduk ei ole bmw. Pühapäev: e34 550i V12
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Postitus Postitas Toots »

Mehed,ärge pullige nende suvekatega,mul tuttav pani ka suveveljed 1-sel alla ja tulemus käes,ei saanud hommikul fooritaga pidama ja libises teisele vennale tagant sisse,õnneks väga hullu ei juhtunud aga oleks võinud...
Suletud