UUDIS: FM modulaatorid/transmitterid

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

UUDIS: FM modulaatorid/transmitterid

Postitus Postitas hollow »

Sideamet hoiatab, et internetipoodides pakutava uudistoote FM-transmitteri mõned mudelid võivad lubatust suurema võimsuse tõttu hakata häirima raadiolevi ja kuuluvad seetõttu konfiskeerimisele.

Paljudesse Eesti arvuti- ja tehnikakauplustesse müügile jõudnud moeröögatus kujutab endast seadet, mis võimaldab edastada mälupulgale või MP3-mängijasse salvestatud digitaalset muusikafaili FM raadiosagedusel, kirjutab Postimees.
Reklaam

Muusika kuulamiseks tuleb aparaat häälestada raadiosagedusele vahemikus 87,5–108 megahertsi, signaali levialaks lubavad eri tootjad 3–30 meetrit, seega võib võimsam seade segada raadiokuulamist kõrval asuvates sõidukites, kui aparaat on häälestatud näiteks Vikerraadio sagedusele.

Sideameti peaspetsialisti Maret Otsa sõnul on Eestis ja Euroopas sellistele seadmetele kehtestatud võimsuspiirang kun 50 nanovatti ning need ei tohiks levida nii kaugele kui 30 meetrit. “Kui seade nendele nõuetele ei vasta, on meil õigus see ära võtta, sest see hakkab segama raadiolevi.”
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=15372426

lihtsalt võtke teadmiseks ja ärge ostke kräppi kokku
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Milles seisab lõpuks probleeem? Selles, et valin kanaliks näiteks Raadio Maania sageduse ja foori taga minu kõrval istuvas autos rockifänn peab taluma näiteks Whirl&Mayerit? :D

EDIT: Juba otsin, kust tellida :lol:
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Tanel_P kirjutas:Milles seisab lõpuks probleeem? Selles, et valin kanaliks näiteks Raadio Maania sageduse ja foori taga minu kõrval istuvas autos rockifänn peab taluma näiteks Whirl&Mayerit? :D

EDIT: Juba otsin, kust tellida :lol:
tellida saad kasvõi ost.ee'st... lihtsalt teadmiseks, et suht suure tõenäosusega jääd sa seadmest ilma ja saad ka trahvi sinna otsa
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

ja teiseks see tekitaja peilitakse suhteliselt kiiresti välja!! minu teada.
selle seadme ilmselt tuvastab Sideameti häirete osakonda.
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

jama asi jah

AGA...... pole see ju seadusega keelatud nii et trahvi ei saa teha :D
BMW
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Ma lugesin ka seda Postimehe artiklit...ja mina sain asjast nii aru, et müüa ei tohi sellist seadet, kui see on aga sul olemas, ei saa sind selle eest trahvida.
Mullu aprillis jõustunud majandus- ja kommunikatsiooniministri määruse järgi on transmitter raadioseade, millel sagedusluba vaja ei ole.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Oliver525 kirjutas:jama asi jah

AGA...... pole see ju seadusega keelatud nii et trahvi ei saa teha :D
Kui alla 50 nanovati, siis on kõik OK. Kui üle selle, siis saad trahvi. Nii lihtne see ongi.

Hollowi toodud artiklis on selgelt kirjas ju, et keelatud pole mitte kõik need seadmed, vaid ainult osa neist, kuna need ei vasta lubatud tehnilistele näitajatele. Enne enese ostu sooritamist tasuks tutvuda seadme parameetritega.

jJanno
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

jjanno kirjutas:Tere
Oliver525 kirjutas:jama asi jah

AGA...... pole see ju seadusega keelatud nii et trahvi ei saa teha :D
Kui alla 50 nanovati, siis on kõik OK. Kui üle selle, siis saad trahvi. Nii lihtne see ongi.

Hollowi toodud artiklis on selgelt kirjas ju, et keelatud pole mitte kõik need seadmed, vaid ainult osa neist, kuna need ei vasta lubatud tehnilistele näitajatele. Enne enese ostu sooritamist tasuks tutvuda seadme parameetritega.

jJanno
Võib-olla küll jah :)
mina seda aparaati küll ostma ei hakka :D
Cd stereo natuke etem ikka ;)
BMW
Kasutaja avatar
Kalmer K.
Huviline
Postitusi: 1095
Liitunud: 10.03.2004 22:54 18
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas Kalmer K. »

Oli võimalus soetada, aga loobusin samuti mõningatel põhjustel.......
E90 325I LCI´10 M-Tech
Vasta